Dropshipping Ürün Bulmak Hakkında Dikkat Etmen Gerekenler

Oğuzhan KARAHAN Avatar Oğuzhan KARAHAN 28 Nisan 2023

E-ticaret’te en çok sorulan sorulardan biri kuşkusuz ki dropshipping ürün bulmak konusundadır.

Oldukça zor bir soru aslında bu, çünkü popüler ve sana en fazla kâr sağlayan bir Dropshipping Ürün Bulmak ve seçmek isteyeceksin ama bu ürünü nasıl bulacağını bilmiyorsun. Hatta bu ürünün satılıp satılmayacağından bile emin değilsin.

Bu makale, çevrimiçi satmanız gereken ürünleri ortaya çıkarmanın farklı yollarına bakmak için bu soruya cevap arayacaktır. Gerçekten satılan ürünleri bulmak için ipuçlarını ve püf noktalarını özetleyeceğiz.

Bu tür çevrimiçi e-ticaret ürün fikirleri bulmak için, çevrimiçi olarak ne satılacağını belirlemek için Google Arama Trendleri verilerini nasıl kullanacağımızı keşfedeceğiz.

Bu araştırmanın amacı, popüler ürünleri e-ticaret sitemizde satarak gerçek kar elde etmektir.

Makale, en iyi e-ticaret ürün fikirlerini oluşturmak için sana bir yol haritası sunacak ve test edilmeye değer olmayanları stratejik olarak filtrelemek için bilgi verecektir.

Bir e-ticaret kuruluşu veya yerleşik küçük veya orta ölçekli bir işletme olsanız da, bu makalede kâr marjlarını artırmana yardımcı olacak değerli bilgiler bulacaksın.

Dropshipping Ürün Bulmak :

Neden Çevrimiçi Ürünler Satıyoruz?

Dropshipping Nedir?

Çevrimiçi olarak neler satabileceğini öğrenmeden ve ne satacağını kararlaştırmadan önce, dropshipping’in ne olduğu ve bu iş modelini seçmenin yararları hakkında hızlı bir açıklama yapmak istiyorum.

Bu şekilde, hangi ürünleri çevrimiçi satacağını başarılı bir şekilde bulmak için gereken benzersiz hususları daha iyi anlayabilirsin.

Dropshipping nedir? 

Dropshipping, satıcıların üçüncü taraf tedarikçilerden ürün ithal ettikleri ve çevrimiçi mağazalarında sattıkları giderek daha popüler bir hal alan e-ticaret biçimidir.

Bu şekilde, stoklama ürünlerinin maliyet ve yükümlülüklerini satıcılar azaltabilirler.

Dropshipper’lar fiyat işaretlemelerine karar verebilirler  ve işlerini dünyanın hemen her yerinden yürütebilirler.

dropshipping ürün bulmak

Dropshipping ayrıca e-ticaret girişimcilerine güncel trendlerin üstünde kalma özgürlüğü verir, çünkü istedikleri zaman mağazalarında satılan ürünleri kolayca değiştirebilirler.

Bunlar, daha geleneksel e-ticaret çeşitlerine göre dropshipping’i seçmenin avantajlarından sadece birkaçı.

Bazı ciddi karlar elde etmek için gereken tek şey, doğru zamanda doğru pazara satış için doğru ürünleri bulmaktır.

Dropshipping Ürün Bulmak İçin Bilmen Gerekenler


1. Dropshipping Ürün Bulmak İçin Fikirlerin Üzerinde Beyin Fırtınası

Asla boş bir sayfada başlaman gerekmez.

Kafan çoktan düşecek en iyi eşyalarla dolu: hobilerin, beğendiğin ürünler, yeni keşfedilen tutkular.

Google Trends gibi araçları kullanmak, yeni olasılıkları ortaya çıkarabilir ve ürün yatırımlarını rasyonelleştirebilir, böylece dropshipping işini başarılı bir şekilde planlayabilirsin.

google trends

Kendi beyninde hali hazırda yüzen bilgi ve ilham zenginliğine dokunarak başla.

Akla gelen her şeyi yaz. Ürünün en çok satanlar olup olmayacağını düşünmek önemli değil.

Bir sonraki adımları tamamlamak için önemli bir temel oluşturduğundan bu adımı atlamayın.

1.Diğer Mağazalara Göz Atarak Çevrimiçi Satılan Dropshipping Ürün Bulmak

1980’lerde Walmart’ın kurucusu Sam Walton, elleri ve dizleri üzerinde mağazaların etrafında sürünerek tutuklandı.

Daha sonra bir arkadaşına, rakiplerinin ürünlerini nasıl sergilediğini belirlemek için ürün rafları arasındaki boşlukları ölçtüğünü söyledi.

O zaman, Walmart satışlarda 400 milyon dolar kazanıyordu, ancak Walton, rakiplerinin ürünlerini satmak için kullandığı yaklaşımlara hakim olsaydı daha fazla kazanabileceğini biliyordu.

Diğer mağazalara göz atarken, sundukları ürünlere, en çok satan listelere ve tanıtılan ürünlere bak.

