Twitter Reklamları ve Finans Dünyası

Twitter Reklamları ve Finans Dünyası
Tahmini okuma süresi : 4 dk

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olanTwitter bu büyük potansiyeli sebebiyle birçok firma ve şirketin ilgisiniçekmeyi başarmıştır. Özellikle profesyonellerinsosyal medyası olarak bilinen Twitter gerçekten çok büyük bir Pazar payınasahip olmaktadır. İlgi alanınıza dayalı olan reklamlar sayesinde sizlere çokdaha faydalı ve ilgi çekici reklamlar sunulabilmektedir. Buradan vereceğinizbaşarılı reklamlar sayesinde firmanız ve ürünleriniz anında milyonlaraulaşabilmektedir. Bu alanda sizlere tavsiyemiz kesinlikle profesyonel birekipten hizmet almanızdır.

Çünkü alanında profesyonel kişiler sizin ve firmanız için enuygun reklam modellerini belirleyecek ve hazırlanan reklamları en kısa süredehedef kitlenize ulaştıracaktır. Artık birçok firma ve mağaza klasik reklamyöntemlerine bütçe ayırmaktansa sosyal medya üzerinden yapılan reklamlarıtercih etmekteler. Çünkü klasik reklamlar ile çok az bir kişiye ulaşırken,reklam üzerinde herhangi bir güncelleme yapamamakta ve daha fazla fiyatödemektesiniz.

Oysa Twitterreklamları sayesinde çok daha ekonomik bir fiyattan milyonlarca hedefkitlesine ürünlerinizi ulaştırabilmekte ve tanıtabilmektesiniz. Yine bununyanında sosyal medya reklamlarında yapılan bir hatayı ya da unutulan birbilgiyi anında düzeltme imkânına da sahip olmaktasınız. Tüm bu artılarıdüşünüldüğünde Twitter üzerinden yapılan reklamlar işletmeciler açısından çokdaha karlı olmaktadır. Sadece ülkemizde bile 8 milyona yakın kullanıcısı olanTwitter’ın dünya geneli potansiyelini hayal edebiliyor musunuz? Alanında uzmanbir ekiple çalıştığınızda markanızı neredeyse bütün dünyaya tanıtabilecek vedeğerinizi artıracaksınız.

Dijital pazarlama noktasında olmazsa olmazlardan olan Twitterreklamları; lokasyon, anahtar, dil, ilgi alanları ve kelime gibi farklı reklammodelleri ile ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Böylece normalde sizi takipetmeyen kişilere rahatlıkla ulaşabilir ve finansdünyası üzerinde marka bilinirlilik değerinizi kat be kat artırabilirsiniz.

Twitter Reklam Modelleri

  • SponsorluGündem Modeli: Twitter’ın bu reklam modeli özellikle kısa sürelikampanyalarda sizlere en yüksek kullanıcı sayısı potansiyeline ulaşmanızısağlamaktadır. Bu reklam modelinde belirlemiş olacağınız #hashtag Trend Topiclistesi içinde 24 saat kesintisiz olarak en üstte yer alabiliyorsunuz. Bu dademek oluyor ki Twitter’a giren hemen herkes sizi görebilmekte ve kolaylıklaulaşabilmektedir.
  • SponsorluTweet: Bu reklam modeli de henüz sizi takip etmeyen Twitter kullanıcılarınamesajlarınızı iletmenizi ve onlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Öncedenbelirlermiş olduğunuz anahtar kelimeler sayesinde, kullanıcılar tarafındanaratıldığınızda önceden hazırlamış olduğunuz tweetiniz arama sonuçlarındagösterilmektedir. Twetter reklamlarıarasında yer alan bu reklam modelinin yayın süresi ise 3 ay olmaktadır. Bureklam modelinde fiyatlandırma ise etkileşim başına yapılmaktadır.
  • SponsorluHesap: Günümüzde aslında birçok mağaza ve şirketlerin hedeflediği vegerçekleşmesini istediği şeyi sunan reklam modelidir desek yanlış olmaz. Yani sponsorluhesap uygulaması sizlerin takipçi sayınızı artırmaya yönelik olan reklam modeliolmaktadır. Bu reklam modeli sayesinde firma, şirket, mağaza ya da şahıshesabınızı kullanıcı sayısı gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Kimi takipetmeli bölümünde yayınlanan bir reklam modeli olmaktadır.
  • WebSitesi Tıklamaları: Birçok web sitesinin en çok istediği şeylerden birtanesi web sitesi ziyaretçi trafiğini artırmak olmaktadır. İşte bu reklammodeli tam size göre olmaktadır, çünkü profesyonellerinsosyal medyası olan Twitter uygulamasının bu reklam modeli web sitenizüzerinden yaptığınız satışları ve web site trafiğinizi artırmak için en uygunreklam modeli olmaktadır.
  • UygulamaYükleme ve Etkileşim: Twetter kullanıcıları için bu reklam modeli, Twetterhaber kaynaklarından yayınlanan reklamları ve mobil kullanıcı uygulamalarınıindirmenize imkân tanımaktadır. Tüm bu bilgiler ve çok daha fazlası içinsitemizi her zaman ziyaret edebilirsiniz.