1Google Reklamları Danışmanlığı ve Yönetimi

Google ve YouTube' da
Reklam Verin!

Google reklamlarında
Gelişmiş stratejilerle Google ve YouTube üzerinde reklam verin.

Google Reklamları Nedir?

Google Reklamları Nedir?

Google reklamları, Google ve iştirak şirketlerinde verdiğiniz tüm reklamların bütününü kapsamaktadır. Arama Ağı, Görüntülü reklamlar, YouTube gibi platformlarda gördüğünüz reklamlar tamamı aslında Google Reklamlarıdır.

Google sahip olduğu şirketler ve kendi bünyesinde bulunan Google.com ile dünyanın en çok ziyaret edilen platformlarını barındırır. Google'da reklam vermek, gerek ülkenizden gerekse tüm dünyadan milyonlarca, hatta milyarlarca kişiye ulaşma imkanı sağlar.


Google'da Reklam Nasıl Verilir?

Google Reklamları Nasıl Verilir?

Google ve Youtube'da reklam vermek, aslında bir kaç YouTube videosu veya bloğumuzu takip ederek öğrenebileceğiniz bir dijital pazarlama stratejisidir.

Ancak Google Ads reklamları verirken Google da arama ağı reklamlar, Google GDN gibi alanlar gerek içerik, gerek reklam metinleri ve görseller bakımından çarpıcı olmak ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu bağlamda Google reklamları verirken bir strateji oluşturmanız gerekebilir.

Google Reklamlarının Avantajları Nelerdir?


Google reklamları ile milyarlarca insana bir kaç tıkla ulaşabilirsiniz.

Google'da bulunabilirliğinizi arttırmak, markanız ve işletmeniz için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan birisi olacaktır, Google Adwords, aşağıda anlatacağımız benzer yüzlerce özellikle birlikte sürekli kendini geliştiren ve işletmenize fayda sağlayacak bir platformdur.

Google Reklamları ile Yüksek Erişim ve Gösterim Elde Edin!

Yüksek Erişim/Gösterim

Görüntülü reklam ağında verdiğiniz reklamlarla amacınıza uygun olarak marka bilinirliği, indirme, video görüntülenmeleri, trafik gibi önemli metrikler elde edersiniz.
Google'da reklam vermek aynı anda 3 milyondan fazla websitesinde reklam gösterimi anlamına gelir ve bu inanılmaz bir müşteriye ulaşma yöntemidir!

 • Marka Oluşturma Marka Oluşturma

  Marka Oluşturma

 • Kalite Sinyali Kalite Sinyali

  Kalite Sinyali

 • Daha Fazla Trafik Daha Fazla Trafik

  Daha Fazla Trafik

 • Anında Sonu Anında Sonuç

  Anında Sonuç

Google Reklamları ile Yüksek Trafik Elde Edin!

Yüksek Trafik

Google Adwords ile getirdiğiniz website trafiğinizi dönüşüm elde etmek için kullanabilir, telefon aranmaları alabilir veya doğrudan websitesi üzerinde satış için kullanabilirsiniz.
Google arama ağında verdiğiniz, kullanıcı niyeti belirli anahtar kelimeler ile çok yüksek dönüşüm imkanı elde edersiniz.

 • Özel Anahtar Kelimeler Özel Anahtar Kelimeler

  Özel Anahtar Kelimeler

  Özel Anahtar Kelimeler Özel Anahtar Kelimeler
 • Sektör ve Cinsiyete Yönelik Sektör ve Cinsiyete Yönelik

  Sektör ve Cinsiyete Yönelik

  Sektör ve Cinsiyete Ynelik Sektör ve Cinsiyete Yönelik
 • Konum Bazlı Konum Bazlı

  Konum Bazlı

  Konum Bazlı Konum Bazlı
 • Dönüşüm Odaklı Dönüüm Odaklı

  Dönüşüm Odaklı

  Dönüşüm Odaklı Dönüşüm Odaklı

İiniz için neden Google ve YouTube seçmelisiniz?


Google veya YouTube'da reklam vermek, TV gibi geleneksel reklam platformlarına göre %500 daha başarlı, daha raporlanabilir ve dönüşüm odaklı reklam vermenizi sağlar. Google reklamlarıyla ilgili hazırladığımız Youtube videomuzu izleyebilirsiniz!

Google Reklamları Videosu

Google'da Reklamınız Böyle Görünecek!


Arama ağında verdiğiniz reklamlar ile anında Google'da hemen 1. sıraya yükseleceksiniz. Google reklamları ile Google'da çok aranan anahtar kelimelerde 1. sırada olmanın getirisi oldukça yüksek olacaktır.

Google'da Reklamınız Böyle Görünecek!

Google Reklam Modelleri


İşinize en uygun Google reklamları modelini seçelim, uzman ekibimiz amacınıza uygun stratejiler ve doğru Google Adwords veya Youtube reklam modelleri ile sizi başarıya ulaştırsın.

Google Arama Ağı Reklamları

Arama Ağı Reklamları

Websitenizi Google'da anında en yukarıya taşıyoruz! Bölgesel hedeflemeler, hedef kitlenize özel anahtar kelimeler ve en yüksek kalite puanı ile websitenizi Google'da en yukarı yerleştiriyoruz.

Google reklamlarında arama ağında verdiğiniz reklamlarda TBM (Tıklama başına maliyet) olarak ücretlendirilirsiniz, bu da sadece sizi arayan kaliteli trafiğe ödeme yaptığınız anlamına gelir.


Google GDN Görntülü Reklamcılık

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü reklamlarla Google reklam ekosistemine (Adsense ve Admob) kayıtlı milyonlarca websitesinde ve mobil uygulamada reklamlarınızı yayınlayabiliriz. Ayrıca YouTube'a reklam vererek video reklamınızı televizyona kıyasla %500+ daha verimli bir ekilde yayınlarsınız.

Google reklamları üzerinde, Google GDN'nin arama reklamlarına kıyasla farkı görsel içerikle etkili reklamlar yayınlayabilir, hedef kitlenizin karşısına çıkmak için arama yapmalarını beklemek zorunda kalmazsınız.


Remarketing Reklamlar

Remarketing Reklamları

Daha nce websitenizi ziyaret etmiş ama form doldurmamış kişiler, daha önce bir ürünü sepete eklemiş ama henüz satın almamış kişiler gibi yüksek potansiyelli kişilere Google reklamlarınızı gösterip sonuca ulaıyoruz!

Google Remarketing veya retargeting, marka bilinirliği ve bağlılığı elde etmek, daha önce sizi bir şekilde ziyaret etmiş kullanıcılara işinizdeki yenilikleri bildirmek için de mükemmel bir Adwords stratejisi olacaktır.


Uygulama İndirme

Uygulama İndirme

Google uygulama indirme reklamları ile mobil uygulamanızı kullanıcılara ulaştırırken dilerseniz Google Adwords reklam hedefiyle uygulama içi satın almaları yüksek kullanıcıları hedefleyip gelirinizi maximize ediyoruz!

iOS ve Android platformunda yayınladığınız mobil uygulamalar için Google reklamları oluşturabilir, uygulama içi satın almaları (In-App Purchase) etkinliğini arttırmak için reklam yayınlayabilir, demografik özelliklere göre belirli bir ülkeyi ve bölgeyi hedefleyebilirsiniz.

Yüksek Performans ve Doğru Süreç Yönetimi


Google reklamları hizmetimiz içinde sunduklarımızın oldukça kapsamlı ve anlaşılabilir olmasına özen gösteriyoruz. Size özel Adwords paneli sayesinde görselleştirilmiş Google reklamları raporunuza ulaşırsınız. Haftalık aldığınız pdf raporlarla kampanyalarınızın performansı hakkında bilgilendirilirsiniz. Detaylı Sürecimizi Aşağda Bulabilirsiniz.

1. Araştırma

Amacınıza uygun olarak, rakip analizi, sektör analizi yapıyor, hedeflerinizi analiz ediyor, buna göre Google reklamları için uygun bir yol haritası çıkarıyoruz. Detaylı anahtar kelime araştırması ile en yüksek dönüüm elde edebileceğiniz anahtar kelimeleri belirliyor ve bu konuda fikir alışverişi yapıyoruz.

Google reklamları söz konusu olduğunda otomotiv, perakende, imalat, finans ve sigortacılık, e-ticaret, seyahat ve turizm, eğitim, i dünyası, ev ürünleri, bahe aksesuarları gibi bir çok sektörde Google reklamları yönetiyor, müşterilerimize iş geliştirme süreçlerinde tecrübemizle yardımcı oluyoruz.

2. Kurulum

Yazılım ekibimizden aldığımız destekle Google Adwords dönüşüm ve takip kodlarını eksiksiz kuruyoruz. Google Ads sistemlerinin ve özel panelimizin websitenizdeki verileri analiz edebilmesi için herşeyin doğru çalıştıından emin oluyoruz.

Kendi geliştirdiğimiz reachwhale gibi özel takip ve raporlama yazılımlarıyla birlikte müşterilerimize Google reklamları esnasında ve sonrasında mantıklı raporlar sunuyor, reklam verimliliğini en üst seviyeye çıkarıyoruz.

3. Analiz

Gelen arama, tıklama, görüntülenme, dönüşüm gibi verileri analiz ediyor, Google reklamları için eksiklerin giderilmesi ve performansı arttrmak için yol haritası oluşturuyoruz.

Google arama ağı reklamlarında belirli metriklere ve dönüşüm oranna göre her reklam grubuna bir Adwords negatif anahtar kelime listesi oluşturuyor, google reklamları için harcanan her tutarı en iyi verimlilikle yönetiyoruz.

4. Optimizasyon

Google'da reklamlardan aldıımız verimliliği daha da arttırmak için sürekli Adwords optimizasyonu yapıyoruz ve dijital pazarlama sürecini bir sonraki seviyeye taşıyoruz.

Google AdWords, yeni ismiyle Google Ads hizmet verenlerin bu konuda da vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

5. Raporlama

Her hafta google reklam kampanyalarınızın PDF raporunu gönderiyor, size özel hazırlanmış 618Media Dashboard'ında Google verilerinizi görsel anlamda analiz edebilmeniz için size özel kullanıcı adı ve şifre sunuyoruz.

Google reklamlarında en önemli detay Adwords sonrası raporlardır, bu metrikleri çok iyi takip etmezseniz verimli bir reklam verimsiz bir gider kalemi olmaya başlar.

Google Adwords Sürecimiz

BİRLİKTE BAŞARALIM

Örnek Google Adwords/Ads Performans Raporunu Görmek İster Misiniz?


Hemen bizimle iletişime geçin, örnek bir Google Ads çalıma planı üzerinde, sizin için neler yapabileceğimizi konuşalım.

 • Google Ads Yıllık Planlama Yıllık Planlama
 • Google Ads Size Özel Süreç Size Özel Süreç
 • Google Ads Takım Çalışması Takım Çalışması
ve daha fazlası

Müşteri Yorumları


Müşterilerimiz, işlerimiz ve geri dönüşler bizim için oldukça önemli, hakkımızdaki yorumlara çok değer veriyoruz!

Google Ads Sertifikalar


Adwords Reklamcılık söz konusu olduğunda işimizi çok ciddiye alıyor, Google reklamlar eğitimlerine katılıyor, sürekli gelişiyor ve geliştiriyoruz. Ekibimizde de Google reklamcılığı konusunda sürekli kendini geliştiren sertifikalı dijital pazarlama uzmanlarına yer veriyoruz.

Google Ads sertifikaları ve eğitimleri, bizim gibi Google reklamlarına değer veren bir ajans için çok önemli olurken, Google partnerliğimiz sayesinde Google nezdinde özel eğitimlere katılıyor, müşterilerimiz için anında destek talep edebiliyoruz.

Google Arama Ağı Reklamları Sertifikası Google Arama Ağı Reklamları Sertifikası

Arama Ağı Reklamcılığı

x4
Google Mobil Reklamları Sertifikası Google Mobil Reklamları Sertifikası

Mobil Reklamcılık

x4
Google Görüntlü Reklam Ağı Sertifikası Google Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası

Görüntülü Reklamcılık

x4
Google Alışveriş Reklamları Sertifikası Google Alışveri Reklamları Sertifikası

Alışveriş Reklamcılığı

x4
Google Reklamları Bilimsel A/B Testleri

Bilimsel A/B Testleri

Google Ads üzerinde grafikler, renkler, anahtar kelimeler, TBM teklifleri, videolar üzerinde sürekli A/B testleri yapıyor, performansınız her zaman bir üst noktaya taıyoruz.

Google Ads'da bu testler sayesinde bir Google reklamının dşük performans gösterme veya başarısız dijital pazarlama reklam ihtimalini minimuma düşürüyor, SEM için sürekli zirveyi hedefliyoruz.


Google Dijital Pazarlama Görsel Veri Raporu

Görsel Veri Raporu

Reachwhale aracımızla Google analytics, Google search console ve Google Ads yönetim panelinden aldığımız real-time veriyi, anlaşılabilir ve detaylı görsel dijital pazarlama veri analiz raporuna çevirip her hafta belirli günlerde müşterilerimize sunuyoruz.

Bildiğiniz gibi Google, Facebook reklam verilerini alt alta text olarak sıralandığı için analiz edilmesi ve iyileştirilmesi oldukça vakit almakta. Biz kendi yazılımız ile bu verilerin yorumlanmasını ve iyileştirilme için harekete geçilme süresini 20x azaltıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular


Google ve YouTube reklamları ile ilgili ajansımıza gelen bir çok soruyu derledik, yine de hizmetimiz hakkında aklınıza gelen soruların tamamını yanıtlamaya hazırız! Google reklamları hakkında tüm çözümleriniz bizde

Google reklamları nedir?

Google reklamları içinde YouTube'da olmak üzere video reklamlar, arama ağı reklamları, görüntülü reklam ağı ile adSense anlaşmalı +7 milyon websitesi (Türkiye için) dahil reklam gösterebildiğiniz çok geniş ve ölçeklendirilebilir bir reklam platformudur. Google reklamları ile 1 günde arama ağında hedef anahtar kelime'de 1. olabilir, websitenize sınırsız tıklama getirebilirsiniz.

Reklam süreci nasıl başlıyor?

Google reklamları müşteri numaranızı bize ilettikten sonra size yönetici olma isteği gönderiyoruz, kabul ettiğinizde Google'da veya Youtube'da reklamlara başlamak için herhangi bir problem kalmıyor.

Hangi amaçlarla reklam verebilirim?

Google ve Youtube üzerinde, web sitesi ziyaretleri, telefon aramaları, mağaza ziyaretleri, uygulama indirme işlemleri, İletişim bilgileri elde etme ya da form doldurtma, görüntülü reklam gösterme, Gmail kutusunda reklam gösterme ve satış amaçlı reklam ve çeşitli amaçlarla Youtube ve Google reklamları verebilirsiniz.

Kaç anahtar kelime ekleyebilirim?

Google reklamları için anahtar kelimelerde hiç bir sınır bulunmamakta, yine de seçtiğiniz anahtar kelimeleri analiz ediyor, sizin için en doğru anahtar kelimeler hakkında raporlar sunuyoruz. Adwords için anahtar kelime araştırması en temel başlangıç sürecidir.

Çalışma hakkında bilgi alabilir miyim?

Google reklam hesabınızda ajansımıza verdiğiniz yetki ile reklamlarınıza başlıyoruz. Bizim görebildiğimiz tüm sonuçları sizde kendi reklam hesabınızda görebiliyorsunuz. Raporlamalar haricinde her hangi bir ara yazılım veya panel kullanmamaktayız. Sürecin %100 şeffaf yönetilmesine dikkat etmekteyiz.

Google reklam fiyatları ne kadar?

Google reklamları için belirli bir bütçe bulunmasa da en yüksek performans için anahtar kelime veya hedef analiz edilmeli ve Adwords reklamlarınız bütçenize uygun bir şekilde oluşturulmalıdır. 1 reklam seti içine sığdırılmış yüzlerce anahtar kelime, Adwords verimliliğinizi ve bütçenizi çok kötü etkileyecektir. Google reklam uzmanlarımız bu konuda size yardımcı olmaya hazır.

Reklamlara ne zaman başlayabilirim?

Google'da reklamlara istediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Google reklamları için müşteri temsilciniz size gerekli bilgiyi sunacaktır.

Reklam bütçemiz ne olmalı?

Hedeflerinize göre, aylık veya günlük bütçelerle Google reklam bütçenizi ayarlayabilir ve bu bütçeye uygun Google reklamları verebilirsiniz. Örneğin günlük 50₺ ya da aylık 2000₺ gibi bir tutar, bir çok firmanın başlangıç seviyesi reklamları için uygun olacaktır. Almak istediğiniz trafiğe göre bütçenizi şekillendirebilirsiniz. Yine de en doğru bütçe için dijital pazarlama uzmanlarımız sizi Adwords stratejiniz hakkında yönlendirecektir.

Rakipler ve botlar reklamlarımıza tıklarsa ne olur?

Rakipleriniz veya botlar, sistemlerimizin belirlediği ip aralıklarınca sürekli kontrol edilir ve engellenir, ayrıca sahte tıklamalarda Google tarafından ücret iadesi yapılmaktadır. Özetle bizimle verdiğiniz reklamlarınız fraud detection yazılımlarımız ile %100 güvenliğimiz altındadır. Google Adwords sistemi de kampanyalarınızı sürekli denetleyecek ve geçersiz tıklamalar için ücret iadesi yapacaktır.

Verdiğim reklamlar nerede görünecek?

Reklamların yayınlandığı tüm Google platformları, Google Arama Ağı, Google iştirakleri (Youtube vb.) Adsense ile doğrudan anlaşmalı diğer milyonlarca websitesinde reklamlarınız gösterilebilir. Google Adwords, kullanıcılarının dönüşüm ihtimallerini arttırmak için Google kampanyalarını ve reklamları sürekli genişletmektedir.

Google Reklamlarının Şirketinize Faydaları


Uzman ekibimizle oluşturulan Google Ads/Adwords kampanyaları ile farkl sektör ve platformlardaki kullanıcı niyetini analiz ediyor, buna göre anahtar kelime ve hedef kitleye Google reklamlarınzı göstererek şirketinizin alanındaki bilinirliğini en iyi seviyeye çıkarıyoruz. Google'da, sektörünüze en uygun anahtar kelime ile verdiğiniz reklamlar sayesinde bu alandaki cironuzu arttırmayı hedefliyoruz.

Google'da verdiğiniz reklamlar sayesinde marka bilinirliğiniz ve ulaşılabilirliğinizi artıyor, Google reklamları ile satın almaya yönelik kararlar verilmesine yardımcı oluyoruz.

Kurgulanan dijital pazarlama amaçlı reklamlarda diğer platformların yapısı ve iş birliği de göz önünde tutuluyor ve buna göre reklamlar oluşturuluyor. Örneğin Sosyal Medya'da verdiğiniz reklamlar ile Google reklamlarnız %100 uyumlu çalıştırılıyor.

Arama Ağı Reklamları

Uzmanlaştığımız Sektörler

Google reklamlarında büyük-orta ölçekli ve kobi bir çok firmaya destek verdik ve vermeye devam ediyoruz. Google Adwords sadece büyük işletmelere hitap etmez, büyük-küçük her işletmenin Adwords üzerinde yeri var.

Google Adwords üzerinde uzmanlaştığımız sektörler sırasıyla; Finans, medya, sağlık, eğitim, devlet, emlak, sosyal medya, seyahat, e-ticaret, bu alanda bir çok firmaya Google reklamları hizmetleri sunuyor, projeleri için ürünler gelitiriyoruz.

Görüntülü Reklamlar

Google Pazar Araştırması

Google Adwords üzerinde sektörünüzü iyice inceliyor, tecrübemize ve verilere dayanarak doğru anahtar kelimeleri araştırıyor, doru hedef kitleyi buluyor, Google reklamınızı baştan aşağ bu gibi önemli metrikleri dikkate alarak kuruyoruz.

Google Ads/Google Adwords temelinde araştırmalar iyi yapılmaz, dijital pazarlama reklamları rastgele oluşturulursa paranız çok hızlı bitecek, Google reklamlarında verimlilik çok düşecektir.

Arama Ağı Reklamları

Google Reklam Optimizasyonu

Google reklam setleri veya Google kampanyalarınız için oluşturduğumuz negatif anahtar kelime listeleri ile verimliliği düşük anahtar kelimeleri belirli filtrelerle belirliyor ve engelliyoruz.

Google Ads yönetimi anlayışımızda Adwords reklamlarınızı kur-bırak mantığı ile yönetmiyoruz, Adwords için her gün ve her hafta görseller, anahtar kelimeler, videolar vb. Google reklam meteryalleri üzerinde analizler yapıyor, Adwords reklamlarını sürekli optimize ediyoruz.

Görüntülü Reklamlar

Dönüşüm Odaklı Reklamlar

E-ticaret'de satış başarısı, form doldurtma için çeşitli stratejiler ve SaaS ürünleriniz için doğrudan ürün, hizmet satışı amaçlı Adwords reklamlarla, Google Ads/Adwords kampanyalarınızı işletmenizin yüksek cirolarına ulaşmasını sağlayan bir pazarlama aracı olarak kullanabilirsiniz.

Google reklamlarınızı televizyon reklamlarına kıyasla doğrudan satış oluşturmayı amaçlayarak kullanabilir, yalnızca dijital pazarlama'da bulunan HEDEF EBM ve ROAS ile maliyetleri belirli ve uygun Google reklamları yapabilirsiniz.

Google reklamları ile milyonlarca kişiye ulaşır, onların taleplerine göre ulaşım sağlarsınız, bu sistemde müşteri zaten bir arama yaptığı için %50 ikna olmuştur. Google reklamları ile karşısına çıktığınızda mşteri kazanımı çok yüksek olur.

Google reklamları gvenilir ve ölçülebilirdir. Yalnızca tıklama başına yaptğınız ödemelerle fazladan cretler ödemezsiniz, size getirilen her potansiyel müşteri için ödeme yaptığınızı hayal edin, dijital pazarlama'da Google Adwords'ün sundukları tartışılmaz yararlar sağlamaktadır.

Google reklamlarında bütçe sınırınız olmaz, milyonlarca liraya kadar Google reklamı verebilir, işinizi sonsuz bir şekilde genişletebilirsiniz, tüm bu özelliklerle birlikte ölçeklenebilirlik ve sürdürülebilirlik en iyi seviyededir.

Diğer Hizmetlerimize Göz Atın!


Bu hizmetimiz ile daha iyi performans gösterecek başka dijital pazarlama çözümleri de sunuyoruz, mutlaka göz atın!