Merch By Amazon Shirtion
PROJE DETAYLARI

Shirtion / Merch By Amazon

Amazon USA’da Shirtion ismiyle satış yapan köklü T-shirt firması için yaz sezonuna uygun t-shirt tasarımları geliştirildi, çeşitli fiyat stratejileri ve PPC reklamları ile tier atlanıp daha rahat ve daha iyi fiyat politikası ile satış yapılması için harekete geçildi.

Partner : Shirtion
Proje Tarihi : 10 Mayıs 2019
BAŞLARKEN

Zorluklar ve Çözümler

Merch by Amazonun en zor yanlarından birisi çok fazla satış yapan lokal tasarımcının yanında, tier atlamak ve daha fazla ürün yüklemek için satış sayısını arttırmaya çalışmak gerekmekteydi.
Binlerce tasarımcı ve dükkan arasından sıyrılmak için amazon rankını arttırdığımız her ürün için PPC reklamlarını kullandık, böylelikle SEO uyumlu listelemeler ve trend tasarımlar ile kısa sürede güzel kazançların ve popüler bir mağazanın sahibi olduk.

Son dönemlerde ams konusunda daha tutucu reklam politikası izleyen amazon zorlukları yüzünden başlangıç tier 10, tier 25 ve tier 100’ü Google Adwords kelime bazlı arama ağı reklamları ile çabucak atlattık, böylelikle daha fazla ürün tasarımı ile daha fazla aylık satış ile ciro hedeflemelerimizi gerçekleştirdik. T-shirt tasarımlarımızda sezonsal olaylara ve tatil etkinliklerine bolca vakit ve ürün kapasitesi ayırdık, böylelikle ABD pazarında pastadan payımıza düşeni yakaladık.

Merch by Amazon T-shirt Tasarımı
SONUÇLAR

Örnek T-Shirtler

Mağazanın tüm ürünleri tekrardan SEO uyumlu hala getirildi, Amazon PPC ve Google Adwords kampanyaları düzenlenerek sıcak reklamlarla satış hacmi arttırıldı, 100lerce t-shirt tasarımı ile mağazaya yeni bir yüz kazandırdık.

Shirtion T-shirt Tasarımları
Merch by Amazon Shirtion T-shirt Tasarımları
Grafikler
PROJE DEVAM EDERKEN

SONUÇLARI GÖRMEYE BAŞLADIK

Merch by Amazon gibi bir platformda henüz çok yeniyken rakiplerimizin bir çoğunun önündeyiz, satışlarımız artarken reklamlarımız optimize oldukça masraflarımızda ciddi bir düşüş olmasını planlıyoruz. Shirtion’un yanındayız, ayrıca mağazanın gelecek ürünleri için ürün bazlı SEO hizmeti vermeye devam edeceğiz.

T-shirt tasarımlarımız sezona göre değişiklik gösterirken bir sonraki adımımız güzel bir E-ticaret sitesi ve bu E-ticaret sitesine otorite kazandıracak doğru reklamlar ve SEO stratejileri geliştirmek olacak, planlarımızın yalnızca %25 ini gerçekleştirmemize rağmen oldukça verimli bir kampanya gerçekleştirdik, ilerleyen dönemlerde marka bilinirliği oluşturarak fiyatlarda ve kalitede artış sağlarken daha fazla memnun müşteri elde edeceğiz.

%230+ Satış

-40% Maliyet

144% ROI

ALDIĞIMIZ YORUMLAR

DİĞER PARTNER YORUMLARI

618Media Referanslar Logo