Glow Dating

Glow Dating


Glow Dating uygulaması için yapılan ASO stratejimiz ile uygulamanın bilinirliği ve etkileşim sayısı attırılıp, küresel ölçekte büyümesi sağlanmıştır. Uygulama, hizmet verdiğimiz dönemde Görüntülü Sohbet Sıralamasında 1. Sıraya kadar yükselmiştir.

ASO Hizmeti
Analiz

Analiz


GLOW

Uygulama, bilinçsiz reklam kampanyaları ve sağlıklı ASO stratejileri uygulanmadığı için alt sıralarda kalmıştır. Reklam için hedef kitle ve uygun anahtar kelime analizi için çalışma başlatıldı. Rakip uygulamalar incelenip detaylı raporlama için start verildi. ASO stratejilerimiz belirlenmesi için analiz çalışması başlatıldı. Retargeting reklamları oluşturulmadan önce analiz yapıldı. Bilinirlik ve etkileşim için yol haritası istenildi.

Süreç

Süreç


Rakip uygulamalar tespit edildi. ASO uygulanacak stratejiler belirlendi. Reklam için hedef kitle ve uygun anahtar kelime seçildi. Retargeting reklamlar oluşturuldu. Bilinirlik ve etkileşim için strateji belirlendi.


Sonuç

Sonuç


Rakip uygulamalar tespit edildi anahtar kelime yerleşimi yapıldı. ASO uygulanacak stratejiler uygulandı. Reklam için hedef kitle ve uygun anahtar kelime seçildi ve uygulandı. Retargeting reklamlar oluşturuldu uygulamanın bilinirlik, indirme ve etkileşim seviyeleri arttı.

  • Google Play'de 412 Görüntülü Sohbet uygulaması arasından 1. sıraya çıkarıldı.
  • Hedef kitle ve etkileşim oranı %210 arttırıldı.
  • Organik indirme oranı 1 yılda %418 oranında artış sağlandı.
  • Retargeting reklamlar ile geri dönüş sağlayan yeni kullanı sayısı arttırıldı.

İstatistikler