Facebook Reklamları – Facebook Reklam Yönetimi

Facebook ve Facebook Reklamları ağı, sahip olduğu büyük veri ile gerek marka bilinirliğinizi arttırmak gerekse elinizdeki ürünleri satmak ya da yaptığınız herhangi bir buluşun/tasarımın tanıtımını yapmakta bilinen en güçlü reklam ağına sahiptir ve en önemlisi tüm dünyada milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Elinde bulundurduğu 4 milyar insan verisi ile Facebook ve 618Media’ nın uzman kadrosu size en hızlı sonuç veren reklamları sağlar ve anında milyonlara ulaşmanızı sağlar…

Reklam Hedeflemeleri

Facebook reklamlarınızı dilediğiniz reklam yerleşim alanlarında gösterebilir,  geniş hedeflemeler ile belirli bir yaş grubu, cinsiyet, mahalle ya da il/ilçe ve ülke bazlı hedeflemeler yapılabilir.

Üstelik reklamlarınızın sonunda tarafınıza rapor e-postası gönderilir.

Facebook reklamları ile ürünlerinizi tanıtın, marka bilinirliğini arttırın ve satışlarınızı roketleyin!

facebook reklam

facebook trafik reklamlarıTrafik Reklamları

Facebok trafik reklamları™ ile web sitenize trafik çekebilir, satığınız ürünleri tanıtabilirsiniz.

Satışlar konusunda, özellikle Facebook tekrar hedefleme trafiği etkili olacaktır. Facebook reklamlarının en güçlü halini hemen tecrübe edebilirsiniz.

Facebook sponsorlu trafik reklamları ile potansiyel müşterilerinizi web sitenize getirin! Facebook’a reklam vererek trafiğinizi arttırabilirsiniz!

Dönüşüm Reklamları

Facebook dönüşüm reklamları™ ile messenger, web siteniz ya da uygulamanızda satış yapmaya başlayın.

İnsanları mesajlar üzerinden sizinle iletişime geçmeye, web sitenizden satın alma yapmalarına yönlendirebilirsiniz.

Dönüşüm Optimizasyonunu bize emanet edin, sonuç odaklı Facebook reklam stratejisi ile reklam vermenin kolaylığı ve satışlarınızdaki artışın tadını çıkartın!

facebook potansiyel müşteri reklamlarıPotansiyel Müşteri Bulma

Facebook potansiyel müşteri bulma™ reklamları ile sizin tarafınızdan belirlenmiş formları potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkartabilir.

Reklamınız bittiğinde elde ettiğiniz raporlar ile reklamınızla ilgilenmiş kişilere ulaşabilir, işinizle ve firmanızla ilgili detayları bildirebilirsiniz.

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları ile hedefe çok yakınsınız! Biz de formlarınız aracılığı ile elde edilmiş veriyi size aktarmaya hazırız…

facebook pixelFacebook Pixel™

Facebook Pixel veri takip kodunun web sitenize entegre edip doğru çalışmasını sağlayarak ROAS, tıklama başına maliyetler gibi derin parametrelerinizi tarafınıza raporlayabiliriz.

Facebook Retargeting Reklamları

Facebook retargeting yani tekrar hedefleme reklamları, daha önce reklam gösterdiğiniz ama müşteriniz olmamış, ya da markanızı tekrar hatırlatmak istediğiniz müşterilere tekrar reklam göstermektir, bir kere satış yaptığınız ya da markanız ile etkileşime girmiş kişiler, henüz sizi yeni tanıyan kişilere göre tam 4 kat daha fazla tekrar satın alma yapmaya elverişlidir.

Sizde 618media.com profesyonelleri ile retargeting reklamları başlatabilir, ürün ve hizmet satışlarınıza güzel bir ivme kazandırabilirsiniz!

facebook reklamları yönetimi ve yapay zeka

Facebook Yapay Zekası ile Reklam Yönetimi

Facebook yapay zekası ve makine öğrenmeyi (Facebook Machine Learning and AI) kullanabilen ve bu konuda eğitimli ve güçlü kadrosu ile Türkiye’ de ve ABD’ de faaliyet gösteren tek ajans!

618Media, partnerlerine çok düşük komisyon oranları ile reklam yönetimi hizmeti ile yatırım geri dönüşü maksimum reklamlar vermenize imkân yaratır.

Facebook Benzer hedef kitle (lookalike) reklamları ile daha önce web sitenizden alışveriş yapmış kişilere benzer kişileri hedefleyebilir, facebook tekrar hedefleme reklamları ile daha önce satış yaptığınız müşterilerinizi hedefleyerek marka bilinirliği ve kolay satış olanağı sağlarız!

