Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oğuzhan KARAHAN Avatar Oğuzhan KARAHAN 30 Nisan 2023

Kimsenin almak istemediği bir e-postaydı… Amazon Satış Ortaklığı Programı imzalı bir mail gelmişti.

Orada oturup bir kahve içeriz ve planlarımızdan bahsediyoruz. Birden markalarımızdan birinin mailine şöyle bir mail geldi.

Üstelik bu mail tanıdığı birinden değildi.

Amazon Satış Ortaklığı Programından şöyle bir mail aldı.

Amazon Ortakları Programından Merhaba,

Hesabınızı incelerken, müşterileri Amazon Sitesi’ne yönlendirdiğiniz araçların Ortaklar Programı İşletme Sözleşmesi’nin şartlarına uygun olduğunu doğrulayamadık. Bu nedenle, bize Müşterileri Amazon Sitesi’ne yönlendirmek için kullandığınız yöntemlerin ayrıntılı bir tanımını Çalışma Anlaşmasına uygun olarak bildirmenizi rica ediyoruz: Aşağıdakilere uyumu onaylamak için istediğimiz bilgileri bize vermelisiniz bu işletme sözleşmesi.

Gönderdiğiniz açıklama, örneğin, afiş reklamlarınızın yayınlandığı web sitelerinin tanımlanmasını, kullandığınız reklam hizmetlerini, Sitenizin trafiğini gösteren kaynak araçlarını ve kaynaklarını, kullanmak için kullandığınız anahtar kelimeleri gösteren Sitelerin ekran görüntülerini içermelidir. yönlendirmeler, kullandığınız tüm eklentiler veya tarayıcı eklentileri, Sitelerinize canlı bağlantılar, müşterilerinizin çoğunluğunun Amazon Sitesine özel bağlantılarınız üzerinden almak için yaptıkları tıklamaları çoğaltmamıza izin veren bir bağlantılar dizisi ve diğer bilgiler bu, burada bulabileceğiniz Çalışma Sözleşmesine uygunluğunuzu doğrulamakla ilgili olacaktır: https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/ag Agreement.

Ayrıca, trafik gönderdiğiniz tüm alanlar dahil olmak üzere hesap bilgilerinizi güncellemek için bu süreyi kullanın.

Lütfen istenen bilgileri burada bulunan Bize Ulaşın formunu kullanarak 5 iş günü içinde bize gönderin:

https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/contact

Yukarıdakilerle ilgili olarak sizden haber alamazsak, ya da cevabınıza dayanarak, yöntemlerin Çalışma Sözleşmesine uygun olduğunu doğrulayamayız, Ortaklar Hesabınızı kapatacağız ve ücretlerini ödeyebiliriz.

Anlayışınız için teşekkür eder ve yakında sizden haber almayı umarız.

En derin saygılarımızla,

Amazon.com

https://www.amazon.com/associates

… Denetleniyorduk.

Hesabımızda bir sorun vardı ve bir şeyi düzeltmek ve sitelerimizdeki her sayfanın Amazon’un Hizmet Şartlarına uymasını sağlamak için yalnızca beş günümüz var.

E-postanın karakteristik olarak belirsiz olmasına yardımcı olmadı, bu da denetimi neyin tetiklediğini bilmiyorduk.

Sonraki 5 gün bir çılgınlık oldu. Herhangi bir şeyi bile düzeltmeden önce, gerçekte belgeleri anladığımızdan emin olmak için tüm Amazon Hizmet Şartlarını yeniden okumak zorunda kaldık. Sonra, her biri farklı şekillerde kurulmuş sitelerimizi uygulamak zorunda kaldık.

Hayatta mı kaldık?

Size tam olarak aşağıda olanları anlatacağım.

Ancak bu neden korkutucu bir maildi diye sorduğunuzu duyuyor gibiyim. Neden mi korkutucuydu. Çünkü diğerleri gibi, Amazon Satış Ortaklığı işimizin oldukça büyük bir parçası olmuştu.

Biz de bu konuda zorlu bir dalış yapmaya zorlamak yerine, genel olarak program hakkında kapsamlı bir rehber oluşturmak istedik.

İşte bu: Amazon Satış Ortaklığı için bulabileceğiniz en kapsamlı rehber!

Tabii ki, her köşeyi ve halı altını kapsayamıyoruz, ancak bir Amazon Satış Ortaklığı hakkında bilmesi gereken her şeye genel bir bakış sunmaya çalışıyoruz.

Başka bir deyişle, herhangi bir düzeyde bir bağlı kuruluşsanız, bu sizin için geçerli olacaktır. Elbette, kıdemli bir kişiyseniz, daha ileri bölümlere atlamaktan çekinmeyin.

Başlayalım.

Bölüm 1: Amazon Associates Genel Program Bilgisi

Bölüm 1:

Amazon Satış Ortaklığı Genel Program Bilgisi


Amazon Satış Ortaklığı bir bağlı kuruluş programıdır.

Amazon, dünyanın en büyük perakendecilerinden biri olduğu için, ortaklık programlarının da dünyanın en büyüklerinden biri olması sizi şaşırtmamalıdır.

Tekrarlıyorum, Amazon, dünyanın en büyük perakendecilerinden biridir. Aslında, yalnızca ABD’de, tüm çevrimiçi satışların yaklaşık yüzde 40’ından sorumludur. Ve herkes perakende devinin karının bir kısmına erişebilir. Tek yapmanız gereken bir web sitesine veya sosyal medyaya sahip olmak ve Amazon Satış Ortaklığı programına kaydolmaktır.

Ben bunu yazarken bile Amazon Satış Ortaklığı, tüm web sitelerinin % 0,8’inde kullanılıyor (bu oldukça fazla biliyorum). Bu, reklam veya bağlı kuruluş ağlarından para kazanan tüm sitelerin toplam % 2.6 pazar payını temsil eder.

Perspektif olarak koymak gerekirse, toplamda 1,5 milyar web sitesi ve aktif olan 200 milyondan fazla web sitesi var. CNN, New York Times veya Buzzfeed gibi şirketler Amazon Satış Ortaklığı programı ile para kazanıyor.

Amazon için, yönlendirmeler şu anda ayda 2,6 milyar olan tüm trafiğin % 8’ini temsil ediyor ve bu sadece şirketin bir ABD etki alanı olan Amazon.com için. (Kanada için Amazon.ca, Almanya için Amazon.de var.)

Yalnızca ABD’de Amazon, tüm çevrimiçi satışların % 49’undan fazlasından sorumludur.

amerikan şirketler

Başka bir deyişle, Amazon çok büyük ve Amazon Satış Ortaklığı Programı da öyle.

Programı kişisel olarak kariyerim boyunca başladığım neredeyse tüm siteler için birincil para kazanma yöntemi olarak kullandım ( şimdiki yılda altı rakam kazananlar dahil) .

İşte o siteden örnek bir kazanç ekran görüntüsü.

AMAZON RAPOR

Amazon’un Amazon Satış Ortaklığı Programına kayıtlılar olarak da bilinen ortaklık programı, kullanıcıların web sitelerini, bloglarını veya sosyal medyalarını para kazanmalarına olanak sağlayan bağlı bir pazarlama programıdır. Amazon bağlı kullanıcıları yalnızca Amazon ürünlerine linklerini web sitelerine yerleştirir ve bir müşteri linklerinden biri üzerinden bir alışveriş yaptığında, kullanıcı bir komisyon alır. Amazon’un ortaklık programına nasıl katılabileceğinizi öğrenmek ve karınızı en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz stratejileri keşfetmek için okumaya devam edin.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Nasıl Çalışır?

İşletmelerin bağlı kuruluş web sitelerine trafik ve / veya satış göndermek için bir komisyon ödediği düzenlemelerdir. Ortaklık siteleri, satıcı sitesine bağlanır ve programın anlaşmalarına göre ödenir. Örneğin Amazon’un ortaklık programı, Amazon sitelerine gönderdikleri ve 24 saat içinde de alışveriş yapan insanların sayısını temel alarak bağlı kuruluş sitelerine ödeme yapar.

Bağlı kuruluş pazarlamasının hem ticari hem de katılımcı bağlı kuruluşlar için birçok avantajı vardır. Tüccar için uygun pazarlama yoluyla erişimi arttırmak ve satışları artırmak için bir fırsat. Bağlı kuruluş pazarlaması performansa dayalı olduğundan, bağlı kuruluşlara yalnızca istenen işlem gerçekleştiğinde ödeme yapılır – bağlı kuruluş programına katılanlar da dönüşümleri teşvik etmek için motive olurlar.

İştirakçiler için, ortak bir pazarlama programına katılmak, kendi mağazalarını kurmak veya bakımlarını yapmak zorunda kalmadan e-ticarete katılmalarını sağlar. Aynı zamanda bir web sitesi, blog veya sosyal medyadan para kazanma ve bir komisyon kazanma fırsatı sunar.

Tüm ortaklık programları gibi Amazon Satış Ortaklığı de özünde bir komisyon ödeyen bir başvuru programıdır. Yani, müşterileri Amazon’a yönlendirirseniz, satın aldıkları her şey için bir komisyon alırsınız.

İşte kısaca müşteri yolculuğu.

Amazon Associates Programı Nasıl Çalışır?

Bir müşteri bağlı sitenize geldiğinde (Google veya sosyal medya aracılığıyla veya bununla birlikte), bağlı kuruluş bağlantılarınızdan birini tıklar; bu da onları Amazon’a götürür ve yönlendiren olarak etiketler.

Amazon Satış Ortaklığı, esasen tavsiye eden web sitelerine komisyon ödeyen bir tavsiye programıdır. Böylece, bir müşteriyi Amazon’a web sitenizdeki bir bağlantı aracılığıyla gönderdiğinizde, gelecek 24 saat içinde satın aldıkları satışların yüzdesini alırsınız.

Komisyonunuz, bir müşterinin ne tür bir ürün satın aldığına bağlı olarak değişir. Amazon’un sabit standart program ücret oranının çeşitli ürün kategorileri için ne olduğunu görmek için aşağıdaki tabloya bakın.

Aldığınız satış yüzdesinin komisyonunuzdaki tek faktör olmadığını unutmayın. Kişisel dönüşüm oranı çok insanın aslında bir bağlı bağlantısını tıklayıp sitenizi ziyaret ettikten sonra alışveriş yapıyorsanız nasıl yansıtır çünkü aynı zamanda önemli.

Dönüşüm oranınız, bağlı kuruluşunuz aracılığıyla sitenize gelen toplam ziyaretçi sayısının bağlantısını satın alarak web sitenize gelen ziyaretçilerin yüzdesidir. Örneğin, Ağustos ayı boyunca web sitenize 5.000 ziyaretçi gelirse ve bu ziyaretçilerden 10 tanesi bağlı kuruluş bağlantınızı tıkladıktan sonra satın aldıysa, bu% 0.2’lik bir dönüşüm oranı olacaktır.

Ortalama bağlı kuruluş dönüşüm oranı yüzde 0,5 ila yüzde 1 arasındadır. Ancak, bazı bağlı kuruluşlar düzenli olarak çok daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir.

Tabii ki, bu hızlı ve kirli versiyonu.

İnsanları sitenize çekmenin birçok yolu vardır, tıpkı insanları bağlı kuruluş bağlantılarına tıklamaya teşvik etmenin birçok farklı yolu vardır.

Ancak genel müşteri yolculuğu neredeyse her zaman aynıdır: okuyucu> siteniz> Amazon.

Bir müşterinin Amazon.com’dan bir ortaklık bağlantısından 24 saat içinde Amazon’dan aldığı her şeyin bir yüzdesini aldığınız için , özellikle reklamını yapmadığınız ürünlerden daha fazla gelir elde etme potansiyeli de vardır. Örneğin, yüzde 10’luk ücret oranına sahip lüks güzellik ürünleri ile bağlı bağlantılar içeren bir güzellik blogu çalıştırıyorsanız, yüksek kaliteli bir nemlendirici satın almanın yüzde 10’unu, bunun da maliyetinin yüzde 8’ini alabilirsiniz. Müşteri ayrıca bisküvi alırsa bir kutu köpek davranır.

Bununla birlikte, Amazon satın alımlarından komisyon kazanmak için bir müşterinin bağlı kuruluş bağlantınızdan Amazon.com’a geldikten sonraki 24 saat içinde sipariş vermesi gerekir. Bu 24 saatlik pencere kapandığında – veya müşteri Amazon’a başka bir bağlı kuruluşun bağlantısıyla yeniden girerse, sonraki satın alımlardan herhangi bir ücret almazsınız. Bununla birlikte, müşteri bağlı kuruluş bağlantılarınızdan biriyle Amazon’a geri dönerse, 24 saatlik yeni bir pencere açılır ve müşterinin siparişine göre ücret almaya hak kazanırsınız.

Bir müşteri Amazon’a bağlı kuruluş bağlantılarınızdan birinden gelirse, alışveriş sepetine bir öğe ekler ve siparişini tamamlamadan Amazon’dan ayrılırsa, bu satışın bir yüzdesini kazanmanız yine de mümkündür. Bu alışveriş sepetindeki alışveriş sepetine 24 saat açık olan bir pencerede eklendiği sürece, sipariş genellikle alışveriş sepetinin süresi dolmadan önce verilmişse, bu işlem genellikle 90 gündür.

Amazon Satış Ortaklığı Programı: Artıları ve Eksileri

Sadece bir Amazon ürünüyle bağlantı kurmak için gelir elde etmek, hiç düşüncesiz gibi görünebilir, ancak bir Amazon ortağı olmadan önce dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. Amazon Satış Ortaklığı programının artılarına ve dezavantajlarına bir göz atalım.

Artıları:

 • Amazon Satış Ortaklığı programında olmak kolaydır. Birkaç dakika içinde, aşağıdaki bölümde ayrıntılı olarak verilen bağlı kuruluş bağlantılarını kaydedebilir ve paylaşmaya başlayabilirsiniz.
 • Amazon bir e-ticaret otoritesidir. Perakende devi, güvenilir ve tanınmış bir markadır, bu nedenle bağlı kuruluşların web sitesinden alışveriş yaparken ziyaretçi satmaları gerekmez.
 • Reklam vermek için birçok ürün var. 3 milyardan fazla satış için, Prime Video gibi hizmetlerin yanı sıra, bağlı kuruluşlar aracılığıyla tanıtılacak ürün sıkıntısı yoktur.
 • Katılımcılar, bağlandıkları ürünler dışında ürünlerden de gelir elde ederler. Amazon’a bir bağlı kuruluş bağlantısı üzerinden trafik gönderdiğinizde ve bu kullanıcı bir satın alma işlemi yaptığında, 24 saat içinde satın aldıkları her şeyin yüzdesini alırsınız. Amazon, dönüşüm ve satış konusunda yetenekli olduğu için, müşterinin sepetine birden fazla ürün eklemesi çok muhtemeldir.

Eksileri:

 • Amazon’un komisyonları bazı kategorilerde çok düşük. Amazon Ortakları programının lüks güzellik ürünleri gibi bazı ürünler için yüzde 10’a varan bir komisyon oranı olsa da, video oyun konsolları gibi diğerleri yüzde 1 kadar düşük.
 • Amazon Ortakları Programı İşletme Anlaşması anlamak zor olabilir ve sık sık güncellenir, böylece yukarı güncel kalmak yoksa üyeler kolayca değil uygun bulunabilir.
 • Zaten ürün incelemeleri veya bağlı kuruluş bağlantılarına uygun olabilecek başka uygun içeriğe sahip bir web siteniz yoksa, bir tane oluşturmak çok zaman, çaba ve bakım gerektirebilir.

Yararları ve zorlukları göz önüne alındığında, Amazon ortağı kim olmalı?
Kişisel bir blogunuz veya ürün incelemeleri olan bir web siteniz olmadığı için bir Amazon ortağı olmamanız gerektiği anlamına gelmez. Onayladığınız ürünlere bağlı bağlantılar içeren ve zaman içinde içerik ve bağlantılar eklemeye devam eden bir web sitesi başlatabilirsiniz. Siteniz hemen karlı olmasa da, bu, uzun vadede istikrarlı bir ek gelir akışı yaratmanın iyi bir yoludur.

Bir YouTube kanalınız varsa veya bir kanalı başlatmakla ilgileniyorsanız, YouTube videolarına bağlı kuruluş bağlantıları da ekleyebilirsiniz. Videolara bağlı bağlantılar eklemek, onları daha profesyonel hale getirebilir ve ek değer sağlayarak kullanıcı deneyimini geliştirebilir.

Amazon ortaklık bağlantıları, Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de paylaşılabilir, böylece ortaklık programı sosyal medyada aktif olan herkes için mükemmel bir seçenek haline gelir. Bu tür bağlantıları kullanmaktan faydalanmak için büyük bir izlemeye ihtiyacınız yok. Tanıdığınız ve sevdiğiniz ürünleri tanıtmak güçlü bir ağızdan ağıza pazarlamadır ve arkadaşlarınız ve aileniz, güvenilir bir kaynak olduğunuz için önerilerinizi alma olasılığını artırabilir.

Neden Bu Kadar Çok İnsan Amazon Satış Ortaklığı Programı Kullanıyor?

Amazon gibi insanların (bazı zayıf yönleriyle birlikte) neden bu kadar çok ayrıntıya dalacağız, ama çoğunlukla Amazon Ortakları gibi insanlar çoğunlukla çok büyük olduğu için.

