E-Ticaret Çözümleri ve Danışmanlığı

E-Ticaret hizmetimiz ile, Büyük pazar yerlerindeki yüksek fiyat rekabetleri ve kalabalıkdan kurtulup, online satış siteniz ile büyük bir adım atabilirsiniz!

İster doğrudan kullanıcıya, isterseniz de b2b olarak şubeleriniz ya da diğer işletmelere satış yapın, isterseniz e-ihracat ile uluslararası özel bir satış siteniz olsun.

Markanıza özel oluşturulmuş çok kapsamlı E-ticaret sitesi ile satış kanallarınızı oluşturalım ve markanızı yaratalım!

E-Ticaret Çözümleri ve Danışmanlığı

E-ticaret Nedir?


Elektronik ticaret veya e-ticaret, İnternet üzerinden satış ve bilgi transferini içeren her türlü iş veya ticari işlem için kullanılan bir terimdir. Tüketici temelli perakende sitelerden açık artırma veya müzik sitelerine, şirketler arası ticari ürün ve hizmet alışverişine kadar çeşitli iş türlerini kapsar.

E-ticaret günümüz internetinin en önemli yönlerinden biridir.

E-ticaret, tüketicilerin zaman ve mesafeden hiçbir engel olmaksızın elektronik olarak mal ve hizmet alışverişinde bulunmalarını sağlar. Elektronik ticaretin son beş yılda hızla büyüdüğü ve bu hızda devam etmesi, hatta daha hızlanması beklenmektedir.

Yakın gelecekte, “geleneksel” ve “elektronik” ticaret arasındaki sınırlar gittikçe artacak ve gittikçe daha fazla işletme faaliyetlerinin bir bölümünü ya da tamamını internete taşıyacaktır.

B2B Nedir?

B2B Nedir?


İşletmeler arası çevrimiçi ticaret veya B2B, B2C gibi işletme ve tüketici arasında gerçekleşmez, B2B(Business to business) işletmeler arasındaki elektronik ticareti ifade eder. B2B işletmeleri genellikle müşteri veya tedarikçi olarak yüzlerce, hatta binlerce işletmeyle ilgilenir.

Bu işlemlerin elektronik ortamda yapılması, geleneksel yöntemlere göre çok büyük rekabet avantajları sağlar. Profesyonel bir ajans aracılığı ile doğru şekilde oluşturulduğunda, çevrimiçi ticaret genellikle geleneksel mal ve hizmet takas yöntemlerinden daha hızlı, daha ucuz ve daha uygundur.

İnternetten satış işlemleri bir süredir Elektronik Veri Değişimi veya EDI şeklinde oluşturulmaktadır. EDI, her tedarikçiden ve müşteriden şirketler için birden fazla geçici bağlantı kurması için uygun maliyetli bir yöntem sağladığı özel bir veri bağlantısı kurmasını gerektirir.

Elektronik ticaret ise tedarikçilerin ve potansiyel müşterilerin karşılıklı olarak yararlı ticaret yapmak için bir araya getirildiği elektronik pazarlarının gelişmesine de yol açtı.

Başarılı bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın yolu, e-ticaret prensiplerinden haberdar olarak ve çevrimiçi işiniz için ne ticareti yapılması gerektiği konusunda karar vermeniz ile başlayabilir, bu zor bir süreçtir.

Bir e-iş planını doğru bir şekilde uygulamak için gereken yönergeleri araştırmak ve anlamak, online mağazası oluşturmada başarılı olmanın en önemli parçasıdır.

Tek bir altyapıya bağımlı kalmadan, işinize ve bütçenize en uygun çözümler sunarız, gerek Woocommerce, gerek Shopify gibi kendini alanında kanıtlamış ve arama motoru dostu e-ticaret alt yapıları ile engel tanımadan, her durumda satış yapın!

Kullandığımız altyapılar güncellenmeye açık, mobil uyumlu, firmanıza özel eklentiler ile iş akışınıza tam entegre çalışır.

SEO ve diğer dijital pazarlama çalışmalarında yüksek performans ile reklam bütçenizi ve markanızı korur, yüksek performans ile kesintisiz çalışarak müşteri etkileşimini yüksek tutar!

C2C Nedir?

C2C Nedir?


Tüketiciden tüketiciye veya C2C, özel kişiler arasında ticareti kolaylaştıran iş modelidir. İster mal ister hizmetler için olsun, bu e-ticaret kategorisi insanları birbirleriyle iş yapmaya bağlar.

Diğer üç e-ticaret kategorisi B2B (işletmeden işletmeye), C2B (müşteriden işletmeye) ve B2C’dir (işletmeden müşteriye).

C2C işlemlerinin sağlam bir örneği, bir gazetenin ilanlar bölümü veya bir açık artırma olabilir. Her iki durumda da, müşteri – işletme değil – mal veya hizmetleri başka bir müşteriye satar. Bunun bir daha yüksek teknoloji versiyonu gibi uygulamalarla yükselişi le tgo ve OfferUp komşularına satmak tüketicileri izin verir. Letgo, 2015’ten bu yana 75 milyon indirme ve 200 milyon listeye sahip.

C2C’nin amacı, bu ilişkileri sağlamak, alıcıların ve satıcıların birbirlerini bulmasına yardımcı olmaktır. Müşteriler ürünler için rekabetten yararlanabilir ve başka türlü bulunması zor olabilecek ürünleri kolayca bulabilirler.

İnternet sayesinde, daha büyük aracı şirketler daha fazla C2C etkileşimi sağlamıştır. En belirgin C2C örnekleri arasında bir çevrimiçi açık artırma sitesi olan eBay ve hem B2C hem de C2C pazarı olarak çalışan Amazon yer almaktadır .

eBay 1995’teki lansmanından bu yana başarılı olmuş ve her zaman bir C2C olmuştur. Herkes çevrimiçi ticaret devriminde tüketicilere erken ses vererek kayıt olabilir ve satmaya veya satın almaya başlayabilir.

B2C Nedir

B2C Nedir?


İşletmeden tüketiciye (B2C), ürün veya hizmetlerin doğrudan, ürünlerinin veya hizmetlerinin son kullanıcısı olan tüketicilere satılması sürecini ifade eder. Doğrudan tüketicilere satış yapan çoğu şirkete B2C şirketleri denebilir ve E-ticaretin en zor ve en kârlı yoludur.

B2C, 1990’ların sonundaki dotcom patlaması sırasında, çoğunlukla İnternet üzerinden tüketicilere ürün ve hizmet satan çevrimiçi perakendecilere gönderme yapmak için kullanıldığında oldukça popüler hale geldi.

Bir işletme modeli olarak, işletmeden tüketiciye, iki veya daha fazla işletme arasındaki ticareti ifade eden işletmeden işletmeye modelinden önemli ölçüde farklıdır.

İşletmeden tüketiciye (B2C), en popüler ve en çok bilinen satış modelleri arasındadır. B2C fikri ilk olarak 1979’da televizyonu tüketicilere ulaşmak için birincil medya olarak kullanan Michael Aldrich tarafından kullanılmıştır.

B2C geleneksel olarak alışveriş merkezi alışverişine, restoranlarda yemek yemeye, izleme başına ödemeli filmlere ve reklam filmlerine atıfta bulunur. Bununla birlikte, İnternetin yükselişi ile birlikte e-ticaret veya İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı şeklinde yeniden doğmuştur.

B2C satışlarına güvenen herhangi bir işletme, geri dönüşlerini sağlamak için müşterileriyle iyi ilişkiler sürdürmelidir.

Pazarlama kampanyaları bir ürünün veya hizmetin değerini göstermeye yönelik iş dünyasının aksine, B2C’ye dayanan şirketlerin, müşterilerindeki pazarlamaya duygusal bir tepki vermesi gerekir.

