Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları , Facebook kitlenizden yüksek kaliteli ürünler elde etmek için harika bir yoldur. Facebook reklamlarından potansiyel satış oluşturmanın en kolay yoludur.

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamlarının ne olduğunu ve nasıl çalıştıklarını bilmek istiyorsanız, kavramı anlamanıza yardımcı olacak bu linkten makalemizi okuyabilirsiniz.

Şimdi Facebook Potansiyel Müşteri Reklamlarını oluşturmaya başlayalım.

Kampanya

Reklam Yöneticisi‘ne gidin. Sol üst köşede Oluştur’u tıklayın.

Facebook Potansiyel Müşteri

Reklam Verme Amacı

Reklam verme Amacınız olarak potansiyel müşteriler bulma reklamlarını seçin ve kampanyanızı adlandırın.

facebook reklamları

Sayfa

Reklam için kullanmayı planladığınız Sayfayı seçin. Bu sayfa için reklamınızı oluşturmadan önce lütfen Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları Koşulları‘nı okuyun ve kabul edin.

Hedef Kitle

Reklamlarınızı kimlerin görmesini istediğinizi tanımlayın.Reklam setiniz için hedef kitle seçerken, yeni bir hedef kitle oluşturabilir veya kayıtlı bir hedef kitleyi kullanabilirsiniz.
Hedef kitlenizi, Özel Hedef Kitleler, Konumlar, Yaş aralığı, Cinsiyet ve Dil seçenekleri ile oluşturabilirsiniz.

Reklam Alanları

Reklamlarınızı doğru yerlerde doğru kişilere gösterin. Reklam Alanları bölümünde; otomatik ve düzenlenebilir olarak 2 seçenek vardır. Ayrıca isterseniz reklamınızın sadece Mobil cihazlarda yada sadece masaüstünde yayınlanmasını seçebilirsiniz.

Facebook Potansiyel Müşteri

Bütçe ve Plan

Yapmak istediğiniz harcama tutarını, Günlük bütçe veya toplam bütçe olarak seçebilirsiniz. Reklamlarınızın gösterilmesini istediğiniz zamanı başlangıç ve bitiş saati seçebilrsiniz. Dilerseniz reklam setinizi süresiz olarak başlatabilirsiniz.

facebook reklamları

Not: Facebook Potansiyel Müşteri Reklamlarıyla, 18 yaşın altındaki insanları hedefleyemezsiniz.

Kimlik

Eğer reklamlarınızın instagramda yayınlanmasını istiyorsanız,
Reklamınızda işletmenizin görüntülenmesini istediğiniz instagram hesabını seçin.Eğer hesabınız yoksa yinede instagramda reklam yayınlayabilirsiniz. İşletmenizi bir Instagram hesabıyla temsil etmek, reklamınız için daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olabilir.

Facebook Form Reklamları

Format

Reklamınızın reklam formatını seçin. Reklam formatınızı, döngü, tek görüntü veya video olarak seçebilirsiniz.

Metin ve Bağlantılar

Reklam metninizi ve insanların reklamınızı gördüğünde gerçekleştirmesini istediğiniz eylemi seçin. Sağdaki pencere, reklamınızın oluşturduğunuz haliyle önizlemesini sunar.

Potansiyel Müşteri

Hızlı Form

Aşağı kaydırın ve hızlı formu’nu tıklayın. Burada bir form başlığı ekleyebilir, giriş, sorular, şirketinizin gizlilik politikasını ve bir teşekkür ekranını ekleyebilirsiniz.

Form Türü: Facebook Potansiyel Müşteri Reklamlarınızın hedefine bağlı olarak formunuzu özelleştirin. Form Türü altında şunları seçebilirsiniz: Daha yüksek hacim veya Daha Yüksek Satın Alma Niyeti. Daha yüksek hacım, mobil cihazlarda hızlıca doldurulup gönderilecek form türüdür. Daha Yüksek Satın Alma Niyeti , formunuza, kullanıcıların gönderilmeden önce bilgilerini gözden geçirmelerini ve onaylamalarını sağlayan bir adım ekler. Amacınız bir anlaşma imzalamaksa bu iyi bir seçenektir.

Facebook Reklam çeşitleri

Giriş: Bu bölümü insanların neden formunuzu doldurmaları gerektiğini net bir şekilde açıklamak için kullanın.

Sorular: Seçebileceğiniz iki tür soru vardır: Otomatik olarak doldurulan sorular (örneğin cinsiyet, iletişim bilgileri v.b) Diğeri ise özel sorular. İşletmenizle ilgili özel sorular sorabilirsiniz, kısa cevap, çoktan seçmeli, koşulları, randevu planlama v.b

Facebook reklam yönetimi

Gizlilik politikası: Facebook potansiyel müşteriler bulma reklamları, şirketinizin gizlilik politikasına bir bağlantı gerektirir. Web sitenizde bir gizlilik politikası sayfanız olduğundan emin olun.

Teşekkür ekranı: Bu ekran form gönderildikten sonra görünecektir. Buraya bir harekete geçirme ifadesi veya indirme bağlantısı da ekleyebilirsiniz.

Sağ üst köşedeki Bitir’i tıklayın. Reklamınızı Reklam Yöneticisi’nden inceleyin ve yayınlamaya hazır olduğunuzda Onayla’yı tıklayın.

Bir reklam oluşturduktan sonra, müşteri adayları entegrasyonu, Facebook Pazarlama API’sinin uygulanması veya manuel indirme yoluyla potansiyel müşterilere erişebilirsiniz.

Oğuzhan Bilişik

618Media.com CEO'su, Dijital Pazarlama Uzmanı ve SEO tutkunu, her gün partnerlerin web siteleri yükselsin diye çalışmakta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu