Facebook Partnerliği ve Reklam Ajansı Olmak

Facebook Partnerliği
Tahmini okuma süresi : 4 dk

Günümüzde belki de en çok reklam geliri elde edenşirketlerden bir tanesi de Yahoo’dur. Fakat Facebook uygulamasının sonzamanlarda üzerinde çalışmakta olduğu “Facebookpartner ajans” isimli bir sistemden dolayı epey bir endişeye kapılmış vekendisini çok büyük bir risk altında görmüştü. Çünkü düşünülen sistem gerçektende Yahoo’nun neredeyse tüm reklam gelirlerini tıkayacak cinsten bir yöntemolmaktaydı. Bu yüzden Yahoo’nun haklı olarak endişelendiği ve Facebook’unüzerinde çalıştığı sistemin detayları da sonunda ortaya çıktı.

Fecebook’un uzun zamandı üzerinde çalıştığı sistemin geneladı Partner Categories olarak adlandırılış bir sistem olmaktadır. Piyasayasürülen bu sistem aslında kişilerin Online satın alma eylemlerine, konumuna vetarayıcı geçmişlerine bakarak reklam verebilme imkanı sunan bir modelolmaktadır. Facebook Partner ajans,reklam verenlerin çok daha fazla kişiye ulaşabilmek için planlama ve hedeflemeyapabildiği bir sistem olarak göze çarpıyor.

Piyasaya sürülen bu yeni reklam ürününde Facebook bilgisistemine; Datalogix, Epsilon ve Acxiom gibi veri analiz işlerinde çok ileriseviyede olan üçüncü parti şirketler bilgi akışı sağlamaktadır. Arka plandaçalışan tüm bu şirketler Facebook için çevrimdışı alanda ürün satışıgerçekleştiren bütün kullanıcıların, mağazaların, firma ve şirketlerin internetüzerindeki alışveriş deneyimleri ile ilgili bili toplamaktadır. Aralarındayapılan partnerlik gereği mesela Volkswagen marka bir otomobile sahip birisininVolvo marka otomobil istediğini ve bu modele bakındığını görmek mümkünolabilmektedir.

Artık dijital dönüşüm çağında yaşıyoruz ve ticaret savaşlarında doğru ve kaliteli reklamların ne kadar etkili olduğunu görüyoruz. Bu yüzden 618media olarak kendi sektörünüzde rakiplerinize karşı verdiğiniz mücadelede başarınızı koruma adına sizlere en iyi reklam hizmetini sağlıyoruz. Uluslararası dijital pazarlama ve başarılı reklam hazırlama alanındaki uzmanlığımız ile sizlere SEO kalitesi son derece yüksek reklamlar hazırlıyor ve sizleri geleceğe taşıyoruz. Siz yeter ki dijital dönüşümünüzü tamamlayın ve sonrasındaki web siteniz için her tür dijital pazarlama kampanyalarını ve sosyal meda danışmanlık işlerini bize bırakın biz halledelim.

Facebook Partnerliği Riskleri Var Mı?

Tabi bu tarz bir ikinci ya da üçüncü şirketlerin devreyegirmesi insanların kişisel bilgileri açısından riskler doğurabilmektedir. Bukonuda ise insanların içini rahatlatan açıklamayı Facebook yapmış ve kullanıcıbilgilerinin hiçbir şekilde 3. Şirketlerle paylaşılmadığının altını çizmiştir. Facebook Partner ajans ile bu anlamdareklam verenler bu yeni servisi kullandıkları zaman sadece kendi reklamhedefleri doğrultusunda kategorileri görebilmekte olup asla kullanıcı bilgilerineerişememektedirler.

Bunun yanında partner categories sistemi sayesinde sosyal ağınızın daha başka reklam hedefleme özellikleri ile de birlikte kullanılabilmektedir. Çocuk tahılı, dondurulmuş gıdalar, otomobil, kozmetik ve daha binlercesi için partner categories reklam özelliği kullanılabilmektedir. Eğer böyle bir düşünceniz var ise buradaki gruplardan meydana geçen kategorileri seçerek sizde reklam hedefleme çalışmaları yapabilmektesiniz.

Facebook Reklam Ajansı Olmak

Dijital pazarlama ve uluslararası SEO ajansımız olan 618media ekibimiz tamamen alanındaprofesyonel kişilerden meydana gelmektedir. Bu uzman ekibimiz sizin öncedenbelirlemiş olduğunuz sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızı yönetir, hertür kampanyalarınızı düzenler, içeriklerinizi paylaşır ve en önemlisi desponsorlu reklamlarınızı başarılı bir şekilde hedef kitlelere ulaştırır. 

Bu sayede marka bilinilirliğinizi ve satışlarınızı tahminedemeyeceğiniz ölçüde artırmış olursunuz. Çünkü başarılı bir satışın arkasındaher zaman başarılı reklamlar yatmaktadır. 618mediareklamlarımız sayesinde bütün sosyal medya platformlarında aktif olan,topluluğu ile sürekli iletişim halinde bulunan bir firma olacak ve web sitenizbaşta Google ve diğer arama motorlarında hep ün üstlerde sıralanacaktır.