E-Ticaretin Avantajları

E-Ticaretin Avantajları


Çevrimiçi iş yapmanın birçok açık ve net olmayan artıları vardır. Bu avantajları tam olarak anlamak, onları şirketiniz ve markanızın yararına kullanmanız için yardımcı olabilir;

 • Daha Büyük Bir Pazar
  e-Ticaret, tüm ülke ve dünyadaki müşterilere ulaşmanızı sağlar. Müşterileriniz her yerde ve her zaman bir satın alma işlemi yapabilir, özellikle daha fazla kişi mobil cihazlarında alışveriş yapmaya alışır.
 • İzleme ve Analitik Üzerinden Müşteri Görüşleri
  İster e-ticaret web sitenize SEO, PPC reklamları veya iyi eski bir kartpostal yoluyla ziyaretçi gönderiyorsanız, anahtar kelimeler, kullanıcı deneyimi, pazarlama mesajı, fiyatlandırma stratejisi hakkında bilgi edinmek için trafiğinizi ve müşterilerinizin tüm kullanıcı yolculuğunu izlemenin bir yolu vardır, ve dahası.
 • Tüketici Eğilimleri ve Pazar Talebine Hızlı Tepki
  Düzenli lojistik, özellikle “gemiyi bırakan” tüccarlar için işletmelerin pazar ve online satış eğilimlerine ve tüketici taleplerine çevik bir şekilde cevap vermelerini sağlar. Tüccarlar ayrıca müşterileri çekmek ve daha fazla satış üretmek için anında promosyonlar ve fırsatlar oluşturabilir.
 • Düşük Maliyet
  E-Ticaret platformu teknolojilerindeki ilerlemeler sayesinde, düşük bir ek yüke sahip bir internetten satış mağazası kurmak ve bakımını yapmak çok kolay ve ekonomik hale geldi. Tüccarların artık TV reklamları veya reklam panoları için büyük bir bütçe harcamasına ve personel ve emlak masrafları konusunda endişelenmelerine gerek yok.
 • “Satmak” için Daha Fazla Fırsat
  Tüccarlar, fiziksel bir mağazada bir ürün hakkında yalnızca sınırlı miktarda bilgi sağlayabilir. Öte yandan, çevirimiçi satış siteleri, dönüşümün artırılmasına yardımcı olmak için alanın demo videolar, incelemeler ve müşteri referansları gibi daha fazla bilgi içermesine izin verir.
 • Kişiselleştirilmiş Mesajlaşma
  E-Ticaret platformları, ticari markalara kayıtlı müşterilere kişiselleştirilmiş içerik ve ürün önerileri sunma fırsatı sunar. Bu hedefli iletişim, her ziyaretçiye en alakalı içeriği göstererek dönüşümün artmasına yardımcı olabilir.
 • Anında Tatmin Etme ile Artan Satışlar
  Dijital ürün satan işletmeler için e-Ticaret, satın alma işleminden birkaç saniye sonra ürünlerin gönderimine izin verir. Bu, tüketicilerin anında memnuniyet ihtiyacını karşılar ve “teşvik edici satın alma” haline gelir, düşük maliyetli ürünler için satış yapmanın önünü açar.
 • Hızla ve Sınırsız Ölçeklendirme
  Bir çevrimiçi işletmenin büyümesi, fiziksel alanın mevcudiyeti ile sınırlı değildir.
  Lojistik maliyetler çeşitli anlaşmalar ile iş hacmi artarak düşse de, bu kargo trafiğini organize etmek işin ustalık tarafı. Online mağazası sahipleri, işlerini hızla büyütebilir veya azaltabilir ve piyasa trendine, tüketici taleplerine cevap olarak sınırsız “raf alanından” faydalanabilir.

E-Ticaret'e Nasıl Başlanır?

E-Ticaret’e Nasıl Başlanır?


E-ticaret’e başlamak için gereken çok fazla şey yoktur, ama olması gerekenler vardır, bunlar;

 • Dönüşüm için optimize edilmiş bir E-ticaret sitesi
  E-ticaret için oluşturulan web sitesi, hızlı, kullanıcı beklentilerini karşılayan, doğru yerde kullanıcıya doğru bildirimleri yapabilecek ve dönüşüm oranını maximize edecek şekilde oluşturulmalıdır. UX, yani kullanıcı deneyimi doğru oluşturulmamış bir web sitesi paranızın çöpe gitmesi demektir.
 • Trafik Kaynakları
  SEO, Google Ads, Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn reklam mecralarından bir veya bir kaçı, tercihen sattığınız ürüne en uygun olanları doğru bütçelerle seçilmeli ve e-ticaret sitenizde sattığınız ürünlerin pazarlaması yapılmalıdır doğru dijital pazarlama starejisi size e-ticarette başarıyı getirecektir. Mükemmel ötesi ve her şeyin harika olduğu ama trafiksiz bir web sitesi yine işinizde başarının önüne geçecektir. En önemli şey trafiktir, bu sebeple en büyük e-ticaret siteleri online pazarlama kanallarından web sitelerine trafik getirmek için her yıl milyonlarca dolar yatırım yapmaktadırlar.
 • İşi Doğru Tanıma ve Strateji Oluşturma
  Genel bir satış mağazası ya da özel bir kategoride satış yapabilirsiniz, işinizi iyi tanımalı ve buna göre yola koyulmalısınız, örneğin b2b bir iş kurmak istiyorsanız LinkedIn üzerinde reklamlar vermek işinize roket etkisi yaratabilir, bununla birlikte uzun süreli SEO stratejileri trafiğinizi pozitif yönde kronikleştirecek ve sürekli bir pazarlama faaliyeti yapıyormuş gibi satış yapmanıza olanak sağlayacaktır.
 • Bir Marka Oluştur
  Bu her türlü satış ve pazarlama faaliyetleri için önemlidir, ama internette güven veren bir marka oluşturmak, insanlara kendinizi her türlü kanaldan sürekli hatırlatmak mükemmel bir faaliyet kanalıdır.
  Emailler, browser bildirimleri, sosyal medya üzerinde marka bilinirliği reklamları, google görüntülü reklam ağı ile diğer sitelerde de kendinizi hatırlatıp insanlara büyük olduğunuzu kanıtlayın! Alışveriş yaparken insanların aklına soru işaretleri getirmeyecek bir web sitesi ve bir marka oluşturun!

E-ticaret Siteniz İçin Neler Yapıyoruz?

E-ticaret Siteniz İçin Neler Yapıyoruz?


Hali hazırda bir web siteniz yoksa en baştan başlayalım ya da devam eden e-ticaret sitenizde ihtiyacınız olanları tespit edip e-ticaretin her kolunda dijital pazarlama stratejileri için danışmanlık verelim!

 • E-ticaret Sitesi
  Çeşitli alt yapıları kullanarak ya da sıfırdan oluşturarak, size özel tasarlanmış e-ticaret sitenizi oluşturuyoruz!
  UX kurallarına uygun, mükemmel ve fonsiyonel, hızlı arayüz, gereksiz detaylardan arındırılmış, basit ama çarpıcı bir web sitesi ile işe başlamanızı sağlıyoruz. Üstelik bu gibi bir web sitesi her türlü dital pazarlama kanalı ile doğrudan entegre olabiliyor.
 • Satış Hunileri Oluşturma
  Dijital pazarlamanın bir çok alanında markanızı seven insanların olması gerekmektedir, bunu sağlamak için doğru dijital pazarlama stratejileri ile satışlarınızı doğrudan veya dolaylı yoldan arttıracak yapıyı oluşturalım!
 • Dijital Pazarlama Stratejileri
  E-ticaret için dönüşüm amaçlı dijital pazarlama stratejileri oluşturmak, Facebook ve Instagram üzerinde dönüşüm reklamları vermek, Google Alışveriş reklamları ve yeniden pazarlama(remarketing ve retargeting) stratejileri ile müşteriyi e-ticaret sitenize getirmek ve sürekli pazarlama kanalları oluşturalım!
 • Yeniden Pazarlama
  E-ticaret’in en önemli detaylarından biri olan bu stratejiyi tüm ziyaretçileriniz için en efektif şekilde kullanıyoruz, Türkiye de e-ticaret sitelerini ziyaret eden kullanıcıların ortalama %1’inin doğrudan dönüşüm gerçekleştirdiğini düşündüğümüzde yeniden pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz.
  En iyi retargeting stratejilerini oluşturmak için çalışalım.
 • Reklam Kampanyaları
  Ürünleriniz için özel reklam kampanyaları oluşturabilir, sürekli pazarlama rutininizde ürünlerin satışı için yardımcı olabiliriz. Dijital pazarlama bir süreklilik gerektirmekte, bu önemli faaliyet için danışmanlık ve destek vermekten mutluluk duyarız.
 • E-ticaret için SEO
  E-ticaret sitenizde her ürün ve her kategori için özel SEO çalışması yapmak ve web sitenize organik trafik getirmek sanırım dijital pazarlama serüveninizde atabileceğiniz en güçlü adım olacaktır. Bu süreçte de sizin yanınızdayız!

En Güçlü Alt Yapı ve Aracı Çözümler

En Güçlü Alt Yapı ve Aracı Çözümler


En güçlü alt yapı çözümleri ile mağazanızın kusursuz bir akışla alışveriş deneyimi sunmasını sağlıyoruz.

 

 • Ödeme Sistemi
  Bkm Express, İyzico gibi ödeme alt yapılarının yanında bağlı bulunduğunuz bankadan alabileceğiniz sanal pos alt yapısının web sitenize %100 entegrasyonunu sağlıyoruz.
 • Bulut Sunucu
  Online mağazanızı en iyi hız ve performansı için yüksek kapasiteli sunucuları sizlerin hizmetine sunuyoruz.
 • Güvenlik Çözümleri
  SSL ve diğer her türlü güvenlik önlemleri ile websitenizi SQL injection gibi tehlikeli güvenlik açıklarına karşı koruyacak alt yapıyı sağlıyoruz.
 • Pazaryeri Entegrasyonu
  N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Trendyol, Amazon gibi pazar yerlerine sağladığımız e-ticaret entegrasyonu sayesinde siparişlerinizi tek bir merkezden yönetin.
 • Gelişmiş Kargo Entegrasyonu
  Kargo süreçlerini uçtan uca yönetebileceğiniz, müşterilerinize zamanında bilgi verebileceğiniz gelişmiş kargo entegrasyonu sağlıyoruz.
 • Stok Yönetimi
  E-ticaret web sitenizde satıcı olarak siz ürün ve fiyat detaylarınızı, kampanyalarınızı rahatlıkla ayarlarken, müşterileriniz yüzlerce ürün içinde kaybolmadan alışverişlerini hızlı ve güvenli olarak tamamlar.
 • Satış Raporu
  E-ticaret siteniz için sunduğumuz güçlü alt yapı ile satışlarınızı, müşteri geri dönüşlerini, trafik oranınızı ve cironuzu rahatlıkla takip edebileceğiniz yönetim panelleri ile hesapsız işler yapmak zorunda kalmayın!
 • Satış Stratejileri
  Kullandığımız alt yapılar, Google, Bing ve diğer arama motorları tarafından desteklenmektedir, böylelikle SEO, Google reklamları ve diğer pazarlama stratejilerine uyum sağlar, her zaman zirvede olursunuz.
 • Arayüz
  Tecrübeli web tasarım ekibimiz e-ticaret sitenizi göz alıcı şekilde, kalabalık ve gereksiz detaylar barındırmadan satışlarınızı arttıracak stratejilerle tasarlar, size sadece satışlarınızı onaylamak kalır.

E-ticaret siteniz ile ürünlerinizi müşterilerinize ulaştırırken, gereksiz mağaza kiralarından ve personel masraflarından tasarruf etmiş olursunuz, web siteniz gerekli aksiyonlar alındığında dünyanın en işlek caddesindeki bir mağaza kadar trafik çekebilir!

E-Ticaret-Hizmetimiz

E-Ticaret Hizmetimiz ile Dünyaya Açılın!


Yüzlerce E-ticaret projesini başarıyla bitirmenin verdiği tecrübe ve gururla satışlarınızı internete taşıyoruz!

Tecrübemizi mükemmeliyetçi web tasarım ve sağlam altyapı anlayışımızla birleştirdiğimizde ortaya çıkacak işten memnun kalacağınızı garanti ederiz…

Eğer web siteni kurmak istersen ya da hazır web siten için teknik çözümler arıyorsan iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular SSS

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)


Sorduğunuz soruların kısa ve net cevaplarını sizin için derledik, hala sorunuzun cevabını bulamadıysanız bloğumuzda arayabilir, iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz, cevaplamaktan memnuniyet duyacağız.

E-ticaret Nedir?

Elektronik ticaret veya internet ticareti olarak da bilinen e-ticaret, interneti kullanarak mal veya hizmet alımı ve satımı ile bu işlemleri gerçekleştirmek için para ve veri transferi anlamına gelir.

E-ticaret genellikle fiziksel ürünlerin çevrimiçi satılmasını ifade etmek için kullanılır, ancak internet üzerinden yapılan her türlü ticari işlemi de tanımlayabilir.

E-Ticaret Kaç Farklı Şekilde Yapılabilir?

E-ticaret işlemlerinin dört farklı kolu vardır: İşletmeler arası (B2B), Müşteriden Müşteriye (B2C), Müşteriden Müşteriye (C2C), Müşteriden İşletmeye (C2B). Amazon, Flipkart, Shopify, Myntra, Ebay, Quikr, Olx gibi çevrimiçi mağazalar, E-ticaret web sitelerinin en büyük örnekleridir.

Türkiye’den de Hepsiburada, Gittigidiyor bunlara güzel örnektir. 2020 yılına gelindiğinde, küresel perakende e-ticaret 27 Trilyon dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

E-ticaret Hizmet Süreci Nasıl Başlıyor?

E-ticaret hizmetimizde sitenizin kurulum aşamasından olmasını istediğiniz özelliklere kadar sizin yanınızdayız, websitenizi oluşturuyor, tarafınıza bilgi veriyor, istenirse ürünlerinizin sitenize yüklenmesi için ekibinize eğitim veriyor ve sistemi 0 dan oluşturuyoruz.

E-ticaret Hizmet Fiyatları Ne Kadar?

Online mağazanızı kurmaktan tutun, sadece danışmanlık vermek, UX üzerinde optimizasyon çalışmaları dahil her şey hakkında hizmet verebiliriz. Fiyat ve hizmet içeriği ise her müşteriye göre değişmektedir, lütfen iletişime geçip projenizi anlatmaktan çekinmeyin, şimdiden çok heyecanlıyız!

E-ticaret Sitem Var, Pazarlama için Danışmanlık Alabilir Miyim?

Evet, e-ticaret siteniz hali hazırda oturduysa, Google alışveriş reklamları ve sosyal medya üzerinde dönüşüm reklamları için size yardımcı olabiliriz, ayrıca Criteo vb. araçlarla dönüşümünüzü arttıracak bütünleşik remareting kampanyaları oluşturabiliriz. Ayrıca SEO gibi organik trafik getirecek dijital pazarlama stratejileri ile web sitenize arama motorlarından trafik getirebiliriz.