Birçok mağaza muazzam miktarda veriye sahiptir ve satışlarını düzenlemek ve ürünlerini seçmek için tüm departmanları kullanır.

Bu bilgileri kendi yararına kullan. Çok göz at ve sık sık düşün. Dropship için en iyi ürünleri bulmana yardımcı olacaktır.

2. Sosyal Alışveriş Sitelerinde En İyi Dropshipping Ürün Bulmak

Polyvore’da 100 milyondan fazla ve Wanelo’da 30 milyondan fazla ürün var. Bunlara FancyPinterest ve hatta Instagram ekle ve dünyanın dört bir yanından popülerliğe, trendlere, kategorilere ve daha fazlasına göre kolayca sıralanabilen çok sayıda ürünün var demektir.

Türkiye’deki diğer dropshipping tedarikçilerinden bahsetmiyorum bile.

Aliexpress özellikle Türkiye için iyi bir kaynak olsa da Türkiye’de satış yapmak istediğinde yerel bir dropshipper tedarikçisi bulmak çok daha sağlıklı olacaktır.

İnsanlar araştırmalarında genellikle bu siteleri göz ardı ederler, ancak hangi tür ürünlerin bir günden diğerine internette daha fazla satış yaptığını anlamak için bu sitelerde değerlidirler.

sosyal medya ürün bulmak

Bu nedenle, bu web sitelerinin her birinde bir hesap oluşturmanı öneririm. Farklı kategorilere ve listelere abone ol.

İnsanların en çok neyi beğendiğini takip et ve bunları listene ekle. Türkiye’deki tedarikçilerin bir listesini oluştur ve onlarla iletişime geç.

Kendini sürekli ilhamla çevrelediğinde, hızlı bir şekilde kâr getirme potansiyeline sahip Dropshipping Ürün Bulmak ve belirlemek üzerinde fikirleri bulacağına emin olabilirsin.

3.Arkadaşlarından Dropshipping Fikirleri İste

Bir dahaki sefere arkadaşlarınla kahve içtiğinde, popüler ürünlerle ilgili bazı Google Trendler verilerini önceden araştır ve bu öğeler hakkında görüşlerini sormayı dene.

Kendini kendi demografik özelliklerinle de sınırlama. Çok çeşitli dropshipping fikirleri ve çevrimiçi olarak satılacak şeyler hakkında daha geniş bir perspektif yelpazesi elde etmek için her yaştan ve arka plandan arkadaşlarınla konuş.

Muhtemelen düşünmediğin dropshipping fikirleriyle sonuçlanacaksın ve bunlar e-ticaret mağazanı çok daha iyi hale getirecektir.

4.Etrafından Farklı Fikirler Edin

Evine, çalışma alanına ve topluluğunuzda sıkça ziyaret ettiğin yerlere bak.

Onsuz yaşayamayacağın bir ürün var mı?

Benim için muhtemelen kitap okumak için kullandığım portatif lamba. 🙂

Hangi ürünler hayatını kolaylaştırıyor?

Süpermarkette veya yerel mağazalarda bulunmayan  bir şey var mı?

Bu soruların cevapları, amacın çevrimiçi olarak kâr elde edecek ürünleri satmak olduğunda önemli olabilir.

Şunu bir düşün:

Howard Schultz, kahve dükkanı fikrini İtalya’ya yaptığı bir yolculukta buldu ve daha sonra Starbucks olarak adlandırdı.

Bir sürü dropshipping ürün fikri seyahat ederken kesinlikle akla gelebilir, günlük yaşamda onları yerel olarak tespit etmek de eşit derecede mümkündür.

Günlük hayatını ürün fikirleri için kendi veri tabanı olarak kullanmaya başla.

Dikkatli ol ve fırsatları değerlendir. Bu zihniyeti benimsediğinde, her gün yüzlerce ürün ve dropshipping fikri görmeye başlayacaksın.

Fikrinle aktif olduğunda, mağazan için en iyi dropshipping ürünlerinin bir listesini hızlı bir şekilde bulacaksın.

Bu nedenle, dikkatli ol ve düzenli olarak ilerle.

5.Dropshipping Ürün Bulmak Üzere Fikir Ararken Kaçınılması Gereken Siteler

Çevrimiçi satış yapmak için ürün listesi oluştururken  SpringWise.com veya TrendHunter.com gibi sitelere bakmanı önermem.

Doğası gereği kötü olmalarından dolayı değil.

Aslında, başka amaçlar için harikalar.

Bununla birlikte, Dropshipping Ürün Bulmak için fikirleri üretme ve hangi ürünleri satacağına karar verme söz konusu olduğunda, ürün trend siteleri genellikle ortalama tüccar için ulaşılamayan fikirler yayınlar çünkü, çoğu zaman  zaten çok sayıda kişi bu eşyaları satarak kotayı doldurmuştur.

Diğer durumlarda, bu ürünlerin dropshipping amacıyla elde edilmesi çok zordur. Size iyi dropshipping ürün fikirleri sunacaklar, ancak mağazan için her fikir doğru olmaz.

Bunun yanı sıra bir dropshipping ürüne ya da tedarikçiye karar verirken sosyal medyada gördüklerini de hemen satın alma.

Dropshipping Ürün Bulmak ve Satmak:

En Çok Satan Ürünlere Karar Verme


Şimdi Dropshipping’i çok iyi anladığımıza göre dropshipping ürünlerini içerecek şekilde, ürün fikirleri listeni aşağıdaki hususlara göre filtreleyerek nasıl daraltacağınızı ele alacağız.

Herkes birkaç dakika içinde mağazalarında onlarca popüler ürün ithal edebilir.

Zor kısmı, pazarlama kampanyalarınızla nelerin uygun olacağını, ana sayfanda iyi görüntüleneceğini ve genellikle markanın bağlamında mantıklı olarak temel olarak hangi ürünleri çevrimiçi olarak satacağını bilmektir.

Bu tür en çok satan ürünlere ‘Alfa Ürünleri’ denir. Mağazana çok fazla trafik çeken öğelerdir.

Alfa Ürünlerini belirledikten sonra, mağazanın geri kalanını Upselling (Çapraz Satış), satış ve ilgili ürünlerle doldurmak hiç zaman almaz.

1.Dropshipping Ürün Bulmak İçin Kategori Düşün

Dropshipping’in yükselişiyle niş mağazaları trend haline geldi. Niş, o zamandan beri bir e-ticaret alanında kanıtlanmış, başarılı bir stratejiye dönüştü.

Mantıklı olan da bu’dur. Potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için büyük mağazalarla savaşmanın bir faydası yoktur. Çok geniş veya genel kategorilerden kaçın.

Kitleler zaten her gün binlerce teklife maruz kalıyor.

Bunun yerine, daha büyük oyuncular tarafından yetersiz hizmet verilen niş ürünler sağlamaya bak.

Örneğin, normal bir kemer için belirli bir ilgi grubu yoktur, ancak bisiklet ekipmanının bisiklet meraklıları ile iyi yankılanacağını kolayca söyleyebilirsin.

Kategorini bul. Niş dropshipping ürün fikirleri ile gelebilirsen, çevrimiçi ürün sattığında zaten kar elde etme olasılığın daha yüksek olacaktır.

2.Dropshipping Ürün Bulmak İçin ‘Uzak Durulması Gereken ‘ Kategoriler

Bu kategorideki bazı ürünler niş ürünlerle çakışsa bile, ‘uzak durulması gereken’ kategorilerde listelenen öğeleri hariç tutarak ürün seçimini daraltmak önemlidir.

Bazı ürün kategorileri son on yılda önemli ölçüde büyüdü ve zaten bu eşyaları tedarik eden çok fazla güçlü satıcı ve daha küçük dükkan var.

 • Sadece e-ticaret büyüme oranlarına bak: kitaplar ve mücevherler kesinlikle bitmez.
  Amerikalıların % 80’in den fazlası son üç ay içinde çevrimiçi olarak elektronik eşya veya kıyafet satın aldıklarını söylüyor, bu da zaten güvenilir mağaza seçimlerine sahip oldukları anlamına geliyor.
 • Fikir listenden aşağıdaki genel kategorileri işaretle: kitaplar, mücevher, elektronik eşya ve giyim. Bir niş bularak daha spesifik olmanız gerekmektedir.

Bu kategorileri tamamen geçmeni önermiyorum. Büyük beden kadın giyim, erkek giyim, özel yürüyüş / bisiklet elektronik dişli veya mumlarda gizli mücevher satabilirsin.
Mağazanı benzersiz kılacak ilginç bir alt kategori bulmaya daha fazla dikkat etmeni öneririm. Genel kategorilerde ürün satma tuzağına düşme.

3.Müşterilerin Tekrar Tekrar Satın Alacakları Dropshipping Ürün Bulmak ve Belirlemek

Bazen bir kerelik çevrimiçi siparişler en iyisidir, ancak birçok kez ürününü satın alan birçok kişiye güvenen küçük  kar marjlı ürünler seçersen, bu uzun ömürlü satış  için en iyi strateji olmayacaktır.

İnsanların senden fazla mesai yapacağı çevrimiçi ürünleri düşün ve onlarla marka sadakati oluştur.

müşterileri bulmak

Kozmetik , giyim ve parti malzemeleri, insanların yıl boyunca birçok kez ihtiyaç duyacağı ürünlere örnektir.

Re-marketing kampanyaları ile hedeflemelik satın alımlarından sonra ve kişiselleştirilmiş e-postaları takip etmek, onları gelecekte sana geri getirecek harika bir ilişki yaratacaktır.

Kampanyanı onlara uyacak şekilde planlıyorsan, bu müşterilerin yaşam boyu değeri bir kerelik tüm müşterilerinden daha yüksek olabilir.

4.Fiyattan Yararlan

Hatırlanması gereken birkaç genel kural var: fiyat ne kadar düşükse, satış getirisi o kadar iyi olur. Fiyat ne kadar yüksek olursa, daha fazla destek sağlaman gerekir.

