Twitter Reklamları ve Finans Dünyası

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya ağlarından olan Twitter bu büyük potansiyeli sebebiyle birçok firma ve şirketin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Özellikle profesyonellerin sosyal medyası olarak bilinen Twitter gerçekten çok büyük bir Pazar payına sahip olmaktadır. İlgi alanınıza dayalı olan reklamlar sayesinde sizlere çok daha faydalı ve ilgi çekici reklamlar sunulabilmektedir. Buradan vereceğiniz başarılı reklamlar sayesinde firmanız ve ürünleriniz anında milyonlara ulaşabilmektedir. Bu alanda sizlere tavsiyemiz kesinlikle profesyonel bir ekipten hizmet almanızdır.

Çünkü alanında profesyonel kişiler sizin ve firmanız için en uygun reklam modellerini belirleyecek ve hazırlanan reklamları en kısa sürede hedef kitlenize ulaştıracaktır. Artık birçok firma ve mağaza klasik reklam yöntemlerine bütçe ayırmaktansa sosyal medya üzerinden yapılan reklamları tercih etmekteler. Çünkü klasik reklamlar ile çok az bir kişiye ulaşırken, reklam üzerinde herhangi bir güncelleme yapamamakta ve daha fazla fiyat ödemektesiniz.

Oysa Twitter reklamları sayesinde çok daha ekonomik bir fiyattan milyonlarca hedef kitlesine ürünlerinizi ulaştırabilmekte ve tanıtabilmektesiniz. Yine bunun yanında sosyal medya reklamlarında yapılan bir hatayı ya da unutulan bir bilgiyi anında düzeltme imkânına da sahip olmaktasınız. Tüm bu artıları düşünüldüğünde Twitter üzerinden yapılan reklamlar işletmeciler açısından çok daha karlı olmaktadır. Sadece ülkemizde bile 8 milyona yakın kullanıcısı olan Twitter’ın dünya geneli potansiyelini hayal edebiliyor musunuz? Alanında uzman bir ekiple çalıştığınızda markanızı neredeyse bütün dünyaya tanıtabilecek ve değerinizi artıracaksınız.

Dijital pazarlama noktasında olmazsa olmazlardan olan Twitter reklamları; lokasyon, anahtar, dil, ilgi alanları ve kelime gibi farklı reklam modelleri ile ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Böylece normalde sizi takip etmeyen kişilere rahatlıkla ulaşabilir ve finans dünyası üzerinde marka bilinirlilik değerinizi kat be kat artırabilirsiniz.

Twitter Reklam Modelleri

  • Sponsorlu Gündem Modeli: Twitter’ın bu reklam modeli özellikle kısa süreli kampanyalarda sizlere en yüksek kullanıcı sayısı potansiyeline ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu reklam modelinde belirlemiş olacağınız #hashtag Trend Topic listesi içinde 24 saat kesintisiz olarak en üstte yer alabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki Twitter’a giren hemen herkes sizi görebilmekte ve kolaylıkla ulaşabilmektedir.
  • Sponsorlu Tweet: Bu reklam modeli de henüz sizi takip etmeyen Twitter kullanıcılarına mesajlarınızı iletmenizi ve onlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Önceden belirlermiş olduğunuz anahtar kelimeler sayesinde, kullanıcılar tarafından aratıldığınızda önceden hazırlamış olduğunuz tweetiniz arama sonuçlarında gösterilmektedir. Twetter reklamları arasında yer alan bu reklam modelinin yayın süresi ise 3 ay olmaktadır. Bu reklam modelinde fiyatlandırma ise etkileşim başına yapılmaktadır.
  • Sponsorlu Hesap: Günümüzde aslında birçok mağaza ve şirketlerin hedeflediği ve gerçekleşmesini istediği şeyi sunan reklam modelidir desek yanlış olmaz. Yani sponsorlu hesap uygulaması sizlerin takipçi sayınızı artırmaya yönelik olan reklam modeli olmaktadır. Bu reklam modeli sayesinde firma, şirket, mağaza ya da şahıs hesabınızı kullanıcı sayısı gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Kimi takip etmeli bölümünde yayınlanan bir reklam modeli olmaktadır.
  • Web Sitesi Tıklamaları: Birçok web sitesinin en çok istediği şeylerden bir tanesi web sitesi ziyaretçi trafiğini artırmak olmaktadır. İşte bu reklam modeli tam size göre olmaktadır, çünkü profesyonellerin sosyal medyası olan Twitter uygulamasının bu reklam modeli web siteniz üzerinden yaptığınız satışları ve web site trafiğinizi artırmak için en uygun reklam modeli olmaktadır.
  • Uygulama Yükleme ve Etkileşim: Twetter kullanıcıları için bu reklam modeli, Twetter haber kaynaklarından yayınlanan reklamları ve mobil kullanıcı uygulamalarını indirmenize imkân tanımaktadır. Tüm bu bilgiler ve çok daha fazlası için sitemizi her zaman ziyaret edebilirsiniz.

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu