Sosyal Medya Ajansının İşletmenize Faydaları

Sosyal Medya Ajansı
Tahmini okuma süresi : 4 dk

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında sosyal medyaplatformlarının son derece yaygın olarak kullanılması, bütün firma veşirketlerin yönünü bu alana çevirmesine sebep olmuştur. Sosyal medya ajansı sayesinde bütün bu firmalar sosyal medyaplatformları üzerinden müşterilerine ve hedef kitlelerine erişim imkânı bulmuşolmaktalar. Günümüzde internet ortamında boy göstermeyen firmaların varlığınısürdürmesi neredeyse imkânsız bir hal almış durumdadır. Bu alandaki ihtiyacı veboşluğu gören birçok girişimci ise, kendilerine sosyal medya ajans hizmetialanını oluşturdular.

Günümüzde ise sosyal medya uzmanlığı alanı yepyeni bir boyutkazanmış olup, tamamen bağımsız ve resmi bir meslek dalı haline gelmiştir. Bualanda yapılan ve düzenlenen birçok eğitim ve destekler sayesinde sosyal medyauzmanları, birçok farklı sosyal medya ajanslarında kendilerine çalışma imkânıbulmuştur. Son hızla gelişen bu alandaki yenilikleri ve değişimleri takip eden sosyal medya ajansı ve çalışanları damüşterilerine tamamen profesyonel bir hizmet götürmeye başlamışlardır.

Sosyal Medya Ajansları Ne İş Yapar?

 • Firma ve mağaza gibi kurumların dijital mecradayer edinmesini sosyal medya ajansları sağlamaktadır.
 • Bu ajanslar markanıza ya da kurumlarınıza özgüstratejiler belirlemekte ve satış artırıcı kampanyalar ile firmanızıngeleceğini yönlendirmektedir.
 • Sosyal medya ajansları yaptıkları doğruölçümleme ve analizlerle firmanıza/şirketinize özgü raporlar hazırlamaktalar.
 • Firmanızın web sitesine özel konuşma dili paketigeliştirir ve bu sayede müşterileriniz ile etkili ve doğru bir iletişim dilikurmanızı sağlarlar.
 • Pinterest, Twitter, Blog, Linkedin, Facebook,Instagram gibi sosyal medya platformlarını marka değerleriniz için kullanır.
 • Dijital ortam üzerindeki reklam politikalarınızıbelirleme ve mağazanıza özel planlar hazırlama işi de dijital pazarlama ajansı görevleri arasındadır.
 • Sanal ortamdaki hemen her tür krize karşı sizive markanızı koruma altına alır, firmanızın online itibarını korur.

Eğer işini hakkıyla yapan ve düzgün çalışan bir sosyal medya ajansı ile çalışıyorsanız, e-ticaret Pazar ortamında rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız demektir. Sadece şirketler ya da mağazalar bu tür ajanslar ile işbirliği içerisinde olmamaktadır. Birçok şahıs, sanatçı ve ünlülerde aynı şekilde sosyal medyada popülerliklerini korumak ve artırmak için bu tür ajanslardan profesyonel hizmet almaktadırlar. Ülkemizde de artık birçok farklı mecralarda hizmet veren bu tür ajanslar yer almaktadır.

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın İşletmenize Faydaları

 • Öncelikle iş pazarlaması alanında size vemarkanıza çok büyük katkılar sağlamakta olup, ürünlerinizi en kısa zamandahedef kitlenize ulaştırmaktadır. Pazarlama hizmeti sosyal medya ajansı işi ile uğraşanların en temel ve anagörevlerinden bir tanesidir. Ulaşabildikleri maksimum hedef kitlesine markanınbilinilirliğini duyurmaya çalışırlar ve bütün sosyal medya platformlarında varolmaya çalışırlar.
 • Firmaları, markaları, mağazaları bütün sosyalmedya platformlarında, herkesçe bilinen influencerlar tarafından da bilinen vetanıtılan bir marka konumuna yükseltmek. Markanızı sosyal medya ortamlarındabir üst düzeye çıkmak için bu tür ajans firmaları ile çalışmak çok önemlidir.Çünkü sosyal medya uzmanları sizlere kendinizi tanıtma ve arama motorlarındaüst sıralara çıkarma adına nereden ve nasıl başlanması gerektiği konularındahemen her tür aydınlatmayı yapacaktır.
 • Sizin markanızın ya da firmanızın ne adar büyükya da küçük olduğunun hiçbir önemi bulunmamaktadır. Dijital pazarlama ajansı sizin ürünlerinizi en iyi şekildetanıtacak düzenlemeleri yapmakta ve sizleri en iyi seviyeye çıkarmaktadır.Bunun için bütün sosyal medya platformları il iletişim halinde olup, websiteniz için maksimum ziyaretçi trafiği sağlamaya çalışmaktadırlar.
 • Yine sosyal medya ajansları markanızındeğerlerini yansıtmada ve bu değerleri en üst seviyeden hedef kitlenizeulaştırma konusunda oldukça kabiliyetlidirler.