Sosyal Medya Danışmanlığı ve Yönetimi Hizmet Sayfası

Sosyal Medya Hesaplarınızın
Yönetimi Bize Emanet!

Uzmanların sıradışı tasarımlarıyla
sosyal medya hesaplarınızı yönetelim.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı veya sosyal medya yönetimi, kurumlara, sosyal medyada daha aktif ve stratejik içerik üretmelerine destek vererek, kurumun daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlar.

Sosyal medya danışmanlarının, sosyal medya yönetimi, içerik üretme ve geliştirme, organik takip sağlama, sosyal medyada tanıtımı yapılan ürün, marka veya firmanın reklam çalışmalarını yönetme, sosyal medya için pazarlama fikri geliştirme gibi yapması gereken kapsamlı hizmet yelpazesi mevcuttur.


Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Firmaya ait sosyal medya hesapları analiz edilip, sosyal medya yönetimi çerçevesinde dijital pazarlama stratejisi oluşturulması gerekmektedir. İlgili alandaki rakipler yakından takip edilmeli ve analiz edildikten sonra çeşitli içerik stratejileri oluşturulur. Hedef kitlenin hangi sosyal medya ağlarında var olduğunu ve hangi sosyal medya ağını daha aktif kullandığı analiz edilir.

Ayrıca hala katılmadığı sosyal ağlarda hesaplar kurulup bunların düzenlenmesi ve iyileştirilmesi sağlanır. Sosyal medya hesaplarının tamamı eşzamanlı yönetilmelidir ve ilgili içerik doğru oluşturulmalıdır. Sosyal medya danışmanlığı ise yönetimden farklı olarak dijital pazarlama çalışmalarına firmanın dijital pazarlama çalışmalarına verilen sosyal medya desteğidir.

Sosyal Medya Danışmanlığının Şirketinize Faydaları


Genel olarak sosyal medya danışmanlığının veya sosyal medya yönetiminin şirketinize faydalarından bahsedecek olursak;

Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı daha başarılı yapılır ve marka bilinirliği oluşur. Daha fazla insana daha etkili bir yolla ulaşırsınız ve hedef kitle ile etkileşime geçmiş olursunuz.

Sosyal medya danışmanları doğru bağlantılar kurarak size fayda sağlayacak iş birlikleri yaparlar ve bu sayede de zincirleme olarak tanıtımınız gerçekleşir. Markanızın en iyi biçimde insanlara yansıtılması ve doğru ifade edilmesi için çalışmalar yapılır ve bu da markanızı ve kalitenizi ortaya koymanızı sağlar. Rakiplerinizin neler yaptığını öğrenir ve bu doğrultuda yeni planlar belirlersiniz bu da sizi onların önüne geçirir.

Sosyal Medya Yönetimi ile Kendi Topluluğunuzu Oluşturun

Kendi Topluluğunuzu Oluşturun

Sosyal medya'da ilgi çekici paylaşımlar ile kendi özel topluluğunuzu oluşturun. Bilgi verin, hikayenizi anlatın, hedef kitlenize markanızı en organik şekilde anlatın!

Sosyal medya hesaplarınızı yöneten dijital pazarlama uzmanları sosyal medya yönetimi sırasında markanıza kurumsal bir kimlik oluşturacak, bu doğrultuda hesaplarınızın doğrudan etkileşime geçtiği kitleyle bir bağ oluşturmaya çalışacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi: Marka ve Satış İmkanı

Marka ve Satış İmkanı

Sosyal medya'da yaptığınız paylaşımlarla etkileşim toplayın, isterseniz doğrudan satış yapın, isterseniz bilgi vererek websitenize ya da fiziksel mağazanıza yönlendirin.

Sosyal medya yönetimi veya danışmanlığı hesaplarınıza yalnızca içerik üretmek için oluşturulmuş hizmetler değildir, bu dijital pazarlama çalışmasında amaç markanızı genişletmek veya satışlarınızı arttırmak olmalıdır.

Sosyal Medya Yönetimi: Sosyal Medya Optimizasyonu

Sosyal Medya Optimizasyonu

SMO yani Social Media Optimization cümlesinin Türkçe karşılığı Sosyal Medya Optimizasyonudur. Artık sosyal medyada paylaşmış olduğunuz içerikler web sitenizin SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu yapısını etkilemektedir. bu bağlamda sosyal medya yönetimi yapmak oldukça önemlidir.

Sosyal medya pazarlaması ve web sitenizin optimizasyonu eşit derecede önemli bir hal almaktadır. Özellikle bir e-ticaret sitesi için, sosyal medya optimizasyonu çok önemlidir, çünkü insanlar çevrimiçi ürün satın almak için sosyal medyada yapılan yorumları okumakta, ürünlerin lansmanını sosyal medya hesaplarınızda görmektedirler. Ayrıca sosyal medyada olmak, kendi markanızı yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi: Dönüşüm Odaklı Sosyal Medya Yönetimi

Dönüşüm Odaklı Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesaplarınızı kullanarak, bir websitenizin olmasına bile gerek kalmadan satışlar yapabilir, bir marka oluşturabilir, ciddi cirolar elde edebilirsiniz. Bu konuda yardım almanız gerektiğinde profesyonel bir ajans ile çalışmanız gerekebilir.

Sosyal medya hesaplarının stratejileri ve portföy doğru oluşturulursa, kullanıcıların doğrudan etkileşime geçebildiği bir yapı olduğundan dolayı dönüşüm oranları websitelerine göre çok daha iyidir. Satmış olduğunuz el yapımı ürünler, organik gıdalar için dönüşüm oranları websitelerine kıyasla 5 kat daha iyi olabilir.

İyi bir sosyal medya yönetimi mutlaka reklamlarla desteklenmeli, influencerler ile iş birliğine gidilmeli, çeşitli kampanyalar ve çekilişler düzenlenmelidir.

Özellikle Instagram ve Facebook, ülkemizdeki popülerliği ile mükemmel bir satış platformludur, canlı mezatlar, doğrudan satış imkanı, keşfet, reels gibi özellikleri ile başlangıç için hem ücretsiz, hemde çok yüksek trafiği ile inanılmaz bir platformdur.

Üstelik satış sürekliliği ve marka bağlılığı çok yüksek olduğundan, sosyal medya'da yaptığınız güvenli satışlarınız sürekli tekrar edecektir.

Neden Sosyal Medya İçin Danışmanlık Almalıyım?


Sosyal Medya Hesaplarınızın Yönetimi Bize Emanet! Sosyal medya danışmanlığı hizmeti aracılığıyla hesaplarınızı profesyonel bir kadroya yönettirmeniz için bir çok sebep var. Eğer vaktiniz varsa videomuzu göz atın!

Sosyal Medya Yönetimi: Neden Danışmanlık Almalıyım?

Nasıl Yapıyoruz?


Sosyal medya danışmanlığı verildiğinde bir dizi değişmez kuralı eksiksiz bir şekilde uygulayıp profesyonel sosyal medya yönetimi ile hesaplarınızı büyütüyoruz!

1

Dinliyoruz


Markanızın hikayesini dinliyor, size özel renklerle hikayenize özel fırsatlar oluşturmaya çalışıyoruz.

2

Araştırıyoruz


Daha önce neler yaptınız, rakipleriniz neler yapıyor ve sizin verdiğiniz örnek tasarımları araştırıyoruz.

3

Tasarlıyoruz


Topladığımız tüm bilgilerle örnek grafikleri oluşturup onayınıza sunuyoruz.

4

Paylaşıyoruz


Oluşturulan içeriği tüm platformlarda eş zamanlı olarak paylaşıyoruz.

Platformlar

İşinize en uygun platformu seçmenizde size yardımcı oluruz, bununla birlikte yanlış anlaşılmaya geçit vermemek için diğer platformları da boş bırakmayız.

Sosyal Medya Yönetimi: Instagram Sosyal Medya Yönetimi: Instagram White

Instagram

Ülkemizde son zamanların en popüler sosyal medya platformlarının başını o çekiyor. Bu mükemmel fotoğraf paylaşım platformunda hikayeler oluşturun, akış gönderileri, IG Tv yayınları ile işinize büyük katkı sağlayın.

Sosyal Medya Yönetimi: Linkedin Sosyal Medya Yönetimi: Linkedin White

LinkedIn

Beyaz yakalılar ve iş dünyası için çok farklı bir yeri olan bu platformda sayfanız aracılığı ile potansiyel müşterilerinizle etkileşim oluşturun. Profesyonellere yönelik bir işiniz var ise, bu platform olmazsa olmazlarımız arasında!

Takip ve Raporlama


Sosyal medya yönetimi süresince sosyal medya platformlarında aldığınız yorumları, mesajları, beğenileri, etkileşimleri, yapılan paylaşımları ve diğer tüm metrikleri detaylı olarak raporluyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi: Takip ve Raporlama

Detaylı Veri Analizi

Aldığınız hizmetlere özel sunduğumuz panel ile tüm hizmetlerin raporlarını detaylı izleyebilir, karşılaştırabilirsiniz.
Sosyal medya hizmetinizi anlık takip edebilir, en çok hangi platformdan ve hangi gönderiden etkileşim ve trafik aldığınızı takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi: Detaylı Veri Analizi

BİRLİKTE BAŞARALIM

Örnek Bir Çalışma Sürecini İncelemek İster Misiniz?


Bizimle iletişime geçin, sosyal medya hesaplarınızı nasıl yöneteceğimizi, tüm platformlarda sosyal medya hesaplarınız için neler yapabiliriz hemen konuşmaya başlayalım!

ve daha fazlası

Müşteri Yorumları


Müşterilerimiz, işlerimiz ve geri dönüşler bizim için oldukça önemli, hakkımızdaki yorumlara çok değer veriyoruz!

Sosyal Medya Danışmanlığı: Takipçi Arttırma

Takipçi Arttırma

Kitlelerin ilgisini çekecek paylaşımlar yapıyor, etkileşimli yazılar yazıyor ve hashtagleri efektif kullanıyoruz! Profilinizin dışına çıkan paylaşımlar hashtaglar sayesinde dışarıdan yeni takipçiler getiriyor ve markanızı daha görünür kılıyor!

Dijital pazarlama reklamlarınızı yönetiyor, gönderi ve profilinizin daha etkileşimli ve daha hedefe odaklı olmasını sağlıyoruz. Unutmadan, asla yasal olmayan bir yazılım kullanmıyor, bot takipçi veya beğeni stratejilerine savaş açıyoruz. Eğer varsa hesabınızı spam analiz yazılımımızla temizleyerek işe koyuluyoruz.


Sosyal Medya Danışmanlığı: İnfluencer İlişkileri

İnfluencer İlişkileri

İşinizi İnfluencer'lar ile pazarlayabilirsiniz, Sosyal medya hesaplarınızı yöneten ekip arkadaşımız sizin için en doğru influenceri bulacak, iletişime geçecek ve ürün veya hizmetinizin reklamına aracılık edecek.

Bilindiği üzere, her iş her zaman sponsorlu reklamlarla öne çıkarılamıyor, politika problemleri bunların başını çekiyor. İnfluencerlar ile yaptığınız doğru pazarlama kampanyaları işinizi tanıtmanızın bir diğer yolu olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular


Sosyal medya hesapları bir firmanın dijital medyadaki vitrinidir, bu bilinçle hareket edersek sosyal medya hesaplarınızın sürekli aktif olması oldukça önemli, hizmetimizle ilgili tüm sorular burada, diğer tüm sosyal medya konuları için bloğumuza göz atın!

Süreç nasıl başlıyor?

Yönetilmesini istediğiniz hesapların ID ve şifrelerini sizin için özel tanımlanmış müşteri temsilcinize teslim ettikten sonra, dilerseniz aynı gün yönetim başlar.

Dilediğim platformda reklam verebilir miyim?

Evet, yönettiğimiz sosyal medya hesaplarınız için reklam da verebilirsiniz. Bu, sosyal medya yönetim hizmetinden bağımsız, sizin reklamlar için ayırdığınız bütçe üzerinden gerçekleştirilir.

Her işletme yararlanabilir mi?

Profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti aylık ücretlendirilen bir hizmettir ve çok küçük ölçekli işletmeler için uygun ücretli olmayabilir. Ürettiğimiz özel yazılım ile aylık çok düşük ücretlerle profesyonel hesabınızı alabilir ve tüm sosyal medya hesaplarınızı kendiniz yönetebilirsiniz. Daha fazla bilgi için reachbunny.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hangi araçları kullanıyorsunuz?

