Instagram İle Para Kazanmak İçin Neler Yapabilirsin?

Oğuzhan KARAHAN Avatar Oğuzhan KARAHAN 2 Mayıs 2023

Instagram, doğanın bir gücüdür, bir yansımasıdır.

Sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan şey, başlangıçta yedi yıldan daha kısa bir süre içerisinde en iyi sosyal medya platformlarından biri haline geldi.

Son iki yılda kullanıcı tabanını hızla ikiye katladı ve 700 milyon kullanıcıya ulaştı. Ağustos 2016′ da Instagram Stories’ i başlattığından beri büyümesi patladı ve inanılmaz bir hale geldi. Instagram ile para kazanmak ise bir hayalden, gerçeğe dönüştü. Bu oldukça etkileyici bir süreçti. İnsanların basit, görsel içeriklerle dolu paylaşımları olan bir uygulamaya ne kadar iyi yanıt verdiğini göstermeye değerdi.

Instagram’ a olan ilgi son altı yılda muazzam derecede bir artış gösterdi ve yakında ya da herhangi bir zamanda yavaşlayacağından şüpheliyim.

Ne kadar sahiplendiğin önemli değil, insanlar Instagram’ ı seviyor. Fotoğrafları paylaşmanın en popüler yollarından biri bu uygulamayı kullanmaktan geçiyor. Bu mecra inanılmaz bir şekilde Facebook’u yakaladı ve hatta bazılarına göre geçti bile.

İnsanlar çoğu şey için sadece Instagram’ı kullanmaya başladı. Ben bile çoğu durumda, Google Görseller’ den fotoğraf ararken bile Instagram’ ı seçiyorum. Bu sadece çok kolay ve erişilebilir ayrıca görüntülerin büyük çoğunluğu süper yüksek kalitede bir kaynağı kullanmış oluyorum.

Ama bu rehberin konusu Instagram’ın ne kadar iyi bir sosyal medya mecrası olduğu değil. Aslında bir yerinde dokunuyor olabilir ama asıl konumuz Instagram ile para kazanmak! Neden mi? Çünkü bunu herkes gibi sen de başarabilirsin.

O zaman arkamıza yaslanalım ve uçuşa geçelim.

Instagram İle Para Kazanmak Hakkında Her Şey

Pazarlamacılar hakkında kesinlikle sevdiğim bir şey bilmek ister misin?

İzleyiciye hizmet vermeye kararlıdırlar. Ve potansiyel müşterileriniz için harika bir deneyim yaratırken, o zaman para bir yan üründür.

Ama seni böyle jargon ve motivasyonel ifadelerle bırakmayacağım. Akıllı bir pazarlamacı olduğunu farz ediyorum.

Aşağıdakileri oluşturmanın  ve ardından ürününüzü satmak için reklam yayınlamanın gelir elde etmenin harika bir yol olduğunu anlıyorsun diye düşünüyorum. Bir saniye bekle.

Bunu zaten bilmiyor muydun?

Online para kazanmak için en açık strateji budur.

Öyleyse sohbeti bu gibi ipuçlarının ötesine uzatalım. İşlerin içine girelim ve görsel sosyal platformdan ayda nasıl 200 ila 10.000 ₺ (daha fazla) kazanabileceğimizi görelim. Başlamak için, Instagram ile para kazanmak konusunda akla gelen insanların ilham verici 3 hikâyesini paylaşmama izin ver.

 1. Theresa Nguyen ortalama bir genç değil.  Yüzlerce ve hatta binlerce görüntü alan Instagram hesabında balçıktan ev yapımı gibi saçma sapan videolarını paylaşıyor.

Theresa’nın hesabı renkli yazılarla dolu. Sadece 228 canlı yayın ile 747 bin kişiyi takip ediyordu en son, muhtemelen bu rakamı çoktan aştı. Değerli Instagram profili bağlantısından nasıl yararlanılacağını da bu yol ile gösteriyor.

Instagram takipçilerini çevrimiçi slime mağazasına götüren net bir CTA’sı var.

Instagram kullanıcılarının bu gençlerden ev yapımı balçık satın almakla ilgilendiklerini düşünüyor musun? Emin ol.

Tabi ki hayır.

Onun web sitesini kontrol ettiğimde bütün lezzetler tükendi. Time.com kendisinin, ayda 3,000 dolar kazandığını bildirdi. Ailesi, yarattıklarını satma fikrine güldüğü 13 yaşındaki bir çocuk için hiç de fena bir rakam değildi bu.

Theresa bu konuda yalnız değil. 13 yaşındaki Kaliforniyalı Rahle Albus ve 12 yaşındaki Kuzeyli Sara Y., Instagram hesaplarını binlerce takipçi için oluşturdu. Ve onlardan iyi para kazanıyorlar.

Dedikleri gibi, yaş sadece bir sayıdır. Ama on iki yaşındayken o kadar da yenilikçi olduğumu hatırlamıyorum!

 1. Instagramdaki izleyicilerin çeşitliliği ile herkesin para kazanma fırsatı vardır. Öyleyse listemizdeki bir sonraki Instagram para kazanma yıldızıyla tanışın: Sara Tasker.

Yorkshire’lı 32 yaşında bir kadın daha önce NHS konuşma terapisti olarak çalıştı. Dört yıl önce, dört aylık bir doğum izninde iken, Instagram hesabını oluşturdu .

Instagram’ a kaydolma motivasyonu, markaların Instagram kullanıcılarına sunduğu ücretsiz ürünler ve paraydı. Ve şimdi, 170 bin takipçi ile mikro-etkileyici olarak adlandırılan şey olma yolunda umut vadetti.

Hesabı, hayatındaki güzel yaşam tarzına ait resimlerle dolu. Ve geçen yıl yaklaşık 120.000 £ kazandı. Markalara gönderim ücreti almasının yanı sıra, insanlara yaratıcılık ve Instagram pazarlaması konusunda da koçluk yapmaktan da para kazanıyor.

 1. Para kazanmak için çok büyük bir takip toplamanın gerekli olduğunu düşünüyorsanız, o zaman Jeena Farmer ile tanışın. Warwickshire’ dan nitelikli bir beslenme terapisti ve serbest yazar. Onun Instagram’ da sadece 3.361 takipçisi vardı.

Ancak markalar  , Instagramda bahsettiği için £ 50-100 £ (yaklaşık 64 USD – 128 USD) arasında bir ücret öderler . Ayrıca bir blog yazısıyla bir Instagram güncellemesi ve bir tweet atıyor – bunun için £ 200 – £ 300 (250 – 350 USD) talep ediyor.

Başlıca medya yayınları Instagram hikâyeleri ile nasıl para kazanılacağını yayınlamaktadır. Peki, bu uzman kullanıcılar Instagram hesaplarını tam olarak nasıl yönetiyor ve para kazanıyor?

Müvekkillerimle birlikte çeşitli nişlerde bulunan Instagram açmalarına gittim. Ayrıca, yalnızca Instagram’ a dayalı olarak işletmeleri bağımsız olarak başlatabileceğinizi gördüm ve (bir web sitesine bile ihtiyacınız yok). Aksi takdirde, diğer iş modellerini ateşleyebilir ve Instagramın desteğiyle gelirinizi yakalayabilirsiniz.

Bu yazıda size 9 Instagram para kazanma taktiklerini göstereceğim. Bildiğiniz gibi, makalelerimi kapsamlı ve başlangıç ​​seviyesine uygun tutmayı seviyorum. Yani, Instagram’ ı daha önce duymamış olsanız bile, bir ay içinde platformdan ilk dolarınızı elde etmek için eyleme geçilebilecek stratejilerle uzaklaşacaksınız.

Parmak uçlarımızı belli taktiklere sokmadan önce, para kazanmanın ön koşullarına bakalım.

Instagramdan gelen para: Ön koşullar

 

Akılda kalıcı Instagram videoları paylaşamaz, hoş bir açıklama yazamaz ve günlük hayatınızdan fotoğraf göndermeye başlayamazsınız. Bu, arkadaşlarınızı etkilemek için işe yarayabilir, ancak para kazanmak istiyorsanız, işte birkaç şart.

 1. Erişim ve Etkileme – İşletmeler neden sizin gibi Instagram kullanıcılarına para ödüyorlar?

Hedef kitlenize maruz kalıyorlar ve takipçilerinizin ürünlerini satın almalarını veya tavsiye etmelerini sağlayarak bu süreçte para kazanmayı umuyorlar.

Instagram, gönderinizi hayranlarınızın yayınlarına daha fazla göndermekle cömert davranır. Eğer varsa doğru zamanda yazılan  ve etiketler kullanarak, sonra (biz bu taktikleri daha sonra ele alacağız) organik (doğal) erişim ile  diğer sosyal medya platformlarını birlikte karşılaştırdığında sonuç daha yüksek olacaktır.

Fakat ya başlamak için sadece birkaç yüz Instagram takipçiniz varsa?

Potansiyel kitle boyutunuz bu şekilde çok düşük. Küçük bir örneklem alanınızla, içeriğiniz birçok insan tarafından görülmeyecek, sizin veya markanızın ürünlerinin satışlarını tek başınıza bırakabileceksiniz.

Bu nedenle platformdan para kazanmak için kesinlikle birkaç bin takipçiye ihtiyacınız var.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ulaşmak yalnızca bu işin ilk aşamasına katkıda bulunur o da farkındalık.

Satış üretmek istiyorsanız, ikna etme becerisine sahip olmanız gerekir (etki olarak bilinir).

Kitleniz önerilerinizle ilgili işlem yapmak zorundadır. Alexandra Lamachenka  aşağıdaki süreci göstermektedir .

1.araştır

2.takip etmeye başla

3.iletişime geç

4.satış yap

En sevdiğim yazarlardan biri Robert Cialdini konuyla ilgili müthiş bir kitap yazdı:

Etki: İkna Psikolojisi .

Etkili insanlara dair gerçek yaşamın harika bir örneği Tim Ferriss. Podcast’ inde Mizzen + Main formalarını tanıtmak için kaydolduğunda, envanterlerinin tükenmesini beklemiyordu. CEO’ları ve Kurucuları Kevin Lavelle , Tim Ferriss’in etkisi için kefil oldu .

Bu yüzden sadece rastgele bir hesap oluşturmak ve yalnız birkaç bin takipçi toplamak yeterli değildir. Açılçası,zorlayıcı bir Instagram kişiliği olmalısın.

 1. Bağlı Takipçiler – Elbette, daha fazla takipçiniz egoyu artıracaktır. Matematiksel olarak bile, daha fazla Instagram beslemesinde görünme olasılığınızı artırır.

Ama ya herkes güncellemeleriniz ile ilgilenmiyor ise?

Bu en iyi çalışmanızı ortaya koyma rağmen bir başarısızlık gibi geliyor.

Benim içinde dörtten fazla blog yaratma yolculuğumda , ben hepsini gördüm. O zamanlar, siteme sürdüğüm ziyaretçi sayısını göstermeye çalıştım. Bağlılığın ne demek olduğunu şimdi anladım. Etrafınızdaki insanlar için problem çözdüğünüzü gösteriyor.

 

Yani Instagram hesabınıza, nadiren insanların yorum yapmalarını, beğenmelerini, paylaşmalarını ve takip etmelerini sağlarsanız, o zaman yanlış yaparsınız. Güncellemelerin Instagramın dünyası ile senin güncel paylaşımların birbirine uymuyor. Şimdi sorunu bir sonraki bölümde nasıl çözeceğimizi anlayacağız.

Fakat şu an için, meşgul olan 1000 takipçiniz olsa bile, para kazanma potansiyelinin var olduğunu anlayın. Markalar, hesabınız üzerinden yapacağınız karlı işlemlerden dolayı size yatırım yapmaya isteklidir.

Nitekim, Jeena Farmer’a sağlık markaları tarafından makul miktarda para ödenmektedir çünkü tüm görevlerde iyi bir şekilde çalışmaktadır. Bak aşağıdaki yazıda  3.368 takipçisi olmasına rağmen, bu kolajen çekim resimleri için 98 beğeni ve 15 yorum aldı. Bu% 3’ün üzerinde bir beğenme!

Yukarıdaki şartlar için istisnalar

Okulda gördüğümüz kimya dersinden neden nefret ettiğimi biliyor musun?

Kurallar ve denklemler öğretildikten sonra, bizim de öğrenmemiz gereken istisnalar hep vardı. Bunun burada sizlerle olmayacağını düşünüyorum.

Ürünlerinizi doğrudan Instagramda satıyorsanız, mutlaka çok büyük bir şekilde takip etmeniz gerekmez. Diyelim ki Instagram pazarlamada 297 $ ‘lık fiyatlı bir yüksek bilet kursu satıyorsunuz. O zaman bile düşük bir dönüşüm oranı ve yaklaşık bin takipçiyle bile iyi para kazanabilirsiniz.

Benzer şekilde, belirli bir beceriye sahipseniz (fotoğrafçılık / yazma / karikatürize etme / video düzenleme gibi), Instagram, hizmet iş modelinizde yalnızca işlevsel bir rol oynar.

Bugün hesabınıza başlayabilir, çalışmanızı görüntüleyen yaklaşık 3-5 güncelleme gönderebilir ve potansiyel müşterilere doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Yeteneğinize, tecrübenize ve adımınıza bağlı olarak, ilk müşterinizi yarına kadar kapatabilir ve dolar basmaya başlayabilirsiniz.

Şimdi, umarım Instagramın kolay para olmadığını anlarsınız. Bu işin yoluna girmen gerek. Bir sonraki bölümde, acelenizi nasıl kontrol edeceğiniz tartışılmaktadır.

Özetle: Güncellemelerinizi bekleyen oldukça büyük İnstagram takipçileri nasıl oluşturulur

 

Eğer deneyimli bir pazarlamacı iseniz, o zaman bu bölümü atlamak isteyebilirsiniz.

Daha önce Instagram pazarlamasını ayrıntılı olarak, çeşitli durumlarda nasıl kullanacağınızı burada ve hatta Forbes’ te yazdım. Ama para kazanma sloganı ile takip eden bir İnstagram oluşturmak için hızlı bir yenileme yapmalıyız. İşte takip etmeniz gereken 6 basit adım aşağıdaki gibidir;.

 1. Bio’nuzu panache ile doldurun (web sitesi bağlantısını akıllıca kullanın)

Sadece Instagramda yeni başlayan bir işletme veya para kazanmak için hesap açan bir kişi olun, stratejik olarak kayıt olmanız gerekmektedir.

Bio instagram üzerinde bulunan değerli bir gayrimenkul parçasıdır. İlk kez profil ziyaretçilerinize gösterebileceğiniz yer burasıdır. Bu yüzden metninizi basit, net ve doğrudan tutun. Foundr Dergisinin kendi İnstagram hesabı üzerinde nasıl yaptığı gibi.

Bu işi iyi yaptıklarını gösteren 3 önemli husus daha var:

 • Değerlerini kanıtlamak için BEDAVA Sayı veriyorlar
 • Kullanıcıları CTA’larına yönlendirmek için emojiyi kullanın (Unutmayın, size emojilerin dönüşümleri artırdığınısöyledim . Ayrıca sizi gülümsetiyorlar)
 • Bio linkleri (Instagramdaki tek tıklanabilir link olduğu için güçlüdür) kullanıcıyı özelleştirilmiş bir açılış sayfasına yönlendirir.

 

Ayrıca yaratıcılığınızı ve kişiliğinizi bio’da gösterebilirsiniz. Akılda kalıcı ve eğer akılda kalıcıysa, insanların “Takip” düğmesine basması daha olasıdır. Luvvie’nin biyografisini okuduktan sonra, çoğunuzun merak ettiğinize eminim.

 

Biyografinizin böyle ilginç olmasını istiyorsanız eğer, fotoğraf / marka logonuz açık ve kaliteli bir resim olmalıdır. Neden mi?

Bu görsel bir platform ve insanlar Instagramda konuştuğunuz kelimelere yüz vermek istiyor.

Pro İpucu:  Gönderileriniz boyunca Instagram kullanıcılarını tekrar tekrar biyolojik bağlantınıza gönderebilirsiniz. Biyo bağlantısını tekrar tekrar değiştirmenin bir yolu bit.ly kullanmaktır. Bio’ya bit.ly bir bağlantısı koyarsanız, altta yatan hedefi, sahne arkasındaki bit.ly olarak değiştirebilirsiniz.

 1. Düzenli olarak yayınlayın ve yorum yapanlarla iletişim kurun

Arkadaşlarım ve ailemle harika bir ilişkim var. Onlarla ilişkilerimi nasıl etkili bir şekilde yönettiğimi bilmek ister misiniz? Düzenli olarak onlarla takılarak, hayatımda olanları paylaşarak ve söyleyeceklerini dinleyerek. Bir süredir haber alamadığımda proaktif olarak onları ararım.

Instagram benzer şekilde çalışır. Ne de olsa, bu sosyal bir platform – çevrimdışı etkileşimlerimizin bir uzantısıdır. Gerçekten de veri destekli bir yazılımdır.

100.000’den fazla Instagram gönderisinin analizinde (3 aylık bir süre zarfında), Tailwind daha yüksek bir frekansın daha yüksek katılımla eşanlamlı olduğunu buldu.

Takip edilme potansiyeliniz arttıkça instagramda büyüme oranınız da artar.

Ve daha net olan şey ise, Instagram hesaplarının aslında her gün posta gönderme çabası göstermediğidir. Sadece Instagramda aktif olmak için zaman ayırın.

Yapmış olduğunuz paylaşım bu yazının yorumcuları ile iletişime geçiyor.