Getiri oranı genellikle bu fiyat aralığında daha pahalı bir üründen daha yüksektir, çünkü satın alma işlemi alıcı tarafından daha az dikkate alınmasını gerektirir.

Genellikle daha ucuz ürünlerle daha fazla müşteri desteği sunmak zorunda kalmazsın.

Sadece bu nedenlerden dolayı, mağazanın gelişmekte olan pazarlardaki başarı olasılığını arttırırsın.

Çin’den dropshipping ile dünyanın her yerinde bir şeyler satabilirsin.

Türkiye’de yaşayan insanlar için farklı bir bütçeleme olsa da diğer yerler için bütçelemelerin yerel ekonomiye göre belirlenmesi gerekir.

Gelişmekte olan / ihmal edilen pazarlarda kesinlikle bir şeyler satmayı denemelisin. Düşük reklam maliyetleri ve rekabet, daha yüksek bir YG’ye eşittir. Dil engeli hakkında endişelenme.

Bu nedenle, ürünlerini nerede satacağına karar verirken her zaman farklı pazarları araştırmaya devam et .

Şu anda, listeni gözden geçirmeni ve 60 dolardan fazla olan herhangi bir dropshipping fikrini tekrar düşünmeni öneriyorum.

5.Dropshipping Ürünlerini Satarken ePacket’ten Yararlan

ePacket, Çin’den dünya çapında 30’dan fazla ülkeye hızlı sevkiyat yapılmasına izin veren harika bir hizmettir.

Bunu yapmak için, bir ürünün ağırlığı 3 kg’ı geçemediğinden ve paket boyutu en az 14 cm x 11 cm ve uzunluk, genişlik ve yükseklik arasında 90 cm’den fazla olmamak üzere ağırlığı ve boyutu göz önünde bulundurman gerekir.

Gönderilen ürünün değeri de 400 $ ‘dan fazla olamaz.

ePacket hakkında daha fazla bilgi almak istersen, rehberimize göz atabilirsin.

6.Kalıcı Bir Dropshipping Ürün Bulmak

Çevrimiçi sattığın dropshipping ürünlerinin, bazı parametreler ayarlamadığın sürece dünyanın herhangi bir yerine gönderilebileceğini unutma.

Bu, teslimatın çok fazla boşaltma ve yeniden yükleme de dahil olmak üzere uzun bir süreç olabileceği anlamına gelir.

Süs eşyaları gibi kırılgan ürünler seçersen, taşınırken  kırılabilirler. Bu da kontrol sahibi olmadığın bir şeydir.

Bu, mutsuz müşterilere ve mağazanın güvenilirliğine zarar verebilecek birçok iadeye yol açabilir.

Geri dönüşlerde ve hoşnutsuz müşterilerde zaman kazanmak için sağlam ve uzun geçiş sürelerinde hayatta kalabilen bir ürün seç.

7.Daha Fazla Dropshipping Ürün Bulmak ve Satmak için Pazarlama Kanallarını Tanı

İyi bir kazanç sağlama potansiyeline sahip ürünleri çevrimiçi satmayı öğrendikten sonra, pazarlama stratejinizi düşünmeniz gerekir. Sadece iyi dropshipping ürün fikirlerine sahip olmak yeterli değildir.

E-ticarette başarılı olmanın önemli bir yönü olduğundan, bu ürünleri nasıl satacağına dair bir planı olmalıdır. Doğru pazarlama planın varsa, kolayca çevrimiçi satış yapabilirsin.

Etkin bir şekilde pazarlama, rakiplerinden farklı olmanın birincil yoludur ve hizmetindeki farklı pazarlama kanallarına aşina olmak işin için çok değerli olacaktır.

google ads

Basitçe söylemek gerekirse, farklı pazarlama kanalları farklı ürünler için daha popüler olacaktır. Ürünü seçtikten sonra, hangi pazarlama kanalının bunun için en iyi yol olacağını bulman gerekir.

Facebook’ta 800 tl’lik bir elektrikli kaykay reklamı yapmak en iyi fikir olmayabilir, ancak Google Ads’de reklam vererek başaraya gidebilirsin.

Bir elektrikli kaykay kendiliğinden bir satın alma değildir, çoğu durumda insanlar, hangi mağazaların sattığı da dahil olmak üzere daha fazla bilgi edinmek için Google’da arama yapar.

İnternette düzinelerce başka pazarlama kanalı var, ancak PR dublörlerinin, ortak markalama fırsatlarının veya video pazarlamasının, işlerine yeni başlayan herkes için doğru seçenekler olacağından şüpheliyim.

Ancak, gelecekte bağlı kuruluş pazarlamasını düşünmek isteyebilirsin, bu nedenle akılda tutulması gereken bir şeydir. Kaynaklarını (zaman, para, bilgi) incelemeyi ve ardından koşullarında mümkün olan bir veya iki pazarlama kanalı seçmeyi unutma.

Ardından, bu kanallara uymayan tüm dropshipping fikirlerini çaprazla.

