YouTube Reklamları Yönetimi ve Danışmanlığı

YouTube reklamları ile ürün veya hizmet tanıtımınızı, etkinliklerinizi veya işletmenizin herhangi bir videosunu hedef kitlenizin önüne çıkartabilirsiniz.

YouTube TrueView reklamları için elinizde olan videoları kullanabilirsiniz ya da ajansımızdan sizin için özel bir video oluşturulması için teklif alabilirsiniz.

YouTube Ads ‘da video tanıtımınızı ve reklam kopyalarınızı, kullanıcıların yaşına, bulundukları yere ve cinsiyete, izledikleri video türlerine, hobilere ve etkinliklere, iş ve sektöre, alışveriş davranışlarına, seyahat yöntemlerine, çevrimiçi harcamalarına ve daha fazlasına göre hedefleyerek yönetebiliriz!

Youtube Reklamları

Youtube Reklamları Nedir?


YouTube şirketi, Google Inc. gibi bir Alphabet iştirakıdır. Google’dan sonra en büyük arama motoru olan YouTube, sahip olduğu reklam gücü ile kullanıcıların karşısına demografi, yaş, cinsiyet, aranma kelimeleri, ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş hedef kitle seçmenize ve bu kitleye YouTube Reklamları aracılığı ile çeşitli video reklamlar göstermenize yardımcı olur.

YouTube reklamları ile edinme başına maliyetlendirmelerle seçtiğiniz reklamların izlenmelerine göre maliyetlendirilebilirsiniz.

Youtube reklamları : YouTube Reklamlarının Avantajları

YouTube Reklamlarının Avantajları


YouTube reklamları görsel iletişim kanallarını aktif olarak kullanmanızı sağladığından, marka bilinirliği ve müşteri ile iletişim oluşturmak için harika bir yoldur, maliyetlendirmeleri ve özel reklam alanları ile eşşiz bir video reklam deneyimi yaşatır.

 • Hedeflediğiniz Kitleye Ulaşın
  YouTube reklam yönetimi hizmetlerimiz, küçük işletmelerin çok rekabetçi alanlarda tanıtımında oldukça etkilidir.
  Reklamlarınız deneyimli YouTube görüntülü reklamcılık uzmanları ile bütçeniz için en üst düzeyde gösterim ve tıklanma sağlama garantisi ile oluşturulmaktadır.
 • Etkili Reklamlar Gösterin
  Dünyanın en büyük video reklam platformunda reklam gösterimi yaparsınız.
  YouTube markanızı ve reklamlarınızı, kullanıcıları sıkmadan, ayrıca bütçenizi yormadan hedeflediğiniz anahtar kelimelere göre gösterim sağlayacaktır.
  Doğrudan satış yada marka bilinirliği amacıyla reklam gösterebilirsiniz.
 • Doğru Fiyat, Düşük Maliyet
  Sadece izlenme başına ücretlendirilirsiniz, örneğin “30 saniye’den fazla izlenme başına ücretlendirilmek istiyorum” seçeneğini seçebilirsiniz.
  Bu gibi bir ücretlendirme ile hedef kitleniz olmayan hiç kimse için reklam ücreti ödememiş olursunuz, oldukça etkileyici değil mi?
 • Hemen Sonuç Verir
  Trafik reklamları yada satış reklamları anında sonuç verir, tıpkı Google reklamları gibi, anında sonuç alacağınız, bununla birlikte reklam bütçenizi artırabileceğiniz ya da düşürebileceğiniz bir reklam opsiyonuna sahip olursunuz.
  Bu reklamlarla her şeyi sonradan değiştirebilirsiniz. Yeni reklam kombinasyonları ve farklı hedef kitleler için testler gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube'de Reklamları için Ne Gerekiyor?

YouTube’de Reklamları için Ne Gerekiyor?


YouTube TrueView reklamlarına başlamak isterseniz ajansımızı tercih edebilirsiniz, bu konuda gerekenleri sizler için tek tek oluşturacağız ve elinizdeki reklam meteryallerini YouTube Reklamları için hazır edeceğiz.

