Facebook Reklamları İle Trafik Çekmek

facebook trafik reklamları
Tahmini okuma süresi : 4 dk

Günümüzde 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğu bilinenFacebook uygulaması gerçekten ürün pazarlamak isteyenler için çok elverişli birplatform olmaktadır. Facebook reklamlarıile web sitesi trafiği, Facebook trafik reklamları sayesinde websitelerinize bu sosyal medya platformu üzerinden trafik almanızı sağlayanreklam modeli olmaktadır. Çok yüksek sayıda kullanıcı potansiyeli bulunan busosyal medya platformu, sosyal medya reklamcılığı açısından çok önemli bir yeresahip olmaktadır.

Birbirinden kullanışlı ve başarılı sonuçlar veren reklammodellerine sahip Facebook trafik reklam modelleri kendilerine has birkaçözelliği sayesinde diğerlerine kolayca fark atmaktadır. Sizde bu reklamlarsayesinde sitenizi hızlı bir şekilde hedef kitlenize ulaştırdığı gibi kullanımkolaylığı açısından da sizlere oldukça büyük avantalar sağlamaktadır.

Facebook Trafik Reklamları Nasıl Ayarlanır?

Eğer sizde Facebookreklamları ile web sitesi trafiği yoğunluğunuzu artırmayı düşünüyorsanız,bunu Business Manager üzerinden ya da yöneticisi olduğunuz reklam hesabınızdanyapabilirsiniz. Bu bölümdeki reklam hesabı oluştur sekmesine girdiğinizdekarşınıza çıkacak olan ekranda “değerlendirme” kısmını görmüş olacaksınız.Bundan sora zaten yapacağınız hemen her adım için gerekli yönlendirmeler mevcutolmaktadır. Değerlendirme bölümüne girdikten sonra bu kısmın en üstünde“trafik” sekmesini görmüş olacaksınız.

Trafik yazan sekmeye tıklayıp giriş yaptığınızda, aklınızdatasarladığınız ve oluşturmak istediğiniz kampanyaya bir isim vermeniz için siziyönlendirecektir. Bu kısımda kampanyanızın adını belirlediğinizde sistem sizidoğrudan reklam setine yönlendirmektedir. Bu aşamada reklam setinizi deisimlendirmeniz gerekmektedir. Şimdi artık bütçe ve hedef kitle ayarlarınızageçerek hızlı bir şekilde bunları ayarlayabilirsiniz. Burada yapacağınızayarlar neticesinde Facebook reklamlarıile web sitesi trafiği yoğunluğunuz gözle görülmenin ötesinde bir artışageçecektir.

İsterseniz bu sadece reklam seti ayarları sayesinde trafikreklamlarınızı Instagram Stories veya Instagram akışı olarak daverebilmektesiniz. Trafik reklamlarının ayar kısmını son bölümü olan reklamkısmında, video ve görseller üzerinden size trafik sağlayacak reklamlarınızıoluşturabilirsiniz. Burada size verebileceğimiz en önemli tavsiyegörsellerinizi yüklerken bütün sosyal medya platformlarında kaliteli ve doğrubir oranlama ile açılabilmesi için 1200×628 ölçeklerinde boyutlandırmalısınız.Bunun yanında yine görsel üzerine çok fazla yazı yazmamaya özen gösterin.

Şayet reklamınızı Instagram Stories dahil olacak şekildeayarlamayı düşünüyorsanız, dikey görseller eklemek de oldukça işinizeyarayacaktır. Yine reklam görselleriniz olarak ücretsiz olan stok görsellerdende faydalanabilirsiniz. Facebookreklamları ile web sitesi trafiği yoğunluğunuzu artırmak için olduğuncagörsellerle uyumlu olacak şekilde ve gerçek bilgiler vermeye çalışın. Aksitakdirde sitenizi ziyaret için gelenler anında çıkacaktır. Elinizden geldiğincetek görsel üzerinden reklam trafiği oluşturmaya çalışın.

Çünkü video görseli üzerinden gelen trafikler çok fazla gerçeği yansıtmayacaktır. Bu yöntemde videonuz oynatıldığında videonun alt kısmında sitenizi açacak ve siteniz tıklanmış gibi gözükecektir. Oysa bunlar gerçek site ziyaretçileri olmayacak ve sizi aldatacaktır. Bu yüzden web sitenize gerçek ziyaretçilerin gelmesini istiyorsanız, reklam performansına öncelik vermeli ve tıklamayı artıran ve siteden hemen çıkmalarını önleyici reklamlara ağırlık vermelisiniz. Bu tür reklamlar sitenizin arama motorlarında da üst sıralarda yer almasını sağlarken arama motoru optimizasyonu açısından da değerli olmaktadır.

Facebook Trafik Reklamları

Facebook Trafik Reklamları ve Avantajları

  • Öncelikle düşük maliyetli olmaktadırlar.
  • Facebookreklamları ile web sitesi trafiği Facebook’un lokasyondaki başarılarısayesinde oldukça artmakta ve SEO başarılarınızda yükselmektedir.
  • Yapmış olduğunuz site üzeri satışfaaliyetlerinizde gözle görünür artış sağlayacaktır.
  • Facebook pixel ile kullanım sunması sebebiyleRemarketing reklamları içinde oldukça kullanışlı olmaktadır.
  • Web sitenizle gerçek manada ilgilenecek kişilerereklam gösterebileceğiniz gibi kendinize doğru bir hedef kitlesi deseçebilmektesiniz.