8.Anahtar Kelime Araçları ve Google Eğilimleri

Google Ads’i bir pazarlama kanalı olarak kullanacaksan veya genellikle sitene gelen organik trafiği artırmaya çalışıyorsan, anahtar kelime araçları ve Google Eğilimler şarttır. Bunlar, şu anda hangi ürünlerin trend olduğunu görmene yardımcı olur.

Ayrıca, bu araçlarla dropshipping ürün fikirlerin için talebi kontrol edebilirsin.

 • Anahtar Kelime Aracı

Ürün fikirlerine bir göz at. Her bir ürün adını ve varyasyonunu Google Anahtar Kelime Analiz aracına gir.

Sistem daha sonra, anahtar kelimelerin ne kadar rekabetçi olduğu konusunda veri üretecek ve bu da mağazanda bu ürünleri satmaya çalışırken ne kadar rekabet edebileceğini gösterecektir.

‘Anahtar Kelimeler Fikirleri’ni seç ve Düşük Rekabetçi Anahtar Kelimelerin her birinin kaç arama aldığını gör.

Başlarken, bu anahtar kelimelere özellikle dikkat etmek iyidir, çünkü bunlar bütçeye daha uygun olur ve bir kişi Google’da bu ürünü aradığında daha az rekabete karşı kalırsın.

Diyelim ki tüm bu trafiği alabilirsin ve % 2’si mağazanızdan satın alacaktır.

google kelime anahtarı

Bu talep yeterli olur muydu?

Anahtar, ürünlerin kalabalığın arasından sıyrılmak için yeterli talep ve yeterli rekabet arasında güzel bir yer bulmaktır.

 • Google Arama Trendleri

google.com adresine git ve burada aynı adımları takip et. Ürün fikirlerinin her birini aramaya gir ve arama hacmine göre ilgi alanlarını belirle.

Yalnızca şu anda nelerin trend olduğunu görmekle kalmaz, aynı zamanda belirli bir anahtar kelime aramasının sıklığıyla ilgili verileri de görüntüleyebilirsin.

Eğilim artıyor veya azalıyor mu?

Herhangi bir kalıp var mı?

Ani artış görüyor musun?

Bu bilgiler, belirli bir ürünü satmanın doğru zamanının olup olmadığına karar vermede çok yararlı olabilir.

Google Arama Trendleri, ülke veya bölge gibi şeylere dayalı arama verilerini görüntüleyebildiğin için müşteri davranışlarını daha iyi anlamana da yardımcı olabilir.

9.Hangi Ürünlerin Çevrimiçi Satılacağını Öğrenmek ve Doğru Dropshipping Ürün Bulmak

Genel olarak, arama trafiği çok az olan veya hiç olmayan (500’den az aylık arama) ürün kategorilerinden kaçınmalısın.

Organik olarak büyümeyi planlıyorsan, Google Anahtar Kelime Analiz Aracı’na göre rekabet gücü yüksek tüm ürün fikirlerini de reddetmelisin.

Esasen, çok rekabetçi olmayan ve yine de bu ürün için bir talep olduğunu belirtmek için yeterli olan bir arama hacmi arasında doğru dengeyi bulmak istiyoruz.

10.Google’da Ne Satacağını Belirlemek için Mevsimlik Dropshipping Ürün Bulmak

Google’daki bir ürünle ilgili bir artış olduğunu görmek heyecan verici olsa da dikkatli ol.

Ürün sadece yılın zamanı nedeniyle yüksek talep görüyor olabilir.

Dropshipping Ürün Bulmak için yaptığın araştırmalarda işte en dikkat etmen gereken bir diğer madde de bu yüzden bu’dur.

Örneğin, Yılbaşı süsleri gibi mevsimlik ürünlerden kaçın. Sezonluk öğelere odaklanarak satış döngünü azaltırsın.

Yılbaşı dekorasyon satışlarının çoğu sonbahar ve kış aylarında gerçekleşir. Bunlar muhtemelen yılın bu zamanı için en iyi dropshipping fikirlerinden bazılarıdır, ancak mağazanda yıl boyunca satışa sunulacak temel ürünlere ihtiyacın olacaktır.

yılbaşı ürün bulmak

Öğeler mevsimsellikten etkilendiğinde çevrimiçi şeyler satmak kolay değildir.

Yılın farklı zamanlarında popüler olan öğelerin çevrimiçi bir karışımını satmayı seçerek daha uzun vadeli bir stratejiye sahip olabilirsin.

11.Telif Hakkıyla Korunan Dropshipping Ürün Bulmak

Mağazan için markalı ürünler alırken dikkatli ol. Telif hakkıyla korunan ürünler satan tedarikçiler bulmak her zaman kolay değildir. Telif hakkıyla korunan ürünleri az bilinen tedarikçilerden temin ediyorsan, sahte ürünler satma şansınız vardır.

Logoları ve tasarımları diğer markalarla aynı veya çok benzer olan öğeler kesinlikle yasal sorunlara veya en azından işletmenin itibarını zedelemeye müsaittir. Bu nedenle, bu gerekçelerle ürün seçerken çok dikkatli olmalısın.

Mevcut bir markayı andıran her şeyi temizlemeni ve bunun yerine kendi markanı oluşturmaya odaklanmanı öneririz.

Bu, uzun vadede daha sürdürülebilir ve gurur duyabileceğin bir iş yaratmana neden olacaktır.

12.Çevrimiçi Satış Yapman İçin Gereken Rekabet Hususları

Bu noktada, bunu kanıtlanmış stratejilere dayanarak listeni sadeleştirebildin ve artık kalan son dropshipping fikirleri için hazırsın.

Son önemli husus rekabettir. Yukarıda önerilen geniş kategorileri aşarak, Amazon gibi dev perakendecilere karşı rekabetten zaten kaçındın. Yine de, niş ürünler satma fikrini ortaya çıkaran tek kişi olduğunu düşünme.

Rekabetini değerlendirmek sonsuz bir görevdir ve bununla ilgili birçok yol vardır.

Ancak kesin olan bir şey de var. Reklam vermeye başlamak üzere olduğun ürünün diğer web siteleri arasında zaten yaygın olup olmadığını kontrol etmen gerekir.

Google’a bir ürün ve ardından ürün görsel araması yapmayı dene.

Kaç sitenin benzer ürünlere sahip olduğuna bak. Dropshipping yapıyorsan, mağaza sahiplerinin çoğu muhtemelen aynı resimlere sahip olacaktır.

Rakiplerini bul.

Ardından, fiyatlandırma stratejilerini, popülerliğini / trafiğini ve hangi pazarlama kanallarını kullandıklarını kontrol et. Büyük bir rekabete sahip olan tüm ürün fikirlerini çaprazla.

13.Tedarikçilerden Numune Sipariş Etmek

Çevrimiçi mağazanda satmak için bazı dropshipping ürünleri seçtikten sonra, bunları bazı tedarikçilerden sipariş et ve müşterilerinin hangi ürünle karşılaşacağını ilk sen gözlemle.

Tekliflerinin arkasında durabilmen için teslimat süreleri, ürün kalitesi ve izleme yetenekleri hakkında bilgi edinmen gerekir.

Bu nedenle tedarikçilerinden numune ürünleri sipariş et ve ürünleri bir alıcı gibi incele. Deneme yap, sağlamlığından ikna ol. Sonuçta onu satacak olan sensin, tedarikçin değil.

Online Satış Yapmak:

Nerede Çevrimiçi Satış Yapılır


Dropshipping ürünleri listene karar verdikten sonra, bunları çevrimiçi olarak nerede satacağını seçme zamanı gelmiş demektir.

Bir web siten olacak mı? Sosyal medya üzerinden ürün satacak mısın? Herkesin istediği bir marka oluşturmak için etkileyicilerle çalışabilir misin?

Bunlar, e-ticaret yolculuğunun bir sonraki aşamasına geçmeden önce sorman gereken önemli sorulardır.

Web Siteni Kurma

Çevrimiçi ürün satmak geleneksel olarak bir web sitesi aracılığıyla yapılır ve bir web sitesine sahip olmak için Shopify, Wix veya WordPress gibi bir e-ticaret web sitesi platformu seçmelisin.

ürün websitesi

Oberlo ile dropship yapmak istiyorsan, 14 günlük ücretsiz deneme süresi olan Shopify’ı kullanabilirsin.

Kaydolduktan sonra web sitesi şablonunu seçebilir ve web sitende olması gereken sayfaları ve içeriği planlamaya başlayabilirsin.

Daha sonra ürünlerini Oberlo’dan Shopify mağazanıza aktarman ve müşterilerinin seveceği cazip ürün açıklamaları eklediğinizden emin olman gerekir.

Web siteni canlı yayınlamadan önce, her şeyin düzgün çalıştığından ve adımların doğru sırada olduğundan emin olmak için çıkış sürecini test etmen gerekecektir.

Son olarak, çevrimiçi mağazanızı yansıtan bir web sitesi ismi bulmalısın.

Facebook’ta Satış

Kitlen Facebook’ta etkinse, Facebook İşletme sayfana bir Facebook Mağazası Sekmesi ekleyerek ürünlerini burada satmayı neden düşünmüyorsun?

Sadece yedi hızlı adımda bunu gerçekleştirebilirsin.

 • Adım 1: Mağazanı Facebook sayfana bağla
 • Adım 2: Facebook’ta gösterilecek ürünleri ve koleksiyonları seç
 • Adım 3: Facebook işletme sayfana “Mağaza” sekmesini ekle
 • Adım 4: Websitende Facebook Mağazası sekmeni yapılandır
 • Adım 5: Facebook Mağazana ürün ekleme
 • Adım 6: Facebook yayınlarındaki ürünleri etiketleme
 • Adım 7: Ürünlerini ve siparişlerini yönetme

facebook mağaza

Hepsi bu, Facebook’ta satış yapmaya başlayabilir ve reklam için biraz para harcayabilirsin.

Çevrimiçi bir mağazan varsa veya bir mağaza kurmak istiyorsan, Facebook’u kullanmak satışlarını artırmanın kolay ve etkili bir yoludur.

Facebook Mağazası, daha geniş bir müşteri tabanına ulaşmak için ürünlerinizi satabileceğiniz bir sayfadır. Bir Facebook mağazası, Facebook Sayfanız üzerinden ürün satmanıza olanak tanır.

İşletmen için kişisel Facebook hesabından ayrı bir Facebook Sayfası oluşturabilirsin.

Neden bir Facebook Mağazası oluşturmak istediğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Kesinlikle harika bir e-ticaret web sitesine sahip olmak yeterli mi?

Tekrar düşün!

Facebook’un her ay 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Bu, geri dönmek için çok fazla potansiyel müşteri!

Orada tüm bu kullanıcılar ile, onlara hitap etmek ve geleneklerini getirmek için bir Facebook Mağazası sayfası oluşturmaya değer.

Ama bunu yapmanın en iyi yolu nedir?

Facebook’ta satış yapmanın iki yolu vardır:

 1. Facebook Mağazanı oluşturmak, ürünleri listelemek ve ödemeleri bağlamak için bir alışveriş sepeti kurmak için Facebook platformunun kendisini kullan. Bu satışın daha temel bir yoludur.
 2. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için bir e-ticaret web sitesi oluşturucu kullan, ardından ürünlerini otomatik olarak Facebook Mağazası sayfana bağla. Bu çok az teknik bilgi gerektirir ve kurulumu ve yönetimi kolaydır.

İkinci seçeneği öneririz. Facebook üzerinden satmak için Shopify gibi bir e-ticaret oluşturucuyu kullanmak daha iyidir: sadece bu seçenek çok daha basit değil, aynı zamanda çevrimiçi işinize çok daha kapsamlı bir çevrimiçi varlık kazandırır.

Facebook, bu özel web sitesi oluşturucularına kıyasla sınırlı e-ticaret işlevlerine sahiptir.

Örneğin, müşterilerin arasından seçim yapabileceği daha az ödeme seçeneği vardır, yalnızca fiziksel ürünler satabilirsin ve bazı seçenekler yalnızca ABD’de kullanılabilir.

Çevrimiçi mağazanı Facebook Mağazana bağlayarak her iki dünyanın da en iyisini elde edersin!

Facebook İşletme Sayfanı oluşturduktan sonra, bu sayfada mağazan için bir sekme oluşturarak Facebook’ta satış yapmaya başlayabilirsin.

Söylemeye gerek yok, insanların Facebook Mağazanızdan alışveriş yapmasını sağlamak için, genel iş pazarlama planınızın bir parçası olarak Facebook kitlenizi / topluluğunuzu büyütmelisiniz.

Facebook topluluğuna katılmak, işinizi büyütmek için mükemmel bir yoldur.

Facebook, belirli ilgi alanlarına sahip kullanıcıları hedeflemenizi kolaylaştırır ve içeriğinizi paylaşmayı (viral pazarlama) tek bir platforma bağlı kalmaktan çok daha kolay hale getirir.

E-ticaret web sitesi oluşturucuları, işletmelerinizin çevrimiçi varlığını en üst düzeye çıkarmak için özel özelliklere ve işlevlere sahiptir.

Facebook Mağazanızı doğrudan Facebook üzerinden oluşturursanız, siz ve müşterileriniz için sınırlamalar vardır:

bunlar arasında senkronizasyon eksikliği ve ödeme türleri ile daha düşük kaliteli ürün resimleri bulunur.

Bununla birlikte, bir Shopify web sitesini Facebook Mağazanıza bağlayarak bu hayal kırıklıklarından kaçınabilirsiniz.

Özel bir oluşturucu kullanarak gelen gelişmiş e-ticaret özelliklerini korurken aynı geniş kitleye hitap edeceksiniz.

Facebook Mağazanıza bağlanmak için bir web sitesi oluşturucu kullanarak, herhangi bir satın alma otomatik olarak envanterinizden çıkar.

Bu, mağazanızı yönetmeyi çok daha kolay hale getirecektir!

Kullanıcı yolculuğunu olabildiğince basit tutmak için ödünç alma işleminizi Facebook sayfasında tutabilir veya daha geniş bir ödeme türü yelpazesi sunmak için müşterileri kendi web sitenizin ödemesine yönlendirebilirsiniz.

Facebook’ta satışa başlamanın en kolay yolu nedir?

Web sitesi oluşturucular, Facebook Mağazanı, kodlama ile uğraşmanıza gerek kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde kurmana olanak tanır. Yapman gereken ilk şey bir Facebook İşletme Sayfası kurmak olmalı.

Bu, Facebook üzerinden satış yapmak ve Facebook Mağazanızı oluşturmak için gereklidir. O zaman tek yapman gereken çevrimiçi mağazana bir uygulama eklemek ve hemen Facebook’ta satış yapacaksın!

Bir web sitesi oluşturucusunun ne olduğundan emin değil misin?

Basitçe söylemek gerekirse, bir web sitesi oluşturucu bir web sitesi veya çevrimiçi mağaza oluşturmanın en hızlı, en kolay ve en ucuz yoludur.

