Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları, Olması Gerekenler

Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları, Olması Gerekenler
Tahmini okuma süresi : 4 dk

Özellikle son yıllarda çift yönlü iletişim sağlanmasıaçısından sağladığı büyük kolaylıklar düşünüldüğünde, sosyal medyaplatformlarının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu ortadadır. Sosyal medya danışmanlığı hizmetlerisayesinde büyük bir pazar potansiyeline sahip bu platformlarda markanızınbilinilirliğini çok büyük ölçüde artırabilirsiniz. Profesyonel bir yardımsayesinde marka ve ürünlerinizle ilgili düzenli ve kaliteli reklamlarla sosyalmedyada aktif bir rol alabilirsiniz. Bunun neticesinde web site trafiğinizinçok kısa sürede gözle görülür derecede arttığını göreceksiniz.

Tabi profesyonel yardım sağlıyor diyen birçok kuruluşbulunmaktadır, fakat siz bunlardan güvenilir olan ve hizmet sunduğu firmalardagerçekten başarı elde etmiş olanları seçmelisiniz. Sizler için elimizdengeldiğince bu tür firmaların hizmet fiyatlarını ve sizlere neler sağlamasıgerektiklerini paylaşacağız. Eğer alanında uzman ve güvenilir eş zamanlı sosyal medya yönetimi hizmetisağlayacak firmalar ile anlaşabilirseniz, web sitenizin müşteri trafiği oldukçaartacaktır.

Hesaplarınıza ve ürünlerinize yapılan yorumlara hızlı veanında dönüşlerle markanızın bilinirliği ve itibarı da artmış olacaktır.Günümüzdeki sosyal medya platformlarının her birinin kendine özgü farklı birdili bulunmaktadır. Yani her birisi için farklı uygulamalar gerekebilmektedir,bu yüzden iyi bir sosyal medya danışmanı bunların tamamının farkında vebilincinde olmalıdır. Sürekli duyduğumuz çoğu zamanda kullandığımız bu sosyalmedya denilen tabir ne demektir? Esasında mana olarak; internetin hayatımızagirmeye başlamasıyla birlikte hayatımıza girmiş olan anlık paylaşım siteleriolmaktadırlar.

İlk çıkış noktaları itibariyle kişisel bazda kullanılan buplatformlar günümüzde kurumsal olarak da kullanılması zorunlu bir hale gelmişbulunmaktadır. Tüm platformlarda yönetimsağlanması ile bu firmalar artık ürünlerinin tanıtımını çok daha kolay birşekilde gerçekleştirebilmektedirler. Dünya genelinde hem kişisel hem dekurumsal olarak hizmet sunan ve en çok bilinen sosyal ağlar; Twitter, Linkedin,Facebook, Instagram, Youtube, Pinterest gibi sosyal ağlar olmaktadır. Birçokfirma/şirket bu sosyal ağlar sayesinde müşterilerine ve hedef kitlelerinekolayca ulaşabilmektedirler.

Özellikle sosyal medya danışmanlığı hizmeti alan birçok firma ürünlerinin ve markalarının Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformları aktif olarak tercih etmekteler. Çünkü neredeyse bütün kullanıcılar tarafından kullanılan bu sosyal ağlar ile marka bilinilirliklerini çok rahat bir şekilde artırabilmekteler. Tüm bu işlemleri sizin ve şirketinizin adına sosyal medya danışmanlığı sunan kuruluşlar en uygun fiyatlardan başarıyla gerçekleştirmektedir. Genel olarak en düşük sosyal medya danışmanlık hizmeti 1000 TL’den başlayıp bu sizin isteğinize ve yapılacak çalışmalara göre artabilmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetinde Olması Gerekenler

  • İnternette her daim aktif olarak bulunmalı vebütün sosyal ağlarda bulunan hesapların en iyi şekilde kontrolünü sağlamalıdır.İyi bir sosyal medya uzmanının başarısını yaptığı paylaşımların ve reklamlarınne kadarının beğenildiğinden ve en önemlisi de yapılan yorum ve geridönüşlerden anlayabilirsiniz.
  • Başarılı ve alanında iyi olan bir sosyal medyadanışmanı aynı zamanda çok iyi bir AdobePhotoshop kullanıcısı olmalıdır. Çünkü ürünlerinizin tanıtılmasında buyazılım aracının kullanılması oldukça önemli olacaktır.
  • Hemen her tür sosyal medya hesaplarının(Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi) paylaşımlarını, tasarımlarını veyönetimini başarıyla gerçekleştirmelidir.
  • Markanız ve ürünleriniz için en doğru hedefkitlenin belirlenerek en uygun görsel içeriklerden oluşan reklamın hazırlanması
  • Çalıştığı firmaların web siteleri için en uygunsosyal medya platformlarının belirlenme işlemlerinin yapılması
  • Web siteniz üzerinden ürünleriniz ve markanızhakkında gelen yorumlara sosyal medyadanışmanlığı hizmeti veren kurumlar anında cevap vererek geri dönüşsağlarlar. Böylece markanızın güvenilirliği artırılmış olur.
  • Sosyal medya danışmanları aynı zamanda rakipfirmalarında hesaplarını ve sayfalarını analiz ederek sizin için uygun olanlarıtespit ederler.