Shopify E-ticaret ve SEO
PROJE DETAYLARI

Shopify E-ticaret Sitesi

Dünyanın en popüler iş kollarından olan shopify dropshipping iş modeli 618media‘nın uzmanlık alanlarından biri.  Amerikalı müşterimiz uzmanlığımızdan yararlanmak istedi ve bu süreçte 618media’yı tercih etti. Dijital dünyada 618Media ile büyüdü! Makyaj sektöre uygun bir tema tasarlandı. Uzman grafiker ekibimizle birlikte logonun tasarımını gerçekleştirdik.

Partner : www.healthynatura.com
Proje Tarihi : 2 Ocak 2019
BAŞLARKEN

Zorluklar ve Çözümler

E-ticarette dönüşüm oranı çok önemlidir. Müşterilerin siteye geldiğinde alışveriş yapması için sitenin güven vermesi gerekir. Bunun için yazı fontundan , ödeme sistemlerinde kullandığınız kurumlara kadar hepsinin önemi vardır.  Bunun için ürün sayfasındaki her detaya çok özendik. healthynatura.com web sitesi için gerisayım araçları , en çok satın almayı teşvik eden mağaza renkleri ve harekete geçirici cümleler kullandık.

Mağazdaki ürünlerin detaylı açıklaması için ekibimiz çalışmaya koyuldu. Uzun bir çalışmanın sonucu dizayn çalışmamızı bitirdik. Ardından paypal ve stripe ödeme sistemlerini entegre ettik.
Shopify dropshipping Mağazamızın faliyet göstereceği Sağlık ve güzellik kategorisindeki ürünlerin listelemesini yaptık ve digital pazarlama stratejileri oluşturduk.

HealthyNatura ScreenShot
SONUÇLAR

Mağaza Tasarımı

Mağazanın logosu, kategorileri ve ürün sayfamızı en baştan tasarladık, SEO ile %100 uyumlu halde satışa başlandı.

HealthyNatura Logo Mockup
HealthyNatura Shop Screenshot
HealthyNatura Raporlar
PROJE DEVAM EDERKEN

SONUÇLARI GÖRMEYE BAŞLADIK

Shopify dropshipping sektöründeki healthynatura.com’un tasarımını başarıyla tamamladık. Tasarımın bitmesinin ardından facebook reklamlarını test etmeye başladık.  1 ay içinde 1,120 sipariş ile 24,272.10 dolar ciroya ulaştık.

Profesyonel facebok ve google reklam yönetimimiz sayesinde 1 ayda Toplamda 38,160 ziyaretçi ile rekor kırdık. Ardından Google shopping reklamlarını başlattık. Ürün tedarik sürecinde müşteri hizmetleri desteğimizle amerikalı müşterimizin işini tamamen otomatik hale getirdik.Yatırım getirimizi 358% ile taçlandırdık.

%1,120+ Satış

-198% Maliyet

358% ROI

ALDIĞIMIZ YORUMLAR

DİĞER PARTNER YORUMLARI

618Media Referanslar Logo