Daha iyi haber mi? Tüm ürünlerini otomatik olarak Facebook Mağazana bağlayabilen bir dizi e-ticaret platformu vardır.

 • Shopify – En yüksek oy alan e-ticaret web sitesi oluşturucusu
 • BigCommerce – çok sayıda ürünü çevrimiçi satmak isteyen işletmeler için mükemmel bir tercih
 • Squarespace – endüstri lideri şablonları ve tasarımları sayesinde yaratıcı işletmeler için mükemmel

Bu üç e-ticaret üreticisine tavsiye ediyoruz çünkü çok çeşitli işletmeler için en üst düzey hizmet sunuyorlar. Shopify, herhangi bir çevrimiçi işletme için çok yönlü bir seçenektir ve dünya çapında 1 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir.

BigCommerce’in güçlü özellikleri ve etkileyici uygulama mağazası, kapsamlı bir envanteri yöneten büyük işletmeler için popüler bir seçimdir.

Ve Squarespace, yüksek kaliteli tasarımları ve nakliye ücreti hesaplayıcısı ile yaratıcı işletmeler için idealdir.

Kendi çevrimiçi mağazanı oluşturduktan sonra, Facebook’ta satışa başlamak için bir Facebook Mağazası kurarak işletmenin varlığını genişletebilirsin.

E-ticaret mağazanı oluşturmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturucu kullandıysan, ürünlerinizde yaptığınız değişiklikler veya güncellemeler otomatik olarak Facebook Mağazana gönderilir.

Buradaki avantaj, ürününü bir kez güncellemen ve Facebook Mağazanın da sorunsuz bir şekilde güncellenmesi ve böylece zamandan ve akıl sağlığından tasarruf etmendir!

Instagram’da Satış

Ürünlerini Instagram’da satmak isteyip istemediğine karar vermeden önce ülkenin bu özellik için uygun olup olmadığını kontrol etmelisin. Bundan sonra Instagram Alışveriş özelliğini ayarlamaya başlayabilirsin.

 • Adım 1: Instagram hesabını Facebook işletme sayfana bağla
 • Adım 2: Instagram işletme hesabı oluştur
 • Adım 3: Sitene Instagram satış kanalını yükle
 • Adım 4: Ürünlerinin bir resimini yükle
 • Adım 5: Ürünlerini etiketle
 • Adım 6: Ürün listenden bir ürün seç
 • Adım 7: Ürünlerini Instagram Hikayelerinde sat

Influencer Pazarlama

Influencer pazarlama, ürünlerini çevrimiçi satabileceğin başka bir tekniktir.

Influencer olan kişi, komisyon karşılığında verdiğin bir ürün veya hizmeti tanıtmak için markanla birlikte çalışır.

Bu nüfuz sahibi, belirli bir alanda güvenilirliği olan bir kişi olarak, ürününü olumlu bir şekilde teşvik etmek için takipçileri üzerindeki etkilerini kullanarak satışlara yol açacaktır.

Influencer pazarlama, birçok yeni içerik veya reklam oluşturmak zorunda kalmadan rakiplerinin önüne geçmek ve markanı oluşturmak için harika bir yol olabilir.

Bu pazarlama yöntemi Instagram, Snapchat, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak kitlen arasında popülerse herhangi bir çevrimiçi kanalda etkili bir şekilde yapılabilir.

Sonuç Olarak Online Neler Satmalıyız?


Bir e-ticaret girişimcisi olarak , hangi öğelerin işletmen için kâr potansiyeline sahip olduğunu anlamak için açık bir ürün seçim sürecine ihtiyacın vardır.

İnsanlar, çok fazla zaman ve çaba harcamadan dikkatli bir şekilde düşünmeden, dropshipping ürün fikirlerini bir hevesle seçerler.

Listeni daraltmak ve hangi ürünleri satacağını anlamak için burada anlattığım hususları kullan.

E-ticaret mağazan için en iyi dropshipping ürün fikirlerini doğru bir şekilde araştırmak ve test etmek için kendine zaman ayır.

Sonucunda da en iyi mağazayı kur ve satış rakamlarının üst sıralara çıkmasını izlemeye başla. 🙂

Sonraki yazı: Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

4 Yorum
 1. samet toy dedi ki:

  Dropshipping Ürün Bulma konusunda artık bir nebzede olsa uzmanlaştım.
  İçeriğin açılma hızı biraz geliştirilebilir Teşekkür Ederim.

  • Berat Uslu dedi ki:

   Size bir nebze olsa katkı sağlayabildiysek ne mutlu bizlere. Önerinizi Dikkate alıp en kısa sürede düzeltmeye çalışacağız. Teşekkür Ederiz.

 2. müco celik dedi ki:

  Konu hakkında yazılabilecek en iyi makaleyi yazmışınız.

  • Berat Uslu dedi ki:

   ”Sonuç Olarak Online Neler Satmalıyız?” bu konuda uzman iddialı yazarlarımız bulunuyor.
   Mutlaka takipte kal.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.