Yine de ihtiyacınız olanları sıralamamız gerekirse;

 • YouTube Hesabı ve İşletmeniz için YouTube Kanalı
  Hem marka bilinirliği hem de abonelikler ile sürekli reklam vermeden yeni videolarınızdan haberdar etme imkanı.
  Ayrıca kurumsal bir çizgi için bu üyeliklerinizin olması gerekir, sizin için oluşturulmuş reklam hesabınızı da bu kanala ekleyeceğiz.
 • Hedef Kitle Bulucular
  Ahrefs, Semrush, Google anahtar kelime planlayıcı gibi araçlarla YouTube üzerinde vermek istediğiniz reklamlarınız için anahtar kelime çalışmaları yapılır, hedef kitleniz doğru tespit edilip reklamlarınız bu kitleye bütçenize uygun şekilde gösterilir.
 • Reklam Videosu
  Video reklamlarınız için gerekli olan en önemli şey, reklam stratejilerinize doğru hazırlanmış bir videodur, elinizdeki videoyu profesyonel araçlarla YouTube reklamlarına hazırlayabilir yada sıfırdan sizin için bir video oluşturabiliriz.
 • Reklam Alanları
  Atlanabilir video reklamlar, kenar çubuğu reklamları, sponsorlu kart reklamları ve bumper video reklamlarından birini seçebilirsiniz, bu konuda eğer bilginiz yoksa yaptıklarımızı size göstermek için can atıyoruz!

YouTube Reklamlarınız için Neler Yapıyoruz?

YouTube Reklamlarınız için Neler Yapıyoruz?

 • Hedef Kitle Araştırması
  Hedef kitlenizi, bulunduğu coğrafi konumu, yaş ve müşteri potansiyelini ölçüyoruz, bununla birlikte arama niyetlerini ölçüp, buna göre hedef kitlenizi belirliyoruz.
 • Anahtar Kelime Araştırmaları
  Anahtar kelimelerinizi tespit edip, bu anahtar kelimelerin YouTube üzerinde nasıl performans gösterebileceğini ölçüyoruz, bu parametrelere göre anahtar kelimelerinizi belirleyip reklamlarınızı hazırlıyoruz.
 • YouTube Reklam Kampanyaları Oluşturma
  Mutlaka 1 den fazla kampanya oluşturup A/B testleri yapıyoruz, bu sayede reklam verimliliği yükselirken, Edinme Başına Maliyetlerinizin de düşmesi sağlanıyor.
 • Videolarınızın Reklama Uygun Optimizasyonu
  Videolarınız amacınıza tam uygunluğu test ediliyor, doğru reklam videosu, doğru video uzunluğu ve ses bir kaç kriterden geçip uygunluğu denetleniyor.
 • Maksimum GBMMaksimum BGBMHedef BGBMGörüntülenebilir BGBM Optimizasyonu
  Reklamlarınızın sürekli optimizasyonu sağlanıyor, bu optimizasyonda amacımız BGBM nizi aşağı çekip bütçenizi arttırmadan daha fazla görüntülenme almak.
 • Yeniden Pazarlama Optimizasyonu ve Tekrar Gösterim
  Reklamlarınızı sonuna kadar izlemiş, yada tıklama yapmış ama dönüşüm göstermemiş kişilere tekrar gösteriyoruz, bu sayede dönüşümlerinizde %50 ye varan artışlar hedefliyoruz.
 • Rakip Analizi ve Diğer Sektörel Araştırmalar
  Rakiplerinizin stratejilerini gözden geçiriyoruz, bu süreç reklamlara başlama sürenizi kısaltırken, boşa harcanan zamanı da minimize ediyor.
 • Google Analytics ve Ads Hesabınız ile Reklam Takibi
  Reklamlarınızın istatistikleri bir çok araç kullanarak analiz edilir, videoları sonuna kadar izleme oranı, gösterim oranı vb. alanlarda takip sağlanıp bunların arttırılması için çalışmalar yapılır.
 • Video Reklam İstatistiklerini Raporlama
  Video reklamlarınızı takip ettiğimiz gibi size de raporluyoruz, böylelikle bu reklamlar aracılığı ile neler kazandığınızı sizde gözlerinizle görebiliyorsunuz.
 • Dönüşüm Maliyet Optimizasyonu
  Videolarınızdan alışveriş ya da aranmalar için dönüşüm elde ediyorsunuz, ama bunların maliyeti bazen yüksek olabiliyor, bu dönüşümlerin maliyetlerini azaltacak aksiyonlar almaktayız.
 • Video ve Hedef Kitle Performans Takibi
  Hedef kitleniz üzerinde sürekli çalışıyoruz, yeni hedef kitleler ve yeni videolar ile reklamlarınızı test edip en doğru kombinasyonu buluyoruz.
 • Negatif Anahtar Kelime Listesi Oluşturma
  Negatif anahtar kelime listeleri ile verimsiz anahtar kelimelerden reklam gösterimi almanızı engelliyoruz, maliyetiniz düşerken verimliliğiniz artıyor.
 • Lokasyon’a Özel Reklam Hedeflemeleri
  Yerel bir mağaza ya da sadece bir bölgeye hitap eden bir kurum olabilirsiniz, bu konuda destek verip reklamlarınızın yalnızca hedefinizin bulunduğu alanda gösterimini sağlıyoruz.
 • Videolar ile Alışveriş Reklamları
  E-ticaret siteniz için alışveriş reklamları oluşturuyoruz ve ürünlerinizi satmanızı sağlıyoruz.
 • E-ticaret’e Yönelik Optimizasyonlar
  E-ticaret yapıyorsanız reklamlarınızın yüksek performans göstermesi için özel optimizasyonlar yapıyoruz.
www.618media.com/iletisim/ Sayfaya geç, YouTube reklamlarıyla ilgili vizyonunu paylaş, YouTube ‘da hemen reklam gösterimine başla!