Hiçbir konuşmanın katılımsız olmasına izin vermeyin. Hatta bir karma etiketi oluşturabilir ve takipçilerinizi profilinizde öne çıkan içeriklerini göndermeleri için teşvik edebilirsiniz. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik orijinaldir ve marka sadakatinizi ve güvenilirliğinizi arttırır.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin harika bir örneği ipster’dir. Ipsy abonelik kutusunu orijinal olarak tanıtan 24.562 gönderiye sahiptir

Düzenli olarak göndermek bir zorunluluk olsa da, doğru zamanda göndermeniz de oldukça büyük önemli taşır.

Daha önce de söylediğim gibi , telefonlarımızla her zaman uğraşıyoruz. Ancak insanlar iş molaları sırasında ve sabah / akşam saatlerinde işe gidip gelmeleri durumunda posta göndermeyi tercih ederler..

Ayrıca, hafta içi günler, hafta sonları ile karşılaştırıldığında daha az katılımla sonuçlanabilir. Çünkü insanlar boş vakitlerinde daha çok Instagramda zaman harcıyorlar.

 

 1. Her gönderide ilgili hashtagleri kullanın ve başlığınızda zekânızı gösterin.

Hashtag’ler, 2007’den bu yana sosyal medya platformlarında benzer temaları olan yayınları kümelemek için kullanılıyor. Ve Instagramda çok iyi çalışıyorlar. Platform, gönderi başına 30 adede kadar hashtag (çok fazla) eklemenizi sağlar.

Her yazıda 10-15 arası hashtag kullanmanızı öneririm. Yazınıza daha fazla içerik eklemek için metnin başlığını koruyun. İlk yoruma hashtag ekleseniz bile, Instagram onları alacaktır.

Herhangi bir rastgele hashtag kullanamazsınız. Her zaman uygunluk ve rekabet düşünün. Daha önce rekabet araştırması yapmanızı öneririm. Nişinizde sık kullanılan hashtag’leri bulun ve belirli bir hashtag için mevcut yayınların sayısını görün.

#Marketing (pazarlama), bu yazıyı yazarken 11.294.699 gönderiye sahipti. Gönderi sayınızı kontrol ettikten ve hashtag topladıktan sonra 3 kategori oluşturmanızı tavsiye ederim: düşük rekabet, orta rekabet ve yüksek rekabet.

Bir elektronik tablo oluşturun ve araştırmanızı derleyin. Örneğin, 12 bin kişiden az rekabetin düşük olduğu, 12 bin ila 100 bin orta rekabetin olduğu ve 100 bin kişinin daha yüksek rekabet olarak sınıflandırıldığı kişisel gelişim ve stoisizm için bir elektronik tabloda bir güncelleme gönderdiğinizde, tüm 3 kategoriden hashtag kullanın. Bu şekilde, düşük rekabetli hashtaglerin sonuçlarında daha yüksek görünme şansınız olurken, yüksek rekabetli hashtaglerle iyi bir pozlama elde edin.

Ardından, başlıklara bakalım.

Yaratıcı olmak, bir hikâye anlatmak ve markanızın kişiliğini göstermek için yaklaşık 2.000 karakter elde edersiniz. Bunu yaparken kural yoktur. İzleyicilerinizi tanımanız ve denemeye istekli olmanız gerekir.

Birkaç kelime ve bir emoji bile yayınınıza içerik ekleyebilir.

Veya daha açıklayıcı olun ve yayınınız hakkında gerçekleri anlatın.

 

Ek olarak, emoji’lerle oynamanızı ve diğer Instagram kullanıcılarına seslenmek için @mentions (konudan bahsetmek) kullanmanızı tavsiye ederim. Örneğin  , Starbucks Ulusal Pembe Günü’nü kahve bardaklarındaki pembe bir kalp emojisiyle kutlar.

Bazen, insanları, gerçekleştirmelerini istediğiniz eylemde bulunmalarına yönlendirmek için bir CTA kullanabilirsiniz. HubSpot aşağıdaki yazıyı böyle yaptı. Başarılarını takipçileriyle paylaştılar ve liderlikle ilgili bir soru sorarak onları meşgul etti.
Alternatif CTA’lar, insanlardan biyografınızdaki bağlantıyı görüntülemelerini istemek, “katılıyorsanız iki kez vurmak”, “bir arkadaşınızı etiketlemek”, “katılıyorsanız paylaşmak”, vb. arasında yer almaktadır. Bu tür doğrudan CTA’ları ara sıra kullanmalısınız, aksi takdirde takipçilerinizden uzak kalırsınız.

 1. İçeriğinizin kalitesini artırın

 

Instagram içeriğini kronolojik olarak göstermeyi bıraktığından beri, sıradan içerik yayınlamaktan kurtulamazsınız. Bu platformdaki rekabet oldukça yüksektir:

Instagram kullanıcılarının % 80’i bir işletmeyi takip eder (bu, onlar ile dikkat çekmek için savaşacağınız anlamına gelir)
Instagram zaten 1 milyon reklam verene ulaştı.

Her iki yönden de bu iki adımla karşılaşırsınız.

 1. Düşük kaliteli resimler:  Burası görsel bir platformdur, bu nedenle bulanık ve sönük resimlerle de işlem yapılmaz.
 2. Bunu 1 $ ‘lık stok fotoğraflarla da yapamazsınız. :Resmin orijinali saklayın ve her zaman şeffaf kalın. Ayrıca, hesap ayrıntılarınızı çalışanlarınızla da paylaşmayı düşünün.Bu konu ile ilgili verilebilecek en harika örnek HubSpot’tur. Çalışanlarının Instagramlarını ele geçirmelerine izin vererek ve yaşam olaylarını hubspot çalışanı alımı ve insanoğlunun hubspot altında paylaşmalarına izin vererek markalarına bambaşka bir yüz verdi

Tekrarlanan ürün tanıtımları:  İnsanlar, arkadaşlarının ve ailesinin hayatından görsel bir tat almak için Instagramı kullanıyor. Ayrıca, promosyon teklifleriyle bombardıman edilmemesi için markaların otantik tarafını görmek istiyorlar.

Bazen, yarışmalar düzenleyebilir ve müşterilerinizi öne çıkarabilirsiniz. Ancak ürünlerinizi Instagramda yalnızca% 20 kadarını tanıtmanızı öneririm.

 1. Video içeriği üreterek öne çıkın

Videolar görsel iletişim için zenginleştirici bir formattır. Hikâye anlatımınıza biraz güç katmanızı sağlamanın harika bir yoludur bu. Bildiğimiz gibi, 2017 video pazarlamanın yılıydı. Ve Toplam video tüketiminin% 55  mobil 5 dakikalık videolar altında içindi.

Instagram, kullanıcıların 60 saniyeye kadar video göndermesini sağlar .

Bir haber bülteni çalışmasına göre, en iyi medya yayıncıları İnstagram hesaplarına video içeriği sağlıklı olan veriler gönderiyorsunuz. Ayrıca, katılımı göz önüne alırsanız,  bu videolar ve fotoğraflardan (ortalama 373) daha yüksek sayıda yorum (ortalama 767) almanıza yol açıyor.

Asıl ilginç olan, özensiz videolara geçişler ekleyebilir, Instagram dışındaki diğer uygulamalarda da daha önce çekilmiş olan videoları düzenleyebilir ve yükleyebilir, ses ekleyebilir veya başka verileri basit tutabilirsiniz. Bunun sosyal medya olduğunu unutmayın. İnsanlar mükemmellik ve aşırı resmi içerik beklemiyor.

Örneğin,  Tim Ferris’in hesabında paylaştığı Gates of Hell videosunu düşünün . Darvaza Gaz Krateri’nin bir resmi bile bizi büyüledi. Ancak bir video, göz kamaştırıcı ateş sesi ile bile yüksek bir derinlik seviyesi katıyor

 

 

 1. Etkileyen kişiler ve diğer işletmelerle ilişkiler kurun

Başlarken, daha yüksek kaliteli içerik yayınlamak ve çekici başlıkları kullanmak sizi çok uzağa götürür. Bunlar, hesabınızın sabit kalmamasını sağlamak için uygunluk koşulları gibidirler.

Hızlı büyümek istiyorsanız, Instagramdan dikkat çekmek için dış yardıma ihtiyacınız var. Uzman kullanıcılar ile ilişkilerinizi geliştirmeniz ve onların etkilerini ödünç almanız gerekir.

Şimdi bunu yapmanın birkaç yolu var.

Birincisi, (S4S) Shout-out for Shout-out yapmaktır, yani sen beni tanı ben de seni demektir. Bu stratejiye göre nişinizde Instagram hesaplarını ararsınız ve hesaplarınızı paylaşarak karşılığında paylaşımlarınızı paylaşmalarını istersiniz. Weekhack, bu stratejiye sadece 8 ayda 50 binden fazla takipçiye ulaşma yolunda güvendi.

İkincisi ise İnstagram shoutouts’u satın almaktır (aynı zamanda para kazanmanın da bir yolu). Temel olarak, sizden bahsetmek veya önermek için muazzam takipleri olan hesaplara posta başına bir ücret ödüyor.

Foundr Magazine , 2 haftada 14 bin takipçi kazanması için paralı shout-out’lara güvendi . Stratejiyi makalenin ilerleyen bölümlerinde daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

 

Instagram Hikâyeleri Üzerine Özel Not

Instagram hikâyelerinde her gün hızla 200 milyon kullanıcıya yükseldiğini gördü . İnsanlar, arkadaşlarının günlük yaşamlarını paylaşmayı ve izlemeyi severler. Hikâyelerin doğada geçici olması ve sadece 24 saat sürmesi bir aciliyet duygusu yaratır.

Hikâyeleri Kullanmak Instagram pazarlama ana planınıza harika bir ektir. Aslında, en çok görüntülenen Hikâyelerin üçte biri  işletmelerdendir.

Kullanıcının yayınında, bir video oynatma listesi gibi görünürler. Günde yaklaşık 5 Öykü yapmayı öneririm. Fotoğraflar üzerine yazabilir ve izleyicinin dikkatini çekecek iyi bestelenmiş bir video hazırlayabilirsiniz.

Giyim markası Beyond Yoga’nın  Hikâyeleri nasıl kullandığını görmeyi çok seviyorum . Ürünlerini harekete geçiriyor ve umutlarını markaya yaklaştırıyorlar. Ayrıca, ürünleri için alışveriş yapmak üzere fotoğraflarda bir CTA da var.

Canlı videoları test etmenizi ve eğlenmenizi tavsiye ederim (şimdi canlı videoları  bir Instagram Hikâyesi olarak bile oynatabilirsiniz ), çıkartmalar, filtreler ve diğer yaratıcı Instagram özellikleri. Instagram yaratıcılığı ödüllendiriyor ve yeni bir özellik kullanıcılar üzerinde yenilik etkisi yaratıyor. Gönderim stratejiniz diğer markalardan farklı olduğunda otomatik olarak göze çarpıyorsunuz.

Pekâlâ, şimdi pazarlama stratejimiz azaldı, hadi Instagramdan nasıl para kazanabileceğinizi görelim.

Instagramda para kazanma taktikleri

1 – Fotoğraflarınızı satmak

Stok fotoğraf siteleri bugünlerde çok büyük bir yer kaplamaktadır.

Bir blog veya herhangi bir web sitesi işletiyorsanız, bir noktada stok görüntüleri kullanma ihtimaliniz yüksektir.

Ancak strateji, sizin fotoğrafçılık becerilerinize bağlıdır. Eğer amatörseniz, o zaman her ay binlerce dolar kazanmayı beklemeyin. Ben profesyonel bir fotoğrafçı değilim.

Gördüğüm en yakın görsel olarak çekici olmalarını sağlamak için bloglarımdaki araçları kullanmaya çalıştım. Yine de, işletmelerin para harcamaya hazır olduğu harika resimler için bir araç geliştirdim.

Sorunsuz bir Instagram fotoğrafçılığı yolculuğu için 4 ipucu

Bu kesinlikle fotoğrafçılık üzerine bir eğitim değil. Ancak fotoğraflarınızı markalara satacağınız için onların gereksinimlerini anlamanız gerekir. İşte sizlere pazarlamacının bakış açısından fotoğrafçılıkla ilgili birkaç ipucu.

 1. Markalar gerçekliği değerlendiriyor –  Evlilik portföyünüz için pozlanmış ve hazırlanmış fotoğrafları saklayabilirsiniz. Instagramda gerçek dünya fotoğrafları geri döndü. Sanat yönetmenleri, işletmeler ve yayıncılar, sosyal ortamlardaki fotoğrafları çok sever.

Nitekim, Snapwire gibi pazarlar telefonlarda çekilen sosyal fotoğraflarda gelişirler. Bir özel örnekte, bir Kanadalı ilaç şirketi  , bir sırtına alarak taşıma yarışına katılan kişilerin  (beş yıl münhasırlık için) fotoğraflarına (52 başvurudan) 6 milyon dolara kadar para ödedi .

 

 1. Kare formattaki fotoğrafları yeniden düzenleyin –  Elbette, Instagram kare formatta fotoğraflara başladı ve insanlar psikolojik olarak buna alışkın, ancak fotoğrafları yatay / dikey formatta tekrar düzenlemenizi öneririm. Kare fotoğraflar genellikle fotoğrafçının eseri sayılmaz. Farkınızı ortaya koyun.

Dikey bir resimde küçük resimle zor anlar yaşayabilirsiniz. Ama onlar size daha fazla ayrıntı veriyor ve size daha fazla sanatsal oyun alanı sunuyor. Yatay formatı da seçebilirsiniz. Şu anda, Instagram,  1.91: 1 ve 4: 5 en boy oranıyla fotoğraf ve videolara izin veriyor .

 1. Beyaz kenarlıklardan yararlanın –  Profesyonel bir sanatçı, izleyicisinin dikkatini nereye odaklamak istediklerini bilir. Sanatçı, boş alanın nasıl kullanılacağını ve görüntüler için belirli bir oranın nasıl sağlanacağını anlıyor. Beyaz renkli kenarlıklar kullanıyorsanız, fotoğrafınızın yayınlarda nasıl göründüğünü de kontrol edebilirsiniz (ancak Instagram algoritmasının fotoğraflarınızın küçük resimlerini ortalanmış karelerolarak görüntülediğini unutmayın ).
 2. Düz katmanlarla deneme – Düz katman, kişisel markaları tanıtmanın ve profesyonel olduğunuzu göstermenin harika bir yoludur. Düz bir yüzey üzerinde bir araya getirilmiş ve kuşbakışı görünümünden çekilmiş çeşitli öğelerin resmi harika bir farklılık yaratacaktır.

Fotoğrafı nasıl çekeceğinizi dikkatlice seçin (görsel olarak çekici olması için): ilk üçte bir, alt üçte birde, ortada veya düzgün yerleştirilmiş olması gerekir. Aydınlatma, renk paleti ve çekim açınız da hayati bir rol oynar. Unutmayın, bu ürün çeşitliliği ile ilgili değil, zorlayıcı bir anlatı hazırlamakla ilgilidir. Bağlam eklemek için metni de kullanabilirsiniz.

Rawolutionary_me’in  yeşil matcha smoothie tarifini 3 bileşik öğe ve küçük bir metinle nasıl paylaştığını görün.
Bir fotoğrafçı olarak, düz tabakalar yaratıcılığınızı potansiyel müşterilere göstermenin harika bir yoludur. Size diğer fotoğrafçılara üstünlük kazandıracak, trend yaratan bir ürün fotoğrafçılık becerisidir.

İşte, fotoğraflarınızı satmanıza yardımcı olmak için Instagramın oynadığı rol:  Müşteri toplantılarımda, bir pazarlama stratejisini benimsemenin arkasındaki niyete sürekli soruluyor. Öyleyse Instagramın fotoğrafçılara nasıl faydalı olabileceğini açıklayayım.

Behance’de profesyonel bir portföy profili kurulumuna sahip olabileceğinizi biliyorum (ve hatta Dribbble). Ama onları en son ne zaman güncellediniz?

Instagram, bu portföy üzerinde web sitelerinden çok daha alakalı ve güçlüdür. Fotoğrafınızı ilgili hashtagleri kullanarak ücretsiz olarak tanıtabilirsiniz. Kullanıcılar görsel içeriği canlandırıyor ve fotoğrafınıza sosyal doğrulama sağlamayı bekliyor. Yayınladığınız anda beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar gibi anında geri bildirim alırsınız.

Bir fotoğrafçı olarak, Instagramı günlük derginiz olarak düşünebilirsiniz.

Derginiz yayınlandıktan sonra, potansiyel müşterilerinizle doğrudan temasa geçmek için platformdan yararlanabilirsiniz. Şu anda, herhangi bir kullanıcıya Instagramda doğrudan bir mesaj (DM) gönderebilirsiniz.

Yani bu sizin için ne anlama geliyor?

Gary Vaynerchuk, 2017′ nin instagram ile bir ağ kurma yılı olduğuna dikkat çekti, çünkü platform git gide yükseliyor ve etkili kişiliklere “eşi görülmemiş erişim” hakkı veriyor. Bir DM olarak bu markalar için değer teklifi adımı olabilir.

Örnek olay: Instagram fotoğraflarınızı satarak günde 15.000 dolar nasıl kazanabilirsiniz?

 

Daniel Arnold, her gün neredeyse 8 saat iPhone’uyla New York şehrinin fotoğraflarını çeken, bir fotoğrafçıydı. Gelecek ayın kirasını nasıl ödeyeceğini bilmiyordu.

Bir gün, 34. doğum gününde, Instagram arşivinden 4 x 6 baskı satmayı düşündü. Bu yüzden gece yarısı takipçilerinden, seçtikleri fotoğrafların ekran görüntüsünü göndermelerini isteyen bir mesaj gönderdi.

Daniel, en popüler fotoğrafları için 1000 $ ‘lık bir bölümü içeren 15.000 $ değerinde istek almasını bekliyordu. En çok sipariş ettiği fotoğraflardan bazıları arasında metro (pantless) Santa Clause ve birçok resimler yer alıyordu.

 

 

 

Küçük, fotoğraflarının 15.000 $ değerinde bir değer kazanacağını umuyordu. Onun en popüler fotoğraflarından bir tanesi için bile1000 $ istiyor . En çok sipariş ettiği fotoğraflardan bazıları arasında metro (pantless) Santa Clause resimleri yer alıyor.

Daniel’in hikâyesi farklı olsa da, Instagramda para kazanmanın gerçek olduğunu gösteriyor.

Fotoğraflarınızla Instagramdan nasıl kazanabilirsiniz: Foap ve 4 pazar yeri daha

Instagram fotoğraflarınızı satma işlemine geçelim.

Bir süre önce Foap adında bir web sitesi ile karşılaştım. Kendisini “bir sonraki stok fotoğrafçılığı dalgası” olarak nitelendirdi.

Profesyonellerin fotoğrafları için büyük para ödeyen veya bu vasat (ve genellikle sevimsiz) stok fotoğraf sitelerine yerleşen markalar yerine, Foap popüler bir alternatif haline geliyor.

İşte nasıl çalışıyor görelim:

 1. Önce kaydolun
 2. Sonra bir profil oluşturun
 3. Satmak istediğin en iyi resimlerden oluşan bir portföy yarat
 4. Sattığınız her resim için 5 ABD doları kazanırsınız (aynı resmi sınırsız sayıda satabilirsiniz)

İşte kayıt işlemine hızlı bir bakış. Foap ana sayfasından “Kaydol” a tıklayın. Görüntüleri satmak istediğinizi belirten “fotoğrafçı” ı seçin.

Ardından, App Store’dan indirin veya Google Play’den edinin.

Üzerine Tıklayın

Gitmek için bu iyi bir konum ve İnstagram fotoğrafları satmaya başlayabilirsiniz.

Kontrol etmek isteyeceğiniz bir özellik “misyonlar” olarak adlandırılır.

Dünyanın en büyük markalarından bazılarıyla bağlantı kurabilir ve fotoğraflarınızı satmaya çalışabilirsiniz.

İşte foap’ta yayınlanan mevcut görevlere birkaç örnek gördünüz.

Sık sık rekabetin önemli miktarda rekabetle karşılaşacaksınız, ama daha büyük para kazanmak için bu büyük bir şans.

Bu durumda, fotoğrafınız seçildiyse 100 $kazanırsınız. Ancak, 500 $ kazanabileceğiniz bazı görevler de var. Foap hakkında en çok sevdiğim şey, para kazanmak için takip eden büyük bir İnstagramın olması gerekmemesidir.

Şimdi size fotoğraflarınızı satabileceğiniz 4 tane daha pazar yeri göstermeme izin verin.

 

Bunların hiçbiri tek başına önemli para kazanmanıza yardımcı olmaz, bu nedenle birden fazla pazar yeri üzerinde bulunmayı tercih etmeniz ve sizin için neyin işe yaradığını görmeniz gerekir.

 1. 500px-bu 80 milyon fotoğraf ile fotoğrafçılar için bir topluluktur. Burası poz almak ve fotoğraflarınızı lisanslamak için harika bir platformdur.

Bir profil oluşturabilir, iletişim bilgilerinizi ekleyebilir ve fotoğraflarınızı yüklemeye başlayabilirsiniz. Hesabınızın nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır (sevgi, fotoğraf görüntüleme ve takipçiler gibi metrikler elde edersiniz).

 

500px bir fotoğraf için 20.000 ABD Dolarını gördü.

İşte pazarda daha fazla satmanıza yardımcı olacak birkaç strateji:

 1. Her fotoğraf için 4 ila 5 anahtar kelime kullanın – işinizin alıcı tarafından keşfedilmesine yardımcı olurlar,
 2. Başka kimsenin tıklamadığı şeyleri araştırın ve bulun
 3. 500px ile özel fotoğraflar paylaşın, böylece daha yüksek fiyatlar için pazarlık yapabilirsiniz
 4. İletişim bilgilerinizi eklediğinizden emin olun

 

Bu pazar pasif gelir akışı olarak hizmet verebilir. Onların CEO’su 2 ay içinde 1.600 doları nasıl kazandığını paylaştı.

 1. Twenty20-Twenty20 İnstagram fotoğrafları satmak için başka bir pazar yeridir. Web’de kaydolun veya iPhone uygulamasını indirin. Koyduğunuz herhangi bir fotoğraf satılıktır. Ama fotoğrafın haklarına sahip olursunuz ve birden çok kez satılabilirsiniz.

 

Piyasada para kazanmak için 3 yolu vardır:

 1. Lisanslı fotoğraf başına $2
 2. Fotoğraf zorlukları (yüksek bir ödül ancak daha yüksek bir rekabet olduğu yerde vardır)
 3. Markalardan devreye alma çalışmaları.
 4. Snapwire – Bu pazar tümüyle özel fotoğraf lisanslama ile ilgilidir. Ancak 500px’in aksine, mümkün olduğunca yüksek kaliteli fotoğraflar yüklemenizi teşvik ediyorlar. Yine, markalar tarafından kolayca keşfedilmesi için fotoğraflarınızla ilişkili anahtar kelimeler kullanmanız gerekir.
  Başlangıçta, fotoğraflarınızı mümkün olduğunca çok sayıda zorlukla göndermeniz bekleniyor.
  Fotoğraflarınızı sürekli olarak yüklediğinizde puanınız artar. Böylece, daha fazla para kazanma şansınız artar ve daha da çok arttırırsın. Snapwire, bir kullanıcının platformunda geçirdiği 7 seviyeyi burada detaylandırıyor.
  İlginç olan, Snapwire’ın web sitelerinde ‘yeni satın alınan’ bir bölüm sunmasıdır. Alıcı gereksinimlerini anlamanıza ve bu gelecekteki fotoğrafçılığınıza ilham vermenize yardımcı olabilir.Ama 500px aksine, onları mümkün olduğunca çok sayıda yüksek kaliteli fotoğraf yüklemek için teşvik ediyoruz. Yine, kolayca markalar tarafından keşfedilen fotoğraflar almak için fotoğraflarınızla ilgili anahtar kelimeleri kullanmanız gerekir.

Başlangıçta, fotoğraflarınızı mümkün olduğunca çok göndermeniz beklenir.

Fotoğraflarınızı sürekli olarak yüklediğinizde, size tahsis edilen alan artar. Bunu yaparak, seviye seviye yukarı çıkar ve daha fazla para kazanmak için fırsatınız artar. Snapwire, bir kullanıcının platformunda geçtiği 7 seviyeyi detaylandırıyor.

İlginç olan, Snapwire’ın web sitesinde ‘ yakın zamanda satın alınan’ bir bölüm sunmasıdır. Bu alıcı gereksinimlerini anlamanıza ve gelecekteki fotoğrafçılığınıza ilham vermenize yardımcı olabilir.

 

 1. LobsterMedya-Ücretsiz olarak bu platforma katılmak ve #ilobsterit kullanarak lisans almak için İnstagram fotoğraflarınızı burada listeleyebilirsiniz. Ayrıca özel fotoğraflarınızı satmaktan da vazgeçebilirsiniz.

Her satış için, listelenen fiyatın %75’ini tutarsınız.

Lobster pazarı, çeşitli sosyal medya platformlarından alarak (YouTube, Flickr, Facebook, Vimeo ve Google fotoğrafları dâhil) 30 milyara kadar büyük boyutlara sahip video ve fotoğraf düzenler.

Fotoğraflarınızı oluşturmayı ve satmayı seçebileceğiniz çeşitli koleksiyonlar (içerik temaları) vardır.

Lobster pazarı üzerinde satış için kullanacağınız anahtar gerçekçi bir fiyat (en az başlatırken), işinizi güzel bir şekilde sunmak ve sosyal medyada pazarlamaktır. Şirket son zamanlarda ugc pazarını ölçeklendirmek için 1.300.000 dolar topladı. Bu yüzden platformda yeni fırsatlar yakalamak için dikkat ediyorum.

Not: Tüm pazarlarda, lütfen en yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı koyun.

 

İnstagram ’da Para Kazanma Taktikleri

 

2-Sponsorlu Gönderiler

 

Önsözümü bunun İnstagram ile para kazanmak için en yaygın taktik olduğunu söyleyerek yapacağım.

 

Eşzamanlı olarak, bu birkaç yüz takipçisi olan insanlar için geçerli değildir. İşin parlak tarafı, 7 milyondan fazla takipçiye sahip kişilerin yazı başına 150.000 dolara kadar para ödenmesidir.

Şimdi instagram üzerinden sponsorlu yayınlardan para kazanmanın birkaç yolu var.

 1. Orijinal yol (izleyici – ilk yaklaşım): İlgi alanlarınıza resim gönderirsiniz ve bu sizin kişiliğinizi gösterirler. (Yukarıda tartıştığımız gibi) planlı bir pazarlama stratejisini takip ettiğinizden emin olun, unutmayın bu işi yapan sizsiniz. Resimleri paylaşırken ve etkinizi doğal olarak oluştururken, ilgili markalar size yaklaşacaktır.
 2. Bir kişi (iş fikirli yaklaşım) oluşturun: İnstagram sponsorluğundaki yayınların kazançlı olabileceğinin farkında olduğunuzdan, bu işe doğru çalışıyorsunuz demektir. Böylece en karlı nişlere dikkat edin ve hedefleyeceğiniz markaların gönderme stratejisini gözlemleyin.

Buradan, markanın izleyicisiyle ilgili hashtag’leri stratejik olarak kullanarak yüksek kaliteli içerik yayınlarsınız. Bu şekilde yanlış veya sahtekâr değil, sadece instagram üzerinde para kazanmak için hedef odaklı çalışmış olursunuz. Benim önerim bu temiz bir iş ve sürecin tadını çıkarmalısın. Aksi takdirde, İnstagram içeriğiniz gerçekliğini kaybedecektir.

Wolf Millionaire Anthony Carboni bu ikinci yaklaşımı izledi. Şimdi 18 milyondan fazla gerçek takipçisi olan 30+ İnstagram hesabına sahip ve ayda 20.000 – 25.000 dolar kazanıyor.

Geçmişte Anthony ile şahsen çalıştım-stratejileri sadece 3 ay içinde İnstagram ‘da 330,000 dolardan fazla para kazanmama yardımcı oldu.

İkinci yol, birçok internet pazarlamacısının son 5 yılda izlediği make money Online authority site iş modeline benzer.

Örneğin: Authority Hacker’daki muhteşem adamlar, Helen Sanders’ın sağlık tutkusunu görerek O’nun iş kişiliğini yarattılar. Onlar işin içeriğine kendi adlarına göre ulaşırlar, davetler ve içeriklerini tanıtırlar ve bu içeriğin, e-postalarının ve sosyal medya güncellemelerinin arkasında birden fazla kişi olabilir. Bir kişi, iş süreçlerini uygun ve geliştirilebilir hale getirmeye yardımcı olur.
Yukarıdaki yolların her ikisinde de içeriğinizi otantik, yüksek kaliteli ve değerli tutmanız gerektiğini unutmayın.

Sponsor olduğunuz yayınları, tanıtımını yaptığınız markaya inanmadan, sadece para kazanmak için takip etmeyin. Bu tür yayınların çoğunu almak, izleyicilerinizin ilgisini çekecek ve markanıza olan güven kaybına yol açacaktır.

Sponsorlu bir gönderiden yapabileceğiniz para miktarını belirlemek için hızlı bir yol olduğunu bilmek ister misiniz?

Bak Due.com kurucusu John Rampton. “Beğen” tuşu başına $0.25-$0.50 ve yorum başına $1.00 ile başlamanız gerektiğine inanıyor. Bunu ortalama yayınınızın beğenme ve yorum sayısına göre çarpın ve bu yol ile hedefinize ulaşmak daha kolay olur.

Ayrıca, FashionPRGirl tarafından kurulan bir tak ve çalıştır aracı, milyonlarca takipçisinin güçlü Foundr Dergisi hesabı için ücretleri hesaplamak için çalışıyor.

İşte sonuçlar:  Sponsorluk yaptıkları her yayın için 600 dolar kazanıyorlar. Bu oldukça iyi bir para. Ayrıca kullandıkları son 30 etiketin bir listesini de alıyorlar.

İşte sponsorlu gönderilerle Instagramdan nasıl para kazanılacağınızın yolu…
Pekâlâ, şimdi platformdan para kazanmak için gerekli olanları inceleyelim .
Daha önce konuştuğumuz gibi, yaklaşık 5.000 takipçi ve yüksek katılım oranına sahip büyük bir takipçi kitlesine ihtiyacınız var.

Bu kriterleri yerine getirdikten sonra, para kazanmanın nasıl çalıştığının basit bir versiyonu aşağıdaki adımlardadır:

 1. Bir markayı tanıtacak şekilde instagram sponsorlu bir yazı oluşturun. (bir fotoğraf veya video da olabilir)
 2. markayı gösteren bir hashtag içerir söz veya bağlantı eklersiniz
  3 Bunu hedef kitleniz ile paylaşırsınız
  4.Size ücret ödenir

Sponsorlu yayınlar kavramı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için size bir örnek vereyim.
Birkaç yıl önce, Star Wars: The Force Awakens serbest bırakıldı.Buzz oluşturmak için Lucasfilm ve HP sponsorlu yayınları bunu ayrılmaz bir promosyon stratejisi olarak kullandı.

Daha spesifik olarak, müzisyen Rudy Mancuso’dan Star Wars tema şarkısının kendi versiyonunu yaratmasını istediler.

Instagramda Chewbacca’ya çok benzeyen köpeğiyle birlikte. Görebileceğiniz gibi, bu yazı 66.000’den fazla beğeni aldı! Şimdi Rudy, Kanye veya Taylor Swift gibi büyük bir ünlü değil, ama büyük bir takipçisi var.

İyi bir ödeme almak için bundan faydalanabildi.
Sponsorlu yayın kampanyanızı temizleme zamanı geldi.
Birden fazla marka ile işbirliği yapacağınız ve pazarlama kampanyalarını yürütmelerine yardımcı olacağınız için düzenli kalmanız gerekir. Çalıştığınız tüm markalar için kişiselleştirilmiş bir paket oluşturmanızı öneririm.
Bir kampanyaya başlamadan önce, markanın pazarlama bütçesini, gereksinimlerini ve karşı karşıya oldukları sorunları bulmaya çalışın. Bu, fiyatınızı karşılaştırma yapmak ve belirlemek için yararlı olabilir. Ayrıca kampanyanızın başarısını değerlendirmek için net ölçümler oluşturmanız gerekir. Kampanyanızın performansını ve markalar için oluşturduğunuz değeri ölçmenin birkaç yolu vardır.

 • Instagram takibinde artış – Çoğu marka, Instagram izleyicilerinin başka hiçbir şey yapmadığını görmek isteyecektir. Hedef kitleniz size güveniyorsa, çoğu önerdiğiniz markalardaki takip düğmesine basacaktır.
  • Web sitesi trafiği – Instagramın yalnızca biyo içindeki bağlantılara izin verdiğinden emin olun; ancak UTM parametreleri ve Google Analytics kullanarak, bir marka trafikteki dalgalanmayı Instagram hesabınızdan ayırabilir. Yine etkinizin bir göstergesidir bu.
  • Ürün satışları – Bunun tüm işletmelerin görmek istediği ölçü olduğunu söyleyebilirim. Sözcüğünüz, ürünleri satın almak için kitlenizin büyük bölümünü etkisine alma gücüne sahipse, markalar size akın eder.
  Kendi sitenizde birkaç deneme yapın. O zaman takipçilerin fikrini anladıktan sonra, markayla bir fiyat üzerinde anlaşın ve verdiğiniz sözü yerine getirin.
  Kitlenizi iyi anlıyorsanız ve onaylarınıza yanıt veriyorlarsa, her yayın için sabit bir dolar yerine değere dayalı bir fiyat teklifi verebilirsiniz.
  Pekâlâ, listenizi yayınlama zamanı geldi ve Fashion PR Girl’de etkili olarak kaydolarak markaların size yaklaşmasına izin verin. Ayrıca mevcut işbirliği taleplerine markaların burada da cevap vermesini sağlayabilirsiniz.Başlangıçta, sponsorlu gönderiler için bir istekle markalara sürekli olarak ulaşmanız gerekebilir. Bir instagram kullanıcısı olan Chrystie videosunda , sosyal yardımınızı Trello kullanarak nasıl organize edebileceğinizi gösterir.

Instagramda para kazanmak için 6 etkileyici pazarlama stratejisi

Dışa açılmak yerine pazarlardaki mevcut fırsatları da keşfedebilirsiniz. Size bununla ilgili altı platform tanıtayım.
1. Tribe- Bir iOS / Android uygulaması olarak mevcut ve yetenek li ajanları ile etkileyici etmenler arasında köprü oluşturuyor. Lider markalara göz atabilir, yaratıcılığınızı kontrol edebilir ve yayınınız için ödeme almak üzere bir markayı etiketleyebilirsiniz.

