Kurumsal Kimlik ve Sosyal Medya

Sosyal medya son zamanlarda hepimizin hayatına iyice entegre olan bir alan. Bu nedenle firmalar da sosyal medya üzerinden kurumsal kimliklerini ve kendilerini sıkça tanıtmak istiyorlar. Bunun için de birçok çalışma yapılıyor. Peki firma olarak kurumsal kimliğinizi kaç günde tanıtabilirsiniz? Bunun bir süreci var mıdır?

Kurumsal kimlik tanıtma aslında zor bir meseledir. Fakat iyi bir çalışma ile bunun üstesinden gelmek kısa bir süre gerektirir. Özellikle kaliteli bir web sitesi, sosyal medya ve logo ile kurumsal kimliğinizi kolay bir biçimde hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz web sitesinin sizlere ciddi anlamda fayda sağlaması için mutlaka kurumsal bir site tasarımına sahip olmalısınız.

KURUMSAL KİMLİK NEDİR?

Bir firmanın ya da markanın en önemli reklam unsurlarından birisi kurumsal kimlik olarak nitelendirdiğimiz kavramdır. Kurumsal kimlik, logo çalışmaları ile ortaya çıkmakta ve şirketin bilinirliğini arttırma amacıyla kullanılmaktadır. Bununla beraber sosyal medya da kurumsal kimliğin hedef kitleye tanıtılmasında büyük rol oynamaktadır. Kurumların mutlak surette birbirlerinden ayrıştırılması amacıyla hazırlanan kurumsal kimlik çalışmalarının en önemli özelliği özgün olmasıdır. Özgün olmayan bir logo bir işe yaramaz ve sizi zarara uğratabilir. Özgün kurumsal kimlikler, hedef kitlenizin aklında yer eder ve size olan dönüşleri arttırır. Bu nedenle bu çalışmaları kaliteli tasarımcılar ile gerçekleştirmeniz mühim bir konudur. Kaliteli bir kurumsal kimlik ile kaç günde tanınabiliriz sorusunun cevabı ise kısa bir süre olacaktır. Çünkü bu tip işlemlerde belli bir gün vermek doğru olmamaktadır. Sizi rakiplerinizden ayıracak olan logonuz, firmanızın ürün ve hizmetlerini anlatmalıdır. Yaptığınız işle alakası olmayan bir logo, müşterilerinizin ve potansiyel hedef kitlenizin kafasını karıştırabilir.

Kurumsal Kimlik ve Sosyal Medya

SOSYAL MEDYA VE KURUMSAL KİMLİK

Şirketinizin ve markanızın prestijini arttırmak bunun yanı sıra müşterilerinize hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, mutlaka kaliteli ve özgün sosyal medya hesaplarına ihtiyaç duyacaksınız. Adınızı tüm hedef kitlenize duyurmak için sıkı bir çalışma yürütmenin ilk adımı kaliteli sosyal medya stratejisidir. Markanızın ya da firmanızın kurumsal kimliğini sosyal medya paylaşımlarınıza yansıtarak, tanınabilirliğinizi arttırıyor, potansiyel müşterilerinizi de çekebiliyorsunuz.

 

 

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu