LinkedIn Reklamları – LinkedIn Reklam Yönetimi

LinkedIn dünyanın tek profesyoneller için oluşturulmuş sosyal ağ platformudur, bu platformda LinkedIn Reklamları vererek reklamlarınızı profesyonellere ulaştırabilirsiniz!

200’den fazla ülkede 560 milyondan fazla profesyonel üyeye sahip olan LinkedIn, B2B şirketleri için mükemmel bir fırsat sunuyor.

LinkedIn Reklamları, 618Media’da kullandığımız en uygun maliyetli çevrimiçi, yeni nesil reklam araçlarından biridir ve LinkedIn’ de reklam veren müşterilerimiz, LinkedIn reklamlarını ve maliyetlerini diğer platformlara göre daha düşük bulduklarını bildiriyorlar.

Kendiniz yapabileceğiniz gibi profesyonel bir ajanstan destek alarak reklamlarınızı genişletebilir, daha geniş bir hedef kitleye daha doğru sonuçlarla gelişmiş reklamlar verebilirsiniz.

LinkedIn Reklamları Fark Yaratıyor mu?

linkedin reklam düzeni

Diğer tıklama başına ödeme reklamlarında olduğu gibi Linkedin ‘de de reklam verilebilir ve diğer platformlardakinden hedef kitle haricinde büyük farklar bulunmamaktadır.

Harcamalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için en düşük maliyetle en fazla potansiyel müşteriyi oluşturmanız için profesyonel bir ajansa ihtiyacınız olabilir.

Bloğumuzda tabii ki LinkedIn Reklamları ve reklam oluşturmak ile ilgi bilgi vermeye devam edeceğiz, ama en yüksek dönüşüm sağlayan reklamları, kitle segmentlerini ve bütçe ayarlarını keşfetmek için profesyonel bir LinkedIn uzmanına ve stratejilere ihtiyacınız olabilir.

LinkedIn reklamları yoluyla hem tıklama başına ödeme (PPC) reklamları hem de BGBM(Bin Gösterim Başına Maliyet) üzerinden LinkedIn’de premium gösterim reklamları verilebilir.

LinkedIn PPC Reklamları

LinkedIn Reklamları

LinkedIn PPC reklamları veya LinkedIn “Doğrudan Reklamlar”, LinkedIn’de reklam vermeye en hızlı başlayabileceğiniz reklam kampanyalarındandır.

Dijital reklamlara başlamak ve işletmelerinin değerini kanıtlamak isteyen çoğu işletme için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.

PPC modeliyle LinkedIn reklam maliyetleri tamamen sizin kontrolünüz altında kalır ve kampanyaların bütçesini siz belirlersiniz.

Google Adwords’ün ve diğer tıklama başına reklam alan platformlarda olduğu gibi, yalnızca bir LinkedIn üyesi reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

LinkedIn reklamlarına yapılan tıklamalar, hedeflediğiniz üye segmentine bağlı olarak değiştirmektedir.

LinkedIn Görüntülü Reklamcılık

linkedin reklamcılığı

LinkedIn.com web sitesinde bulunan IAB standart görüntü biçimleri yelpazesiyle özel hedef kitlenize etkili görüntülü reklamlar verilebilir ve yalnızca görmesini istediğiniz kitleye ulaşacağını garanti ederiz.

618Media, mevcut görüntülü reklamlarınızı kullanabilir veya LinkedIn reklam kampanyanıza uyarlanmış bir görüntülü reklam kampanyası tasarlamak için sizinle birlikte çalışabilir.

Reklam Raporlama

LinkedIn Reklam kampanyası raporlarımız, Google Analytic’e veya web sitenizde kullandığınız diğer web analitik çözümlerine benzemektedir.

LinkedIn reklamlarınız diğer ücretli arama veya görüntülü reklamlarla aynı şekilde izlenir ve tarafınıza reklam bitişinde rapor sunulur.

Bu raporlama %100 şeffaflık ile LinkedIn reklam performansınızı, aldığınız dönüşümü ölçmenizi ve LinkedIn’den elde ettiğiniz gelirleri ve bu reklamların size maliyetinizi hesaplamanızı sağlar.

LinkedIn Reklamlarınız İçin Neler Yapacağız?

  • LinkedIn Reklamlarının işinize uygunluğu analiz edilir.
  • LinkedIn’de verdiğiniz reklamların amacı ve görevleri analiz edilir.
  • LinkedIn içindeki en uygun reklam kampanyası ve şekli sizinle paylaşılır.
  • Gerekli içerikleriniz yoksa oluşturmak için tarafınıza teklif sunulur.
  • Günlük ödeme tutarlarınız ve  reklam kampanyanızın süresi belirlenip son olarak reklamlarınız yayına alınır.

LinkedIn Reklamlarının İşinize Uyumu

LinkedIn Reklamcılığı herkes için uygun olmayabilir.

Bu nedenle yayınladığımız herhangi bir LinkedIn reklam kampanyasındaki ilk aşama, LinkedIn’in gerçekten işiniz için uygun olup olmadığını değerlendirmektir.

Çok sayıda LinkedIn reklamı yayınladık ve neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığı hakkında oldukça iyi bir tecrübeye sahibiz.

Ancak yine de LinkedIn ile reklamcılık için daha büyük, uzun vadeli bir bütçe taahhüt etmeden önce küçük bir deneme kampanyasıyla başlamanızı öneriyoruz.

Kampanyanızı ve hedef kitlenizi analiz ettikten sonra, reklamlarınızı, segmentlerinizi ve bütçelerinizi oluşturmak için çalışmaya başlıyoruz.

Bazı durumlarda, LinkedIn yönlendirmelerinizi potansiyel müşterilere dönüştürmenize yardımcı olması için LinkedIn kampanyasına özel içerik veya açılış sayfaları oluşturmanızı önerebiliriz.

Diğer internet reklamları yönetim hizmetlerimizde olduğu gibi, LinkedIn reklam kampanyalarında da kampanyanızın boyutuna, bütçesine ve raporlama gereksinimlerine göre % bazında fiyatlandırılırsınız.

LinkedIn konusunda daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir, iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsin!
Başa dön tuşu
Kapalı