YouTube Reklam Modelleri

YouTube Reklam Modelleri


YouTube Ads ‘ın çeşitli reklam modellerinden birini kendi reklamların için seçebilirsin, yine de en iyi performans için videolarına özel reklam modelleri önerilerimiz olacak!

Görüntülü Reklamlar (Sidebar) YouTube Reklamları

YouTube Atlanabilir Video Reklamlar


Bu reklam yönteminde, reklamınız görüntülemeyi seçtiğiniz videodan önce veya içinde gösterilir.

Video reklamınızı belirli bir demografik, yaş cinsiyet ya da belirli ilgi alanlarında video izleyenlerin önüne çıkartabilirsiniz

İzlemek istedikleri videodan önce veya videoyu izlerken araya girip sizin videonuzu izletebilirsiniz!

Görüntülü Reklamlar (Sidebar) YouTube Reklamları

Görüntülü Reklamlar (Sidebar) YouTube Reklamları


Bu reklam çeşiti, izleyicilerin oynatma sayfasının sağ üst köşesinde görünen video reklamlardır.

Bu tür reklamlar ile belirli bir kitle hedeflenebilir veya belirli kitlelerde görünmeyi hedefleyebilirsiniz.

Kendi YouTube Kanalınıza yönlendirebilir, size benzer içerik yayınlayan kullanıcıların videolarını izleyenleri hedefleyebilirsiniz.

YouTube Sponsorlu Kart Reklamları

YouTube Sponsorlu Kart Reklamları


Bu video reklamları, bir kullanıcı YouTube’da video izlerken ve videoların sonunda görebilir.

En büyük avantajı videoyu durdurmadan reklam gösterimi sağlamaktır, böylelikle kişi videoyu izlemeye devam ederken reklamınızı görmüş olur.

Video reklamınız organik izlenmelerin içinde problem çıkarmadan görünecektir.

Satış için web sitenize, video içeriğinizi izleyebilecekleri videoya veya YouTube kanalınıza yönlendirebilirsiniz.

YouTube Reklamları Bumper video

Bumper Video Reklamları


Bu reklam ile maximum 6 saniye ama atlanamayan akılda kalıcı reklamlar gösterirsiniz.

Mobil ve masaüstünde çalışır, mobil uygulama ile YouTube kullananları hedeflemek için oldukça etkilidir.

Marka bilinirliği ve farkındalık yaratmak için ciddi anlamda etki yaratır.

TrueView® YouTube Reklam Kampanyası Yönetimi

TrueView® YouTube Reklam Kampanyası Yönetimi


YouTube’daki ve Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki TrueView® video reklamları doğal hedefleme sağlar.

Bu, reklamınızı zaten görmüş olan veya sunduğunuz hizmet veya ürün için ilgi duymayan izleyicileri ortadan kaldırır.

Bu kampanyaları doğru bir şekilde yönetmek tecrübe gerektirir.

Son 5 yılda dijital reklamcılık alanında edindiğimiz tüm deneyimi reklamlarınız için kullanıyoruz!

YouTube Reklamları genellikle tıklama başı ödeme (Google Ads) ve diğer birçok dijital reklam ürününden çok daha uygun maliyetlidir çünkü dijital alanda yaratıcılık herkesin sahip olduğu bir şey değildir, profesyonel bir ajans ile çalışıp yaratıcı reklamlar ile potansiyel müşterilerinize ulaşın!

Reklamlarınızın profesyonel bir elden çıkması, video içeriklerinizin oluşturulması ve servis edilmesi gibi alanlarda da yanınızdayız!

Bunun işinize nasıl fayda sağlayacağını tecrübe etmek için hemen iletişime geç! www.618media.com/iletisim/

Sıkça Sorulan Sorular SSS

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


YouTube reklamları ve TrueView hakkında sıkça sorulan soruların bir derlemesi için okuyabilirsiniz.

YouTube Reklam Süreci Nasıl Başlıyor?

Google Ads hesap kodunuzu bize ilettikten sonra size yönetici olma isteği gönderiyoruz, kabul ettiğinizde reklamlara başlamak için herhangi bir problem kalmıyor, eğer reklam hesabınız yok ise, onu da verdiğiniz bir gmail adresi ile oluşturuyoruz.

Hedef Kitleyi Nasıl Oluşturacağız?

Hedef kitleniz işinize göre tarafımızdan oluşturulacaktır, Youtube reklamlarında işinizin ve videonuzun durumunun hedef kitlenizi seçmede önemi vardır, bunları hassasiyetle oluşturacağız.

YouTube Reklam Bütçemi Nasıl Belirlemeliyim?

Hedeflerinize göre, aylık veya günlük bütçelerle reklam bütçenizi ayarlayabilirsiniz, örneğin günlük 50₺ yada aylık reklam gösterimine göre bütçenizi şekillendirebilirsiniz. Yine de en doğru bütçe için reklamcılık ve pazarlama uzmanlarımız sizi yönlendirecektir.

Reklamlarımı Kim Oluşturacak?

Dijital pazarlama uzmanlarımız reklam sürecinin başından sonuna kadar sizinle birlikte olacaktır. Reklamlarınız konusunda ihtiyacınız olan tüm reklam meteryallerini eğer isterseniz size sağlayacağız.

Hangi Amaçlarla Reklam Verebilirim?

Tıpkı Google reklamlarındaki gibi; web sitesi ziyaretleri, Telefon aramaları, Mağaza ziyaretleri, Uygulama indirme işlemleri, İletişim bilgileri elde etme yada form doldurtma gibi alanlar için reklam verebilirsiniz.

Demografik Hedefleme Yapabiliyor Muyuz?

Evet, Google Ads gibi YouTube reklamlarınızda da yalnızca belirlediğiniz konumlardan veya cinsiyetlerden arandığında gösterim sağlayabilirsiniz.

Re-marketing Yapabilir Miyiz?

Evet, Google re-marketing sürecinde ihtiyacınız olanları ekibinize bildirecek, gerekli ayarlamaları reklam hesabınızda gerçekleştireceğiz. Google tekrar hedefleme reklamları ile daha önce dönüşüm gerçekleştirmemiş kullanıcılara reklam gösterecek, reklamlarınızın geri dönüşüm oranını büyük oranda yükselteceğiz.

Bahis, Sahte, Cinsellik İçeren Reklamlar Verebilir Miyiz?

Hayır, google topluluk kurallarına uymayan hiç bir reklamı yönetmiyoruz. detayları : https://support.google.com/youtube/answer/6162278?hl=en adresinden öğrenebilirsiniz…