SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

SEO ile zirvede olursunuz, Google  ve diğer arama motorlarında görünürlüğünüz ve bulunabilirliğiniz artar, tıklama başına maliyetlendirmeler yapılarak trafiğiniz reklam bütçeniz ile kısıtlı olmaz, arama motoru optimizasyonu ile sonuçları görmeniz uzun sürer ama 1. liğin etkisi uzun yıllar devam eder!

SEO dijital pazarlama alanı için, eğer markalaşma ve diğer reklam çalışmalarınız kısa süreli değil ise internet üzerinde markanızın göz bebeği olmalı!

Arama motoru optimizasyonu stratejilerimizle sizi Google, Yandex, Bing gibi dünya devi arama motorlarında, web sitenizi hedeflediğiniz anahtar kelimelerde en üste çıkarabilir, şirketiniz için itibar ve prestij oluşturabiliriz!

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimization sözünün kısaltmasıdır, Türkçe anlamı arama motoru optimizasyonu ‘dur, bu süreçte web siteniz arama motorları için optimize edilir, Google ve diğer arama motorlarının 200 den fazla kriterine göre düzenlenen web sitesi, arama motorları tarafından fark edilip çalışma yapılan kelimeler de yüselme sağlanmaya çalışır, Google ve diğer yüzlerce arama motorundan organik trafik elde etmenizi sağlar.

Arama motoru optimizasyonu, web sitesinizin son Google geliştirmelerine uyumluluğunu da kapsar, bunlar Google Analytics, Google Webmaster Blog gibi çeşitli Google araçlarıyla takip edilir ve websitenizin metrikleri uyumlu hale getirilir.

SEO ‘nun Avantajları Nelerdir?

 • Organik Trafik

Bilinmeyen bir konuda, bir blog yazınızda verdiğiniz bilgileri düşünün, bu konuda takdir edilirsiniz, şirket olarak biz tecrübeli ve bilgili firmalarla iş yapmak istemekteyiz ve bu konuda yalnız olmadığımızı düşünüyoruz, web sitenizde sektörünüzle ilgili otorite sağladığınızda müşteriye dönüşecektir.

 • Marka Bilinirliği

Sektörünüzle ilgili arama motorlarında aranan binlerce kelimede sitenizin göründüğünüzü düşünün, bu size otorite ve trafik getirirken ayrıca sürekli karşılarına çıktığınız için markanızı ezberleyecek bir kitle oluşturacaktır. Bu prestij ve marka bilinirliği size ve markanıza büyük değer katacaktır.

 • Reklam Maliyetlerinde Düşüş

İlgili anahtar kelimelerde optimize edilmiş web sayfalarınız, reklam verdiğinizde kalite puanınızı yükseltecektir. Bu avantaj reklamlarınızın performansını etkileyecektir ve daha iyi dönüşüm, daha düşük reklam maliyeti getirecektir, aslında bu optimizasyon süreci organik olsun olmasın herkesin tecrübe etmesi gereken bir deneyimdir.

 • Kalite Oranı

Bir E-ticaret yada normal bir websitesinde, organik olarak alınan tıklamalar dönüşüm getirmeye çok daha elverişlidir, yukarı da saydığımız sebeplerin üstüne birde Google organik aranmalarından gelen trafik eklenince tıklama yapan kişi çok daha alakalıdır.

Organik sonuçları arama motorları yönetmektedir, haliyle bilinçli bir kullanıcının organik aramalardan gelen sonuçlara güveni daha yüksektir.

 • Verimlilik

Arama motoru optimizasyonu verimliliği en yüksek, kalıcı ve yatırım geri dönüşü (ROI) oranı en yüksek dijital pazarlama stratejilerinin başında gelir, arama motoru optimizasyonunuzu doğru firmaya yaptırdığınızda maliyetleriniz diğer dijital pazarlama araçlarına göre çok daha düşük olur.

SEO Nasıl Yapılır?

Google web sitenizi değerlendirirken 200den fazla kriteri gözden geçirmektedir, bunların hepsi çok önemli olsa da Google ‘da yükselmek için bizim elde ettiğimiz sonuçlarda altta belirttiğimiz faktörler, bir web sayfasının Google’da yükselmesi için ana etkenlerdir.

 • Anahtar Kelime Araştırması

Sayfalarınız doğru anahtar kelimeyi seçmelisiniz, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ve ana anahtar kelimelerinizi doğru oranlarda, doğru yerde, başlıklarınızda ve özellikle kullanıcı deneyimini düşünerek kullanmalısınız.

 • Web Sayfası Hızı

Yine bir kullanıcı deneyimi konusu olan sayfa hızınız, hem arama motorlarındaki yükselişiniz, hem reklamlarınızın iyi performans göstermesi için önemlidir, web sayfalarınızda kullandığınız css ve js dosyalarınızın optimize ve doğru kullanıldığından emin olmalısınız. Görseller ve inline Cssler optimize edilmiş olmalıdır.

5 saniyeden daha kısa sürede açılan sayfalar Google için yükselmenize etki eden sinyallerdendir.

 • Uzun ve Kaliteli İçerik

Uzun ve kaliteli içerik ayrı bir yükselme sinyalidir, arama motorları doğru bilgiyi detaylı bir şekilde anlattığınız sayfalarınızda sizi kısa bilgi veren web sayfalarına göre daha değerli bulacaktır.

 • Schema.org İşaretlemeleri

Schema.org Google ve diğer arama motorlarının ve büyük teknoloji şirketlerinin çıkardığı bir kodlama standartıdır, web’i sadece tarama değil aynı zamanda arama motorları tarafından anlamlandırılması için bir arka kodlamadır, bu json kodları ile Google vb. arama motorları websitenizi anlar.

 • Mobil Uyumluluk

Günümüzde web kullanıcılarının %50sinden fazlası mobil bir araç ile internete bağlanıyor, bu ise web sitelerinizi oluştururken mobil uyumlu olmasının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor, arama motorlarında yükselmek için çalışma yaparken sitelerin mobil uyumlu olması, eğer yoksa mobil uyumlu tasarıma geçilmesi çok önemlidir.

 • Güvenlik

Https geçişi sağlanmalı, mutlaka SSL kullanılmalıdır, Google SSL ile şifrelenmemiş sitelere chrome tarayıcısında “güvenli değil” olarak işaretleme yapmaktadır, buda kullanıcılara olumsuz bir görünüm vereceğinden sitenin yükselişini çok olumsuz etkileyecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu ile Sektörünüzü Domine Edin

Yaptıklarınızı internette en iyi şekilde pazarlamanın doğru yolunun Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO olduğunu düşünüyoruz.

Tam da bu sebepten dolayı en iyi geri dönüş sağlanabilen dijital pazarlama stratejisini işiniz için hayata geçirdik!

Dünya üstünde 6 milyondan fazla firma, websitelerinin optimizasyonuna büyük kaynaklar ayırmaktadır, zira doğru firma ile çıktığınız Arama Motoru Optimizasyonu yolculuğu işinizin ve markanızın büyümesinde kısa süreli çözümlerden daha etkili sonuçlar doğurur….
Ticari Büyüme Raporları

Ticari Büyüme Raporları

Hemen hemen her firma arama motoru optimizasyonu sürecine oldukça sıcak bakmakta, ancak müşterilerden aldığımız geri dönüşler sonucunda arama motoru optimizasyonu gibi uzun soluklu dijital pazarlama yolculuklarında, web sitenizin yükselmesinin önemi kadar her ay hedeflerinize ulaşmanızın, detaylı raporlamanın ve şuan ki konumunuz için yapılan analizlerin de oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz.

Çalışmalarımızın tamamında sağladığımız hizmetlerimiz için olmazsa olmazlarımızdan birisi de yol haritamız ve raporlarımızı düzenli olarak partnerlerimize iletmektir.

 • %100 yükselmeniz sözüyle yola çıktık!
 • Yükselirken 26% daha az ödeme yaparsınız.
 • Arama Motoru Optimizasyonu için harcadığınız her 1 lira, en az 436% geri dönüş sağlar.

Garantili Çözümler!

Çalışmalarımız %100 gerçek kişiler tarafından kesinlikle robotlar ya da otomatikleştirilmiş yazılımlar kullanmadan firmanız ve markanıza özel tasarlanmış proje ve stratejiler çerçevesinde ilerler.

Siyah şapkalı Arama Motoru Optimizasyonu çözümleri ile markanıza zarar verecek her türlü girişimden kaçınıp, yükselmek istediğiniz arama motorlarıyla tamamen uyumlu optimizasyon gerçekleştiririz.

Websitenizi Optimize Ederken Neler Yapıyoruz?

 • Site içi Link İnşaası

Site içi link inşaası on-page optimizasyonun en önemli kurallarından biridir, linkler alakalı kelimelerde diğer sayfalarınızı, doğru oranda dış linkleri ve diğer kaynakları önerdiğinde Google botlarına yardım etmiş olursunuz, bu optimizasyon Google ve diğer arama motorları için önemli bir değerlendirme konusudur.

 • Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizini, projenize başlamadan önce oluşturmuş oluruz, proje içerisinde ilerde yapılacak değişiklikleri azaltıp sıralamanızda aşağı yönlü düşüşlerin önüne geçeriz. Başlangıçta ana anahtar kelimeler için çalışmalar yapılırken aynı zamanda uzun kuyruklu anahtar kelimeler hedeflenerek trafik oranınızda hızlı artış yaratırız.

 • Trafik Analizi

Web sitenize gelen trafik kaynaklarınız analiz edilip hedef kitlenizin aramalarına uygun bir şekilde ürünleriniz, web siteniz ve içerikleriniz şekillendirilir, işinizle alakasız trafiğin önüne geçilmesi sağlanmış olur.

 • Mevcut Sıra Analizi

Google, Bing, Yandex gigi arama motorlarındaki mevcut durumunuz belirlenip her ay düzenli olarak sıralamanız hakkında rapor sunulur. Bu sayede arama motoru optimizasyonu yatırımlarınızın nasıl sonuç verdiğini ve marka bilinirliğinizdeki artışı rahatlıkla analiz edebilirsiniz.

 • İçerik Oluşturma

Web sitenizin içeriklerini oluştururken hedef kitlenizin ilgisini çekecek ve yükselişinizi sağlayacak, websiteniz ile işletmeniz arasında etkileşim oluşturacak kaliteli içerikler oluşturmaya çalışırız, eğer konu sağlık vb. hassasiyet içeren konularsa (your money your life) bu konuda ekibinize içerikler hakkında eğitim veririz.

 • Web site Hızı Optimizasyonu

Bu konuda yazılım ekibimiz gerekli düzenlemeleri tarafınıza bildirecektir, website hızı optimizasyonunuz çok önemli olmaktadır, eğer büyük bir e-ticaret projesine sahipseniz hız optimizasyonunuz için size bir rapor ileteceğiz.

 • Backlink İnşaası

İşinizle ilgili yüksek kaliteli websitelerden link paylaşımı almaya özen gösteririz. Zararlı yazılımlar aracılığı ile spam barındıran, alanında güvenilirliği kanıtlanmamış backlinkler yarardan çok zarar getirir, Arama motoru optimizasyonu stratejilerimiz yükselme elde etmek üzerine kuruludur.

Bu, her zaman Google destekli ve uyumlu çalışma yapmamız gerektiği anlamına gelir.

Arama motoru optimizasyonu hizmetimizden yararlanmak, işiniz için fiyat teklifi almak için hemen iletişime geçebilir, uzmanlarımız ile doğrudan görüşebilirsiniz. www.618media.com/iletisim

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

SEO hizmetimiz hakkında müşterilerimizden gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Süreç Nasıl Başlıyor?

SEO sürecine başlamak için hedeflerinize, bütçenize ve websitenizin durumuna göre bir strateji oluşturuyoruz. dijital pazarlama uzmanlarımız konu hakkında yol haritasını tarafınıza sunduktan sonra, gerekli teknik bir kaç detaydan sonra çalışmalara en son süratle başlıyoruz.

SEO Mu? Google Ads Mi?

Search engine optimizasyon uzun süreli, gelecek hedeflemeli ve organik marka bilinirliğinizi arttıracak değerli bir dijital pazarlama faaliyetidir. Google Ads ise doğru ajans ile çalıştığınızda hemen sonuç verecek, reklamlarınızı binlerce web sitesi içinde yayınlayabileceğiniz yada aranma sonuçlarının en tepesinde görünmenizi sağlayacak olan yoldur. Google Ads hakkında daha fazla bilgi almak için google reklamları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO, şirketinizin bu günü ve yarını için oldukça önemlidir, yoğun dijital dönüşümlerin yaşandığı günümüzde artık firmaların tamamı internette, ve internet tüm insanlığın hayatına bir şekilde girmiş durumda… Arama motorlarında daha belirgin olup, marka bilinirliğinizi ve sunduklarınızı müşterilerinize anlatabilmeniz ve bunu hedeflerinize ulaştıktan sonra neredeyse 0 maliyetle yapmak için SEO dijital pazarlamanın bir şartı haline gelmiştir. Sizde geleceğin teknolojilerinden yararlanmak, marka bilinirliğinizi ve internet görünürlüğünüzü arttırmak için SEO yaptırabilirsiniz…

E-Ticaret Sitesine Optimizasyon Yaptırabilir Miyiz?

Evet, E-ticaret web siteleri için oluşturduğumuz SEO stratejilerimiz mevcut, etkisi kanıtlanmış SEO stratejilerimiz ile müşterilerimiz için başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Woocommerce, Magento, Shopify vb. gibi e-ticaret yönetim alt yapılarında da tecrübe sahibiyiz. SEO çözümlerimiz ve E-ticaret tecrübemiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Hizmet Ücreti Ne Kadar?

SEO kampanyalarının maliyeti hedeflenen anahtar kelimelere, web sitenizin durumuna, sektörünüze ve hedefinize ulaşmamız için gereken çalışmaya bağlı olarak değişmektedir. Biz işletmenizin büyüklüğünden çok mevcut durumunuza odaklanıp size en ekonomik SEO maliyetlendirmesini oluşturuyoruz. Dijital pazarlama uzmanlarımız dijital ortamda yol haritanızı oluşturmada da size tecrübelerini aktaracaktır.

Kaç Dilde SEO Hizmeti Veriyorsunuz?

Türkçe ve İngilizce dilinde SEO hizmeti sunabiliyoruz, ABD ‘de ve Türkiye ‘de fiziksel ofislerimiz bulunmaktadır. ABD, İngiltere, Yunanistan, Fransa, Almanya gibi ülkelerden SEO partnerlerimiz var. Farklı bir dil için iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetinizde Neler Yapıyorsunuz?

Google ve diğer arama motorlarında dikkate alınan 200 farklı kriterimiz var. Bunları Site içi ve Site dışı olarak değerlendirip harekete geçiyoruz. Bunların içinde backlink çalışmaları, onpage optimizasyonlar, teknik değiştirmeler için danışmanlıklarda mevcut.

Anahtar Kelime Fikirleri İçin Yardımcı Oluyor Musunuz?

Tabiki! İşiniz için en doğru kelimeleri ve bunların arama hacimlerini sizinle paylaşıyor, çalışmalarımıza bu şekilde başlıyoruz. İçerikleriniz ve diğer her şey için danışmanlık sunup SEO performansınızı ve bu süreci en doğru şekilde yönetmek için çalışıyoruz.
Başa dön tuşu
Kapalı