İnternetten Satış ile Düşük Maliyetler Yüksek Kazanç

internetten satış
Tahmini okuma süresi : 4 dk

Birçok girişimci ruha sahip kişi iş yapmak istiyor fakatonları tek engelleyen konu, hiçbir sermayelerinin olmamasıdır. İşte tamda bunoktada internetten satış aslındasizlerin imdadına yetişen önemli iş kapısı olmaktadır. Evet, insana sermayesizya da çok düşük sermayeli iş imkânı tuhaf gelebilmekte ama gerçekten sermayenizolmadan da satış yapabilmekte ve çok iyi paralar kazanabilmektesiniz. Buyazımızda sizlere sermayesiz ve çok düşük sermayeli satış nasıl yapılır neleredikkat etmek gerekir onları yazacağız.

İnternet Üzerinden Satış Yapma

Günümüz dünyasında artık alışverişler fiziki mağazalardançok sanal mağazalar üzerinden yapılmaktadır. Bunu gören birçok firma artıkmağazalarını e-ticaret siteleri kurarak internet ortamına taşımıştır. İnternettensatış öyle bir boyuta ulaştı ki, dünyanın en çok kazanan ilk 5 firmasınınarasında internet üzerinden satış yapan firmalarda yer almaktadır. Bunu birazdaha somut ifade edecek olursak, bir e-ticaretsitesi düşününki dev petrol şirketlerini geride bırakıyor ve onlardan çokdaha fazla kazanç elde ediyor. 

Bu örnek bize internet üzerinden satışın ve alışveriş çılgınlığının ne boyutta olduğunu gösteriyor. Bu örneği verdiğimizde hepinizin aklına gelen firmayı tahmin etmek çok zor olmasa gerektir. Bu site Amazon e-ticaret sitesinden başkası değil.

internetten satış

Hedef Kitleniz Milyonlar Olmaktadır

Bir kere internet üzerinden yapacağınız satışlarda kendinizibelli bir ilin ya da ilçenin belli bir mekânına hapsetmiyorsunuz. Kaldı ki yineböyle bir mekânda dükkânınız olsun, bunun yanında e-ticaret sitesi aracılığıyla ürünlerinizi yüz binlere hattamilyonlara ulaştırabilme imkânına sahip oluyorsunuz. Sadece fiziki bir mağazaüzerinden giderseniz gerçekten insanların sizi ve dükkânınızı tanıması,alışması ve alışveriş yapması bir hayli zaman alacaktır.

Oysa kendinizi internet aracılığıyla sosyal medyaplatformları üzerinden tanıttığınızda sizi ve ürünlerinizi milyonlargörebilmekte ve tercih edebilmektedir. İşin en güzel yanı bu insanlar memnunkaldıklarında tekrar tekrar kolay bir şekilde size ve ürünlerinizeulaşabilmektedirler. Mağazanız İstanbul ya da İzmir’de olacak belki amae-ticaret sayesinde Şırnak, Erzurum, Yozgat, Trabzon gibi Türkiye’nin hemen heryerine ürün satabilecek bir konuma geleceksiniz. Yani müşteri potansiyeliniztahmin edemeyeceğiniz kadar çoğalacaktır.

Güvenli, Hızlı ve Uygun Fiyata Satış

Kesinlikle internet üzerinden pazar yerleri ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Çoğuinsan günümüzde en çok e-ticaret siteleri hakkında güvenli mi diye şüpheduymaktadırlar. Fakat gerçekten e-ticaret siteleri bu sorunu çoktan aşmışdurumdalar ve yapılan alışverişler son derece güvenli bir şekildegerçekleştirilmektedir. Siz isteğinize göre havale ya da kapıda ödemeseçeneğini bile seçebilmektesiniz.

Özellikle internet alışverişlerinde sorumluluğun çoğubankaların üzerindedir ve bankalarda bu konuda kırılması imkânsız bir güvenlikseviyesi uygulamaktadır. Bankaların bu konudaki hassasiyetlerini sizlere şöyleifade edelim, güvenlik duvarlarını delsinler diye hackerler tutmaktalar ve eğerdelen olursa bu hackerleri bizzat ödüllendirmekteler.

Sermayesiz Satış İle Para Kazanmak

Günümüz teknolojisi sayesinde internet üzerinden ne türürünleri satacağınız hakkında fikir edinmek artık hiçte zor değil. İnternetten satış konusunda piyasada ençok satılan ürünleri tercih edecek ve ilk başlarda bu tür ürünler üzerindenyürüyerek işlerinizi ilerletmeye bakmalısınız. Şayet hâlihazırda bir mağazanızvar ise yapmanız gereken mağazanızda bulunan ürünleri doğrudan kuracağınız websitenize yüklemek olacaktır. Eğer herhangi bir sermayeniz yok ise, herhangi birarkadaşınızın ya da anlaşabileceğiniz başka mağazaların ürünlerini internetüzerinden satarak ürün başı komisyon alabilirsiniz.

Ürünlerinizi internet üzerinden rahatça satabileceğiniz engüzel pazar yerleri; n11,Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, sahininden.com ve Amazon olmaktadır. Tekyapmanız gereken bu sitelerde hesap açmak ve ürünlerinizi yükleyerek satışabaşlamak olmaktadır.