Sosyal Medya Ajansı

İnternetin hayatımıza iyice entegre olmasıyla birlikte, alışkanlıklarımız ve hatta tüm yaşantımız da değişmeye başladı. Günümüzde alışverişten iletişime kadar birçok şeyi daha hızlı bir biçimde gerçekleştirebiliyoruz. Hal böyle olunca da birçok sektör interneti odak noktasına alarak buna göre çalışma stratejileri belirliyor. Sosyal medya ajansı da işte bu noktada insanlara yardımcı oluyor. Sosyal ağların artması ve sıklıkla kullanılmasıyla beraber artık marka ve kurumlar müşterileri ile hızlı ve direkt bir biçimde internet üzerinden iletişim kurabiliyor.

Sosyal medya günümüzde marka ve kurumlar için büyük bir nimet. İnternetin tüm avantajlarını kullanmak isteyen firmalar artık sosyal ağlarda boy göstermeye başladı. Buradan hem reklam, hem ürün tanıtımı yapma hem de müşterilerle iletişim kurma imkanı elde eden firmalar, ürün ve hizmetlerini de daha geniş kitlelere duyurabilir. Sosyal medya ajansları da marka ve kurumların sosyal ağlarını takip ederek, interneti daha etkin bir biçimde kullanmalarını sağlıyor. Günümüzde artık önemli bir meslek kolu haline gelen sosyal medya uzmanlığı da, sosyal medya ajanslarının en önemli kozu.

İşletmeniz için bir sosyal medya ajansına ihtiyacınız var mı? İşinizi büyütmenize yardımcı olabileceğini düşünüyor musunuz? Günümüzde her marka / firmanın en büyük taleplerinden biri kaliteli ve interaktif bir sosyal medya varlığına sahip olmaktır. Bu müşterilere iyi bir imaj vermenize ön ayak olur. Bunu sağlayabilmek için de mutlaka bir sosyal medya ajansı ile çalışmak gerekir.

Sosyal medya, onu akıllıca kullananlara markaları ve şirketleri güçlendirmektedir. Bir sosyal medya varlığına sahip olmak, bir markanın Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğerleri gibi tüm sosyal medya platformlarında aktif kalmasına yardımcı olur.

 

PEKİ SOSYAL MEDYA AJANSLARI NELER YAPAR? NE İŞE YARARLAR?

Sosyal medya ajansları kurum ve markalar adına birçok işlem yapmaktadır. Gelişen sektörü, teknolojileri ve tüm yenilikleri takip eden ajanslar, müşterilerine bu noktada bir strateji oluşturmaktadır. Sosyal medya ajansları şunları yapar:

  • Markanın ya da kurumun sosyal ağlarda konumlanmasını sağlarlar.
  • Kurum ya da markanın hedeflerine yönelik özel stratejiler belirler. Buna yönelik olarak da satışı arttırma amacıyla kampanya ve içerik düzenlemesi yaparlar.
  • Markayı ya da kurumu hedef kitleye ulaştırmak için çalışmalar düzenlerler.
  • Analiz ve raporlama hizmeti vererek, kurum ve markaya yönelik çalışma stratejisi oluşturur.
  • Twitter, Instagram, Facebook, Linkedin, Pinterest ve bloglar olmak üzere tüm sosyal ağları kurum ve marka için etkin bir biçimde kullanır.
  • İnternet üzerinden reklam yapar. Bu reklamı yaparken de bütçeyi aşmaz, tasarruf ettirir.
  • Doğabilecek tüm krizlere karşı önlem alır.
  • İtibarı kontrol altında tutar.

Firma olarak bizler de size sosyal medya ajansının tüm hizmetlerini etkin ve kaliteli bir biçimde sunuyoruz. Bu sayede markanızı hedef kitlenize çok daha iyi bir biçimde tanıtmış oluyorsunuz.

 

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu