İtibar Yönetimi – Kurumsal İtibar Koruma Programı

Online itibar yönetimi, kuruluşun hedef kitle üzerinde genel algısını şekillendirmeye çalışmaktır. Online itibar yönetimi, bir markanın internetteki itibarının izlenmesini, potansiyel olarak zarar verebilecek içeriğin ele alınmasını,  markanın itibarına zarar gelmeden önce sorunları çözmek için müşteri geri bildirimlerin kullanmasını kapsar. İtibar yönetiminin büyük bir kısmı, negatif sonuçları vurgularken olumsuz arama sonuçlarını yok etmeyi içerir. Genellikle bir şirketin kendini nasıl algıladığı ile başkalarının onu nasıl gördüğü arasındaki boşluğu doldurma girişimi anlamına gelir.

itibar yönetimi

Yönetim Hedefimiz

Her sektör ve markanın dinamikleri farklıdır bunun için markaya özel farklı stratejiler oluştururuz ve sektörünüze göre hedefler belirleriz. Markanızı yönetmeye başlamadan önce durum analizi yaparız. Böylelikleri markanızda ilk olarak nereleri düzeltmemiz gerektiğini anlayıp, bunun üzerine bir eylem planı oluştururuz.

Stratejimizi belirlerken hedef kitlenizin tüketim alışkanlığını, satın alma davranışlarını ve demografik özelliklerini göz önünde bulundururuz. Online İtibar Yönetimi hizmetimiz ile memnuniyetsiz tüketiciler ve internet trolleri tarafından yapılan saldırılarla marka algınızın zedelenmesine izin vermeyiz. Online itibar yönetimine olan yaklaşımımız, olumlu ve sürdürülebilir bir marka profili oluştururuz. İtibar yönetimi uzmanlarımız, mevcut sorununuzu çözmek ve arama sonuçlarını gelecekteki tehditlere karşı önlemek için özel olarak oluşturulmuş bir strateji geliştirir.

Analiz ve Takip Araçlarımız

İşletmenizin internet ve sosyal medya hesaplarındaki bir yorum ve mesajı kaçırmamak için sosyal medya takip araçlarını kullanırız. İnternet üzerinde Google Alerts gibi araçlar ve özel yazılımlarımız sayesinde markanızın itibarını 7/24 takip ederken, müşterilerinizin eleştirilerini ve sorularına cevap veririz. Müşterilerinizin endişelerini gidermek için sosyal medya ve internet trafiğini anlık olarak takip ederiz.

online itibar yönetimi

Online İtibar Yönetimi Hizmetimizin 3 Alt başlıkta sunuyoruz:

İtibar koruması, Kriz yönetimi ve İtibar iyileştirme

İtibar koruması: Markanızı gelecekteki bilinmeyen tehditlere karşı güçlendiren uzun vadeli bir stratejidir, başka bir deyişle, şirketinizin itibarını ve online kimliğini korumak için proaktif bir itibar yönetimi stratejisidir.

Kriz yönetimi: Bir markanın ani, olumsuz olaylarla başa çıkmasına yardımcı olmak için tasarlanmış stratejilerin bütünüdür.

İtibar İyileştirme: Negatif içeriği yok edip, olumlu ve sürdürülebilir bir çevrimiçi itibar oluşturma sürecidir.

Neden 618Media’yı tercih etmelisiniz?

İtibar yönetiminin profesyonel bir ajans tarafından yapılması gerektiğine inanan bir işletmeyseniz, 618Media’nın bu hizmeti tam size göre!

Bize göre markanız çok daha iyi bir online itibarı hak ediyor.

Stratejilerimiz, eğitimli dijital pazarlama ve halkla ilişkiler ekibimiz tarafından oluşturulur. Müşteri geri bildirimlerini iyileştirir, müşteri kaybını azaltmak için arama sonuçlarını düzenler ve markanızın büyümesini sağlamak için iyi bir marka algısı oluştururuz.

Kurumsal kriz ve itibar yönetimini doğru firma ile yönetmek için hemen iletişime geç!
Başa dön tuşu