Facebook reklamlarınızı nasıl yönetiriz?

  • Facebook içindeki çeşitliliğin tamamı hedeflerinize göre özel olarak optimize edilir ve reklamınız için kullanılır.
  • Facebook sponsorlu reklamlarınızın oluşturulması için görsel ve yazılı destek veririz.
  • Satış reklamları ile hedef maliyetleriniz takip edilir, reklam yatırımı (ROI) geri dönüşleriniz en iyi şekilde ayarlanır.
  • Partnerlerimiz arasına katıldığınızda web sitenizdeki takibi arttıracak Facebook Pixel kodunun entegrasyonunu gerçekleştiririz.
  • Reklamlarınızı Facebook politikalarına uygun olarak oluştururuz.
  • Fiyatlandırma politikamız performans odaklıdır, reklam bütçeniz üzerinden %lik dilimlerde fiyatlandırılırsınız.
Hemen iletişime geç, profesyoneller tarafından yönetilen Facebook’un ve reklamların işindeki gücünü hisset! www.618media.com/iletisim

Facebook’ta yayınladığınız reklamları Instagram’da da gösterebiliriz…

Facebookta yayınlanan reklamlarınızı Instagram’da da gösterip hedef kitlenize en yakın kişilere platformdan bağımsız olarak reklam gösterme imkanınız olur, hedef kitlenize uygun kişi Instagram’da gezerken Instagram’da, Facebook’a geçtiğinde reklamınızı Facebook’ta görecektir.

Facebook Reklamları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Süreç nasıl başlıyor?

Facebook sayfanızda bizi reklam veren ya da yönetici yaptıktan sonra reklamlarınıza başlayabiliriz, Facebook hesap şifrenizi paylaşmanız gerekmez.

Facebook reklamları nasıl ücretlendirilir ve ne kadar bütçe ile başlamalıyım?

Facebook reklamları bin gösterim başına maliyetlendirilir, reklamınız hedef kitlenize gösterildikçe mevcut bütçenizden harcarsınız, gösterilmeyen reklam için ücret ödemezsiniz. Uygun bütçe, hedef kitlenize, ulaşmak istediğiniz kitleye göre değişmektedir. Örneğin tüm İstanbula veya Türkiye’ye ulaşmak istiyorsanız, bütçeniz 100 binlerce TL olması gerekirken, 30-40 bin kişilik spesifik bir kitleye çok daha uygun bütçeler ile ulaşabilirsiniz.

Reklamlar ne kadar yayınlanacak?

Reklamlarınız sizin istediğiniz süre kadar yayınlanır, Örneğin 1000TL bir reklam bütçesini dilerseniz 1 ayda, dilerseniz 1 günde harcayabilirsiniz. Hedef erişim miktarınız değişmez, 1000 lira ile ulaşabileceğiniz kişi sayısı 50 bin ise, bunu bir kaç güne yayabilir, ya da 1 ay içinde yavaş yavaş reklam gösterimi sağlayabilirsiniz.

Facebook reklamlarını nasıl hazırlayacağım?

Size bu konuda yardım etmeye hazırız! Hiç bir görsel ya da videoya sahip değilseniz çok küçük ücretlerle sizin için oluşturabilir, hali hazırda reklam için gerekli görseliniz varsa, reklam metinlerinizi sizin için yazabiliriz! Bu konuda bir sınırınız olmaz, size özel atanmış müşteri temsilciniz işinizi anlayarak hedef kitlenizi oluşturup sonucu size sunacaktır. Örneğin, İstanbul’da yaşayan, 18-40 yaş arası hamile bayanları reklamınızın gösterilmesi için hedefleyebilirsiniz. Ya da E-ticaret yapıyorsanız ilgi alanlarına göre tüm Türkiye veya diğer yurtdışı ülkeleri hedeflenebilir.

Reklam verilerini nasıl görebilirim?

Reklamlarınız bittiğinde ya da talep ettiğiniz taktirde tarafınıza istatistik raporunuz sunulur. Bu raporda reklamlarınızın kaç kişiye ulaştığını, bin gösterim başına maliyetinizi, eğer video ise yüzde kaç izlendiğini, ne kadar beğeni aldığını vb. çok geniş bir istatistik çerçevesinde görebilirsiniz.

Facebook reklamları işime katkı sağlar mı ?

Eğer hedef kitlenizin orada olduğunu biliyorsanız kesinlikle evet! Halihazırda Facebook grupları veya Facebook sayfanız üzerinde satış yapıyorsanız, konseptiniz ve ürününüze hakimseniz Facebook’ta kuşkusuz reklam vermeye başlayabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Kapalı