Tasarım ekibimiz Adobe ile çalışmakta, sosyal medya ekibimiz ise kendi yazılımımız olan Reachbunny’i kullanıyor.

En etkili sosyal medya ağı hangisidir?

Aslında hangi ülkede olduğunuza göre değişiyor. Türkiye’de en etkili sosyal ağ olarak Instagram’ı, Avrupaya ve Doğuya baktığımızda ise Facebook'u görüyoruz.

Sosyal medyada ne sıklıkta içerik paylaşmalıyım?

Kitlenizi bunaltmamak ve daha hedefli ilerlemek için ayda 30 paylaşım son derece ideal olacaktır. Her gün yapılan paylaşımlar daha sonra ilgi çekmemeye bu da size takipçi kaybına neden olacaktır.

Sosyal medya danışmanlığı nedir?

Bizim için sosyal medya danışmanlığı, müşterilerimizin tüm sosyal medya hesaplarının profesyonel ekip tarafından yönetilmesi, aynı profesyoneller tarafından gerekli bulunan görsel ve video içeriğin oluşturulması, özel yazılımlarla tüm platformlarda eş zamanlı paylaşımların yapılması ve bunların analiz ve raporlamasıdır.

Fiyatlandırma neye göre yapılıyor?

Yönetimini istediğiniz sosyal medya hesaplarınıza, sıklığa ve detaya göre özel fiyat oluşturulmaktadır. Lütfen iletişime geçip ihtiyaçlarınız için fiyat teklifi alınız.

Takipçi arttırma hizmeti var mı?

Yapılan paylaşımlar ve özel içerikler ile işinize uygun olarak takipçilerinizin geliştirilmesi sağlanır, bot takipçi olarak adlandırılan sadece takipçi sayılarının yükseltilmesi vb. işlemler yapılmamaktadır. Bu işiniz için hiç bir katkı sunmayacağı gibi hesabınızı da kapanma, susturulma gibi cezalar almasına sebep olabilir. Biz sosyal medya hesaplarınızı aktif tutarak hedef kitlenizin sizi tanımasını ve dolaylı olarak takipçiniz olmasını sağlamaktayız.

Yenilikleri/Algoritmayı takip ediyor musunuz?

Sosyal medya yaşanan gelişmeleri anlık takip ediyoruz. Yeni gelen özellikleri, güncelleme ve değişikliklere göre müşterilerimize sunduğumuz planları onlar için iyileştiriyoruz.

SEO ile sosyal medya hesaplarının ilişkisi nedir?

Sosyal medya yönetimi ve SEO; özellikle markalaşma ve marka değerini artırma yönünde hedefleri olan firma ve kişiler için birlikte ve profesyonel bir ekiple yönetilmelidir. Sosyal medya etkileşimlerinin SEO üzerinde olumlu etkileri olduğu ve aynı şekilde SEO çalışmalarının da sosyal medya etkileşimlerim artırdığı yapılan testler ile gözlemlenmiştir.

Sadece danışmanlık alabilir miyim?

Evet, kullanıcı bilgilerini bizimle paylaşmadan, günlük olarak size özel hazırlanmış içerikleri sizin paylaşacağınız bir şekilde alabilirsiniz. Reklam yönetim desteği, etiket yönetimi ve özel sorularınız için de danışmanlığımız mevcuttur.

Sosyal Medya Ajansı Olarak Hangi Hizmetleri Sunuyoruz?


Markaların büyük rekabet içinde olduğu sosyal medya platformlarında markanızın doğru konumlanmasını sağlıyoruz. Markanız adına yapılabilecek stratejileri oluşturuyor, markanızı topluluğunuzun önüne en iyi şekilde hazırlıyoruz. 618Media Dijital Hizmetler olarak Sosyal Medya konusunda şu hizmetleri sağlıyoruz;

Hesap Stratejisi ve Yönetimi, İçerik Üretim Stratejisi ve Yönetimi, Kampanya Stratejisi ve Yönetimi, Topluluk Analizi ve Etkileşim Planlaması, Takipçi Yönetimi, Topluluk Yönetimi, Kriz ve Online İtibar Yönetimi, Metin yazarlığı, Kanal analitikleri, Spam Temizliği ve Raporlama.

Sosyal Medya Yönetimi: Rakiplerinizi Geçmenize Yardımcı Olur

Rakiplerinizi Geçmenize Yardımcı Olur

Danışmanınız sürekli araştırma içinde olacağından, belirli hashtag'leri analiz edeceği, başkalarının sizinkine benzer ürün ve hizmetler hakkında söylediklerini göreceği ve insanların sosyal medyaya koymuş olabileceği soruları yanıtlayacağı için rakiplerinizin stratejilerini açıkça görebilirler. Bu sizi bir adım öne geçirecek avantajlar sağlayabilir.

Sosyal medya danışmanınız bu stratejiler ile markanızı konumlandıracağınız alanda size yardımcı olup, marka profilinizin oluşması için gerekli tasarımları sağlarlar.

Sosyal Medya Danışmanlığı: Her Zaman Çevrimiçi

Her Zaman Çevrimiçi

Sosyal medya danışmanları ihtiyacınız olan her anda çevrimiçidir. Teknik olarak 'mesai saatleri içinde' ancak bu, takipçilerinizin ilgisini çekecek bir şeyi keşfetmeyecekleri veya meraklı bir takipçinin bıraktığı soruyu yanıtlamayacakları anlamına gelmez.

Bu gibi sosyal medya hareketlerinin hepsi onları harika bir sosyal medya danışmanı yapan şeyin bir parçası ve bu işinizi zirveye çıkaracak en önemli şeylerden birisidir.

Sosyal Medya Danışmanlığı: Marka Savunucusudur

Marka Savunucusudur

Bir PR ajansına fazladan para harcamadan ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi verdiğinizi hayal edin. Sosyal medya danışmanınız uzun vadeli ilişkiler, marka bilinirliği ve sürdürülebilir büyüme oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarınızın Yönetimi Bize Emanet! Sosyal medya takipçileriniz çevrimiçi olarak 'size dönüşürler' ve işinizi çok iyi bilirler, böylece ortaya çıkabilecek herhangi bir soruyu da yanıtlayabilirler.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmet Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Hizmet Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Firmanın hedeflemesine, yönetilecek sosyal medya hesaplarının sayısı (facebook, Instagram, twitter, linkedin), gönderi sıklığı, sponsorlu reklam ve reklamın sıklığı, özel gün paylaşımları ve sıklığı, ürün / hizmetler, kampanya / etkinlik yönetimi, her sosyal medya platformu için farklı gönderiler, paylaşılacak gönderilerin görsellerinin ne şekilde sağlanacağı şeklinde sıralanan faktörlere göre sosyal medya danışmanlığının fiyatlandırması değişmektedir.

Sosyal medya platformlarından amacınıza göre gelecek geri dönüşleri, sizin için tasarlanmış ve kodlanmış doğru bir web sitesi besleyebilir. Bu anlamda sosyal medya hesaplarınızın ve web sitenizin güncel ve markanızı doğru yansıtıyor olması çok önemlidir.

Gizlilik ve güvenliğiniz bizim için çok önemlidir. Ajansımıza teslim ettiğiniz sosyal medya hesaplarınızın kullanıcı adı ve şifrelerini sosyal medya hesaplarınızı yöneten personel bile göremez, Reachbunny.com yazılımında güvenli bir şekilde tutulmakta ve bu yazılım aracılığı ile yönetim sağlanmaktadır.

Bununla birlikte mesajlarınız için geliştirdiğimiz yetki sistemi sayesinde eğer mesaj kutunuzu takip etmemiz için bir anlaşma yapmadıysanız mesaj kutunuza gelen mesajları görememekte ve cevap vermemekteyiz.

Sosyal medya hesaplarınız için kullandığımız sisteme gömülü paket içeriğiniz sayesinde, söz verildiği şekilde sosyal medya yönetimi gerçekleştirilir, paket içeriğinizdeki hiç bir madde ihmal edilmez.

Diğer Hizmetlerimize Göz Atın!


Bu hizmetimiz ile daha iyi performans gösterecek başka dijital pazarlama çözümleri de sunuyoruz, mutlaka göz atın!