Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları, Olması Gerekenler

Özellikle son yıllarda çift yönlü iletişim sağlanması açısından sağladığı büyük kolaylıklar düşünüldüğünde, sosyal medya platformlarının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu ortadadır. Sosyal medya danışmanlığı hizmetleri sayesinde büyük bir pazar potansiyeline sahip bu platformlarda markanızın bilinilirliğini çok büyük ölçüde artırabilirsiniz. Profesyonel bir yardım sayesinde marka ve ürünlerinizle ilgili düzenli ve kaliteli reklamlarla sosyal medyada aktif bir rol alabilirsiniz. Bunun neticesinde web site trafiğinizin çok kısa sürede gözle görülür derecede arttığını göreceksiniz.

Tabi profesyonel yardım sağlıyor diyen birçok kuruluş bulunmaktadır, fakat siz bunlardan güvenilir olan ve hizmet sunduğu firmalarda gerçekten başarı elde etmiş olanları seçmelisiniz. Sizler için elimizden geldiğince bu tür firmaların hizmet fiyatlarını ve sizlere neler sağlaması gerektiklerini paylaşacağız. Eğer alanında uzman ve güvenilir eş zamanlı sosyal medya yönetimi hizmeti sağlayacak firmalar ile anlaşabilirseniz, web sitenizin müşteri trafiği oldukça artacaktır.

Hesaplarınıza ve ürünlerinize yapılan yorumlara hızlı ve anında dönüşlerle markanızın bilinirliği ve itibarı da artmış olacaktır. Günümüzdeki sosyal medya platformlarının her birinin kendine özgü farklı bir dili bulunmaktadır. Yani her birisi için farklı uygulamalar gerekebilmektedir, bu yüzden iyi bir sosyal medya danışmanı bunların tamamının farkında ve bilincinde olmalıdır. Sürekli duyduğumuz çoğu zamanda kullandığımız bu sosyal medya denilen tabir ne demektir? Esasında mana olarak; internetin hayatımıza girmeye başlamasıyla birlikte hayatımıza girmiş olan anlık paylaşım siteleri olmaktadırlar.

İlk çıkış noktaları itibariyle kişisel bazda kullanılan bu platformlar günümüzde kurumsal olarak da kullanılması zorunlu bir hale gelmiş bulunmaktadır. Tüm platformlarda yönetim sağlanması ile bu firmalar artık ürünlerinin tanıtımını çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Dünya genelinde hem kişisel hem de kurumsal olarak hizmet sunan ve en çok bilinen sosyal ağlar; Twitter, Linkedin, Facebook, Instagram, Youtube, Pinterest gibi sosyal ağlar olmaktadır. Birçok firma/şirket bu sosyal ağlar sayesinde müşterilerine ve hedef kitlelerine kolayca ulaşabilmektedirler.

Özellikle sosyal medya danışmanlığı hizmeti alan birçok firma ürünlerinin ve markalarının Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformları aktif olarak tercih etmekteler. Çünkü neredeyse bütün kullanıcılar tarafından kullanılan bu sosyal ağlar ile marka bilinilirliklerini çok rahat bir şekilde artırabilmekteler. Tüm bu işlemleri sizin ve şirketinizin adına sosyal medya danışmanlığı sunan kuruluşlar en uygun fiyatlardan başarıyla gerçekleştirmektedir. Genel olarak en düşük sosyal medya danışmanlık hizmeti 1000 TL’den başlayıp bu sizin isteğinize ve yapılacak çalışmalara göre artabilmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetinde Olması Gerekenler

  • İnternette her daim aktif olarak bulunmalı ve bütün sosyal ağlarda bulunan hesapların en iyi şekilde kontrolünü sağlamalıdır. İyi bir sosyal medya uzmanının başarısını yaptığı paylaşımların ve reklamların ne kadarının beğenildiğinden ve en önemlisi de yapılan yorum ve geri dönüşlerden anlayabilirsiniz.
  • Başarılı ve alanında iyi olan bir sosyal medya danışmanı aynı zamanda çok iyi bir Adobe Photoshop kullanıcısı olmalıdır. Çünkü ürünlerinizin tanıtılmasında bu yazılım aracının kullanılması oldukça önemli olacaktır.
  • Hemen her tür sosyal medya hesaplarının (Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi) paylaşımlarını, tasarımlarını ve yönetimini başarıyla gerçekleştirmelidir.
  • Markanız ve ürünleriniz için en doğru hedef kitlenin belirlenerek en uygun görsel içeriklerden oluşan reklamın hazırlanması
  • Çalıştığı firmaların web siteleri için en uygun sosyal medya platformlarının belirlenme işlemlerinin yapılması
  • Web siteniz üzerinden ürünleriniz ve markanız hakkında gelen yorumlara sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren kurumlar anında cevap vererek geri dönüş sağlarlar. Böylece markanızın güvenilirliği artırılmış olur.
  • Sosyal medya danışmanları aynı zamanda rakip firmalarında hesaplarını ve sayfalarını analiz ederek sizin için uygun olanları tespit ederler.

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu