PROJE DETAYLARI

Automax Animasyon Tanıtım Filmi

Grafik animasyon ekibimizin temizlik ürünleri üreten Automax firması için hazırladığı 2 dakikalık animasyon ürün tanıtım filmi.

Partner : Automax
Proje Tarihi : 2 Şubat 2019
BAŞLARKEN

Zorluklar ve Çözümler

Animasyon objelerin ya da karakterlerin bilgisayar ortamında modellenmesi ve modellenen objelere hareket verilerek videolarının oluşturulmasıdır. Animasyon çalışmaları avantajlarından dolayı pek çok farklı alanda tercih edilmektedir.Animasyon filmini tasarlarken, Automax ürünlerinin temsili birer görünümünü tasarladık. Ancak müşterimiz ürünlerin birebir aynısı yapmamızı istedi. Bunun üzerine Automax ürünlerin videolarını ve detaylı fotoğraf çekimlerini yaptık. Ardından grafik ekibimiz çalışmaya koyuldu ve Automax ürünlerinin birebir aynısını çizmeyi başardık.

Animasyon filmi tasarlarken başka bir zorluk ise senaryodur. Ürünün tüketici kitlesinin sorunlarını ve ne istediğini iyi anlamak buna göre bir senaryo hazırlamak gerekir. Bu yüzden animasyon filminin senaryosunu hazırlarken Automax firmasıyla sık sık iletişim kurduk.
Sonuçta başarılı bir senaryo hazırlayıp animasyon tanıtım filmini teslim ettik.

618media automax animasyon filmi
SONUÇLAR

This is custom heading element

Çalışma yaptığımız firmanın ürünlerini birebir tasarladık.

618media automax animasyon filmi ürün1
618media automax animasyon filmi ürün2
618media automax animasyon filmi seslendirme
PROJE DEVAM EDERKEN

SESLENDİRME

Geliştirilen konsept, senaryo, seslendirme metni ve video metnine uygun olacak şekilde; kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından estetik ve kreatif görsel tasarım çalışmaları hayata geçirilir. Grafik tasarım çalışmalarının ardından projenin görsel stopu oluşturulur ve videographer’lar ile motion graphic sanatçıları tarafından bu görsel stoktaki grafik tasarımlar hareketlendirilir. Seslendirme ve müzik, dijital kurgu gibi aşamalardan sonra animasyon videoları hazır. İşte bu kadar.

Mükemmel bir metin yoksa, mükemmel bir seslendirme de yapılamaz! Automax’dan Ahmet bey ile uzun süren diyaloglar ve senaryo yazım sürecinin ardından ürünlerin hangi problemleri başarılı bir şekilde çözdüğünü anlatmak için güzel bir senaryo gerçekleştirdik, Automax sahip olduğu animasyon ile reklamlarında çok daha başarılı bir hale geldi.Automax bu video ile Facebook ve Instagram reklamları vermeyi, Youtube’da ve sosyal medyada daha aktif olmayı planlıyor, 2 dakikalık animasyon videosu çalışmamızda, her ne kadar süre kısa olsa da Automax’ ın tüm ürünlerini anlatmayı başardık ve böylelikle satışlarında ve marka bilinirliğinde gözle görülebilir bir artış sağladık!

%188+ Satış

-184% Maliyet

475% ROI

ALDIĞIMIZ YORUMLAR

DİĞER PARTNER YORUMLARI

618Media Referanslar Logo