 • Ve bu yalnız başına bununla pek çok fayda sağlar.Çoğu pazarları kapsar. Fiziksel mal satıyorsanız, olasılıklar Amazon onları satıyor. Amazon’un sizin için en iyi ortaklık seçeneklerinden biri olması da iyi bir şans.
 • Bilgi ve veri Amazon, 1990’lardan beri buralarda ve milyarlarca trafik alıyor. Tüketiciler hakkında daha fazla şey biliyor, hemen hemen başka kimseye ürün satıyor ve tanıtıyor.
 • Büyük platform = teğetsel satışlar. Tavsiye ettiğiniz ürün için komisyon almazsınız; okuyucunuzun satın aldığı herhangi bir şey için komisyon alırsınız ve insanlar bir keresinde Amazon’dan çok şey satın alırlar.

Sonuçta, Amazon Satış Ortaklığın Programı oldukça büyük, kullanımı kolay bir program ve onunla para kazanan binlerce ve binlerce insan var.

Amazon vs Diğer Programlar

Tabii ki, Amazon oradaki tek bağlı kuruluş programı değil.

Çok fazla (muhtemelen melodramatik) paniğe neden olan rezil “ Amazongeddon ” dan sonra, başka ortaklık programlarının devasa bir listesini bir araya getirdik.

Uzun lafın kısası: hemen hemen her endüstride, sitenizi para kazanmak için kullanabileceğiniz birçok farklı ortaklık programı bulabileceksiniz. Test etmek her zaman iyidir, ancak Amazon’un genel güçlü ve zayıf yönlerini anlamak da iyidir.

Bunların her birine ayrıntılı olarak dalacağız, ancak işte artı ve eksilerin kısa bir özeti.

 • Fiziksel nişler için harika
 • Amazon bir dönüşüm canavarıdır
 • Tanıtmanın birçok yolu
 • FBA’ya geçiş imkanı
 • Komisyonlar bazı nişlerde saçma sapan
 • Zor ToS + Acımasız Yasakları
 • Çok fazla ürün yok

1. Çoğu Fiziksel Ürün Nişleri İçin İdealdir

Fiziksel bir hobi alanındaysanız – insanların fiziksel ürünler satın aldığı herhangi bir hobi – Amazon, genellikle iyi bir ortaklık programıdır.

Komisyonlar, eskiden hobi kategorilerinden birinde, dışarıda veya sporda olduğu gibi, eskiden olduğu kadar iyi değil…

amazon satış ortaklığı kategorileri

Ama Amazon’daki hobiler ve tutku alıcıları öfkeli olma eğilimindedir. Tonlarca eşya alıyorlar. Güçlü bir hobi ve tutku nişi olarak kabul edeceğim köpek alanında, toplam satışlarımın % 7’sinden daha fazlasını satışa dönüştürmek için amazon’a rastlamak benim için nadirdi.

Komisyon oranlarındaki son düşüşe rağmen, Amazon Sağlık İstihbaratı ve diğer siteler için güçlü bir kazancı olmaya devam etti ve komisyon oranı düşüşünden önce sahip olduğumuz sayıların çoğunun geri kazanılması sadece 3 ila 4 ay sürdü.

2. Amazon’daki Dostlar, Dönüşümün Ustalarıdır

Müşterileri Amazon’dan daha iyi dönüştüren çok az şirket var (bildiğim kadarıyla).

2015 yılında Millward Brown Digital tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Amazon başbakanların % 74’ünü ve başbakan olmayan ziyaretçilerin % 13’ünü boğuyor.

Buna göre, çevrimiçi perakende satış için ortalama dönüşüm oranı% 3,32’dir. Başka bir deyişle, Amazon, trafiğinin 4 katını diğerlerinden ortalama 4 kat, Prime üyelerinden ise 22 kat daha fazla dönüştürüyor.Şu anda, Statista’ya göre dünya genelinde 100 milyona yakın ödeme yapan Amazon Prime üyesi var.

Amazon'daki Dostlar, Dönüşümün Ustalarıdır

Bu çalışma 4 yaşındayken, AdBadger’in Kasım 2018’deki bir çalışması, ortalama Amazon PPC dönüşüm oranının% 9.78 olduğunu gösteriyor. Hala çok etkileyici.

Ayrıca insanlar Amazon markasına güveniyor. Sizin için bu, Amazon’daki dönüşümlerin diğer platformlardan çok daha yüksek olacağı anlamına gelir.

3. Çok Upselling De Harika

İşte Amazon ile harika bir şey; gönderdiğiniz trafik ne olursa olsun, 24 saat içinde oraya satın aldıkları şeylerin bir yüzdesini alırsınız.

Çok Upselling De Harika

Amazon tüm pazarlarda 3 milyardan fazla ürün listeliyor; Yalnızca ABD’de 564 milyon mağaza aktif bir şekilde çalışıyor. Basitçe söylemek gerekirse, Amazon’da bir şey satın alacaksanız, tek satın alma işleminiz olma ihtimali de yoktur.

İnsanların bir süpermarkete gitmesi gibi bir şey, bir ürün almak için geldiyseniz bile başka şeylerde almış olduğunuzu göreceksiniz.

Amazon da bunu iyi biliyor. Ayrıca, insanların daha fazla satın almalarını sağlamak için son teknoloji AI teknolojilerini ve bağlı kuruluş pazarlama stratejilerini kullanıyorlar.

Örneğin, Amazon.com’un gelirinin % 35’inden fazlası AI ile çalışan öneri motoru tarafından üretiliyor.

amazon satış ortaklığı Örnek içerik çalışması

Örneğin, Tim Ferriss tarafından “Daha İyi Uyku İçin Kullandığım 5 Araç” adlı popüler yazı var. Yogi’nin Çayı markasını ve uyku maskesi markasını satın almanızı tavsiye ediyor. Tim Ferriss’in takipçilerinin aradığı diğer ürünler tavsiye niteliğindedir.

Tatillerin bizim için inanılmaz derecede karlı olmasının nedenlerinden biri de: Amazon’a köpek maması almak için birisini önerebiliriz ve oradayken 20 kutu sakız ve plazma TV alabilirler.

Bu, Amazon’un kullanıcılarına sunduğu avantajlardan çıkmaktadır.

Bağlı kuruluş programları sunan başka genel perakendeciler de var, ancak bunlar genellikle diğer ürünler için komisyon teklif etmiyorlar veya Amazon’un yaptığı gibi sadece dönüşüm sağlayıp satmıyorlar.

4. Amazon, Teklifleri Teşvik Etmenin Bir Çok Yolunu Sunuyor

Sitenizdeki ürünleri tanıtmanın en kolay yolu, yalnızca Amazon Ortakları arka ucunda yer alan site şeridini veya ürün bağlantı işlevini kullanmak, yalnızca tavsiye ettiğiniz ürüne köprü kurmaktır.

Ürün Bağlantı AracıDüzenli ürün bağlantıları genellikle ekmek ve tereyağıdır. Ancak…

Amazon ayrıca, bağlı kuruluş programlarıyla blogunuzu para kazanmak için birçok başka yöntem sunar ve bunlar genellikle diğer programların çoğundan daha ileri düzeydedir.

Örneğin, temelde küçük ürün döngülerine benzeyen “yerel reklamlar” oluşturabilirsiniz.

Amazon, Teklifleri Teşvik Etmenin Çok Yolunu Sunuyor

Bu reklamlarla ilgili en iyi şey, onları tek tek oluşturabilir ve belirli yayınlara yerleştirebilir veya kategori tabanlı reklamlar oluşturabilir ve reklamları, görüntülü bir reklamda yaptığınız gibi bir reklam kodu yöneticisi ile ekleyebilirsiniz.

Benim için hiçbir zaman çılgınca karlı olmadılar, ancak burada savunduğumuz “gelir yığını” na katkıda bulunuyorlar (birbiri üzerine yığılmış birden fazla gelir akışı).

Bir başka güzel şey ise, mobil ticaretin dijital satışların % 60’ını oluşturmasıyla Amazon’un da bir lider olması.

amazon popover reklam

Başka bir deyişle, insanları bir kazan-kazan olan Amazon’a götürmenize yardımcı olmak için sürekli olarak yeni yollar yaratıyorlar ve test ediyorlar ve bu her bağlı kuruluş platformunun yaptığı bir şey değil (ve yaparlarsa çoğu yarı yarıya da olsa o).

5.Başka Yayın Yerlerini FBA’ya Geçiş Sürecinde İtici Güç Olarak Kullanabilirsiniz

Bir Amazon ortağı olmak, bazı yayın yerlerine sahip olmanızı gerektirir. Bu genellikle bir blog anlamına gelir, ancak insanlar Amazon ürünlerini tanıtmak için sosyal medya gibi yerleri de oldukça aktif olarak kullanmaktadır.

