Global Marketing Nedir?

Küresel bir marka oluşturmaya ve dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere ulaşmaya çalışıyorsanız, mutlaka etkili bir reklam stratejisi izlemeniz gerekiyor. Bilindiği üzere her markanın ve her sektörün birbirinden farklı hedef kitleleri bulunmaktadır bu nedenle de dijital medya olanaklarının kullanımı hepsinde farklılaşır. İşte bu noktada bizler de sizler için iyi bir planlama yaparak markanızı küresel anlamda tanıtma olanağı yaratıyoruz.

İçerik Yönetimi

Sosyal medyada bulunan profillerin sürekli olarak beslenmesi gerekmektedir. Bu da kaliteli içerikler ile gerçekleştirilebilir. Markanızı belirli bir pazarda tanıtmak istiyor ve bunu küresel anlamda yapmayı düşünüyorsanız sizler için fikirlerinizi global içeriğe dökebiliriz. Firma olarak sizlere blog yazıları ve görseller hazırlayarak içeriklerinizi canlı tutmanızı sağlıyoruz.

Transcreation / Kültürel Uyarlama

SEO’da önemli bir noktada bulunan transcreation yani kültürel uyarlama, bir mesajın bir dilden diğerine dönüştürülme sürecidir. Bu süreç sırasında birebir çeviri yerine diğer kültürde aynı etkiyi uyandırabilmek için farklı anlatımlar kullanılabilmektedir. Günümüzde bu yöntem markanın küresel anlamda tanıtılması için çok önemlidir.

Arama Motorları

Müşteriler, arama motorlarında farklı arama yöntemleri kullanmaktadır. Bu nedenle basit bir planlama ile herkese ulaşmak mümkün değildir. Firma olarak markanızın önemli pazarlarda aramalarda ön plana çıkmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya

Sosyal medya kampanyalarınızın da  global kullanıma hazır olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Sizlere bu yönde hedef kitlenizi belirleyerek, kaliteli içerik ve sosyal medya takibi hizmetlerini sunuyoruz.

Küresel Kampanyalar

Kampanyanızı ya da duyurularınızı birden çok kanalda ve pazarda tüm dünyaya sunmak istiyorsanız, sizler için strateji oluşturabiliriz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Günümüzde sosyal medya, kişilerin ve firmaların hedef kitlesine kendisini ve ürününü daha kolay anlatabilmesi için kullanılan en önemli araçlardan birisidir. Bu platformu etkin bir biçimde kullanabilmek, profesyonel bir destek almaktan geçer. Bizler de firma olarak sizlere sosyal medya danışmanlığı hizmetini global stratejilerle beraber sunuyor ve kitlenize hızlı ve etkili bir biçimde ulaşmanızı sağlıyoruz.

 

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu