Müşteri Deneyimi Geliştirme – UI/UX Tasarımı

Müşteri Deneyimi Geliştirme ve UI – UX tasarımı, web ve uygulama tasarımında en çok karıştırılan ve birleştirilmiş terimlerden ikisidir.

Aslında anlaşılır bir şekilde gerçekten öyle olmalıdır, çünkü güzel bir arayüz tasarımı, müşteri deneyimi geliştirmesi olmadan sadece görsel anlamda patronları tatmin eder, müşterilerden olumlu etkileşim almadığı için şirkete hiç bir yararı yoktur.

Genellikle tek bir terim olan UI/UX tasarımı bir araya çok hızlı getirilir ve aynı şeyi tarif ettikleri düşünülerek bakılır.

Çok fazla teknik jargonun altına inmeyenler için ikisinin de sağlam açıklamalarını bulmak genellikle zordur.

Merak etmeyin, aşağıdaki, bu 2 terimin açıklamalarını yapıyor olacağız!

Bu hizmet sayfasının sonunda, onları neyin farklılaştırdığını ve birbirleriyle nasıl ilişki kurduğunu iyi anlayacaksınız. Öyleyse dalalım!

Müşteri Deneyimi Geliştirme – UI/UX Tasarım Temelleri

Müşteri Deneyimi Geliştirme

UI (Kullanıcı Arayüzü) Tasarımı Nedir?

UI tasarımındaki “UI”, “kullanıcı arayüzü” anlamına gelir, User Interface’nın kısaltmasıdır.

Kullanıcı arayüzü, kısaca bir uygulamanın grafik düzenidir.

Kullanıcıların tıkladığı düğmeler, okudukları metin, resimler, kaydırıcılar, metin giriş alanları ve kullanıcının etkileşime girdiği hemen hemen tüm öğeleri içerir.

Ekran düzeni, geçişler, arayüz animasyonları ve her türlü makro ve mikro etkileşim bu tanıma dahildir.

Her türlü görsel öğe, etkileşim veya animasyonun tümü birbiri ile uyumlu tasarlanmalıdır.

Bu iş UI tasarımcılarına düşüyor.

UX (Müşteri Deneyimi) Tasarımı Nedir?

“UX”, “kullanıcı/müşteri deneyimi” anlamına gelir.

Kullanıcının veya müşterinin kullandığı uygulamanın kullanım kolaylığı, istediği şeye kolay ulaşması kullanımı deneyimini oluşturur, onunla nasıl etkileşimde bulundukları ile belirlenir.

Deneyim pürüzsüz ve sezgisel mi, yoksa sakar ve kafa karıştırıcı mı?

Uygulamada veya web sitesinde gezinmek keyif veriyor mu yoksa sıkıcı mı hissediyorlar?

Uygulama ile etkileşime girmek, insanlara yapmak istediklerini verimli bir şekilde yerine getirdikleri hissi veriyor mu yoksa bir savaş gibi mi hissediliyor ?

Kullanıcı deneyimi, UI tasarımcılarının yarattığı kullanıcı arayüzü öğeleriyle etkileşimin ne kadar kolay veya zor olduğuna göre belirlenir.

Örneğin bu gün instagram tüm dünyada 1 milyardan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyorsa, bu sahip olduğu teknolojik altyapıdan dolayı değil, kullanıcı deneyiminin en yüksek seviyede tutulması ile ilgilidir.

İşletmenizin görsel arayüzünü müşteri deneyimi geliştirmeleriyle tasarlıyoruz!

Finansal Hizmetler, Sağlık, Perakende, Tüketici Ürünleri ve Teknolojisi gibi kategorilerdeki partnerlerimize, müşteri etkileşimi arttırmanın bütününe bakıyoruz ve çözümler geliştiriyoruz.

AI’dan IoT’ ve Analytics’e, Blockchain tabanlı uygulamalara ve müşterilerimize geleneksel pazarlama araçlarının ötesine geçen yollarla yardımcı oluyoruz.

UI/UX Tasarımı – Kullanıcı/Müşteri Deneyimi Geliştirme, yönetimi ve dijital dönüşüm konularında tasarımsal düşünceye dayalı ve teknoloji odaklı hizmetler sunuyoruz.

müşteri deneyimi geliştirme ve tasarlama

Müşteri Deneyimi Geliştirme hizmetimiz şunları içerir:

  • Araştırma

Sektörünüzdeki konumunuz, daha önce yaptığınız görsel çalışmalar ve işiniz hakkında genel bilgi toplanır, müşteri deneyimi göz önüne alınarak çalışmalara ve araştırmalar başlatılır.

Örneğin; parakende satış yapan bir firmaya kullanıcılarının kolay satın alma yapabilecekleri ve müşteri deneyimi yüksek, görsel olarak zengin arayüzler tasarlamak için araştırmalar yaparız.

  • Strateji

Rakiplerinizden önde olmanız için, sektörünüzde kurumsal kimliğiniz ve yaptığınız dijital işlerin tamamı incelenerek belirli bir stratejik yol haritanız oluşturulur.

Müşteri deneyimi geliştirme stratejinizde müşteri portföyünüzün yapısından ve görselleriniz incelenerek firmanızın görsel duruşunun dışına abartılı bir şekilde çıkılmamaya çalışılır.

Tüm süreç bu strateji ile devam eder.

  • UX ve UI Tasarımı

Arayüz ve kullanıcı deneyimi tasarımı yukarda belirtilen araştırmalara ve stratejilere göre şekillendirilir, yaptığımız tasarımlardan kullanıcıların en fazla yararlanım elde etmesi sağlanır.

Yapılan tasarımlar ve geliştirmeler tarafınıza onaya sunulur, bu konudaki görüşleriniz dikkate alınır, tasarımlar firma vizyonunuzu da yansıtmalıdır.

Tasarım ve geliştirme sürecinin tamamında, müşterilerinizin etkileşimini ve oluşturulan arayüz ile ilgili olumlu deneyimlerini arttırmaya çalışırız.

UI ve UX Tasarımı

Müşteri Deneyimi Geliştirme (UX)

En son teknoloji ve görsel araçlarla arayüzünüz tasarlanır, bağlı bulunduğunuz teknoloji ve altyapı ile uyumlu çalışmalar gerçekleştirilir.

Bir çok Adobe ürünüyle demolar tasarlanır, A/B testleri ile kullanıcılarınızın maksimum verimlilik elde ettiği tasarımlar son kullanıcı için arayüzünüz olarak seçilir.

A/B Testi basitçe, sizin ve bizim görsel beğenimizi alması tasarımın mükemmel olduğu anlamı taşımamaktadır, mutlaka müşterilerinize ön gösterim yapmalı, kullanıcı verisi ve beğenilerini yorumlamalıyız.

Endüstri, cihaz, amaç veya teknoloji platformu ne olursa olsun, şirketler ve müşterileri arasında anlamlı bağlantılar tasarlayıp kurgulayarak insanlarla teknoloji arasındaki ilişkiyi geliştirmeye çalışıyoruz.

Entegrasyon süreci çok dikkatli yapılması gereken bir süreçtir, titiz davrandığımız iş kollarından biridir ve müşterileriniz ile firmanız arasındaki etkileşimler ölçülür.

İnsan merkezli kullanıcı deneyimi tasarımlarının müşteri deneyimi geliştirmede en doğal cevabı verdiğine inanıyoruz.

Arayüz Tasarımı

Kullanıcı Arayüzü Geliştirme (UI)

Sektörünüzdeki Tecrübeyi Kullanıcılara Aktarın!

Uzmanlığınızı sektörel büyümeye dönüştürelim!

Bugün kazanmanız gereken dijital yeniliği ve yarınları kazanmanız için gereken görsel kullanıcı vizyonunu tanımlayalım.

Zahmetsiz kullanıcı deneyimleri yaratmanın ve dünün yatırımlarını bugünün varlıklarına dönüştürmenin zamanı geldi.

Müşteri deneyimini geliştirmek için ne yapıyoruz?

  • Sektörünüz incelenir, yapılması planlananlar tarafınıza rapor ve fiyat teklifi olarak sunulur
  • Gerekli onayı aldıktan sonra teknolojik alt yapınız ve şuan kullandığınız teknolojiler incelenir
  • Müşteri portföyünüze göre oluşturulan, en iyi müşteri deneyimi için oluşturulmuş arayüzü tarafınıza onaya sunarız
  • Süreç içerisinde SEO ve diğer dijital pazarlama araçlarının arayüzünüz ile doğru çalışması hedeflenir
  • Entegrasyon çalışmaları başlatılır
Bu süreç hakkında daha fazla bilgi almak ve projenizin detaylarını görüşmek isterseniz; www.618media.com/iletisim

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Fiyatlandırma neye göre yapılıyor?

Her firmanın ve kişinin ihtiyaçları farklı olduğundan tek tip fiyatlandırma mümkün olmamaktadır. İhtiyaçlarınızı anlayıp başarıyla tamamlayabileceğimiz bir iş planı oluşturup tarafınıza fiyat teklifi çıkarmaktayız.

Kesin bir süre verebilir misiniz?

Her iş kendisine özel olduğundan, süre de işlerinize ve işlemlerimize göre değişmektedir, o sebeple projeye başlamadan önce ortalama bir süre alabilirsiniz, lakin herkes için aynı süre söz konusu değildir.

Hangi teknolojiler kullanılıyor?

Alt yapı çalışmalarımızda en son sürüm PHP, React Js, Vue Js, ve arayüz tarafında Adobe Tasarım ürünleri kullanılmaktadır, yine de bu konuda işinizle en uygun ve mevcut alt yapınızla aynı teknolojiyi kullanarak yeni arayüzünüzü tasarlama taraftarıyız.
Başa dön tuşu
Kapalı