Google Reklamları Yönetimi ve Danışmanlığı

Google reklamları aracılığı ile internet üzerindeki varlığınızı büyütmek ve reklamlarınızı etkin bir şekilde oluşturmak, işinizi Google Ads ile canlandırıp markanızı mükemmelleştirmek mümkündür.

Google Ads (Eski adıyla Google Adwords) arama ağı reklamlarında müşteri ihtiyacı olan şeyi Google’da aramaya başlar, yani yüksek satın alma ihtiyacı olan bir potansiyel müşteridir.

Bu fırsatı değerlendirebilirsiniz…

Biz bu alanda sunduğumuz yaratıcı ve stratejik reklamlar ile rakipleriniz ile aranızdaki rekabette üstün olmanızı sağlıyoruz!

google reklam vermek

Google Ads (Adwords) Nedir?


Google Reklamları (Google Ads veya Adwords), Google Inc.’ın işletmeler ve bireysel kullanıcılar için oluşturmuş olduğu reklam ağıdır.

Bu reklam ağını kullanarak, Google Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video Reklamlar, Alışveriş Reklamları, Gmail Reklamları, Uygulama indirme ve Google AI kullanarak dinamik olarak oluşturulan reklamlar verebilirsiniz.

Google Ads ile belirli bir bütçeye bağlı kalarak, anahtar kelimelerin rekabet gücüne ve şirketiniz için yararlarını göz önüne alıp en düşük bütçeden en yüksek bütçeye kadar reklam verebilir ve dünyanın en büyük arama motorunda reklamlar verebilirsiniz.

google ads reklam vermek

Google Ads ‘ın Avantajları


Google Reklamları; çok başarılı, biraz uzmanlık gerektiren ama yatırım geri dönüşü en yüksek dijital pazarlama araçlarından birisidir.

Google Ads ile SEM, işinize doping etkisi yaratır.

 • Marka Bilinirliğiniz Artar
  Google reklamları sayesinde reklamlara başladığınız ilk günde hedeflediğiniz alakalı kelimelerde görünür olursunuz, işletmenize marka bilinirliği, aranma görünürlüğü, alakalı hizmette daha fazla akla gelme ve potansiyel müşteri artışı gibi yararlar sağlar.
 • Doğrudan Satış İmkanı Yaratır
  Google alışveriş reklamları sayesinde tamamen otomatikleştirilmiş olarak e-ticaret sitelerinizden ya da lokal mağazanızdan satış olanağı sağlarsınız.
  Bununla birlikte alakalı kelimelerde reklam gösterimi olacağından yalnızca potansiyel müşterilere reklam gösterimi yaparsınız, buda %50 zaten satın almaya hazır müşteri demektir.
 • Website Trafiği Oluşturur
  Hedeflenmiş kelimelerle websitenize getirdiğiniz trafik ile işletme dinamiklerinizi arttırabilirsiniz.
  Görüntülü reklam ağını kullanarak oluşturulmuş reklamlar sayesinde sizinle alakalı konularda yayın yapan diğer sitelerde de reklam gösterimi sağlarsınız, bu hem büyük bir prestij, hemde doğru tanıtım imkanı oluşturur.
 • Sektörünüze Odaklıdır ve Hemen Sonuç Verir
  Google reklamlarınıza başladığınızda sonucu görmek için günlerce, aylarca beklemezsiniz, reklamlarınız başladığı ilk gün sonuçları almaya başladığınız gündür.
  Doğrudan hedeflenen ve arama hacmi olan kelimelerde reklam gösterimi yapacağınız için müşteri dönüşüm oranınız yüksektir.

google adwords reklamları

Google’da Reklam Nasıl Verilir?


Google reklamlarına başlamak isterseniz ihtiyacınız olan 4 şey vardır, tabi bununla birlikte sınırsız tecrübe ve yaratıcı reklamlar oluşturabilme yeteneği…

 • Google Reklam Hesabı
  Google reklamlarınızı oluşturmanız için bir Google reklam hesabına ihtiyacınız vardır, bu hesaba kendi ödeme yönteminizi tanımlayıp, ödemelerinizi yapacak, kampanyalarınızı ve reklam metinlerinizi oluşturabileceksiniz.
 • Anahtar Kelime Araçları
  Başta Google anahtar kelime planlayıcı olmak üzere, ahrefs, semrush gibi araçlara erişiminiz olmalı, bu gibi araçlarla reklamlarınızı doğru anahtar kelime üzerine kurabilecek ve alakalı anahtar kelimeler ve aranma hacimleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Reklam Metinleri ve Uzantıları
  Eğer kelime odaklı reklamlar vermeyi planlıyorsanız, arama ağı reklamları için duyarlı ve düz metin reklamlara ihtiyacınız var, bununla birlikte daha fazla bilgi verebilmek ve tıklama almak için reklam uzantıları, iletişim bilgileri ve uzantılarla sitenizdeki sayfalara paralel bağlantılar oluşturmalısınız.
 • Görüntülü Reklam Ağı için Görsel ve İşitsel Reklam Meteryalleri
  Eğer görüntülü reklam ağı ile diğer web sitelerinde reklam gösterimi yapmak isterseniz GİFler, HTML5 templateler, videolara ihtiyacınız olacaktır, bunlar Google Ads ile tam uyumlu olmalı, profesyonel bir şekilde oluşturulmuş olmalı ve mesajınızı etkili bir biçimde vermelidir.

google ads reklamları

Google Reklamları Yönetimi İçin Neler Yapıyoruz?


Google üzerinde verdiğiniz reklamlar için ekibimiz özel durum optimizasyonları, sayısız stratejiler ve Google friendly daha bir çok iş yapmakta, bir kaçını saymamız gerekirse;

 • Hedef Kitle Araştırması
  Hedeflerinizi, reklam verme amacınızı ve bütçenizi anladıktan sonra dijital pazarlama uzmanlarımız tarafından doğru hedef kitle stratejisi oluşturulur.
 • Anahtar Kelime Araştırmaları
  Blogumuzda da sıkça adını verdiğimiz araçları en iyi şekilde kullanarak, hedef kitlenizi en iyi şekilde yakalayabileceğiniz anahtar kelimeleriniz özenle seçilir ve reklamlarınıza yerleştirilir.
 • Google Ads Reklam Kampanyaları Oluşturma
  Her anahtar kelime için 1’den fazla reklam ve reklam kampanyası oluştururuz, bunlarla A/B testleri gerçekleştirilir ve performans ölçümlemeleri yapılır.
 • Reklam Açılış Sayfalarınızın Optimizasyonu
  Eğer reklam verdiğiniz web sayfanızda ya da web sitenizin tamamında bir problem varsa bu konuda bilgilendirilirsiniz, alanında uzman ekip arkadaşlarımız bu problemin giderilmesinde size danışmanlık edecektir.
 • TBM(Tıklama Başına Maliyet) Optimizasyonu
  TBM, reklamlarınız için bir diğer önemli faktördür, her geçen gün TBM’leriniz takip edilir ve optimizasyonu gerçekleştirilir.
 • Yeniden Pazarlama Operasyonu
  Reklamlarınız için yeniden pazarlama(remarketing) reklamları oluşturulur ve böylelikle dönüşüm oranınız artar.
 • Rakip Analizi ve Diğer Sektörel Araştırmalar
  Rakipleriniz ve sektörünüz dikkatlice incelenir, böylelikle reklamlarınız için attığınız her adımda ortalamanın üstünde olmanız sağlanır.
 • Google Analytics ile Eşzamanlı Google Reklamları Analizi
  Reklamlarınızın web sitenize getirdiği trafik ve dönüşüm sürekli analiz edilir ve gerekli iyileştirmeler sağlanır.
 • Görüntülü Reklam Ağı için Reklam Oluşturma
  Bu reklamlar arama ağı reklamlarından biraz farklıdır, görsel niteliklere dayanan bu reklam türünde eğer video ya da html banner’lara ihtiyacınız var ise konuyu size bildiririz.
 • Hassas Ölçümler ve Reklam İstatistikleri Raporlama
  Reklamlarınız için bir çok araç ile ölçümler yapılır ve bunların istatistikleri tarafınıza rapor olarak bildirilir, böylelikle reklamlarınızın nasıl gittiği konusunda bilgi sahibi olursunuz.
 • Dönüşümlerin Maliyetini Düşürme Çalışmaları
  E-ticaret sitenizde yaptığınız reklamların maliyetleri makro boyutta olabilir, bu sebeple %5lik bir maliyet düşüşü oldukça rahatlatıcı olabilmektedir, ekibimiz bu konuda da sizi sürekli destekleyecek ve dönüşümlerinizi optimize edecektir.
 • Zaman içinde Anahtar Kelime Performans Takibi
  Anahtar kelimelerinizden ilk başladığınız aydaki performansı alamıyor olabilirsiniz, bu konuyu derinlemesine araştırıyor ve sürekli yaptığımız testlerle aksine performansın artmasını sağlıyoruz.
 • Negatif Anahtar Kelime Listesi Oluşturma
  Anahtar kelimeniz ile alakalı ama reklam göstermek istemediğiniz aranmalar olabilir.
  Örneğin sıralı eşleşme anahtar kelimelerinizde “spor ayakkabı” kelimesine verdiğiniz reklamlarda, eğer Nike ayakkabı satmıyorsanız Nike spor ayakkabı kelimesi boşa harcanan reklam maliyeti sayılır, biz negatif anahtar kelime listenizi sürekli güncel tutarak reklamlarınızın her zaman dönüşüm getirmesi için çalışmaktayız.
 • Lokasyon Bazlı Reklam Hedeflemeleri
  Bölgesel yapılan işler için Google Ads’ın uygun olmadığını düşünmüş olabilirsiniz.
  Örneğin, sadece Ankara’da bir kliniğiniz olabilir ve hedef kitleniz yalnızca Ankara’da ise demografik hedeflemeler ile reklam verebilirsiniz. böylelikle biz sizin için istediğiniz bölgeden, istediğiniz yaş grubuna ulaşabilir ve reklam gösterimi yapabiliriz.
 • Zaman Bazlı Reklam Yayınlama
  Gece saat 9dan sonra iş yeriniz açık değil ve reklamlarınızın o saatten sonra para harcamasını istemiyorsunuz, sorun değil, ekibimiz bu konuda da reklamlarınızı ayarlayacak ve en yüksek verimi almanız sağlanacaktır.
 • Zaman Bazlı Reklam Teklifleri Arttırma ve Azaltma
  Reklamlarınız için özel günlerde reklam bütçenizi arttırabilir ya da tam tersi için azaltabiliriz, bunların içine özel etkinliklerinizi, kampanya dönemlerinizi ve sezon sonu reklamlarınızı koyabilirsiniz.
 • Alışveriş Kampanyalarına Yeni Ürünler Ekleme
  E-ticaret kampanyalarınızda yeni eklediğiniz ürünler için tekrar düzenlemeler yapılabilir, ölçü farkları, yeni ürün ve renkler ve modeller bu gibi değişiklikler için güzel bir örnektir.
 • Kazançlı Ürünler için Özel Kampanyalar
  Geçici veya kalıcı olarak kampanya da bulunan ürünler için daha yüksek bütçeli reklamlar oluşturabilir ya da stoğu bitmiş ürünleri reklam grubunuzdan çıkartabilirsiniz.
www.618media.com/iletisim/ Sayfasına geç, isteklerini ve vizyonunu paylaş, Google Ads ile hemen internet dünyasında, 1. sıradaki yerini al!
google reklamları

Google Ads Reklam Modelleri


Google Ads’ın sunduğu bir çok reklam modeli vardır, Google reklamları arasından işiniz için en uygun olanı sizinle birlikte bulup harekete geçeriz. Bu reklam modelleri umduğunuzun da ötesinde sektörünüzde büyük başarı sağlamanız için anahtar nokta olabilir.

Google Arama Ağı Reklamları

Bu reklam modeli ile Google ve Google’ın ortak arama platformlarında kelime bazlı reklam gösterimi yapılır, ilgili kişinin websitenize getirilmesinde en iyi seçimdir!

Doğrudan potansiyel müşteri hedefli bir reklam modeli olduğu için verimlilik çok yüksektir!

Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Display Ads/Görüntülü Reklam Ağı ile görsel zenginliğin avantajlarından yararlanın, diğer web sitelerinin reklam alanlarında gösterdiğiniz görsel reklamlar ile potansiyel müşterilerinizi başka web sitelerinde yakalayın!

Yeni bir ürün veya hizmetinizi ilgili kişilere bildirmek Google Display Ads ile çok kolaydır!

Google Yeniden Pazarlama Reklamları

Daha önce web sitenize gelmiş ama dönüşüm sağlamamış kişilere tekrar reklam gösterimi yaparak verimliliği arttırın! Özellikle alışveriş reklamları ile birlikte kullanıldığında cironuzda büyük artışlar yakalayabilirsiniz! Web sitenizi tekrar ziyaret eden kullanıcılar hem dönüşüm hem marka bilinirliğiniz için çok değerlidir…

Google Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş reklamları ile e-ticaret sitenizde satışlarınızı büyük ivme kazandırabilirsiniz, yüzlerce ürüne Google Shopping ile reklam verip ürününüzü arayan kişinin karşısına çıkartın!

Gmail Reklamları

Gmail reklamları ile rakiplerinizden veya sektörünüz ile ilgili e-posta almış kişilere e-mail olarak reklam gösterin, e-mail marketing’e göre hem daha güçlü, hemde daha hızlıdır.

Bununla birlikte Gmail reklamlarının maliyeti de oldukça ucuzdur ve reklamınızı görmek için e-posta açıldığında ücret ödersiniz.

Uygulama Reklamları

Uygulamanızı anında binlerce kişiye indirtin, uygulama içi etkileşimleri ve satın almaları arttırın ve marka bilinirliğinizi bir adım öteye taşıyın!

Çok düşük maliyetlerle, eşsiz Google Ads stratejilerini tecrübe etmeyi ve referanslarımız listesine adınızı yazdırmayı unutmayın!

Eğer isterseniz Google Ads ve diğer dijital reklamlar hakkındaki tecrübemizi dijital pazarlama blog kategorimizdeki yazdıklarımızdan öğrenebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular SSS

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Google Reklamları ile ilgili sıkça sorulan soruları hızlıca cevaplamak için derledik, eğer aşağıda bu soruları cevaplamadıysak iletişime geçebilir, aklınızdakileri sorabilirsiniz ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Google Ads Reklam Süreci Nasıl Başlıyor?

Reklam hesap kodunuzu bize ilettikten sonra size yönetici olma isteği gönderiyoruz, kabul ettiğinizde reklamlara başlamak için herhangi bir problem kalmıyor.

Google Reklamları Kazandırır Mı?

Bizim ve görünüşe göre bir çok firmanın en güvendiği dijital pazarlama reklam araçlarından biri olan Google reklamları, hedef odaklı, hemen sonuç veren ve çok geniş reklam ağı ile herkesin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek boyutta, yine de performansınız reklamlarınızın kalitesine göre değişken olabilmektedir. Doğru bir dijital pazarlama ajansı ile işe koyulmanız, sizin için çok daha yararlı ve kazançlı olacaktır.

Hedef Kitleyi Nasıl Oluşturacağız?

Hedef kitlenizi anahtar kelimelerinize, işinize ve yaptıklarınıza göre demografik ve konum bazlı hedefleyebiliyoruz, size özel atanmış dijital pazarlama uzmanınız Google Ads kampanyalarınızı en iyi şekilde oluşturacaktır.

Google Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Hedeflerinize göre, aylık veya günlük bütçelerle reklam bütçenizi ayarlayabilir ve bu bütçeye uygun reklam verebilirsiniz. Örneğin günlük 30₺ ya da aylık 2000₺ gibi bir tutar, bir çok firmanın başlangıç seviyesi reklamları için uygun olacaktır. Almak istediğiniz trafiğe göre bütçenizi şekillendirebilirsiniz. Yine de en doğru bütçe için dijital pazarlama uzmanlarımız sizi yönlendirecektir. Daha fazla bilgi için buradaki güncel makalemize göz atabilirsiniz.

Reklamlarımı Kim Oluşturacak?

Dijital pazarlama uzmanlarımız reklam sürecinin başından sonuna kadar sizinle birlikte olacaktır. Reklamlarınız konusunda ihtiyacınız olan tüm reklam meteryallerini size sağlayacağız.

Hangi Amaçlarla Reklam Verebilirim?

Web sitesi ziyaretleri, Telefon aramaları, Mağaza ziyaretleri, Uygulama indirme işlemleri, İletişim bilgileri elde etme ya da form doldurtma, Görüntülü reklam gösterme, Gmail kutusunda reklam gösterme ve satış amaçlı reklam ve video reklamları verebilirsiniz.

Google'da Demografik Hedefleme Yapabiliyor Muyuz?

Evet, Google Ads reklamlarınızı yalnızca belirlediğiniz konumlardan veya cinsiyetlerden arandığında gösterim sağlayabilirsiniz, örneğin reklamınızı istanbul’da güzellik merkezi arayan kadınlara gösterebilirsiniz.

Google Re-marketing Yapabilir Miyiz?

Evet, google re-marketing sürecinde ihtiyacınız olanları ekibinize bildirecek, gerekli ayarlamaları reklam hesabınızda gerçekleştireceğiz. Google tekrar hedefleme reklamları ile daha önce dönüşüm gerçekleştirmemiş kullanıcılara reklam gösterecek, reklamlarınızın geri dönüşüm oranını büyük oranda yükselteceğiz.

Bahis, Sahte, Cinsellik İçeren Reklamlar Verebilir Miyiz?

Hayır, google topluluk kurallarına uymayan hiç bir reklamı yönetmiyoruz. detayları : https://support.google.com/adspolicy/ adresinden öğrenebilirsiniz…