618Media Etsy Referansı
PROJE DETAYLARI

Etsy - Print On Demand

Etsy platformu üzerinde Print On Demand düzeneğinin kurulması, Logo ve diğer Etsy tasarımlarının grafik ekibimizce yapılması ve ürünler için SEO çalışması

Partner : EllikoCrafts USA
Proje Tarihi : 28 Mart 2019
BAŞLARKEN

Zorluklar ve Çözümler

EllikoCrafts USA, bize ilk geldiğinde hiç bir şekilde başlanmamış, tabiri caizse ham bir proje ile geldi, Etsy’de oluşturduğu mağaza tamamen boş ve düzenlenmemiş bir şekildeydi.

Tek avantajımız mağaza sahibinin Amerikalı olması ve Etsy Payments ile doğrudan çalışabilir olmasıydı, bundan sonra bize kalan tek şey, partnerimiz için T-shirt tasarımları yapmak ve bunları etsy algoritması ve SEO‘ya uygun bir şekilde listelemekti.

Genel mağaza düzenlemesini ve gerekli marka – logo çalışmalarını yaptıktan sonra işe başladık, ürünler listelendi, Etsy’nın promoted listing’i ve Google Shopping reklamlarını doğru bir şekilde başlattık , satışların başlamasında oldukça yararlı bir adım atılmış oldu.

618Media Etsy EllikoCrafts
SONUÇLAR

Raporlar ve Yol Haritamız

EllicoCraft Usa için Etsy Print on demand mağazasının logosunu, t-shirt ve sweatshirtlerde kullanıcılacak tasarımları yaptık!
Ürünleri için SEO çalışması gerçekleştirdik ve bu şekilde organik trafik sağlamış olduk.

PROJE DEVAM EDERKEN

SONUÇLARI GÖRMEYE BAŞLADIK

1 ay içinde mağazamıza 8,059 ziyaretçi çektik. Proje devam ederken 940’dan fazla satış yaptık.

Tamamen organik ziyaretçilerle gerçekleştirdiğimiz satışların sonucunda net kar %30.
EllikoCrafts’ın yıl sonu hedefi 20 bin adet özgün ürün tasarımı….

 

Ayrıca, Etsy’nin kendi platformuna özel hazırladığı reklam aracı Promoted Listing ve Google Shopping reklamları ile internet trafiği Etsy mağazasına getirildi ve büyük artış sağlandı.

%940+ Satış

-122% Maliyet

303% ROI

ALDIĞIMIZ YORUMLAR

DİĞER PARTNER YORUMLARI

618Media Referanslar Logo