İnternetten Satış ile Düşük Maliyetler Yüksek Kazanç

Birçok girişimci ruha sahip kişi iş yapmak istiyor fakat onları tek engelleyen konu, hiçbir sermayelerinin olmamasıdır. İşte tamda bu noktada internetten satış aslında sizlerin imdadına yetişen önemli iş kapısı olmaktadır. Evet, insana sermayesiz ya da çok düşük sermayeli iş imkânı tuhaf gelebilmekte ama gerçekten sermayeniz olmadan da satış yapabilmekte ve çok iyi paralar kazanabilmektesiniz. Bu yazımızda sizlere sermayesiz ve çok düşük sermayeli satış nasıl yapılır nelere dikkat etmek gerekir onları yazacağız.

İnternet Üzerinden Satış Yapma

Günümüz dünyasında artık alışverişler fiziki mağazalardan çok sanal mağazalar üzerinden yapılmaktadır. Bunu gören birçok firma artık mağazalarını e-ticaret siteleri kurarak internet ortamına taşımıştır. İnternetten satış öyle bir boyuta ulaştı ki, dünyanın en çok kazanan ilk 5 firmasının arasında internet üzerinden satış yapan firmalarda yer almaktadır. Bunu biraz daha somut ifade edecek olursak, bir e-ticaret sitesi düşününki dev petrol şirketlerini geride bırakıyor ve onlardan çok daha fazla kazanç elde ediyor. 

Bu örnek bize internet üzerinden satışın ve alışveriş çılgınlığının ne boyutta olduğunu gösteriyor. Bu örneği verdiğimizde hepinizin aklına gelen firmayı tahmin etmek çok zor olmasa gerektir. Bu site Amazon e-ticaret sitesinden başkası değil.

Hedef Kitleniz Milyonlar Olmaktadır

Bir kere internet üzerinden yapacağınız satışlarda kendinizi belli bir ilin ya da ilçenin belli bir mekânına hapsetmiyorsunuz. Kaldı ki yine böyle bir mekânda dükkânınız olsun, bunun yanında e-ticaret sitesi aracılığıyla ürünlerinizi yüz binlere hatta milyonlara ulaştırabilme imkânına sahip oluyorsunuz. Sadece fiziki bir mağaza üzerinden giderseniz gerçekten insanların sizi ve dükkânınızı tanıması, alışması ve alışveriş yapması bir hayli zaman alacaktır.

Oysa kendinizi internet aracılığıyla sosyal medya platformları üzerinden tanıttığınızda sizi ve ürünlerinizi milyonlar görebilmekte ve tercih edebilmektedir. İşin en güzel yanı bu insanlar memnun kaldıklarında tekrar tekrar kolay bir şekilde size ve ürünlerinize ulaşabilmektedirler. Mağazanız İstanbul ya da İzmir’de olacak belki ama e-ticaret sayesinde Şırnak, Erzurum, Yozgat, Trabzon gibi Türkiye’nin hemen her yerine ürün satabilecek bir konuma geleceksiniz. Yani müşteri potansiyeliniz tahmin edemeyeceğiniz kadar çoğalacaktır.

Güvenli, Hızlı ve Uygun Fiyata Satış

Kesinlikle internet üzerinden pazar yerleri ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Çoğu insan günümüzde en çok e-ticaret siteleri hakkında güvenli mi diye şüphe duymaktadırlar. Fakat gerçekten e-ticaret siteleri bu sorunu çoktan aşmış durumdalar ve yapılan alışverişler son derece güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Siz isteğinize göre havale ya da kapıda ödeme seçeneğini bile seçebilmektesiniz.

Özellikle internet alışverişlerinde sorumluluğun çoğu bankaların üzerindedir ve bankalarda bu konuda kırılması imkânsız bir güvenlik seviyesi uygulamaktadır. Bankaların bu konudaki hassasiyetlerini sizlere şöyle ifade edelim, güvenlik duvarlarını delsinler diye hackerler tutmaktalar ve eğer delen olursa bu hackerleri bizzat ödüllendirmekteler.

Sermayesiz Satış İle Para Kazanmak

Günümüz teknolojisi sayesinde internet üzerinden ne tür ürünleri satacağınız hakkında fikir edinmek artık hiçte zor değil. İnternetten satış konusunda piyasada en çok satılan ürünleri tercih edecek ve ilk başlarda bu tür ürünler üzerinden yürüyerek işlerinizi ilerletmeye bakmalısınız. Şayet hâlihazırda bir mağazanız var ise yapmanız gereken mağazanızda bulunan ürünleri doğrudan kuracağınız web sitenize yüklemek olacaktır. Eğer herhangi bir sermayeniz yok ise, herhangi bir arkadaşınızın ya da anlaşabileceğiniz başka mağazaların ürünlerini internet üzerinden satarak ürün başı komisyon alabilirsiniz.

Ürünlerinizi internet üzerinden rahatça satabileceğiniz en güzel pazar yerleri; n11, Gittigidiyor.com, Hepsiburada.com, sahininden.com ve Amazon olmaktadır. Tek yapmanız gereken bu sitelerde hesap açmak ve ürünlerinizi yükleyerek satışa başlamak olmaktadır.

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu