Sosyal Medya Danışmanlığı Almanın Yararları

Sosyal Medya Danışmanlığı Almanın Yararları
Tahmini okuma süresi : 4 dk

Günümüzde artık bütün firma ve şirketler mağazalarınıntamamını internet ortamına taşımış durumdadır. Hal böyle olunca elbette kiinternet üzerinden pazarlama konusunda sosyalmedya danışmanlığı almanın gerekliliği de kendiliğinden ortaya çıkmıştır.Çünkü firmaların hem ürün yükleme, hem pazarlama, satılan ürünlerin onaylanmasıve kargo yapılması gibi onlarca takip edilecek işin arasında bir de siteninoptimizasyonu ile uğraşmaları neredeyse imkansızdır. İşte burada devreye hemenher tür firma, şirket, mağaza ve şahıslara hizmet sunan sosyal medyadanışmanları devreye girmektedir.

Sosyal medya pazarlama yönteminin kullanılması özellikle sonbirkaç yılda inanılmaz derecede bir artış göstermiştir. Burada pazarlamacılarınsosyal medya ortamlarını sadece bir pazarlama aracı olarak görmesi elbette kibüyük bir yanılgı olacaktır. Çünkü sosyal medya ortamları aynı zamanda sizlerinhedef kitlelerinizle iletişim kurabileceğiniz ortamlar olmaktadır. Sosyal medya danışmanı sizin yerinizebütün hedef kitlenize en hızlı şekilde ulaşmaya çalışır ve ürünlerinizi endoğru yöntemlerle tanıtır.

Aynı zamanda e-ticaret sitenizin en kısa zamanda sosyal medya platformları ortamına adapte olmasını sağlar ve şirketinizi arama motorları sonuçlarında üst sıralara çıkartır. Bu yazımızda elimizden geldiğince sizlere sosyal medya danışmanlığı almanın sağladığı faydalardan bahsedeceğiz.

Sosyal Medya Danışmanlığının Sağladığı Faydalar

  • Dünya genelinde internet kullananların %74’üsosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmaktadır. Bu kadar yoğun birkullanım alanına sahip sosyal medya ortamında mağaza ya da şirket olarak sizinvarlık göstermemeniz gibi  bir durumdüşünülemez. Çünkü sosyal medya platformları ürünlerinizi tanıtabileceğiniz vepopülaritenizi artırabileceğiniz en uygun ortamlar olmaktadır.
  1. Instagram, Twitter ve Facebook başta olmak üzerebütün sosyal medya platformlarında kullanıcılar ile etkileşime geçmek oldukçakolay olmaktadır. Başarılı bir sosyalmedya yönetimi ile hedef kitlenize bu tür platformlardan çok rahat olarakulaşabilmekte ve ürünlerinizin reklamını yapabilmektesiniz. Bu platformlarsayesinde çok kısa bir zaman içerisinde hızlı bir şekilde markabilinilirliğinizi artırabilmektesiniz. Potansiyel müşteri kitlenizin her günyoğun olarak girmiş olduğu bu platformlar sizler için eşsiz bir pazarlamaortamı olmaktadır.
  • Günümüzde insanlar sosyal medyayı sadece resimya da video bakma amaçlı kullanmamaktadır. Artık bu platformların tamamı aynızamanda gerçek zamanlı birer iletişim aracı haline dönüşmüştür. Buplatformların kullanıcıları aynı zamanda buralardan aldıkları ürünlerle ilgiliher tür bilgiyi yine sosyal medya üzerinden alabilmektedir. Birçok firma sosyal medya danışmanlığı hizmetlerisayesinde sıkça sorulan sorular için özel içerik bile üretmektedirler.
  • Birçok firma, şirket, mağaza ya da şahıslar içinSEO çalışmalarında sosyal medya platformları adeta imdatlarına yetişmektedir.Çünkü aktif olan sosyal medya hesabına sahip olan siteler Google aramasonuçlarında çok daha üst sıralarda yer aldıkları görülmüştür. Böyle birdurumun oluşması da elbette ki siz ve ürünlerinizin tanıtımı için çok büyük birönem arz etmektedir. Bu sayede marka bilinilirliğinizin artmasına çok önemlibir katkı sağlanmış olacaktır.
  • Sosyal medya reklamları sayesinde sizdeçevrimiçi reklam kampanyaları düzenleyerek hedef kitlenizin dikkatini kendiürünlerinize çekebilirsiniz. Hedef kitlenizi oluşturan insanların sosyal medyaplatformlarındaki çevrimiçi ve çevrimdışı hareketlerini, hareket geçmişini,şehir, yaş, meslek, hobileri, fobileri gibi daha birçok bilgilerine sahipolabilirsiniz. Başarılı bir sosyal medyadanışmanı bu tür faktörlerin hepsini göz önünde bulundurur ve sizinsitenizin ziyaretçi trafiğini oldukça artırabilir.
  • Firmalar sosyal medya platformları sayesindehedef kitleleri ile doğrudan iletişim kurabilmektedirler. Birçok firma reklamyayınladıktan sonra reklam ile ilgili müşterilerden gelen sorularıcevaplamamaktadır. Oysa bu en büyük yanlışlardan bir tanesi olmaktadır. Bu tür durumlardamüşterilerinizden gelen hemen her tür soru ile ilgilenmeli ve en kısa sürededönütler sağlamalısınız.