 

 

 1. Influicity –Burada 3 milyondan fazla etkileyiciden oluşan bir veritabanına sahip devasa bir etkileyici pazarlama platformu var. Kişisel ayrıntılarla ve hedef kitlenizle ilgili kısa bir form doldurmanız gerekmektedir.Profilinizi talep ettikten sonra, reklam verenler tarafından içerik oluşturma fırsatları elde etmek, kampanyalar üzerinde işbirliği yapmak ve içeriğinizi incelenmek üzere göndermek için bir destek alacaksınız.3. Hyprbrands – Dünyanın en büyük etkileyici keşfi ve rehber aracı olduğunu iddia ediyorlar. USP’lerin gerçek zamanlı sosyal analiz araçlarıdır. Tüm etkileyici yayınlar için, markalar kitle demografisi, tahmini görünüm sayısı ve satış dâhil olmak üzere etkilerini ölçüyor.
  Anlayabileceğiniz gibi, HYPR marka odaklıdır, ancak bu formu doldurarak platformlarında bir kullanıcı olarak kayıt olabilirsiniz.
 2. Revfluence – Instagram ve YouTube için güzellikten oyuna kadar uzanan farklı nişlere sahip bir başka etkileyici pazarlama platformudur. Kampanyalar için teklifinizi markalara iletebilir ve hatta platform tarafından markalara kendiniz önerilebilirsiniz.

YouTube gönderilerinde ve her Instagram postu için 50 ile 1000 $ arasında ödeme alabilirsiniz.
Scentbird, etkileyici pazarlamayı sürdürmek için Revinfuence’ı yoğun bir şekilde kullandı ve çok iyi konuştu. Markalar, kampanyalarınız için elde ettikleri YG’yi de içeren önemli ölçümleri gösteren bir gösterge tablosuyla sunulur.

Burada platform içinde bir üretici olarak kayıt olun.
5. Famebit – Google’ın sahip olduğu etkileyici bir pazarlama platformudur. Genelde ücretli YouTube oluşturma fırsatlarından oluşur. Instagramın üçüncü taraf API’leri işleme biçimindeki son değişiklikler nedeniyle, Instagram hesabınızı Famebit ile bağlayamazsınız. Ancak teklifinize Instagram için ek bir ücret ekleyebilirsiniz.
6. Hypetap – İşlem başına % 10 ücret alan, yalnızca davetiyeci etkileyen bir pazarlama platformudur.

Sosyal medyada kaliteli içerik yaratan ve iyi takip eden insanları kabul ederler. Buradaki formu doldurarak, infuluencer olarak kabul edilme konusundaki ilginizi ifade edersiniz.
Etkinizi kontrol etmek ve bir davetiyeye hak kazanıp kazanmadığınızı görmek istiyorsanız buraya gidin ve Instagram kullanıcı adınızı girin.
Hırslı insanlar için bonus platformu: Tapinfluence Tapinfluence’daki bir infuluencer’ın aylık ortalama tazminatı $ 763.50 dır.

Yaklaşımlarında diğer influencer pazarlama platformlarına kıyasla farklıdırlar, çünkü influencer‘ların markalarla sponsorlu paylaşım fırsatları için başvuru yapmaları gerekmez. Bunun yerine, markalar sizinle çalışmalarınıza ilgi duyuyor ve siz de aynı durumdan haberdar oluyorsunuz.
Buradan kaydolarak platformda da kaydolabilirsiniz. Profilinizi, medya kitinizi ve diğer detayları doldurun. Bir yaşam tarzı ve seyahat blog yazarı olan Morgan, platformunda destekledi, çünkü onun için çok sayıda sponsorlu gönderi fırsatı sağladı.

Influencer Pazarlama Anlaşması nasıl oluşturulur?

Yasal jargon ve zorluklar eğlenceli değildir. Ancak inanın bana, ticari işlemleri etkili bir şekilde yürütmek için anlaşmalar önemlidir. Bir girişimci olarak kariyerimde, birçok yasal yanılgıya tanık oldum.

Bu yüzden beklentileri düzleştirmenizi ve markalarla karşılıklı olarak faydalı bir ortaklık kurmanızı tavsiye ederim. Başlamanız için yardım etmek istiyorum.

Not: buradaki tüm anlaşma ayrıntıları referans amaçlıdır. Onlara sadece bir başlangıç noktası olarak davranın. Ben bir avukat değilim-yasal tavsiye istiyorsanız bir profesyonele danışın.

Üçüncü taraf etki pazarlama platformu kullanmıyorsanız, sözleşmeniz bu kampanya ayrıntılarını içermelidir.

* beklenen gönderme programı ve kampanyanın toplam uzunluğu

* içeriğin özellikleri (Görüntü Özellikleri / üretici kontrolü)

* ödemelerin nasıl yapılacağı ile ilgili ayrıntılar

* açıklama maddesi (FTC dijital reklam açıklamaları hakkında tam teşekküllü bir PDF yayınladı)

* kullanım haklarını kim koruyacak

* diğer Konum Özel gereksinimleri

 

Sözleşmenin içinde münhasırlık / rekabet dışı bir madde var mı?  Marka tarafından gönderilen yönergeleri dikkatlice inceleyin. .Özel bir sözleşmeye girmekle ilgili bir sorun yok, ancak daha yüksek fiyatlar için pazarlık maddelerinden yararlanabilirsiniz.

İşte PR News tarafından örnek bir ınfluencer anlaşması.

ProTip: Eğer önemli bir web varlığı varsa, değeri yüksek bir paket oluşturmak için İnstagram mesaj ile birlikte bir blog, Twitter ve Facebook post paketleyebilirsiniz. Anna Dille Cobb bir moda ve yemek tarifi sitesi işletiyor ve böyle bir paket için 250 ila 400 dolar harcıyor. Fohrcard kullanarak kendi paketinizi oluşturabilirsiniz.

Instagramda para kazanma taktikleri

3- İnstagram shoutouts aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlaması

Şimdi, bir ortak ürünü tanıtmak için infuluencer’lara ödeme yaptığınız spektrumun diğer ucuna bakalım.
Desteği göstermek ve diğer kullanıcıya maruz kalmak için hesabınıza yüklenen başka bir kullanıcının profil sayfasının ekran görüntüsünü gösteren “Instagram çekimlerini” içerir. Rekabet bir kullanıcının takipçilerini artırabilir ve küçük işletmelere ve web sitelerine reklam sağlayabilir. ”
İşte bu taktikten nasıl yararlanabileceğinizi buradan görebilirsiniz.
Öncelikle, tanıtmak için bir bağlı kuruluş ürününüzün olması gerekir. İstediğiniz belirli bir markanın ürününü tanıtmak istiyorsanız, devam edin. Aksi halde, burada birkaç bağlı kuruluş ağı ve sundukları ürün türleri bulunmaktadır.

1. Clickbank – Dijital ürünlerin satışının yapıldığı fakat bunun yanında fiziksel ürünlerinde internet üzerinden satıldığı bir satış ortaklığı sitesidir. Para kazanmak isteyen çoğu ilk blogcu için hazır bir platformdur. Ağın, bir ortaklık olarak tanıtabileceğiniz kategoriler arasında yüksek kaliteli ürünlerden oluşan bir bankası var. Son 12 hafta içinde ürünün diğer üyeler için ne kadar iyi sattığını gösteren bir çekim puanı alacaksınız. Zaten iyi satan ürünlerle başlamanızı tavsiye ederim.

 1. ShareASale– 40 farklı kategorideki ürünleri ile bir başka popüler bağlı kuruluş pazarlama ağıdır. Kayıt olmak, basit, 5 adımlı bir işlemdir. ShareASale, ürün tanıtımlarınızı sosyal medyada takip etmek için plaka bağlantıları (özel bağlantılar) oluşturmanızı önerir.
 2. OfferVault – Teknik olarak, bu bir bağlı kuruluş ağı değildir. Aksine, tanıtım amaçlı ürünler bulmak için bir toplayıcı (başvuru aracıdır). Bu nedenle, bir teklifi beğenirseniz, doğrudan bu teklifi listeleyen bağlı kuruluş ağına kaydolmanız gerekir. Bir teklifle ilgili sorularınızın da doğrudan ağdan anlaşılması gerekiyor.4. Peerfly – Özel olarak oluşturulmuş bir sisteme sahip, harekete dayalı bir bağlı kuruluş ağıdır. Ağ üzerinden ürünleri Instagram üzerinden tanıtmak için özel bir izleme alanı kurmanız gerekir. Kampanyalarınızı, tanıtımlarınızla birlikte yayınlanmadan önce bağlı kuruluş yöneticisi aracılığıyla yürütmeniz gerekir.
  Peerfly’e kaydolmak için başvurunuzu buraya gönderebilirsiniz.
  5. MaxBounty – Sektördeki en iyi fiyatları sunduğunu iddia eden bir diğer EBM ağıdır. Eğitim, sağlıkla buluşma, oyunlar, finans ve benzeri dâhil olmak üzere çeşitli alanlarda 1.500’den fazla kampanya var. Kaydolduktan sonra 3 ay boyunca art arda 1000 $ kazanırsanız, o zaman size 1000 $ bonus bile verir.
  6. Teespring – Tişört satmak, karlı bir iş gibi görünmese de, 5 ay içinde platformdan 100.000 dolar kar elde eden Benny Hsu gibi insanlar var.

Teespring, Instagramda Teespring ürünlerinizi tanıtırken kampanya URL’nizi ve ilgili hashtagleri kullanmanızı önerir.
Eğer fikir ilginç görünüyorsa, o zaman Instagramda başarılı bir T-Shirt işi inşa etmek için Wolf Millionaire tarafından yayınlanan yazıyı inceleyin.
Peki, Instagram hesabınızda tanıtmak için doğru ürünü nasıl seçersiniz?
Pat Flynn, bağlı kuruluş pazarlamasında bir katliam yapar. Ancak tanıtımını yaptığı ürünlere bakarsanız, farklı kategoriler görmezsiniz. Gelirlerinin çoğu, girişimcilik ve pazarlama ile ilgili ürünlerin tanıtımından elde edilir. Ve bu ürünlerin tümü harika şirketler tarafından yapılan üstün kalitededir.
Yani Instagramdaki fikir aynı kalıyor. Nişinizi bulup ona bağlı kalmanız gerekir. Daha sonra, diğer üyeler için hâlihazırda iyi dönüşüm sağlayan ve müşteriler tarafından çok iyi eleştiriler almış ürünler bulmanız gerekir. Tanıtımını yaptığınız ürünü asla satın almazsanız, yanlış yapıyorsunuz demektir.

Shoutouts satın alarak influencers kiralama

Uygun bir ürün bulduktan sonra yapmak istedikleriniz için Shoutcart.com’a gidin Burası, büyük takipleri olan kaliteli ürünleri bulabileceğiniz ve bunlardan “satışları” alabileceğiniz bir pazardır. Çok sayıda işlem yapmak zorunda kalmadan, bir ortak ürün hakkında kısa sürede bilgi almak için inanılmaz etkili bir yoldur. Nasıl çalışır beraber görelim.

Ürününüze uyan doğru niş içinde olan birini bulmak için öne çıkan İnstagram infuluencers Shoutcast listesine göz atın

Daha sonra aradığınız erişim ile bir infuluencer arayın ve bu sizin fiyat aralığınız dâhilinde olsun. Shoutouts 5 $ kadar ucuz ve birkaç yüz dolar kadar pahalı olabilir. Aramanızı daraltmak için bu araçları da kullanabilirsiniz.

Örneğin, Kategorilerine göre arama yapabilirsiniz. Veya bir etkileyicinin sahip olmasını istediğiniz minimum takipçi sayısını veya kalite puanını seçebilirsiniz (bu, bir hesaptaki beğenilerin ve takipçilerin gerçekliğini belirler). Şimdi shoutouts satın alabileceğiniz birkaç platformlarda size yardımcı olalım.

4 platformda shoutouts satın almak

* * BuySellShoutouts-buradaki platformda 5 $ ve yukarısında bir shoutout satın almak için 4 adım vardır.

* Plug Hype-markaları ve etkileyicileri bu nişlere bağlayan bir infuluencer pazarlama platformudur. Shoutouts mevcut başlangıç fiyatı $ 15 dır.

* * Jumpfame-Bu, çeşitli nişlerde infuluencers sahibi bir sosyal medya pazarıdır (ve bazıları bağlantınızı biyoya koymayı teklif eder).

 • * Grain.co -Çeşitli sosyal medyadaki shoutouts’ ların yanı sıra, sanat ve tasarım yardımı da sunuyorlar.Anahtar istatistikleri incelenmesini içeren anlaşma, sadece kimseden shoutouts satın almak istemiyorsanız özellikle bakmanız gereken birkaç şey var, bunlar aşağıdaki adımları içerir;

* Takipçi sayısı

* Bir hesabın posta başına aldığı beğeni sayısı

* Biyo ve hesap açıklaması

IHTİSEO’NUN makalesinde, aranacak özel istatistikler açısından belirli bir seviyenin üzerinde olduğunu düşünüyorum.

Buradaki en alt sınır, en az 50.000 takipçinin olması ve bol miktarda bağlantı aramanız gerektiğidir. Sonuçta, hiç kimse İnstagram hesabıyla ilgilenmiyorsa, bu sizin için iyi olmaz. Eğer mükemmel bir uyum bulduktan sonra, sepetinize influencer eklemek için sipariş verecek olursanız, zamanlama sipariş oluşturmak ve ödeme isteyeceksiniz. İşte hepsi bu kadar.
Bir yayın akışı almalısınız.
Eğer doğru ürünü seçtiyseniz, olağanüstü satış rakamları göreceksiniz. Oradan, farklı ürün ve etkileyici kombinasyonlarını deneyerek bunu kullanıp tekrarlayabilirsiniz. İşte harika shoutout içeriği yayınlamaya ilişkin bazı ipuçları:
Bir ürünü tanıtmak söz konusu olduğunda, gönderinin dikkat çekici olduğundan ancak fazla satış içerikli görünmediğinden emin olmanız gerekir. İşte birkaç ipucu daha.

Bir CTA ekleyin – İnsanlardan bioda bulunan bağlantıyı takip etmelerini ve Instagram hesabınızı takip etmelerini isterseniz,  bu ikisinden birini yapamazlar.
• Ürün resmini kullanmayın – İnsanlar sonuçları önemser. Onlara, tanıtmakta olduğunuz ürünü ve yaşamlarını nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini gösterin.
• Sadece ilgili etiketleri kullanın – 30 etiket ile aşırı yüklemeye maruz kalma satış için çaresiz olduğunuzu gösterir.
• Bağlantınızı kısaltın – Bağlantınızın etrafında uzun bir karakter dizisi gizleniyorsa, kötü kullanıcı deneyimine eşittir. Profesyonel ve açık bir görünüm elde etmek için bit.ly kullanın.
Pro Tip:  Doğrudan bir shoutout’ta satış yapmak istemek yerine, özel açılış sayfalarında bir müşteri adayı sunarak e-posta adreslerini de alabilirsiniz. Abonelerinizle bir ilişki kurduğunuzda, elde edebileceğiniz gelir, yalnızca bağlı kuruluş bağlantınızı kurmanızdan elde ettiğiniz para üzerinden çok daha fazla olacaktır.
Ürünleri teşvik ederken müşteri tepkisini nasıl ele alıyorsunuz?

Snezana Markoski, kızıyla birlikte İnstagram hesabında bir kahve temizleyicisi teşvik ettiğinde çok eleştirildi. Benzer bir duruma girmeni istemiyorsanız dikkatli olmalısınız.

Infuluencer’ların eleştirilmesi çok fazladır. Böyle büyük bir erişiminiz olduğunda, farklı kültürlerden ve etnik kökenlerden insanlara karşı da bir sorumluluğunuz vardır. Farklı duyarlılıklara sahip olduklarını anlamalısınız.

Yani bir yazı az da olsa tartışmalı olsa bile, iki kez düşünün. Tartışma marka imajını engeller ve İnstagramda para kazanmanın gelecekteki şansını berbat edebilir. Ancak, promosyon mesajlarını yüksek kaliteli, değer katan yayınlarla dengelemek için elinizden gelenin en iyisini yapsanız bile, birkaç takipçi ‘İnstagram’dan para kazanıyorsunuz’ilesert cevap verecek mi?

İşte eleştiriyi ele almak için birkaç ipucu:
1. Trollere cevap verme: Sessiz kalmak daha iyidir. Sosyal medyadaki bir tartışma sadece imajınızı zedelemekle kalmaz, aynı zamanda işinizi de mahvedebilir.
2. Ürünleri tanıtırken şeffaf olun – Ülkenizdeki yasalar ifşa edilen ürünleri tanıtmanıza izin verse bile, bunu belirtiniz. Infuluencer’ların % 69’u, içeriği “sponsor” veya “ücretli” olarak etiketlerken takipçilerin orijinalliğini sorgulamadığını söylüyor.

3. Yalnızca gerçekten beğendiğiniz ürünleri tanıtın – Bu doğrudan Pat Flynn’in bağlı kuruluş pazarlama oyun kitabından bir kuraldır. Sadece ağır komisyonlar almak için bunu yapmayın.
Infuluencer notları satın almalı mı yoksa Instagram reklamlarını mı kullanmalısın?
Bu iki taktik aynı temel fikre dayanıyor.

Neredeyse anında ödemeye maruz kalmanın ve bir kitlenin önünde bir ürün elde etmenin karşılığını almak, bu da bir miktar nakit çekerek karşılığını almaktır. Ancak, reklamları satın almaktan hoşlandığım şey, esasen bir gecede ulaşabileceğiniz muazzam izleyici kitlesidir. PPC’den daha fazla bu taktik için kazanç çok daha büyük olabilir.

Demek istediğim şey şu ki ; tek bir instagram infuluencer’ına bir not için 30 dolar ödeyebilirsiniz. Bu muhtemelen PPC reklam tıklama için bir miktardan çok daha fazlasına mal olacaktır. Bu doğru ama ürünü almak için takipçilere potansiyel olarak yarım milyon veya daha fazla önünde teşvik veriyorsunuz. Bunu böyle düşündüğünüzde, shoutouts satın almak inanılmaz derecede uygun maliyetli olabilir.

Instagramda Para Kazanma Taktikleri  #4 – Kendi online mağazanızdan satmak

Zaman yatırımı açısından, bu taktik en çok önem gerektirir. Ancak, bu da size en büyük getirileri netleştirebilir.

İşte bu taktik için takip edeceğiniz temel süreç aşağıdaki gibidir;

 1. Bir çevrimiçi mağaza açın (ör. zazzle’da giyim satmak, shopify veya Etsy’de ürünler satmak)
 2. Niş etrafında inşa edilmiş bir instagram hesabı oluşturun
 3. İnstagram hesabınızda ürünlerinizi özelliklerine göre ayırın
 4. Para kazanmaya başlayın

İşte İnternet hakkında sevdiğim şey bu.

Doğru kaynakları kendi avantajlarına kullanacak kadar zeki olanlar için muazzam miktarda fırsatlar yaratıldı. Örneğin, tasarım ve kendi yaptığı giyim, şapka, çanta, çıkartmalar, vb. satmak için izin zazzle gibi on-demand baskı şirketleri vardır. Kesinlikle hiçbir yatırım ve sıfır oranda maliyetleri olmadan bu işe başladılar. Daha sonra ürünlerinizi tanıtmak ve kendiniz için güzel bir yan nişe oluşturmak için sosyal medya gibi diğer ücretsiz kaynakları kullanabilirsiniz. Aslında, bu tür bir iş modelinden ayda beş rakam kazanan birden fazla insanın duydum

İşte harika bir örnek daha inceleyelim. Size tamamen yükselen belirli bir Instagram sayfasını göstermek istiyorum.
Buna Doug Pug denir. Adından da anlaşılacağı gibi, her şey internetin en havalı ve en sevimli puglarından birinin hayatıyla ilgili, Doug. Bu sayfa Doug’ın hayatını anlatıyor ve maceralarını takipçileri alıyor. Haziran 2017 itibariyle, Doug the Pug 2.7 milyon takipçiye sahipti.

Doug, Doug the Pug: King of Pop Culture adlı kendi kitabına sahiptir ve bu da aslında yazamadığı düşünüldüğünde oldukça etkileyicidir. Gömlek, şapka, kupalar, peluş bebek ve daha fazlasını içeren Doug the Pug resmi mağazası da var. Ülkenin her yerinde bile görünüyor.
Başka bir deyişle, Doug’ın sahibi büyük bir marka yarattı. Ve tahmin edin ne oldu? Hepsi temelde İnstagram sayfasının etrafında toplandı. 2,7 milyon takipçiyle, mağazaya bol miktarda yüksek kaliteli ürün sürdüklerine ve dolayısıyla bunun için cömertçe para aldıklarına bahse girebilirsiniz. Şahsen bunun İnstagram’ın sıfırdan bir marka oluşturmak için nasıl kullanılabileceğinin parlak bir örneği olduğunu düşünüyorum.

Ben de Doug Pug kesinlikle kendi markanızı başlatmak ve çevrimiçi mağazadan satmak için kullanabileceğiniz bir Instagram şablonu olduğunu düşünüyorum. Sadece yaratıcılığınızı kullanın ve insanları heyecanlandıracak ve markanıza yatırım yapmaya istekli olacak ilginç bir bakış açısı ile gelin.

Hiç şüphe yok ki önemli bir zaman yatırımı var, ancak büyük ve sadık bir izleyici kitlesi kurabiliyorsanız kar payı ödeyebilirsiniz.

En iyi bölüm, markanızdan daha sonra da para kazanmanın farklı yollarından birinin olmasıdır. Güvenilirlik olmadan bir çevrimiçi mağaza başlatmayın. Bir ticari işlemin kritik yönü nedir? Elbette güvenilirlik.

Kitlenizle gerçek bir bağlantı paylaşmadığınız sürece, onları sizden satın almaya ikna etmek zor olacaktır. İşte güçlü bir bağ oluşturmak için birkaç ipucu daha inceleyelim.

 1. Müşterinizin bulunduğu yerlerde ilerleyin- bir marka olarak, kitlenizin sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olan içerik göndermek istiyorsunuz. Airbnb, seyahatleri tasvir etmek ve İnstagramlarında yeni insanlarla tanışmak için harika bir iş çıkarıyor. Ayrıca resimleriyle ilginç trivia paylaşıyorlar. Bu onların hesabın ilginç olmasını sağlar ve daha insani yatırımlar yapar. Bir çevrimiçi mağaza olarak, ürünlerinizi Instagram yayınlarında görüntüleyebilirsiniz.

Örneğin Madewell, bununla harika bir iş çıkarttı. Onları sahnelerin arkasına götürün-markanıza bir yüz koyun. İnsanların sizi ve markanızı tanımasını sağlayın. Ürünlerinizi nasıl oluşturduğunuzu gösterebilirseniz, daha da iyi olacaktır. İnsanlar dürüst ve otantik içeriğe değer verir. İşte bu yüzden Instagram fotoğrafının arkasındaki bazı görüntüler viral hale geldi.

Kullanıcılarınızın içerik oluşturmasını sağlayın-kitlenizin sizin adınıza içerik oluşturmasından daha büyük bir onay yoktur. Adobe’nin güçlü bir grafik tasarım araçları seti vardır ve instagram feed’i, müşterilerinin bunları iyi bir şekilde kullandığını gösterir. Adobe, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği doğru şekilde yapar.

Genel olarak, zorlayıcı bir görsel hikâye anlatın-gönderme programınızla tutarlı kalın ve içeriğinizin etrafında ilginç bir tema oluşturun. Buna devam ederseniz, kitleniz size ilgi duyar.

İnstagram üzerinden bir mağaza açmak –Instagram mobil olduğundan, ürününüzü satın almak için müşteri yolculuğu gerçekten karmaşık olabilir. Öyleyse neden platformda kendi dükkânınızı kurup takipçilerinizi sadık müşterilere dönüştürmüyorsunuz?

Soldsie ve Yotpo instagram’ı bir shoppable platformuna dönüştürmek için düşünebileceğiniz birkaç uygulamadır.

Örnek olay: bir giyim şirketi açarak instagram’dan para kazanmak

A Wolf Millionaire öğrencileri 54k takipçileri ile açtığı hesapta votrends olarak büyüdü 4 ay sonra bir giyim şirketi kurma yoluna gitti. İnstagram hesabında diğer birden fazla markanın ürünlerini tanıtmaya başladılar. Ve onların giyim satışlarını başlatmak için, onlar 3 özel T-shirt yanıtlarını test ederek başladılar. Bağlantılarını artırmak için, hatta bir hediye kampanyası başlattılar. Bu grubun videolarında seçmenlerin hesaplarını nasıl etkilediğini tam olarak gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Mevcut bir ürününüz varsa Instagramda nasıl para kazanılır? Eğer zaten bir mağazanız varsa ve çevrimiçi varlığınızı Instagramdan para kazanmak için genişletmek istiyorsanız, o zaman bunu yapmak daha da kolaydır. Markanızın savunuculuğunu yapmak için sadık müşterilerinize güvenmeniz gerekir. Çünkü kullanıcı tarafından oluşturulan içerik anında güven kazanmaya yol açmaktadır.
Hatta web sitenizde güçlü bir görsel ve sosyal kanıt görevi görecektir. Kullanıcı tarafından kurulmuş bir galeri oluşturabilirsiniz. Yotpo, bu özelliği fotoğraf karuselisi olarak sunar. Dijital ürünlerinizi Instagramda da satabilirsiniz.

Timothy Sykes’ı duydunuz mu?  Kuruş stoklarında uzman ve kendisi milyonlarca yatırım yaptı.
Başlangıçta Instagramı işi için zaman kaybı olarak gördü.  Sonunda platformdan 500 bin dolar kazandı ve çılgınca Instagram yayınları için Business Insider ve Mirror.co.uk gibi başlıca medya yayınlarının dikkatini çekti.
Eğitim paketimi (mevcut ürünüm) satarak Instagramdan para kazanma konusunda çok başarılı oldum. Burada tüm süreci bozuyorum

Instagram da Para Kazanma Taktikleri  #5 – İnstagram da pazarlama danışmanı ol

 

İlk blogum Pronet Advertising’i nasıl büyüttüğümü biliyor musunuz?
Digg’in ilk sayfasına sürekli olarak ulaşarak. Arama motorlarını kullanmayı çok isterdim, ama bildiğiniz gibi, rekabetçi anahtar kelimeler için sıralamaya gelince hızlı bir şekilde harika sonuçlar bulmanız zaman alıyor. 2 milyon anahtar kelimeyi analiz ettiğinizde Ahrefs, şu anda ilk 10’da sıralanan sayfaların yalnızca% 22’sinin bir yaşından küçük olduğunu buldu.

Sosyal medya, markanızı tanıtmanın en iyi yoludur, özellikle de üstel bir büyüme arayışındaysanız. İşletmeler zaten sosyal medyanın önemini biliyor ve bunu pazarlamalarına dâhil etmek istiyor.

Şok edici olan şey, işletmelerin en çok taktiği harcamasına rağmen, işletmelerin %49’unun resmi bir stratejiye sahip olmamasıdır.

 

Mücadele eden işletmeler sizin için müthiş bir fırsat sunuyor. Sosyal medyanın iplerini biliyorsanız, markaların hızlı bir şekilde tırmanmasına ve yüksek miktarlarda emir vermesine yardımcı olabilirsiniz.
Açıkçası, benim gibi Digg’ye güvenemezsiniz (artık alakalı değil). Ancak Instagram, 2017’nin lansmanından bu yana en yüksek katılım oranına ve en hızlı büyümeye sahip bir platform.
Ve ilginç olan, Google sonuçlarında “Instagram pazarlama danışmanı” terimi için görünen hiçbir özel danışmanlık sitesi bulunmaması.  Blog gönderim ve bir Upwork listesi dâhil olmak üzere birkaç ilgili sonuç var. Bu muhtemelen pazarın rekabetçi olmadığını gösteriyor.

Danışman olarak ne kadar para kazanabilirsiniz?
Upwork’ta Instagram pazarlamacıları aradım ve danışmanların 16 $ / saat ila 75 $ / saat aralığında bulunduğunu tespit ettim. Tecrübe ve uzmanlıkla, bu aralığın üst kısmına dokunabileceğinden eminim.
İşte size para kazanmak için 3 adımlı basit bir işlem: Sosyal medya ve Instagram dünyasında yeni misiniz?
Şimdi dikkatlice takip edin.
Bundan sonra güvenilirliğinizi sağlamanız ve Instagram pazarlama stratejisini anlamanız gerekir.
Bu, yüzlerce ve binlerce takipçi edinmeniz anlamına gelmez.  Eğer “Oldukça büyük bir Instagram nasıl oluşturulur?”  Bölümünde bahsettiğim adımları sürekli takip ediyorsanız,  bu yolda gitmeniz iyi olur. Ancak sonuçları almak için işi ortaya koymak zorundasınız.
Bryan Harris bu işlemi 3 adımda tamamlar.
Bu durumda, ilk adımı atıyorsunuz – işletmelere Instagram pazarlaması teklif ediyorsunuz. Şimdi, sizi işe almaya istekli müşterileri tanımlamanız ve bir satış alanı oluşturmanız gerekiyor.

İşte Devesh’in Brian Dean’e gönderdiği kişiselleştirilmiş adımlar. 8 dakikalık bir video ekledi ve Backlinko’ya nasıl yardım edebileceğini açıkladı.
Sonuç?
Deven, Backlinko ile 10.000 dolarlık bir sözleşme kazandı.
Potansiyel müşteriler için cazip bir Instagram pazarlama alanı hazırlayabilirseniz, benzer fırsatları kapatmayı da bekleyebilirsiniz.

E-posta göndermek yerine, Instagram üzerindeki işletmelere doğrudan iletiler yoluyla ulaşma seçeneğiniz de vardır.

Sürdürülebilir bir danışmanlık işinin nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır:
Uzun vadede bu işte çalışıyorsanız, işinizi gelecekte korumak için aşağıdaki ek adımları uygulamanızı tavsiye ederim.

1. Hedef kitlenize dikkatlice karar verin ve “… Oldukça büyük Instagram…” bölümünde ele aldığımız taktikleri kullanarak Instagramda kendiniz pazarlamaya başlayın. Nişinizdeki infuluencer’lar ile ilişki kurmak sizin için her şeyi değiştirebilir.

 1. Övgüye değer çalışmalardan oluşan bir portföy oluşturun. Yerel işletmelere ve STK’lara Instagram varlığıyla ücretsiz yardım sunmaya başlayın.
 2. RescueTime gibi uygulamaları kullanarak çeşitli görevlerde (ücretsiz olarak çalışırken bile) harcadığınız zamanı takip edin ve yeni danışman iş müşterileri ile nasıl çalışacağınıza dair bir süreç oluşturun.

Müşterilerinizle açık, özlü ve düzenli iletişim olması gerekir.
• Sosyal medya hesaplarının ilerlemesini göstermek için birkaç ölçümle basit bir gösterge tablosu kullanın. Basit bir elektronik tablo bile harika bir araç olarak kullanılabilir. Kullanışlı 15 tane şablon oluşturun.

 1. Misafir yazılar yazarak hizmetlerinizi pazarlayın. Konuk ilanlarının markanızın maruziyetini nasıl artırabildiği ve bir miktar gelen müşteri talebine neden olabileceği konusunda kapsamlı bir şekilde yazı yazdım. Brandon Seymour, tek bir misafir görevinden danışman olarak gelirini iki katına çıkardı.
  İsteğe bağlı (ancak şiddetle tavsiye edilir): Blogunuzda düzenli olarak içerik yayınlayın. Hedef kitlenizin ilgisini çeken konularda içerik yazarsanız, sitenizin SEO’suna yardımcı olursunuz. Potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasına yardımcı olur ve otoritenizi güçlendiren bir marka varlığı oluşturursunuz.
  Danışmanlık yaparken, müşteriye danışanları hatırlatmak işinizi büyütmenin en iyi yoludur. Bu nedenle müşterilerinizi etkileyin ve onlarla harika bir ilişki kurun (oranlarınızı saatte yüzlerce dolara yükseltin).
  Instagram pazarlamanızın başarısını nasıl ölçeceksiniz?
  Instagram pazarlamanızın YG’sini belirleyen müşterinizle kilit ölçütler üzerinde karşılıklı olarak anlaşmanız gerekir. İşte size güvenebileceğiniz birkaç şey daha:
 2. Sosyal takipte büyüme – Takipçilerin kalitesi önemli olsa da, sosyal hesapların nicel büyümesi, müşterinizin topluluğunun büyüme hızını gösterir. İdeal olarak, metriği yüzde olarak ifade etmelisiniz ve bu düşmemelidir.
  Örneğin: Twitter’ın yavaş bir şekilde yok olduğu söyleniyor, çünkü büyüme hızı düşmeye devam ediyor.2. Bağlantılar– Kitlenizin gönderdiğiniz içeriği beğenip beğenmediğini ölçmenin en iyi yolu budur. Kitlenizin yayınlarınızı ne sıklıkta sevdiğini, yorum yaptığını ve paylaştığını öğrenin.
  Instagram’daki takipçi başına etkileşim oranı (organik), diğer sosyal medyalara kıyasla en yüksektir, ancak rekabetin artması ile yavaşlamaktadır.
 3. Gelir – Instagram platformunu alışverişe açtır. Ancak bu özelliği kullanmasanız bile, pazarlama çabalarınızdan kaynaklanan dolaylı geliri ölçebilirsiniz.
  Örneğin: Foundr dergisi 5 ayda 110.000 takipçiyi takip ederek Instagramlarını büyüttü ve biyo linklerinden e-posta topladılar – O yıl platformdan elde edilen altı rakamı tahmin ettiler.
 4. Sosyal medyadan gelen tavsiye akışı – Instagram, yalnızca biyo içindeki tıklanabilir bağlantılara izin verdiğinden, sevk akışını ölçmek zor olabilir. Ancak Caitlin Brehm, Google Kampanyası URL’si ile sihirleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi ve yönlendirmelerinizi nasıl takip edebileceğinizi gösterir.
 5. Reklamların performansı – Müşterinize gönderilerinin görünürlüğünü artırmak için ücretli reklamlar yayınlıyorsanız, ücretli erişiminizi organik ürünlerden ayırmanız gerekir.
  Bir sonraki Instagram para taktiğine geçmeden önce, senin için başka opsiyonlarım da var.

Müşterileriniz için sosyal medya hesap yönetimini kolaylaştıracak 4 uygulama:
1. Freshbook’lar – Müşterilerinizi faturalandırmak, zamanınızı takip etmek, tavsiye vermek ve harcamalarınızı düzenlemek için harika bir araçtır. Pat Flynn gibi başarılı girişimciler tarafından tavsiye edilir.

 1. ConvertKit – Instagram kullanıcılarını açılış sayfanıza yönlendirirseniz, e-postaları toplamak, haber bültenleri göndermek ve potansiyel müşterilerle ilişki kurmak için bir araca ihtiyacınız olacaktır. ConvertKit, güçlü özelliklere sahip uygun fiyatlı bir çözümdür.
  3. Cyfe – Sosyal medyanın işletme üzerindeki etkisini izlemek ister misiniz? Cyfe, gerekli tüm iş verilerini güzel görselleştirmelerle izleyebileceğiniz bir gösterge tablosu oluşturdu. Müşterilerinizi gerçek zamanlı olarak ilerlemeyi görmeye ve hatta otomatik haftalık raporlar göndermeye davet edebilirsiniz.
  4. Later- Güncellemeleri göndermek için sürekli olarak Instagramda oturum açmanız gerekirse, çok zaman harcarsınız. Daha sonra içerik takviminizi kolayca planlamanıza ve zamanlamanıza olanak tanır.

Instagramda Para Kazanma Taktikleri #6 –Uzmanlığınızı dijital bir üründe paketleyin
12 yıldan beri blog yazdığım Instagram kitlesine ürün satmak için bu dönemde çeşitli iş modellerini benimseyen blogcuları gördüm. Web sitesine reklam koymak, para kazanmanın yolu olmaya devam ederken, bunlar son birkaç yılda sıkışmış olan bilgi ürünleridir .
Video kursları, e-Kitaplar ve web seminerleri şu anda çok sıcak bakılan eğilimlerdir.

 

 • Popüler kişisel gelişim blog yazarı James Clear, Habits Masterclass’ı 69 $ ve 199 $ ‘a satıyor.
  • ‘Öğrenmeyi Öğrenme’ nin yazarı Scott Young, Hızlı Öğrenme üzerine bir kurs satıyor.
  • Bryan Harris, daha fazla e-posta abonesi (10.000 E-posta Abonesi Al gibi) ve Slingshot gibi araçlar elde etmek için çevrimiçi kurslar satmaktadır.
  • Udemy’deki video kursları sıcak pastalar gibi satılıyor.
  İçeriğinizi eyleme geçirilebilir bir kursa paketlerken, insanlar daha fazla saygı gösterir ve ödemeye razı olurlar. Bu yüzden e-postaları karşılığında Quick Sprout’taki okuyucularıma ücretsiz bir kurs sunuyorum. Zorlu bir söz veriyorum: “30 Günde Trafiğinizi İki Katına Çıkarın” ve buna 300 $ değerinde değer verdim.

Bilginizi paylaşma konusunda kararlıysanız ve uzmanlığınızı satmak istiyorsanız, bir dijital ürünü araştırmalısınız. Burada sadece bir problem var. Sizi en baştan bulan ve sizden almaya istekli sıfırdan bir izleyici kitlesi kurmanız gerekecek. Size bir fikir vermek için, burada Teachery’de Jason tarafından verilen çevrimiçi bir çevrimiçi kurs web semineri bulabilirsiniz. Satmak için web seminerleri kullanıyorlar.
Senin durumunda, Instagram’daki uzmanlığın etrafında bir izleyici kitlesi kuracaksın. Böylece sitemiz benzer gözükecek (ancak en üstte Instagram ile).

Neden bir kitle oluşturmak için arama motorlarına ve diğer pazarlama yollarına güvenmediğimizi merak edebilirsiniz.
SEO ve diğer pazarlama taktikleri yavaş sonuç veriyorlar.  Son amacınızın belirli bir beceride bir kurs satmak olduğunu biliyorsanız, o zaman markanızı üstel olarak Instagramda daha hızlı başlatabilir ve oluşturabilirsiniz.
Sadece içerik yayınlayın ve yukarıdaki makalede paylaştığım Instagram pazarlama stratejilerini izleyerek meşgul bir izleyici kitlesi oluşturun.
Bilgi ürünlerinin devasa potansiyelini anladığınıza göre, şimdi size bir sonraki adımı söylememe izin verin.

Instagram kitlenize bir e-posta listesi ve açılış sayfaları oluşturun.
Açılış sayfaları ve ilgi çekici başlıklar oluşturmanız gerekir. Foundr Magazine, yüz binlerce aboneden oluşan bir liste oluşturmak için bu stratejiyi takip etti.

Şu anda, Instagramda bir milyona yakın bir kitleye izleyici kitlesi inşa ettiler. Ve onların güçlü kanalları olduğu için Foundr kurucusu Nathan, Instagram pazarlama uzmanlığını Instagram Domination adlı çevrimiçi kursunda 1,997 $ ‘lık bir fiyata satıyor.
Instagram pazarlamacılığına tutkuyla bağlı olan işletmelerin onları takip ettiği göz önüne alındığında, Foundr, onların yanında, Instagramda izleyicilerinde büyük bir potansiyel nitelikli alıcı havuzuna sahiptir. Bu potansiyel müşterilerin birçoğunun derslerini satın alması muhtemeldir.

İnstagram’ın müşterileri Kurucu için nasıl yönlendirdiğini daha ayrıntılı olarak anlamak ister misiniz?

Foundr Instagramın onlar için bir oyun değiştirici olduğunu savunuyor.  Biyosundaki bağlantıya tıklayan kişilere 10.000 Instagram takipçisi alma konusunda ücretsiz e-Kitap gibi “ürün idarecileri” sunuyorlar. E-Kitap için açılış sayfasının potansiyel bir müşteriye bakmasını sağlıyorlar.
Foundr, sundukları delilik değeri nedeniyle açılış sayfalarında dönüşüm oranlarının % 70’e ulaştığını iddia ediyorlar.

Ayrıca bio linkteki açılış sayfalarında ücretsiz denemeler, rehberler ve diğer içerikler de sunuyorlar. İşte Foundr’ın girişimcilere yönelik araçlarını tanıtmak için kullandığı bir başka örnek yazı.
Bir müşteri hediye almak için imza attığında, Foundr’ın sakladığı yüksek kaliteli, anlayışlı içerikle yayın yaptı. 200.000 kişiden oluşan e-posta listelerinin % 0.1’i Instagram pazarlama kursuna kaydolsa bile, Foundr makul bir miktar oluştuyordu.

Bir e-Kitap gibi düşük biletli bir ürünü 20 $ ‘dan satıyorsanız, o zaman sizden satın alacak daha fazla bir insan yüzdesi elde edebilirsiniz.  Hedef kitlenize ve sunduğunuz değere danışarak ürün türüne karar vermeniz gerekir.
Örneğin: 2015’te Bryan Harris, 10.000 Abone Olun video kursu ile 750.000 $ ‘dan fazla para kazanmıştı. Şimdi, yeni bir ürün yaratmayı düşündüğü zaman, başka bir pazarlama konusu hakkında 10 saatlik bir başka video kursu oluşturmaya gerek duymadı. Aksine, izleyicisine geri döndü. Bilgiye boğulmak istemediklerini buldu. Yeni iş kampanyaları başlatmak için kanıtlanmış, eyleme geçirilebilir ipuçlarıyla basit bir sistem ve sorumlu olmaları için son tarih istediler.

Ve Slingshot ile yaptığı şey buydu. Çevrimiçi işletmeler tarafından başarılı lansmanlara dayanan lansman şablonlarına sahip güçlü bir araçtır. Her hafta bir videoya genel bakış ve (sadece gerekli talimatları ile) beklenen bir hızda ara yüz olun.

Ürün lansmanı blog yazısında, Bryan seyircisiyle sahnelerin arkasına gidiyor: 24 saat içinde ürüne 30.000 dolarlık lisans sattılar. İlk ürününüz olarak bir araç başlatmanızı beklemiyorum (özellikle kodlama arka planından değilseniz zordur), ancak oluşturduğunuz bilgi ürünleri hakkında akıllı olmanız gerektiğini anlayın..

Bir ürün başlatırken bir tuzak: ;Fikrinizi doğrulamak için süreci nasıl ilerletirsiniz?

 

İnstagram ‘da hikâye anlatımı ile markanızı pazarlayın ve oluşturun, sitenizi başlatın, bir e-posta listesi oluşturun, bir ilişki kurun ve bu insanlardan birkaçını dönüştüreceksiniz.

 

Ama gerçek dünyada, iş doğrusal davranmayacaktır.

Birçoğunuzun bir kursu (veya bu konuda herhangi bir ürünü) başlatmayı başaramamasının 3 ana nedeni):

 • Fikirleriniz tükenir (veya ilk sırada bir tane olmaz)
  • Yeterince iyi olduğunuzdan emin değilsiniz
  • Bir ürünü piyasaya sürüyorsunuz ancak daha sonra kimsenin satın almaya istekli olmadığını görüyorsunuz.Burası kötü bir yer. Bunu deneyimlerden biliyorum. Tüm bu sorunlar için bir düzeltme var. Fikrinizi doğrulamanız ve ürünün ana versiyonunu (minimum uygulanabilir ürün) önceden satmanız gerekir.

Nasıl bilmek ister misiniz?

Bunlardan biri, Amazon’da satılan niş kitaplarınız ve Udemy’de satılan kurslara bakmaktır (en çok satanlar arayın).
Daha samimi bir yöntem, Instagramda oluşturduğunuz kitleyi araştırmak ve onlara ne satın almak istediklerini sormaktır.
Bryan Harris, ürününü piyasaya sürmek için bu stratejiyi kullandı. Analizlerini çıkardı, en popüler blog yazılarına baktı ve ‘liste oluşturmanın çok ilgi çektiğini keşfetti. Bu yüzden kurs için bir ürün hipotezi kurdu.

Daha sonra geri bildirim toplamak ve konuyla ilgilenmek için bir Google formu hazırladı. Sonunda, ilgisini çeken, itirazlarını ele alan ve kurslarını satın alma seçeneği sunan herkese e-posta attı. 39 ön sipariş aldı..

Daha sonra çalışma alanına geri döndü ve kursu hızlı bir şekilde kurmaya başladı (kursa önceden alan kişileri de dâhil etti).

Kursu başlattığında, 10 gün içinde 220.750 $ gelir elde etti.

Bu harika bir sonuç, değil mi?

Karlı ürün fikirleri bulmak için Instagram ve web sitenizi birlikte kullanabilirsiniz.
Hedef kitlenizin en büyük zorluklarını bir resim yazısı ve hatta 60 saniyelik kısa bir video aracılığıyla sorgulayabilirsiniz. Takipçileriniz yorum yazıp doğrudan mesaj göndererek cevap verecektir. Onları daha sonra ankete yönlendiren bio linkinize yönlendirebilirsiniz.
Instagram tamamen bir fotoğraf paylaşım uygulaması değildir.  2015 yılında, eğitim paketimi 495 $ / ay olarak satarak 3 ayda 300.000 $ üzerinde bir platform oluşturmak için bu platformu kullandım. İşlemim basitti. Instagram infulunencer’larına çok büyük takiplerle ücret ödedim ve akışı Instagramdan web sayfamın açılış sayfalarına yönlendirdim. Bu 2.570 e-posta optins ile sonuçlandı. Ve bu insanların yaklaşık% 2’sini satın almayı başardım.
Bu fırsat, halen 700 milyon kullanıcıya yükseldiği için platformda hala açık. Bu yüzden, insanları mevcut becerileriniz hakkında eğitmek ve bugün çevrimiçi kurs yolculuğunuza başlamak için Instagram pazarlamacılığını kullanın. Gelirden kaç bin dolar kazanacağınızı asla bilemezsiniz.

Not: Kursunuzu Skillshare ve Udemy gibi mevcut potansiyel müşterileri olan bir platformda da satabilirsiniz. Ancak o rotayı seçerseniz, daha az kontrole sahip olacaksınız ve platformun fiyatlandırma politikalarına uymanız gerekecektir.  Yukarıda belirtilen Instagram kitle stratejisini öneririm.

Instagramda Para Kazanma Taktikleri 7: YouTube izleyicilerinizi Instagram videoları ile canlandırın
Eğer bir YouTuber iseniz, o zaman daha tartışmalı ve teknik para kazanma stratejileri (tartıştığımız) işinizi ilerletmek için harcayabileceğiniz büyük bir pay alır .

Bunu istemiyoruz. Dünyanın daha fazla yaratıcı insana ihtiyacı var. Instagramı seçtiğiniz içerik oluşturma platformuna entegre etmeye çalışan daha kolay bir iş modelim var. Ama parasal olanakları göstermek için benimle kalmanız gerekecek. Sitcom’lar 90’lara hükmettiğinde, şu anki nesil web dizileri ve atıştırılabilir videolar üzerinde gündeme geliyordu.  YouTube videolarını izlemeye bayılıyorum.  Eğitim, eğlence ve sadece eğlence için muazzam bir kaynak.  YouTube ‘da her gün bir milyar saatin üzerinde video içeriğinin izlenmesine şaşmamak gerek. YouTube ’un da sadece sevimli bebek ve kedi videoları yok.  YouTube görüntüleyenlerin % 70’i YouTube içerik oluşturucularının kültürü şekillendirebileceğine inanıyor.
İçeriği kim yaratıyor ve nasıl geçiniyorlar?

Şarkıcılar, gitaristler, komedyenler, film yapımcıları ve sizin gibi sıradan insanlar.
Size bir fikir vermek için, işte YouTube’daki en popüler video kategorileri burada.  Ancak konunun altındaki her başlıkta kanallar var.
Şimdi para kazanmaya gelelim. YouTubers, videolarında gösterilen reklamlarla kazanır. YouTube, içerik oluşturuculara 2007’den bu yana 2 milyar dolar ödedi.  Ancak para kazanmanın başka yolları da var.
Bunlardan biri markalarla ortaklık yapmaktır. 1-3 milyon aboneli bir YouTube içerik oluşturucusunun sponsorlu yayın başına ortalama 125.000 ABD Doları kazanmasını bekleyebilirsiniz.  Nitekim, Ekonomist, YouTube infuluencer’larının, diğer sosyal medya platformlarına kıyasla en çok para kazandığını buldu (aynı sayıda takipçi ile).

Para kazanmanın bir diğer harika yolu da Patreon’daki premium abonelerinize özel içerik ve ayrıcalıklar sunmaktır.
Bu tekniğe dayanan yetenekli bir YouTube yıldızı Rob Scallon’dur.  Bir milyon aboneli bir YouTube kanalı var ve Patreon ile olan bağlantıyı her YouTube videosu ile paylaşıyor. Patreon’u ‘Süper Abone Olma’ olarak adlandırıyor ve ayrıca zaman zaman videolarının sonunda söz ediyor.
Şu anda, yeni videolarına erken erişim, videolarını indirme seçeneği ve diğer bazı ayrıcalıkları elde etmek için en az ayda 1 $ / katkıda bulunan 762 Patron bulunuyor.

Patreon’dan kazanabileceğiniz para miktarı hakkında bir fikir vermek için:
46.000 içerik oluşturucuya sahiptir. Glen Allsopp geçtiğimiz günlerde Patreon’daki en yüksek 90 kişiden oluşan bir listeyi topladı ve insanların her yerde 456 ila 34.420 dolar arasında gelir elde ettiklerini buldu.
• 2016’da 35 yaratıcı Patreon’da 150.000 dolar kazandı. Patreon sanatçıları, ebeveynlikle ilgili çizgi romanlar, deprem tahmin videoları ve New York City tarihi gibi konuları içeren çeşitli türlere aittir. Bu insanların çoğunda sözde ‘gerçek iş’ yoktur. Yani tam gün tutkular üzerinde çalışıyorlar ve açlıktan ölmeyen sanatçılar değiller.

Tamam, şimdi bunun Instagram ile nasıl çalışacağına dair geri dönelim.
Bir YouTube yıldızıysanız ve izleyicilerinizi ölçeklendirmek istiyorsanız, Instagram gerçek bir altın madenidir. 700 milyon kullanıcıya dolaylı marka maruziyeti daha fazla takipçiye yönelecektir.

Ve tahmin edin ne oldu ?

Instagram ve YouTube birbirlerini iyi tamamlarlar. Instagram kısa içerik yayınlamak ve izleyicilerinizle iyi bir ilişki kurmak için bir yeterli yer olabilir. YouTube, profesyonelce üretilmiş son sürümlerinizi yayınladığınız yerdir.
İşte Instagram pazarlamasıyla yayınladığınız her YouTube videosundaki görüntülenme sayısını artırabilmenizin birkaç yolu:
1. YouTube videolarınıza tanıtımlar ekleyin ve heyecan yaratın. Yakında çıkacaklarınızla ilgili bir söylenti oluşturmak için fragmanlar oluşturuyor musunuz? Peki içeriğiniz nasıl ?
Sonra bunları hayata geçirmek için Instagram Hikâyeleri mükemmel bir araçtır.
İçeriğinizin nasıl oluşturulduğuyla ilgili perde arkasındaki insanlara gösterebilirsiniz. Dikkat çekici olan ise, o zaman tek bir fotoğraf bile bunu yapabilir.
Müzik, Win’in kurucusu Tyler, YouTube’daki videosunu yayınlamadan önce Instagram gitarına basmak için bu iğrenç resmi yayınladı. Ve seyircileri (tüm gitar severler) konuşmaya başladı.
Videolarınızı duyurmak istiyorsanız, tariflerinize, şarkılarınıza, bestelerinize ve diğer herhangi bir video taslağına 60 saniyelik bir fragmana sahip olmak harika.
İşte Majestic Casual tarafından yayınlanan bir şarkı fragmanı örneği. Gönderi zaten 2.000 görüşe sahip ve bu insanların birçoğunun biyografideki linke tıklamış olması gerekir. Müzisyen iseniz, kısa fragmanlar oluşturmak ve insanları tam sürümünü biyo-link üzerinden satın almaya yönlendirmek oldukça mantıklıdır.

Bir video fragmanı göndermek istemiyorsanız, videonuzdan, YouTube videonuzun içeriğini ayarlayan hızlı bir teaser kullanabilirsiniz.
Bu yeni içeriği duyurmak için harika bir yoldur. Instagram kullanıcılarını biyo içindeki bağlantıya yönlendirebilir ve yeni izleyiciler edinebilirsiniz. İşte Müzik Win nasıl yayınladıkları son video için bir resim kullandı.
2. Gerçek hayatınızı gösterin ve hayranlarınızla sosyal ilişkinizi genişletin. Daha önce hiç duymadığınız bir şirket tarafından bir ürün satın almak için cüzdanınızı çıkardınız mı?  Muhtemelen çok sık değil.

Bir sanatçı olarak izleyicinizle takılmanız ve onlarla bir ilişki kurmanız gerekir. Aksi takdirde, içeriğinizi izlemelerini ve sizi önemsemelerini bekleyemezsiniz.
Sadece zanaatınızı bekleyen ve Kevin Kelly tarafından yarattığınız her şeyi satın alan, bir dizi 1000 gerçek hayran yaratma konsepti gerçektir. Sadece bu fanlar bir ömür boyu rahat bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir.
YouTube’daki kişisel videoların yayınlanması ve bırakılması, izleyicilerinizin sizinle bağlantı kurmasını sağlar. Ancak Instagram, hayranlarınıza günlük hayatınızda neler olduğunu göstermek için YouTube’un bir uzantısıdır.
YouTuber Devin Graham’ın Instagram yayınına bakın. Son seyahatleri için bir fikir edineceksiniz. Mesela, bu Muckross Manastırı fotoğrafını oradaki ‘ürkütücü’ deneyiminin bir kaç detayıyla paylaştı.

Birkaç gün önce güzel bir aile fotoğrafını paylaştı. Gördüğünüz gibi, takipçiler kişisel hayatını takip etmeyi çok seviyorlardı.  Ayrıca hayranlarınızı Instagram hesabınızda da gösterebilir ve onların sizin için ne kadar özel olduğunu gösterebilirsiniz. Kitlenizin markanız için oluşturduğu, kullanıcı tarafından oluşturulan herhangi bir içeriği yayınlayabilirsiniz. Bu güven verir ve topluluğunuzu canlı tutar.
Analizlerinizi izliyorsanız, süper hayranlarınızı her hafta Instagramda en etkin olan videolarda gösterebilirsiniz. Onları etiketleyin, hızlı bir video çekin ve minnettarlığınızı gösterin.
3. Kitlenizle iletişim kurmak ve içerikten ilham almak için Instagramı kullanın
Bir gün, aniden, yaratıcı bir blokla karşılaşabilirsiniz. Tüm sanatçılar ile bu olabilir. Neyse ki, sizin için, Instagram kitleniz yeni içerik fikirlerinizde bir öncü görevi görebilir. Sonuçta, izleyicilerinize hizmet ediyorsunuz ve içeriğinizle ilgili tartışmalara dâhil edilmeleri harika bir taktik olacaktır.
Instagram ile ilgili harika olan şey, kullanıcıların hala meşgul olduklarıdır (özellikle diğer sosyal medya ile karşılaştırıldığında). Sorularınızı yorumlar, beğenir, paylaşır ve cevaplarlar.
Örneğin:  YouTube ‘da yayınlanan Kalyn Nicholson adlı bir QA videosu. Mutlaka izleyin

 1. Tamamen yeni bir kitleye ulaşmak için hashtag kullanın.İnternet, her saniyede çok fazla içerik üretilebilen kaotik bir yerdir. Başarıyı sağlamanın harika bir yolu, insanlara farklı platformlardan ulaşmaya çalışmaktır (şu anda nerede takıldıklarını asla bilemezsiniz).
  Instagramın müthiş bir doğal erişimi var ve farklı ilgi alanlarına sahip kitlelere ulaşmak için hashtaglerden yararlanmanıza izin veriyor. YouTube videonuzun temasına bağlı olarak, yayın başına 30 hashtag kullanabilir ve daha fazla görüntüleme alabilirsiniz (lütfen yukarıda paylaştığım hashtag stratejisini okuyun).

Takipçi sayınızı artırarak kendi marka etiketinizi bile oluşturabilirsiniz. Topluluğunuzdaki yeterli sayıda kişi bununla tanımlandığında, yeni bir içerik parçası çıkardığınızda başarıya çok yaklaştığınızı görürsünüz.

Instagram bağlantınızı bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, bir hediye vermeyi ve takipçilerinize bir ödül vermeyi düşünebilirsiniz.
5. Erişiminizi genişletmek için Instagram infuluencerları ile birlikte çalışın
Instagram infuluencerlarının Instagram hesaplarında sponsorlu bir yazı yapmak için 50 $ veya daha fazla aldıklarından bahsettiğimi hatırlıyor musunuz?
Görüşlerinizi artırmak için harika bir strateji. Bir web dizisi ya da YouTube ‘da markanızı kritik bir şekilde tanımlayacak özel içerik parçaları için bir miktar bütçe ayırabilirsiniz.
Moxy Hotels (Marriott) ‘daki millet, orijinal dizileri’ Rahatsız Etmeyin ‘dizisini tanıtmak için Instagram infuluencerlarına güveniyordu.

İçeriklerine daha fazla erişebilmek için, ücretli bir Instagram pazarlama kampanyası başlattılar.
Instagram, YouTube’daki reklamlardan daha fazla paraya eşit daha fazla izleyici ve daha fazla marka işbirliği fırsatı sağlayabilir.

Basitçe sosyal medya işleri videolarınız için teşvik koydu. Patreon akışının üçte birinden fazlası sosyal medyadan geliyor. Bir YouTuber iseniz, sosyal medya hesaplarının her ikisi ile birlikte çalışmaya başlayın.

Not: YouTube reklamlarından para kazanmak istiyorsanız, YouTube Creator Academy’ye katılmanızı ve reklam veren dostu içerik oluşturmanızı öneririm.

Instagram’dan Para Kazanma Taktikleri # 8: Airbnb’nizi Instagramda Pazarlayın

Sıkı çalışmaya istekli olduğunuzu varsayıyorum  (hızlı para kazanma planları için burada değil) ve çağdaş iş fikirlerini denemeye hazır olduğunuzu farz ediyorum. Ben tez canlı , büyük bir inanan biriyim ve hatta konuyla ilgili bir kitap yazdım.
Bunu akılda tutarak, paylaşım ekonomisinin bize sunduğu benzersiz bir fırsat sunmama izin verin. Zaten bilmiyorsanız, çoğu zaman yoldayım ve otellerde yaşıyorum. Las Vegas’taki lüks dairemi bile sattım. Dikkat dağıtıcı olarak görev yaptı. Şimdi, sizin için de benzer tavsiyelerim var: Boş odayı, özellikle turistlerle büyüyen bir yerde yaşıyorsanız, kiralık olarak evinize koyun.
Yeni insanlarla tanışmayı seven sosyal bir adam değilseniz, o zaman oda kiralama fikri sizi rahatsız edebilir, ama benimle birlikte kalın.
Eminim Airbnb’yi daha önce duymuş olmalısınız. Sitede 100 milyondan fazla kullanıcı ve dünyanın her yerinden 640.000’den fazla ana bilgisayar var. Onları duymamışsanız, çok büyükler. İşte onların hikâyesini gösteren bir infografik paylaşım daha.
Şirket, uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arayan gezginleri, yedek apartman dairelerini veya odalarını kiralamak isteyen insanlarla bir araya getirme konusunda müthiş bir iş çıkardı. Sahaları zorlayıcı.
Üstel bir hızla büyüyorlar ve gelecek beş yılda yıllık yaklaşık yarım milyar rezervasyona ve 2025 yılına kadar tam bir milyar kişiye ulaşmaları bekleniyor
. Airbnb’de nelerin mümkün olduğunu bilmek ister misiniz?

Bir yıl içinde, Tim ve Holly uzun vadeli kiralamalarını kısa vadeli kiralamalara dönüştürdükten sonra gelirlerini iki katına çıkardılar.
• Airbnb’den yılda altı rakam kazanan Scott Shatford gibi insanlar var. Süper ev sahiplerinin gelirinde beş ila altı rakam kazanma potansiyeli var.
Şimdi, tahmin edebileceğiniz gibi Instagram, Airbnb’nizi tanıtmak için harika bir platform. Daha sonra ayrıntılara gireceğim. İlk önce, Airbnb’de bir işe başlamanın içini ve dışını anlayalım.
Airbnb’de hızlı bir başlangıç olarak İnsanlar Airbnb’de konaklama seçenekleri arıyor. Bir Airbnb başlatmak istiyorsanız, insanların etkileşimi olmadan normal bir çevrimiçi iş değildir. Faktör gerekir:

İşletmenin bakımının yanı sıra iyi döşenmiş bir alan oluşturmak için gereken çaba ve zaman
• Sağladığınız olanaklarla ilgili harcamalar (kahvaltı, temizlik servisi ve benzeri gibi)
• bulunduğunuz devletin yasaları uygulanıyor olmalı ( bu konuda bir avukata danışmanız son derece önemlidir, aksi halde aşırı para cezaları ödeyebilirsiniz)
Ev sahibi olarak nasıl harika bir deneyim yaşatacağınızı (temizlik, yerel rehber)
• Yeterli kişisel alanı koruyarak misafirleriniz için mahremiyeti nasıl sağlayacağınızı görün.

 1. Daha fazla kuralın ve belirlediğiniz fiyatın arttığını, daha az sayıda rezervasyonun kapanacağını anlayın. Girişinizi uygun bir yer sunarak misafirinize çekici hale getirmeniz gerekir.
  Kiraladığınız alan düzensiz olamaz çünkü tatildeki insanlar dinlenmek için sakinleştirici bir ortam arıyorlar. Alanı olabildiğince çok ayrıntıyla dürüstçe açıklamanız gerekir.Bir ev / oda / hamak mı?
  Yakındaki turistik yerler nelerdir?
  3. İnsanların evinizi çabucak bulmasına yardımcı olan herhangi bir yer var mı?
  4. Maliyetleri ile birlikte başka hizmetleri de belirtin (Wi-Fi, elektrik, yiyecek ve benzeri gibi).
  5. Konuklar sigara içebilir mi/ ve evcil hayvanlarını getirebilir mi?  Evinizde beklemeyeceğiniz bu gibi kısıtlamalardan bahsedin.
 2. Ayrıca, kiraladığınız alanın dış ve iç alanlarını açıkça gösteren yüksek kaliteli, geniş açılı fotoğraflar çekin. Kendinizi maceracı hissediyor ve verilerle oynamayı seviyorsanız, analiz aracı Airdna’yı incelemenizi öneririz.Airbnb için birkaç metin yazarlığı hakkında ipucu:
  • Airbnb özetinde yalnızca 500 karakter kullanmanıza izin verir, bu yüzden kelimelerinizi akıllıca kullanın. Özlü ve dürüst olun.
  • Profilinize profesyonel bir resim koyun ve iletişim bilgilerinizi paylaşın (bir misafir rezervasyon yapana kadar paylaşılmazlar).
  • Dikkat çekici başlıklar ve faydaya dayalı ifadeler kullanın, ancak kiralanan alanın durumunu fazla satmayın.
  • İyi araştırın ve rekabetçi bir fiyat belirleyin.

Son olarak, kısa süreli kiralamalarda bu kontrol listesine OneRooftTop tarafından bakmanızı tavsiye ederim.
İşte Airbnb’deki işinizi Instagramda gerçek bir varlıkla nasıl genişletebileceğiniz:
Bir yabancının evine girme düşüncesiyle insanlar korkmuş olabilir. Kiracılar ,evde hissetmek ve ev sahiplerinin dost canlısı insanlar olduğuna dair güvence almak istiyorlar. Airbnb incelemeleri güvenilirlik sağlamak için harika, ancak girişlerin% 82’sinde 4.5 yıldızdan fazla var.
Peki, Airbnb’nizi gezginler için bariz bir seçenek haline nasıl getirebilirsiniz?

Instagram gerçekten boşluğu kapatmaya yardımcı olabilir. Kiralama alanınızı gezginlere pazarlayabileceğiniz ve misafirperverliğinizi gösterebileceğiniz bir platform.
Airbnb’nizi pazarlamak için 5 ipucu ;

1. Gezginlere sanal bir tur verin
Kiraladığınız alanın etrafındaki insanları gösterin. Onlara yerinizin ne kadar konforlu, temiz ve güzel olduğunu gösterin. Balkonunuzdan belirli bir günde muhteşem bir manzara varsa, o zaman bunu yayınlayın ve beklentilerinizi deneyimlemeye davet edin.
Komşularınız, yerel restoranlar ve etkinlikler konuklarınızın deneyimine başka bir boyut katabilir. Bu yüzden onlara kendi alanınızla birlikte gösterin. Yerel rehberler, haritalar, mutfaklar gibi özel olanaklar sunuyorsanız, o zaman bunu da paylaşın.

 1. Geçmiş misafirlerin resimlerini referansları ile
  gönderin .

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, güven oluşturmanın en hızlı yoludur. Konuklarınızın deneyimlerini sizinle paylaşmasına izin verin. Size teşekkür notu bırakmışlarsa, fotoğrafını çekin ve Instagram’ya gönderin.
Geçmiş misafirlerinize göstermek ve deneyimlerinizi onlarla paylaşmak bile mantıklı. İnsanları ağırlamaktan gerçekten hoşlandığınızı göstermeye gider. Ev sahipliği yaptığınız her misafirle birlikte bir selfie almanızı bile tavsiye ederim. Bazı anıları birleştirecek ve iyi bir Instagram gönderisi yapmalısınız.

 1. Özel günlerde özel indirimli oranları uygulayın
  Instagram büyük ölçüde marka bilinirliği ile ilgilidir. Ancak ürünlerinizi ara sıra satmanızın sakıncası olmaz.
  Takipçilerinize özel indirim teklif ettiğinizde bu fırsatı kaçırmayacaklardır. Tatil sezonunda özel bir anlaşma yapmak için heyecanlanacaklardır.Instagram’daki ortalama fiyatınızı, sezondaki değişikliklere göre güncellemenizi tavsiye ederim. Sezon dışıysa, kitapsız tarihleri, Instagram kitlenize bir anlaşma ilan ederek doldurabilirsiniz. İnsanları Airbnb’nizde yer ayırtmaya gerçekten zorlamak için sınırlı bir süre için teklif oluşturun.
 2. Sıkıcı listenize eğlenceli bir yüz ekleyin
  Yeni insanlarla tanışmayı ve yaşam ve seyahat hakkında uzun konuşmaları seviyorsanız, bunu Instagramda gösterin. Instagram hesabınız sadece alanını reklam veren bir kiralama işletmesine benzememelidir. Kişisel olarak yapılandırın. Kendinizi fotoğraflayın ve kişiliğinizi gösterin.
  Hafif yürekli ve komikseniz, Instagram hesabınızın bunu göstermesine izin verin. Bir gülümseme bile sizi daha az korkutucu bir seçenek haline getirecek ve iş bulma şansınızı artıracak.5. Bölgenizdeki gezginleri hedefleyen reklamlar yayınlayın.
  Nakit para kazanmaya ve daha fazla rezervasyon almaya hazır mısınız?
  Ardından Instagramın güçlü hedefleme özelliklerini kullanın ve ücretli kampanyalar yürütün. Airbnb, Instagram ortaklığıyla muazzam bir başarı elde etti, bu nedenle harika sonuçlar bekleyebilirsiniz. İşte size ücretli bir Instagram kampanyası başlatmak için birkaç ipucu.
  Yukarıdaki ipuçlarını daha önce tartıştığımız Instagram pazarlama stratejileriyle karıştırmanız gerekir. Örneğin: Her gönderide 5 veya daha fazla ilgili hashtag araştırmak ve kullanmak, Instagram postalarınızın erişimini genişletecektir.

İlham almak için Instagram’daki The Beach Lodge’a bakmanızı tavsiye ederim.

Instagramda para kazanma taktikleri 9:  İnstagram üzerinde güzel resimler göndermek ve seyahat ederek etrafında bir danışmanlık işi kurmak

Neyse ki, her yıl onlarca etkinlikte konuştuğum gibi dünyanın pek çok yerini görüyorum.
Yola olan sevgim nedeniyle, orada ne olduğunu görmek için seyahat blogları okumaktan hoşlanıyorum. Seyahat edenlerin yurtdışındaki zamanlarını daha uzun sürdürebilmeleri için birçok farklı işe güvendiklerini gördüm. İngilizceyi ve mücevher yapımını öğretmekten, saç şekillendiriciliğine kadar. Ancak tüm bu işler özgürlüğünüzü kısıtlar ve ne zaman ve nereye seyahat edebileceğinizi kontrol edemezsiniz.
Peki ya bugün size dijital ekonomide yaşadığımız, Wi-Fi bağlantısı olan herhangi bir yere seyahat ederken para kazanmanın mümkün olduğunu söylersem.
Birçoğunuz dijital göçebeler gibi insanları zaten tanıyor olabilirsiniz.

Nitekim, Tim Ferriss, Four Hour Workweek adlı kitabıyla “yeni zengin” dönemini serbest bıraktı.
Bağlı kuruluş pazarlama işi kurarak para kazanma stratejilerini paylaşır ve operasyonlarını rahatça seyahat edebileceğiniz noktaya göre dış kaynaklardan temin eder ve otomatikleştirir.
İçerik pazarlaması gibi becerilerinizle ilgili bir danışmanlık işi bile oluşturabilirsiniz. Ancak yalnızca Instagram’a ve seyahate dayanan bir stratejim var.

Seyahat danışmanlığı.
Bu heyecan verici bir iş modeli çünkü insanların hayal gezilerini planlamasına ve para kazanmasına yardımcı oluyorsun. Seyahat planlamasında uzman olarak güvenilirliği nasıl sağlayacaksınız?
Kendinizi çok seyahat ederek ve deneyimlerinizi görsel olarak Instagramda paylaşarak tabiki.
Kendinizi Instagramda nasıl pazarlayacağımıza başlamadan önce, düzeltmem gereken birkaç şey bulmama izin verin:

 • Bu tür bir işe başlamak için bir kaç bin dolar tasarruf etmeniz gerekecek. Ve başlangıçta, para kazanmaya başlayana kadar, yaşam giderlerinin düşük olduğu yerlerde (Tayland, Kolombiya, Hindistan ve benzeri gibi) biraz zaman harcamanız gerekebilir.
  • Daha önce kurulmuş bir seyahat acentesi için yeni bir franchise açmanız gerektiğini söylemiyorum. Bu sizi programınız üzerinde fazla kontrol sahibi olma imkânı bırakmayabilir.
  • Açık havada ve macerayı seviyorsanız, eğitilebilir ve yetişkinlere, ailelere ve özelleştirilmiş grup turlarına turlar sunabilirsiniz.* ‘Dünyayı gezmek’ heyecan verici bir fikir gibi gözükse de, zorlayıcı bir adım atmaz. Belirli bir yerde ve müşterinize sunacağınız hizmetlerde bir yer bulmanız gerekir. Satmaya başlamadan önce kendiniz bir tura çıkın. Müşteri olun. Yerleri iyi tanıdıktan sonra turu konuklara sunabilirsiniz.
 • Örneğin, Vantigo, şarap turları ve bira turları dâhil , San Francisco çevresindeki turlarda uzmanlaşmıştır.
  • Bakın, seyahat ederken bir fikir verme fikriyle hepinizi heyecanlandırdım. Ama bu sizin hayatınız boyunca büyüleyici bir deneyiminiz olacağı anlamına gelmez. Misafirleriniz için sorunsuz bir deneyim sağlamak için aynı yerler arasında servis yapmaya devam edebilirsiniz. Bir iş olduğu için, çok fazla çalışma yapmanız, geri bildirim toplamanız ve hizmetlerinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekir. Örneğin, Paul ve Austin, kendilerini geliştirdikleri yeni geziler düzenlediler. Nadiren, bu yeni turlara katılmak için mezunlarını davet ettiler. (“İlk Yükseliş” olarak adlandırırlar). Daha sonra nelerin düzeltilmesi gerektiğine dair geri bildirim topladılar.Seyahat eden bir işletme, hükümet düzenlemeleri, ulaşım sorunları ve yerin iklimi dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok değişken içerir. Profesyonel bir işletme, müşterileri için kötü bir deneyim yaşayamaz. Seyahat rotalarınızla şeytanın avukatını oynamanız ve ortaya çıkabilecek olası sorunları analiz etmeniz gerekir.Acil durum planları ile en kötüsüne hazırlanın. Konuklarınızı yolculukta meşgul edecek alternatif yolları, varış noktalarını ve etkinlikleri düşünün. Unutmayın, misafirleriniz tatilde (senin aksine – her zaman yolda). Para ve zamandan öte, her yolculukta duygusal bir bağ kurarlar ve iyi vakit geçirmek isterler.
  Bu nedenle sorumluluğu kabul edin ve müşterileriniz için unutulmaz bir deneyim sağlamak için turlarınızı titizlikle planlayın.İlk seyahatinizi nasıl planlayacağınız ve sunacağınız konusunda bir fikir vermek için, WanderingEarlTours.com adresine gidin. Kurucusu Derek Baron, 1999’dan beri hiç durmadan dünyanın dört bir yanında seyahat ediyor, yaşıyor ve çalışıyor. Kişi başına 2.000 ABD dolarının üzerinde bir fiyata küçük gruplara geziler sunmakta uzmanlaşmış. Turlarının çoğu tükendi.
  Belirli bir tura bakalım: Hindistan’ın karşısında, Kasım 2017. Turun her gün ziyaret edeceği şehirlerin ayrıntılı bir güzergâhı var. Ayrıca yerleri işaretlenmiş bir harita, birkaç fotoğraf, konaklama ve seyahatle ilgili diğer bilgileri bulacaksınız. Tur fiyatı 2.100 dolar.Geçmiş müşterilerden gelen referanslardan oluşan ayrı bir bölüm var (potansiyel konuklarınızın güvenini kazanmak için önemli bir bölüm).
  Wandering Earl’ün belirli ülkeler için özel kılavuzları bile var.
  Tam teşekküllü bir seyahat acentesi kurmak istiyorsanız, Hosted Agency Reviews tarafından 7 Günlük Seyahat Acentası Yarışması’na göz atabilirsiniz.
  Turunuz için Instagram’dan nasıl müşteri alacağınıza geçelim.Pro Tip: Konaklama, hijyen, gıda taşımacılığı ve diğer düzenlemelerin en iyinin en iyisi olmasını sağlamak için daha fazla dolar harcamayı (ve düşük kar marjlarıyla çalışmanızı) tavsiye ederim. Hafif bir aksaklık bile seyahat etmeyi felakete çevirmeye yeterlidir.
  Ditch franchise , Yerel mutfağın taraftarlarıdır. Konuklarınızı yerel kültürlerine göre yerleştirin ve misafirlerin taleplerini dikkatlice dinleyin. Onlara iyi davranır ve taleplerini yerine getirirseniz, ağızdan ağıza yönlendirmeler yoluyla çok daha fazla iş bulacaksınız ve müşterilerinize tekrar kavuşacaksınız.

Seyahat işinizi Instagramda nasıl pazarlayabilirsiniz?
Seyahat etmek güzel, tuhaf ve şaşırtıcı deneyimlere eşittir. Bu deneyimlerin her birini kolayca Instagramda para birimine çevirebilirsiniz. Birkaç özel pazarlama önerisiyle konuyu genişletelim.

1. Gezilerinizden resmedilmeye değer anları paylaşın – Sahile yakın bir yerde kek yiyen bir köpek buldunuz mu? Instagram hesabınızı açın, hızlı bir başlık yazın ve resmi gönderin. Metroda backflips yapan atletik bir bayan mı gördünüz? Yayınlayın ve insanlara ne kadar harika olduğunu söyleyin (canlı videolar Instagramda git gide büyüyor ve insanların buna ilgisi artıyor).

Seyahat etmek doğal olarak fotoğrafa değer. Huzurlu plajlara, nefes kesen dağlara, görkemli gün batımlarına ve zarif gün batımlarına şahit olacaksınız. Instagram hesabınız için fotoğraf çekmek ve içerik oluşturmak için bu fırsatlardan yararlanın. Örneğin, Derek, İsveç’e giderken 8 gün boyunca ülkede olduğunu paylaşan ülkenin bu güzel fotoğrafını paylaştı.
Bazen, bir resmi tamamlamak ve düşüncelerinizi paylaşmak için daha fazla metin karakteri kullanmanız gerekir. Seyahat etmenin yine de iç gözleminize sebep olması gerekiyor, değil mi?

Mesela, Derek, geçtiğimiz 3 haftanın olaylarını ve bir zamanlar kendisi için imkânsız göründüğü şekilde seyahat edebilmek için hazır olduğunu paylaşımlarında anlatıyor. Ayrıca zor çalışmanın böyle bir yaşamı mümkün kılacağına dair yemin ediyor.

 1. Mükemmel bir manzara bulmasanız bile sorun değil. Bazen insanları büyülemek için güzel bir gün batımına veya resmedilmeye değer bir kırsal bölgeye bile ihtiyacınız olmaz. Instagram izleyiciniz seyahat etmeyi seviyor yatağınızdan bir güncelleme bile bahsettiğiniz yere taşıyabiliyor. Seyahatinizdeki bir anıya bir çırpıda bir güncelleme ile insanların yerleştiğini göreceksiniz. Aynı zamanda insanlarla etkileşime geçmek için harika bir yol.
 2. Örneğin: Aşağıdaki yazıda, Storyv sabah kahvesi ile bir resim paylaştı. Sırtındaki harita dövmesi hariç (ki bu güzel ve dikkat çekiyor), Bu sıradan ancak, Çin sınırlarına gitme planlarını paylaşıyor ve Shenzhen’e gelen insanlardan ipuçları istiyor. Bio bölümündeki bağlantıyı kontrol etmek için bir CTA koyarak, ücretsiz e-Kitaplarını PS bölümünde nasıl özenle tanıttıklarına dikkat edin.
  Hedef kitlenizden seyahat tavsiyesi alın.
  Topluluğunuz tutkulu gezginlerle dolup taşıyorsa, tek yönlü bir yol olması gerekmez. Onları planlarınız hakkında tartışmalara dâhil edebilirsiniz. Seyahat etmek istediğiniz yerlerdeki önerilerini isteyebilirsiniz.
  İşte Story tarafından Kerala’da yemyeşil bir ofisi gösteren bir İnstagram yazısı. Hannah, bu yerin dışında çalışmak ve Hindistan’a seyahat etmekle ilgilendiğini ifade ediyor ve izleyicilerini fikirlerini paylaşmaya davet ediyor.
  4. Yerel mutfağın fotoğraflarını paylaşın – Yemek, her kültürün büyük bir parçası ve insanların yeni yerler keşfetmeleri için büyük bir motivasyondur. Bu yüzden ne zaman yerel bir restoranda yemek yiyorsanız, sahip olduğunuz yemeğin kalitesiz bir resmini paylaşın.
  İVietnam hesaplarının xotours’un (Ho Chi Minh City’de yemek ve şehir turları sundukları) Instagram hesaplarında paylaştığı bir resim binlerce beğeni aldı.Yemek görsel olarak çekici olduğundan, Instagramda büyük ilgi görüyor. Eski bir matematik öğretmeni olan Jessica, yeni yiyecekleri denemeyi sever ve Instagram’daki deneyimlerinin resimlerini yayınlar. 2,5 yılda 351.000 takipçis yaptı ve yemeklerinin fotoğraflarını çekerken dünyayı gezmek için iyi para aldı.
 3. Hedef kitleniz için faydalı ürünlerin resimlerini paylaşın – Pekâlâ, biz bu Instagram para taktiğini tartıştık. Yine de, sponsorlu yayınların Instagram kitlenize para kazandırmak için harika bir yol olduğunu tekrarlamak istiyorum. İzleyicilerinizle faydalı ürünler paylaşarak, yollarda iyi para kazanabilirsiniz.
  Luxurybackpacking’den Emma, ​​69.000’in üzerinde takipçisi olan sponsorlu yazılarla her ay 2,000 – 3,000 dolar kazanıyor. 2015’in sonlarına doğru Instagram hesabına başladı ve sadece 3 ayda 10.000 takipçiye ulaştı ve biraz para kazanmaya başladı.
  Bu ipuçlarını daha önce paylaştığım stratejilerle uygularken, Instagram kitlenizi oluşturmaya başlayacaksınız. 5.000-10.000 takipçiniz olduğunda, turlar sunmaya başlayabilir ve seyahat işinizden para kazanabilirsiniz.
  Seyahat uzmanlığınızla para kazanmanın alternatif bir yolu:
  Kemerinizin altında yeterli seyahat tecrübesiyle, seyahat deneyiminizde dijital ürünler bile satabilirsiniz.

Örneğin: Chris ve Stephanie, olağanüstü seyahat başarıları olan iki yazardır. Chris, 35. doğum gününden önce 193 ülkeye seyahat etti ve Stephanie, 20 yıl boyunca yolda çalıştı ve 120 ülkeye gitti.
Kapsamlı seyahat deneyimlerini ‘Rüya Gezinizi Gerçek Yapmak’ adlı 99 $ ‘lık kursla para kazandılar. Seyahat stratejisi, havayolu ittifakları, mil kazanma, oteller, lojistik ve hatta ücretsiz seyahat etme konularını ele alan 33 derslik bir kurs verdiler.
Şu anda, kurs 69 $ için satılıyor, ancak 11.500’den fazla öğrencisi ve% 100 olumlu eleştirisi ile çok başarılı oldu.

Udemy’e göz atarsanız, Seyahatle ilgili daha birçok kurs bulacaksınız. ‘Dünyayı Özgürce Gezmek veya Dijital Bir Göçebe İçin Neredeyse Ücretsiz’ gibi birkaç kursta 7.598 öğrenci bulunuyor.
Storyv, web sitesinde ‘Hostel Nasıl Çalışır’ ve ‘Yolcu Gemilerinde Çalışmak için Para Kazanın’ gibi fikirler de dâhil olmak üzere çeşitli seyahat işleri kursları listesi hazırladı.
İnsanların seyahat dersleri almaya istekli olduklarını, özellikle de ucuza seyahat etmenin yollarını (ya da ücretsiz!) Göstermeye devam ediyor.

Çevrimiçi kurslar ve dijital ürünler seyahat ederken pasif gelir elde etmek için harika bir yoldur. Onları sunduğunuz diğer seyahat hizmetleriyle katmanlaştırmanız gerekir. Ben zaten taktik 6’da bilgi ürünlerinin oluşturulması ve satılmasından bahsettim.
Bu bizi son taktiğin sonuna getiriyor. Tamamlamadan önce eklemek istediğim bir ipucu daha var.

Bay Buffett’in ‘çeşitlendirme’ mantrası, Instagram’dan para kazanmak için geçerli.Bir girişimci olarak, Bay Warren Buffett’e büyük saygı duyuyorum.
Birçok gelir kaynağının nasıl oluşturulacağı konusundaki tavsiyesini tarafsız olarak takip ettim.

İlk işime, okuldaki sınıf arkadaşlarıma yanık CD ve siyah kablo kutuları satmaya başladım. O zamandan beri Crazy Egg, Quick Sprout, Hello Bar ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok blog ve işletme kurdum.

Benzer şekilde, Instagram oyununuzla akıllıca oynamanızı tavsiye ederim. Paylaştığım taktikleri kullanarak birden fazla gelir akışı oluşturmak için ilgi alanlarınızı ve becerilerinizi birleştirin. Bir servis danışmanı olun, uzmanlığınızla ilgili bir kurs alın ve niş ürünleriniz için bir ortak olun.

Shelcy Joseph, Temmuz 2016’dan bu yana Instagram tarafında ayda ortalama 1.600 dolar kazanan bir sosyal medya aracıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, birden fazla gelir kaynağı var:

Sponsor Yazılar: 75 $ / post yapıyor ve her ay yaklaşık 600 dolar kazanıyor.
• YouTube Reklamcılığı: YouTube Ortağı programına kaydolduktan sonra, Shelcy reklamlardan 50 dolar kazanmayı başardı. Bu çok büyük değil, ancak önümüzdeki aylarda miktarı artırmayı umuyor.

Özel Danışma: Shelcy için çok para kazanıyorlar. Yerel işletmelerden 40 dolar / saat ücret alıyor ve pazarlama, grafik tasarım ve video düzenlemelerinde onlara yardım ettikleri için yeni başlıyor. Bu hizmetleri sunmakla ayda 1.200 dolar kazanıyor.
Para kazanmanın en önemli yönü acele etmemek ve sabırlı kalmaktır. Sıfırdan başlayarak, sadece haftalar veya aylar içinde 10.000 $ / ay atlayamazsınız. Ancak, etki ve güvenilirlik oluşturdukça, iyi bir gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Zanna Van Dijk, başlangıçta Instagram gönderisi karşılığında nasıl ücretsiz ürünler aldığını paylaşıyor. Sonunda, izleyicileri büyüdükçe, markalarla işbirliği yaptı.
Sizi son bir tavsiye ile bırakacağım:
Instagramın kuralları ve algoritmaları üzerinde kontrolünüz yoktur. Instagramın, binlerce takipçisi olan kişilerin hesaplarını hiçbir uyarı yapmadan sonlandırdığı göz önüne alındığında, işinizi yalnızca Instagramda yapmak bir anlam ifade etmiyor.
Instagramı bir ticari varlık olarak kabul edin. Tüm işinizi sizi küçük kontrollerle bırakan bir kiralık arazi üzerine kurmayın. Brian Clark, bu yöntemi tamamen başka bir işletmeye bağımlı bir işletme kurmaya dijital paylaşılma olarak adlandırıyor.
Instagram kullanıcılarını platformdan çıkarmak zor. Bunu yapmak için bir kurs gibi güçlü bir olanak gerekir.
Ancak Instagram varlığınızı bir e-posta listesine genişletmenizi öneririm. Daha fazla kontrol sağlamanıza ve işinizi hedef kitlenizin tam mülkiyeti ile etkin bir şekilde ölçeklendirmenize olanak sağlar.
Daha fazla istikrar için, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satabileceğiniz ürünler ve özel bir web sitesi oluşturun.
Foundr dergisi, bir milyon Instagram takipçisini dönüştürmekten yüz binlerce girişimcinin e-posta listesini oluşturdu. Ve şimdi dergi sayılarını ve ürünlerini bir online mağaza ve diğerlerinin yanı sıra Instagram pazarlamasıyla satıyorlar.
Sonuç
Instagram, müthiş bir angajman oranını korurken, zihinsel bir hızla büyüyor.
Basit bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmaktan çok uzun bir yol kat etti. Markalar, pazarlama bütçelerinin fevkalade bir miktarını bu platforma yatırıyor.

Bu yüzden Instagram, akıllı insanlara hızlıca bir kitle oluşturma ve para kazanma fırsatı sunuyor. O kadar çok potansiyel ve iş fırsatı ile, herkes Instagram’dan para kazanabilir.

Bir tane Instagramda para kazandıran taktik uygulayarak bu büyük rehber üzerinde harekete geçmenizi tavsiye ediyorum.

Sonraki yazı: WordPress Nedir? 2022 WordPress Rehberi

0 Yorum

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.