Aslında, farklı yayın yerleri bu işin en zor kısmıdır.

Yayın yeri = hedefin 12’sidir.

İçeriğinizde doğru atış hedefleri bulabilirseniz, bu kişilerin bağlı kuruluş bağlantılarına tıklamaları genellikle oldukça kolaydır.

Dolayısıyla, ilgili tüketicilerin dikkatini çektikten sonra, tutulması gereken gerçek bir varlıktır. Bu noktada kendi ürünlerinizi de piyasaya sürebilirsiniz ve bir kesim yapmak yerine tam marjı elde edersiniz.

Amazon, insanların Amazon’da ürünleri kolayca satmalarına yardımcı olacak bir program oluşturdu. Amazon tarafından yerine getirilmesi (FBA) adıyla yürütmektedir.

Temel fikir, Amazon’un, ürününüzü tanıtmaya odaklanırken depolama, satma ve nakliye lojistiğine özen göstermesidir.

Son birkaç yılda bir FBA’ya karşı aşırı bir yükleniş bir şey oldu. Bu nedenle, birçok niş doymuş hale geldi. FBA blogcuları, öne çıkmanın ve satışları artırmanın yollarını bulmak için çabalıyorlardı.

Neredeyse hiçbirinin neyi yoktu? Farklı yayın ağları.

Aynı şekilde, diğer yayın ağlarında birçok başarılı Amazon üyesi var, ancak çok azı kendi ürünlerini piyasaya sürüyor.

İşte her iki dünyaya da dokunarak, Amazon’da satış yapmayı öğrenmenin bir otorite sitesi oluşturmaktan daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Bu, özellikle yayın yeriniz varsa geçerlidir.

İnsanlar bunu anlamaya başladılar, ancak otorite siteleri inşa etmek oldukça zor olduğu için pek kimse bunu yapmadı.

Amazon Satış Ortaklığı Programının Eksileri

1. Hizmet Şartlarındaki Hukukçu Ve KSS İhlalleri İçin Acımasız Yasaklamalar Biraz Fazla Olabilir

Amazon Satış Ortaklığı İşletme Anlaşması (ToS) anlamak şok edici güçtür. Yoğun, yasal bir belge ve insan dostu bir versiyon yok.

Ve bu, onu kötüye kullanan insanların dışına çıkmalarını yasakladığı için çok can sıkıcı bir durumdur.

Son aylarda, daha fazla uyarı vermeye başladılar, ancak kuralları izlemiyorsanız yasaklar hala sık ve acımasız görünüyor.

Daha da can sıkıcı bir şekilde, işletme sözleşmelerini düzenli olarak güncellerler, böylece zaman zaman geri dönüp okumadığınız takdirde bir şeyleri kaçırmış olabilirsiniz; Gerçekten de, duyduğum “korku hikayelerinin” iyi bir parçası, insanların bilmeden uyumsuz hale geldiği yer.

Sizi Amazon’un iş modelinizin bir parçası olarak kullanmaktan vazgeçmesi gerektiğini düşünmüyorum, ancak işletme sözleşmesini tamamen anlamanız ve değişikliklerin zirvesinde olmanın çok önemli olduğu anlamına geliyor.

2. Komisyonlar, Bazı Nişlerde Saçmalıklardır

Bu görseli daha önce yayınladım, ancak referans olarak tekrar görmeye ne dersiniz? Aşağıda yer alan listede komisyon oranları belirlenmiş olan nişlere bakalım.

amazon kategori satış komisyonları

Bunlar gerçekten saçma mı?

Belki, belki değil. Bu komisyon oranlarının bazıları, kendi kategorileri için sektördeki kıyaslama ölçütüne rağmen, ancak komisyon oranlarının katmanlı bir komisyon yapısında tüm site genelinde standartlaştırıldığını düşündüğünüzde (daha fazla sattığınızda, daha yüksek komisyon size “katlanır”) kilidini açabilir), bazı insanların işletmeleri bu değişimden tamamen zarar gördü.

Ayrıca, Amazon Satış Ortaklığı Programını birincil gelir akışlarınızdan biri olarak kullanmak istiyorsanız, niş seçiminizin biraz sınırlı olabileceği anlamına gelir.

Buradaki nokta çoğunlukla sadece şudur: Amazon, her niş için en iyi ortaklık programı olmayabilir.

Genellikle geçmişte böyle hissetti ve çoğu niş için hala mükemmel bir seçimdir, ancak artık bir verilen şey değildir.

Uygulamada, bu genellikle her ikisini de düşünmeniz gerektiği anlamına gelir

(1) nişinizde bulunabilecek diğer bağlı kuruluş programları veya
(2) bağlı kuruluş satışları dışında para kazanmanın diğer yolları.

3. Çok Fazla Bilgi Ürünü Veya Dijital Ürün Değil

Evet, açıkçası Amazon kitap satıyor, Prime video da var. Ve birçok başka alternatif var.

Ancak Amazon’da bulut tabanlı yazılım veya video kursları bulamayacaksınız.
Bu hala ClickBank gibi diğer büyük bağlı kuruluş pazarlarının alanıdır.

Bu mutlaka iyi bir şey ya da mutlaka kötü bir şey değil; bu genellikle, bağlı kuruluş pazarlamacılarının büyük kısmının genellikle bu garip küçük baloncuklarda var olduğu anlamına gelir: Amazon ortakları ve ClickBank ortakları (tabii ki başka kabarcıklar var ve bunlar kural değil; sadece bir noktaya değiniyorum).

3. Çok Fazla Bilgi Ürünü Veya Dijital Ürün Değil

Bu doğal olarak gerçekleşmeye meyilli, bence, çünkü genellikle randevular (ClickBank’ta bulacağınız bir şey) ve en iyi Noel ağacı standını arayanlar için kapsamlı bir kurs arayan alıcılar arasında çok fazla örtüşme yoktur. Amazon’da bulurdum.

Amazon Satış Ortaklığı Programı ile Bir Amazon İş Ortağı Olarak Kurulmak

Kayıt olmak hemen hemen basit bir işlemdir. Ancak, yalnızca kaydolmak bir Amazon ortağı olarak kabul edileceğinizi garanti etmez.

Olmazsa, kazandığın komisyon boşa çıkar. Aynı zamanda son birkaç yıl içinde Amazon’un onay vermekte daha zorlaştığı bir gerçek.

Ama kayıt olmakla başlayalım. Birkaç basit form doldurmanız ve ürünleri nasıl tanıtacağınız ve hangi sitelerde kullanacağınız gibi temel bilgileri vermeniz gerekecektir.

Karşılaşabileceğiniz tek sorun, doğrulama bölümünde bunun ortaya çıkmasıdır.

Sebep ne olursa olsun, insanlar bu hatayı alıyor ve geçici çözüm, size ücretsiz bir numara veren uygulamalardan birini indirip ayarlarınızda değiştirebiliyor olmanız.

Amazon Associates ile Bir Amazon İş Ortağı Olarak Kurulmak

Kuralları okuduğunuzdan emin olun. Bu daha az hoş olan kısım. Bugün itibariyle Amazon politikaları 13.261 kelimelik bir belgedir.

Tam orada ilk adımları atmalısınız. Ardından, başvurunuzu ve bağlantıları tanıtmak için kullanacağınız web sitelerini gözden geçirirsiniz.

İşte size tek tavsiye, güvenilir bir siteye sahip olduğunuzdan emin olmak. Aksi takdirde, reddedilmiş olabilirsiniz.

Bu kısmı burada bırakacağım. Güvenilir bir ilk site inşa etmek için kapsamlı bir eser yazdık. Eğer bir acemi iseniz, kontrol ettiğinizden emin olun.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Resim

Bölüm 2:

Amazon Satış Ortaklığı Programı İle Amazon Ürünlerinin Tanıtımı


Amazon ürünlerini bağlı kuruluş olarak tanıtmanın tonlarca yolu var. İnsanlar ürünleri doğrudan sosyal medyada tanıtırlar. İnsanlar bunu YouTube kanallarıyla yapıyor. Kaptın bu işi. Bunu yapmanın yüzlerce yolu var.

Çoğu kişi (biz dahil) blog yazarak yapar.Ancak, bloglama yoluyla ürünleri tanıtmak söz konusu olduğunda, tüm içerikler eşit oluşturulmaz. Bu bölümde, bağlı kuruluş komisyonları oluşturmak için blogunuzdaki içeriği kullanmanın en iyi yollarından bazılarını ele alacağız.

1. Geleneksel Geçen Hafta Gönderileri

Geleneksel toparlama yayınları = ürünlerin incelemelerinin yanı sıra hem iyi hem de iyi araştırılmış tavsiyeler verirken “en iyi” anahtar kelimeleri hedefleyen yayınlar.

Neden Çalışıyor

Bağlantıları en üst düzeyde gruplamak, tıklanabilir bir mülk parçası oluşturur ve araştırma destekli incelemelerin değeri aslında insanların karar vermesine yardımcı olur.

İnsanlar bunu birçok farklı yoldan yapıyorlar, ancak işte çoğu insanın inmiş olduğu yapı:

Geleneksel Geçen Hafta Gönderileri

Geleneksel toplamalar genellikle kısa bir tanıtımla başlar ve daha sonra bir grup bağlı link içerir.

İnsanlar burada tabloları kullanmayı sever, bu yüzden ürün bilgilerini içerebilirler (ve hivemind onlara söyler çünkü). Genelde şöyle görünürler:

seçenek karşılaştırması

Tablolar iyi dönüşüm eğilimi gösterir ve basit tablolar karmaşık tablolardan daha iyi dönüşüm eğilimi gösterir. (İnanın bana: Her ikisini de denedim, ve bir haftadan fazla süren tablolar oluşturmak ve tonlarca zil ve ıslık çalmak, basit olanlardan daha kötü performans gösteriyordu)

Bununla birlikte, Amazon ortakları arasında yaygın bir yanılgı, masaların bir şekilde gerekli olduğu söyleniyor. Onlar değil.

Basit listelemelerle başarı bulunuyor. Ve ben gerçekten basit olanları kastediyorum. Ve işte aşağıda yer alan listeye benzeyen bir şey (bu bağlantılar yalnızca Amazon ana sayfasına gider ve bağlı kuruluş bağlantıları değildir; bunlar yalnızca tanıtım amaçlıdır):

Basit listeleri, dış kaynak kullanımı için son derece kolay olma avantajına da sahiptir. Yine de çoğu zaman ortaklar hala masaları tercih ediyorlar.

Daha sonra, bir araştırma ve tavsiye bölümüdür.

Geleneksel toparlamalar için, bu bölüm bir satın alma rehberi niteliğindedir . Fikir, en iyi satın alma kararının nasıl alınacağı hakkında mümkün olduğunca iyi araştırılmış bilgi sağlamaktır .
Bu, dikkat edilmesi gereken özellikleri, güvenlikle ilgili endişeleri, yaşam tarzıyla ilgili konuları, hatırlamaları, ürün kategorilerini vb. İçerebilir.

Bu bölüm araştırma yoğun olmalıdır. Okuyucuların satın almak için hazırlanmasına yardımcı olmalıdır.

Genellikle son bölüm için kaydedilen belirli ürün bilgilerini tartışmaz.

Belirli ürünlerin mini incelemeleri.

Geleneksel bir toparlamanın son bölümü özellikle bireysel ürünlerden bahsediyor. Mürekkep grubunda önerilen ürünlerin özelliklerine girer .

Uyarı

Bu bölüm, Amazon’da bulunan ürün bilgilerini yalnızca yeniden düzenlememelidir. Bunun yerine, okuyuculara neden tavsiye ettiğinizi söylemek için bu bilgileri kullanmalıdır.

Geleneksel toparlamalarda, genellikle 3-5 mini yorum vardır.

öneri incelemesi

 • İyi araştırma ve ürün bilgisi karışımı
 • Aslında insanların satın alma kararlarını vermelerine yardımcı olur
 • Çok fazla katma değer
 • Hiçbir üründe derin dalış yok
 • Genellikle diğer yöntemlerden daha az ürün
 • SEO dışı trafik için harika değil

2. Toplama Listeleri

Toplama Listeleri = “en iyi” anahtar kelimeleri hedefleyen makaleler, kısa açıklamaları olan (ve bazen) tam incelemelere bağlantılar içeren önerilen ürünlerin listesi olarak yapılandırılmıştır.

Neden Çalışıyor

Ürünlere göz atmayı seven insanlar için harika, alışveriş yapmaktan hoşlananlar için.

inceleme blog metni

Bu bizim favori Amazon ortaklık sitelerimizden biri olan runnerclick.com’dan. Bunun gibi sağlam bir liste yapmak için harika bir iş çıkarırlar. Listelerinin çok iyi olmasının sebeplerinden birinin, sadece dikkatlice küratörlenmiş ürünler olmadıklarıdır. küratörlüğünü gözden geçiriyorlar.

Bazılarının (veya çoğu durumda listedeki tüm ürünlerin) tam incelemeleriyle bağlantı kurmazlarsa, bu beni kolayca boş bir mesaj gibi hissedebilirdi.

Çoğunlukla bağlı kuruluş içeriği yayınlayan küçük bir siteyseniz , listedeki bazı ürünler hakkında tam bir inceleme yapmadığınız sürece genel listeyi tavsiye etmem; aksi halde, manuel bir Google incelemesinde ince içerik gibi görünebilir.

Aynı sebepten ötürü, her bir ürün için ürün bilgisini kolayca yeniden düzenlememek de önemlidir. İyi, benzersiz bir bulanıklık yazın ve her biri için küçük bir analiz ekleyin.

Toplama Listelerinin Artıları Ve Eksileri

 • Son derece göz atmaya uygun
 • Sosyal için harika
 • Tek ürün incelemeleri için bir merkez olarak hizmet verebilir
 • Kolayca “ince” olabilir (veya en azından “ince” görünebilir)
 • Katma değer araştırması için fazla yer yok

3. “Kazananı Belirle” Toplaması

“Kazananları ” toparlamaları = Tek ürün, bir toparlanma olarak “gizlenmiş” olarak veya bir kazanan seçen ve zamanının çoğunu o üründen bahsederek geçen bir toparlamayı gözden geçirir.

Neden Çalışıyor

Esasen insanlar için bir karar verir ve size harika bir ürün için fışkıran yer verir.

Bu makalede, bir makale diğer genel kağıt türleriyle aynı “en iyi [ürün]” anahtar kelimesini hedefleyebilir, ancak aslında bir sürü farklı ürün hakkında yazmak yerine, “açık kazanan” toplamı bunlardan kısaca bahsedecek ancak zamanının çoğunu gözden geçirecek tek bir ürün.

Bunu , bir ürün toplaması olarak gizlenmiş detaylı bir tek ürün incelemesi olarak düşünmeyi seviyorum (ki, bunu yaparsınız, çünkü bu genel anahtar kelimeler bu kadar karlı olabilir).

Bu stratejiyi en çok ürünleri satın alan ve uygulamalı testler yapan bloglarda en yaygın olanı buldum, çünkü muhtemelen biraz para kazandırıyor.

Wirecutter bunu çok yapar. İşte bir örnek:

Açık kazanan

İlk 5 katlanan bisiklet (veya her neyse) hakkında yazmak yerine, diğer katlanan bisikletlerden kısaca bahsederler, ancak zamanının çoğunu Dahon Mariner D8 “kazanan” hakkında konuşarak geçirirler.

Toparlama Listelerinin Artıları Ve Eksileri

 • Ürün alırsanız para kazandırır
 • Süper güçlü bir öneri verebilir
 • Bir ürünü kullanıyorsanız harika
 • Okuyuculara fazla seçenek sunmuyor
 • Alışveriş yapanlar için yabani otların arasında olabilir.

4.Amazon Satış Ortaklığı Programında Tek Ürün Yorumları

Tek ürün incelemeleri = “İnceleme” anahtar kelimelerini hedefleme ve belirli bir ürün hakkında yazma demektir.

Peki nasıl ve neden çalıştığını merak ediyor musunuz?

Neden Çalışıyor

Bu tür değerlendirmeleri arayan insanlar genellikle satın almaya hazırdır. Sadece son baskıya ihtiyaçları var.

Burada oldukça basit. Hepimiz tek ürün incelemeleri gördük. Bunlar Amazon bağlı pazarlamacıların temel dayanağıdır, çünkü çoğunlukla bir ürünün incelemelerini aramak insanların satın almadan önce en son yaptıklarından biridir.

Başka bir deyişle, tek bir ürünün gözden geçirilmesi genellikle insanlara bir satın alma işleminde tetiği çekmeleri için ihtiyaç duydukları son bilgiyi verebilir.

Genelleştirmelerden farklı olarak, tek gözden geçirmelerin katı bir yapısı yoktur – çoğunlukla farklı ürünler farklı bilgiler gerektirir.

Genellikle, iyi bir tek ürün incelemesi, aşağıdakileri içerecektir:

 • Ürünün özellikleri ve özellikleri
 • Kullanıcı deneyimi hakkında önemli noktalar
 • Lehte ve aleyhte olanlar
 • İyi bir alternatif
 • Gibi

İşte bir koşu bandı inceleme sitesinden bir örnek:

ürün incelemesi

İncelemelerde, tek bir ürün incelemesinin doğası gereği daha fazla ürün odaklı olması nedeniyle, ürün bilgisini bir genel inceleme incelemesine göre yeniden düzenlememeye dikkat etmek belki de daha önemlidir.

Bu formatta, özellikleri listelemek ve tartışmak kesinlikle sorun değil, aynı zamanda hem yorum hem de analiz eklemek istediğinizden emin olmak istersiniz.

Tek Ürün İncelemeleri Artıları ve Eksileri

 • İncelemeleri arayan kişiler genellikle satın alma sürecinde çok uzağa gider
 • İyi ürünlere dalmak için iyi bir yol
 • SEO için harika
 • Arama hacmi daha düşük olabilir
 • Ürün bilgisini yeniden düzenlemek kolaydır

5. Amazon Satış Ortaklığı Rehberler Ve Problem Çözme İçeriği

Öğreticiler ve problem çözme içeriği = insanlara bir şeyi nasıl yapacaklarını gösteren ve bu çözümün bir parçası olarak ürünler sunan içerik.

Neden Çalışıyor

Genellikle, derslerde aciliyet duygusu ve problem çözme içeriği vardır. Bu dönüşümlere çok yardımcı olur.

Bazen ürünleri tanıtmak için ürünler hakkında yazmaya bile gerek kalmaz.

Bir şeyi nasıl yapacağınızı, bir şeyi nasıl yapacağınızı, bir sorunu nasıl çözeceğinizi, daha iyi bir şeyi nasıl yapacağınızı açıklayan içerik, ürünleri tanıtmak için harika bir yol olabilir.

Genellikle çalışırlar, çünkü insanlar o şeyi yapmaktan heyecan duydukları için (bir DIY öğretici olması durumunda) ya da şu anda uzaklaşmak için bir sorun yaşamak isterler (örneğin, nasıl yapılacağı hakkında bir blog yazısı sırt ağrısı tedavi).

Genellikle, bu tür makaleler aşağıdaki gibi bir biçim alır:

 • “Faydaları…”
 • “Nasıl…”
 • “Kurtulmak…”
 • “7 Yolda…”

Bunların hemen hepsinde, bir sonuç elde etmek için insanların izleyebileceği ilerici bir formül var. Ürünler bu çözümün bir parçası olabilir.

Örneğin, “Masanızda Otururken Duruşunuzu Nasıl Düzeltirsiniz” makalesini yazabilirsiniz ve bu işlemdeki adımlardan biri, insanları Amazon satın almak için sevk edebileceğiniz ergonomik bir ofis koltuğu satın almayı düşünmek olabilir.

İşte gerçek hayattan bir örnek. TheWayUthink’te limon suyu içmenin yararları hakkında bir makale.

öneri blog yazısı

Makalede, bunu yapmaya başlamanın iyi bir yolunun bir meyve sıkacağı satın almak olduğunu ve iyi bir yol tavsiye ediyoruz.

linkleme örneği

Pek çok insan bu türden makaleleri sever, çünkü insanların problemleri çözmelerine gerçekten yardımcı olabilirsiniz, yani değer katıyorsunuz, ki bu zaten blogcu olarak yapmak istediğimiz şey.

Öğreticiler Ve Problem Çözme İçeriğinin Artıları Ve Eksileri

 • Güçlü bir aciliyet duygusu yaratır
 • Aslında insanlara yardım eder
 • Hedeflemek için süper düşük asılı meyve anahtar kelimeler bulabilir
 • İçeriğiniz alt düzeydeyse veya fazla saldırgan olursa, kullanılmış bir araba satıcısı gibi ses çıkarmak kolay olabilir
 • İnsanlara gerçekten yardım etmem gerek

6. Amazon Satış Ortaklığı Ürün X Ve Ürün Y

Ürün X – Ürün Y = en iyi alternatifi seçmek isteyen insanlar için 2 veya daha fazla popüler ürünü karşılaştırıyor.

Amazon Satış Ortaklığı Ürün X – Ürün Y Neden Çalışıyor

Kararsız insanlara iki alternatiften birini satın alma konusunda zorlama sağlar.

Genellikle, insanlar bir ürün satın almak üzereyken, 2 veya daha fazla alternatif kalırlar. Bu, Google’da ararken çılgınca, sahip oldukları farklı alternatifler arasındaki farklar için başladıkları ve girdiğiniz yer!

Vs tipi mesajlar çoğunlukla kullanıcının amaçlarına ve hedeflerine odaklanmalı ve her bir ürünün bu görevi nasıl yerine getirdiğini vurgulamalıdır.

Bu hedefleri belirledikten ve her birinde bir kazanan ilan ettikten sonra, açık bir kazanan ilan edebilir VEYA her ürünün kazandığı içerikleri verebilirsiniz.

İşte bir blender inceleme sitesinde böyle bir yazı örneği:

blender karşılaştırması

Bu anahtar kelimeler, nişlerinizde arama hacmine sahip bazılarını bulabilirseniz ve yeni sitelerin hızlı gelir elde etmeleri için harika bir yolsa, özellikle düşük rekabet eğilimi gösterir.

Artılar ve Eksiler

 • Çok yüksek alıcı niyeti
 • Aslında doğru yapıldığında insanlara yardım eder
 • Çok düşük rekabet eğilimi gösteriyor
 • Düşük arama hacmi olma eğilimindedir
 • >Her alanda işe yaramaz

Bölüm 3: Amazon Associates Amazon Ürünlerine Nasıl Bağlanır?

Bölüm 3:

Amazon Satış Ortaklığı Amazon Ürünlerine Nasıl Bağlanır?


Bu bölümde, web sitenize Amazon bağlı linkleri eklemenin teknik yönlerinden bahsedeceğiz.

Bunu yapmanın birkaç farklı yolu var ve Amazon’un bunu daha kolay ve biraz daha karlı hale getirmek için sunduğu birkaç ek araç var.

Ürün Bağlantı Aracı

Ürün bağlantı aracı, bir bloga bağlantı eklemenin en “standart” yoludur.

Bunu elde etmek için, Ürün Bağlama> Ürün Bağlantıları’nı tıklayın.

Ürün Bağlantı Aracı

Bir ürünü arayabileceğiniz bir ekran göreceksiniz.

Ürün Bağlantı Aracı

Aradığınız ürünü yazın. Tek tek ürünü seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Pro İpucu

Burada ayrıca belirli markaları ve modelleri de arayabilirsiniz.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Resim
Tanıtmak istediğiniz ürünü bulun ve Bağlantı Al’a tıklayın.

Kopyalayabileceğiniz ve yapıştırabileceğiniz veya kısaltabileceğiniz, tam Amazon bağlı kuruluş bağlantınızı içeren bir ışık kutusu açılır.

Pro İpucu Burada ayrıca belirli markaları ve modelleri de arayabilirsiniz.

Her ikisini de kopyalayıp yapıştırabilir ve blogunuza koyabilirsiniz.

Site Çizgisi

Site şeridi, Amazon mağazasındaki herhangi bir ürün sayfasından bir bağlantı almanıza izin veren bir araçtır .

Param için, bu muhtemelen bağlantı eklemenin en kolay yoludur ve kesinlikle en çok kullandığım yoldur.

Yapmak istediğiniz ilk şey, herhangi bir ürün sayfasına gitmek (hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun, aksi takdirde site şeridi görünmez). Oraya ulaştığınızda, site şeridi sayfanın en üstünde bir çubuk stili pencere öğesi olarak görünmelidir.

site şeridi

Burada alabileceğiniz bağlantı türleri için üç farklı seçenek olduğunu fark edeceksiniz:

 • Metin: düz bir metin bağlantısı.
 • Resim: Gömülü köprü içeren bir resim.
 • Metin + resim: ikisi de.
 • Yerel Alışveriş Reklamları: Özel bir reklam türü oluşturmanıza olanak sağlar
 • Paylaş: Twitter veya Facebook’ta

Metin seçeneği size ham bir URL verecektir. Resim seçeneği size biraz HTML verir ve metin + resim seçeneği size blogunuza yerleştirebileceğiniz bir iFrame verir.

Site şeridinden bir bağlantı almak için, tanıtmak istediğiniz ürünün sayfasında olduğunuzdan emin olun ve istediğiniz bağlantı seçeneğini tıklayın.

Bu örnekte, sadece bu çadırı tanıtmak için düz bir metin bağlantısı istiyorum, bu yüzden “Metin” i tıklayın.

Site Çizgisi

Burada birkaç farklı seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

Tam veya kısaltılmış bir bağlantıyı seçebilir ve ayrıca bağlantıya uygulanacak mağaza kimliği ve izleme kimliğini de seçebilirsiniz.

Kısaltılmış bağlantılar daha temiz hissediyor olsa da, her zaman sitenizdeki tam bağlantıyı seçmenizi öneririm. Bu, eğer sitenizi satarsanız ve alıcı bir kerede komisyon takas etmek isterse kullanışlı olan birkaç PHP işleviyle Ortaklık Kimliğini kolayca değiştirmenize olanak sağlar.

Her şey yolunda görünüyorsa, bağlantıyı kopyalayın ve blogunuza ekleyin.

Amazon Satış Ortaklığı Yayıncı Stüdyosu

Publisher Studio, birkaç büyük sosyal medya platformunun yanı sıra büyük blog platformlarının arka uçlarıyla bütünleşen bir Chrome ve Firefox eklentisidir:

 • WordPress
 • Blogger
 • Typepad
 • Facebook
 • heyecan

Bulmak için, Amazon Satış Ortaklığı menüsünden Araçlar> Publisher Studio’ya gidin.

Ardından, “Chrome / Firefox için Uzantıyı Yükle” yi tıklayın.

Bu durumda, ilgili uzantı mağazası olan Chrome’daki Amazon Publisher Studio sayfasına yönlendirilirsiniz. Chrome’a ​​Ekle’yi tıklayın.

Yüklendikten sonra blog editörünüzü açın.

Blog yazmak için, yalnızca WordPress’i öneriyoruz, bu nedenle örneklerimiz yalnızca bu platformu kapsayacak (farklı bir platform kullanıyorsanız, ancak bunu anlamak oldukça kolay olmalı ve aşağıdaki işleme çok benzer olmalıdır).

WordPress’i açın ve Amazon Satış Ortaklığı bağlantınızı koyacağınız gönderinin editörüne gidin.

Publisher Studio simgesini tıkladığınızda sizden Amazon Satış Ortaklığı hesabınıza giriş yapmanız istenir.

Ardından, Amazon Satış Ortaklığı arka ucundaki Publisher Studio’ya geri dönün ve JavaScript snippet’inizi bulmak için sayfanın altına gidin . Sitenizde Publisher Studio’yu etkinleştirmek için buna ihtiyacınız olacak.

Bulduğunuzda, panonuza kopyalayın.

Şimdi, kodu sitemize koymak istiyoruz. Şimdiye kadar bunu yapmanın en kolay yolu, basit bir altbilgi widget’inde tokatlamak.

WordPress’te Görünüm> Pencere Öğeleri’ne gidin ve basit bir metin pencere aracını alt pencere aracı bölümüne sürükleyin. Metin widget’ini açın ve burada bulacağınız düzenleyiciyi Metin olarak değiştirin.

Metin widget’ınızın Metin editöründe, Publisher Studio’dan kopyaladığınız JavaScript pasajını yapıştırın ve Kaydet’e tıklayın.

Bu, Publisher Studio’yu sitenizde etkinleştirmelidir. Kullanmak için bir posta editörüne gitmeniz gerekir.

Publisher Studio, yalnızca canlı yayınlarda kullanabileceğinizi söylüyor, ancak aynı zamanda WordPress taslaklarında da çalışıyor, bu yüzden yapmak istediğim sadece bir gönderi başlatmak ve taslak olarak kaydetmek.

Aracı kullanmak için, editördeki herhangi bir metni vurgulayın; Bağlantı Oluştur yazan bir küçük açılır pencere göreceksiniz.

Tıklarsanız, ürünleri arayabileceksiniz. Beğendiğiniz birini bulduğunuzda, Bağlantı Ekle’yi tıklayın.

Pro İpucu

Publisher Studio’nun çalışması için sitenizde reklam engelleyicileri devre dışı bırakmanız gerekir.

WordPress İçin Amazon Link İnşası Eklentisi

WordPress en popüler içerik platformu olduğu için ( tüm web sitelerinin % 27’si WordPress tarafından desteklenmektedir) yalnızca Amazon’un kendi eklentisini oluşturması mantıklıydı.

Publisher Studio içerik düzenleyicinize bağlantılar eklemenize izin verirken, bu eklenti size daha da kolay kurulum sağlar ve WordPress sitenizdeki özel reklam birimlerinin yanı sıra metin bağlantıları da oluşturabilirsiniz.

Ürün adları, açıklamalar, fiyatlar ve önizleme görüntüleri gibi tüm önemli bilgileri, manuel olarak yapmak zorunda kalmadan doğrudan Amazon’dan da çekebilirsiniz.

Ancak, bu eklenti hala beta sürümünde ve yorumlar çok iyi değil. Sonraki güncellemelerin bu hataları çok düzelteceğini ve daha güvenilir hale geleceğini umuyoruz.

Onelink

OneLink, Amazon’un şirket içi bağlantı yerelleştiricisidir.

İngiltere ve Kanada’daki insanları kendi ülkelerindeki Amazon mağazalarına yönlendirmenize olanak tanır, böylece ürünleri gerçekten satın alabilirler.

Bağlantı yerelleştirmesi olmadan, Kanada veya İngiltere’deki hiç kimseden komisyon almazsınız.

Kullanmak için Araçlar> OneLink’e gidin.

ONELİNK

Başlarken bölümünü görene kadar aşağı kaydırın.

ONLELİNK 2

Bağlantı hesaplarınızı bağlayına tıklayın (ya da sadece buraya tıklayınız).

Burada, bağlanacağınız ABD mağazasını görebilecek ve mağaza kimliğinizi Amazon İngiltere ve Amazon Kanada ortak hesaplarınızdan koyabileceksiniz (hesabınız yoksa, kaydolmak zorunda).

Sadece mağaza kimliklerini ilgili bölümlere kopyalayın ve kaydedin.

Onelink

Daha sonra, Başlangıç ​​bölümüne geri dönün ve oneTag sayfasına tıklayın (veya sadece buraya tıklayın).

Orada bulduğunuz kodu kopyalayın.

Amazon Associates Yayıncı Stüdyosu

Bunu Publisher Studio kodunu yüklediğimiz şekilde yükleyebilirsiniz.

Bundan sonra, gitmek için iyi olmalısınız ve OneLink raporlarınızı düzenli raporlama bölümünde görüntüleyebilirsiniz.

Bir kısa not…

ABD mağazasında bulunan her ürün İngiltere ve Kanada mağazalarında bulunmayacak. Bunu yönetmek için yönlendirme tercihlerini ayarlamanız gerekir.

Onları Başlarken bölümünde bulabilirsiniz.

Burada, Yönlendirme Tercihleri ve Eşleşen Ürünleri Kontrol Et bölümünden seçin.

Yönlendirme Tercihler ayarları, çeşitli Amerikan izleme kimlikleri yönlendirilir nasıl seçmenizi sağlar. “Tam Eşleme” yi seçmek, bağlantılarınızın yalnızca kullanıcının yerel Amazon mağazasında listelenen ürüne tam olarak yönlendirileceği ve eğer değilse yine de Amazon.com’a gideceği anlamına gelir.

Öte yandan “Close Match”, eğer tam ürün mevcut değilse, benzer ürünlere yönlendirecektir ; bu, bir kullanıcının yerel mağazasından benzer bir ürünü satın alması daha kolay olduğundan, genellikle önerdiğimiz şeydir.

Eşleşen Ürünleri Kontrol Et bölümünde, belirli ürünlerin mevcudiyetini kontrol edebilirsiniz; sadece ABD’nin URL’sini girin.

Ürün Reklam API’si

Bazı geliştirici geçmişiniz varsa, bu özellik sizin için ilginç olacaktır. Temel olarak, geliştiricilerin, aksi takdirde manuel olarak yapacağınız birçok şeyi otomatikleştirmesi için bir API erişimidir.

API’lerle ilgili harika olan şey, belirli bir özelliğin sınırlı olanakları ile sınırlı olmamakla birlikte, işinizle daha çok yönlü olmanızdır.

Bu, Amazon’un ürünlerini tanıtmak ve sitenize para kazandırmak için görevleri otomatikleştirebilir, kendi sistemlerinizi ve büyüme korsanlarınızı oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Açıkçası, bu ileri düzey kullanıcılar için bir özelliktir, ancak Amazon Satış Ortaklığı seyahatinizde ilerledikçe dikkat etmeniz gerekir.

Amazon Influencer Programı

Bahsetmeye değer başka bir özellik, çok uzun zaman önce başlatılmamış olan Amazon’un Influencer Programı.

Kısacası, sosyal medyada güçlü varlığı olan insanlar için, hem büyük etkileyiciler hem de birkaç bin kişiyle mikro fenomenler var.

zac efron amazon

Bağlantıları paylaşmak veya bir web sitesini korumak yerine, “favori” ürünlerinizi gösteren benzersiz bir URL’ye sahip bir Amazon profiline sahip olursunuz. Sayfayı biyo veya sosyal medya yayınlarınızda tanıtabilir ve kişileri doğrudan oraya yönlendirebilirsiniz.

YouTube ve Instagram blogcuları için ilginç bir kanal, aynı zamanda bu platformlara çok fazla içerik ekleyenler.

Performans sorgulanabilir ancak bazı büyük isimler de katıldı.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Resim

Bölüm 4:

Amazon Satış Ortaklığı Hizmet Şartlarına Uyum


Amazon Satış Ortaklığı, Çalışma Sözleşmesini ve Program Politikalarını (birlikte, Hizmet Şartları veya TO’lar olarak adlandırdıklarımız) bir anlamda karmaşıktır.

Sık sık değişirler ve çok yoğundurlar. Amazon, bağlı kuruluşlarına oradaki tüm hukukçuları anlamalarına yardımcı olma konusunda da pek yardımcı olmuyor.

Ardından insan dostu bir arıza var.

Bunun benim kendi yorumum olduğunu ve yasal tavsiye teşkil etmediğini açıkça belirtmek istiyorum. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, onların desteğini isteyin veya okumak için bir avukat tutunuz.

Bu aynı zamanda ToS’u kendiniz okumak için iyi bir alternatif değildir. Gidin araştırın. Bunu anlamanıza yardımcı olmak için bunu kullanın.

Son olarak, bariz olan şeyleri (örneğin, porno sitelerde Amazon ürünlerini tanıtamazsınız) ve blog ile ilgili olmayan şeyleri (ör. Mobil uygulamalar hakkında kurallar) atlayacağım.

Bu, temel olarak, yalnızca yasaklanmamak için bilmeniz gereken ana kuralların bir listesidir.

1. Sitenizde Amazon Satış Ortaklığı Feragatnamesi Olmanız Gerekmektedir

Kendinizi bir Amazon ortağı olarak açıkça tanımlamanız gerekir. Aslında, doğrudan sitenize kopyalayıp yapıştırmanız gereken bir cümleyi veriyorlar:

AMAZON ORTAĞI

Teorik olarak herhangi bir yere koyabilirsiniz. Amazon Satış Ortaklığı’dan destek istemiştim bu konuda ve bana her ikisinin de olabileceğini söylediler.

Çoğu kişi bunu bir ortaklık açıklama sayfasına koyar, ancak çoğu zaman onu alt bilgime sıkıştırıyorum. Destek her sayfada olması gerekmediğini söylese de, kendimi daha güvenli hissediyorum.

Amazon’la bağlantı kurmanız gerektiğini söyleyen bir gereksinim vardı, ama bunu ToS’un bu sürümünde bulamadım; Hala sadece güvende olmak için yapıyorum.

2. Amazon’dan Görüntüler İndiremezsiniz

Muhtemelen en sık yanlış yapan kişi budur ve dürüst olmak gerekirse, hizmet açısından açıkça dile getirildiğini bulamıyorum.

Resimlerin etrafındaki dil aslında oldukça kafa karıştırıcı. Bu, Program Politikalarının Ortaklar Programı IP Lisansı bölümünün 1. Bölümündendir.

amazon sözleşme 1

Ama sonra şöyle derler ki…

amazon sözleşme 2

Bu yüzden kafa karıştırıcı. Bununla birlikte, insanlar bu konuda uyarıldı ve destekleri sürekli olarak kabul ediyor: ürünlerini tanıtıyor olsanız bile sitenizde kullanmak üzere Amazon.com’dan resim indiremezsiniz.

Tabii ki, çoğumuz hala görüntüleri sitemizde kullanmak istiyoruz.

Bu nedenle, bunu yapmanın en iyi yolu sadece şantiye şeridini kullanmaktır (yukarıdaki teknik bağlantı ile ilgili bölüme bakınız).

3. Amazon’dan Görüntüler Kullanıyorsanız Amazon’a Bağlanmaları Gerekir

Zaten Amazon’dan görüntüler indirmiyorsanız, bunu yapmak zor olurdu, ancak söz konusu olması zordur, çünkü bağlı kuruluşlara verilen birkaç uyarıda alıntı yaptım.

Ben onların KSS’nin bu kısmından geldiğini farz ediyorum.

amazon sözleşme 3

Ve görüntüler içeriklerinin bir parçası olduğu için nitelendirilir.

4. Amazon Ürünlerini E-Postayla Tanıtamazsınız

Bu, yalıtımlı olarak okunduğunda Kİ’ndeki dilin bir kısmını kasılmış gibi görünen bir diğeridir.

Bunu kontrol edin.

amazon sözleşme marketing

Bu, Amazon istekli bağlantılarını, insanlar isteyerek e-posta listenizde bulundukları sürece e-postayla gönderebileceğinizi gösteriyor; Ancak, onların desteği yapamayacağınızı söylüyor.

Dolayısıyla, ajanlarla KSS arasında bir çelişki varsa, bunu yapmamak her zaman güvenli bir bahisdir.

Bağlı kuruluş bağlantılarını e-posta yoluyla teşvik edemeseniz bile, elbette, kendi blog yayınlarınızı e-posta listelerinize tanıtmanız kesinlikle tamamdır ve bu blog yayınları elbette en çok blogcular bu problemi çözer.

5. Pop-Up’larda Ortaklık Bağlantılarını Teşvik Edemezsiniz

Bu, sonsuza dek süren eski bir kuraldır, ancak Amazon oyununda yeni olan ancak bir süredir bağlı kuruluş pazarlamacılığı yapan kişiler bilmeyebilir.

Herhangi bir pop-up reklamda ortaklık bağlantılarının reklamını yapamazsınız. Yalnızca doğrudan onaylanmış bir web sitesine gidebilirler.

6. Fiyat Hakkında Konuşamazsınız (Doğrudan API’den Çekmediğiniz Sürece)

Bu her zaman insanlara biraz tuhaf geliyor (muhtemelen bu da yaygın bir yanılgıdır), ancak ürünlerin fiyatları hakkında konuşamazsınız.

Amazon’un bu konuda söylemesi gereken budur:

amazon sözleşme 5

Dolayısıyla fiyatları kopyalayıp yapıştıramazsınız, çünkü fiyatlar değişir ve Amazon herhangi bir ürün hakkında yayınladığınız bilgilerin yanıltıcı olmasını istemez.

Bununla birlikte, API’lerini fiyat bilgilerini dinamik olarak almak için kullanabilirsiniz.

Bunun için araçlar var, ya da kendinizinkini kurabilirsiniz, ancak genellikle sadece fiyattan bahsetmiyoruz.

Çok sayıda iştirakçi ürün tablolarında belirsiz, sembolik, basketbol sahası fiyat tahminlerini içermektedir (örneğin, ucuz bir ürünün yanına “$$” ve pahalı bir ürünün yanına “$$$$” koymak). Bunun Amazon’un desteğinden uygun olup olmadığına dair çelişkili raporlar aldım, o yüzden yapmıyorum.

Son olarak, herhangi bir harekete geçirme ifadesinde fiyat hakkında konuşmanızı önermiyoruz.

Bağlantıları “Amazon’daki en iyi fiyatı kontrol et” gibi şeyler söyleyen bağlı kuruluşları göreceksiniz. Bu da gri bir alandır ve bunun ToS’u ihlal edip etmediğine dair çelişkili raporlar olmuştur. .

Bu bölümde vurgulanan ToS’nin aynı bölümüne dayanarak, CTA’larınızda yanıltıcı olabilecek herhangi bir dili kullanmaktan da kaçınmalısınız.

7. Bağlı Kuruluş Bağlantılarını Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Amazon, sosyal medya kanallarınızı dijital mülkünüzün bir parçası olarak görüyor ve tüm ortakların blogcu olmadığını biliyorlar.

Böylece, büyük sosyal kanallardaki bağlantıları paylaşmanıza izin veriyorlar. Buradaki bilgi onları onaylı web sitenize eklemeniz gerektiğinden emin olmanızdır.

Onlardan dönüş ise; Onaylanmış sayfaları kullanabileceğimiz söyledi. Eklendikleri durumda kullanılabiliyorlar.

Instagram ve diğer büyük ağların bu listede olmadığını belirtmekte fayda var, bu yüzden özellikle Amazon’dan izin almadıkça bunlardan kaçınırım.

8. Tüm İlgili Düzenlemelere Uymalısınız

Amazon sitenizi incelediğinde, GDPR gibi tüm endüstri standardı gereksinimlerine uyup uymadığınızı da görebilirler.

amazon sözleşme 6

Bu nedenle, sizin için neyin geçerli olduğunu bildiğinizden ve yalnızca Amazon’un politikalarına değil, diğer tüm ilgili direktif ve düzenlemelere de uyduğunuzdan emin olun.

Genel Kural Kuralım…

Amazon’un alt düzey destek ortakları için bazen sinir bozucu bir sorunu var, bazen birbirleriyle ve KÇ ile çelişiyor.

İşte benim kural kuralım: herhangi bir ortak bağlantıyı belirli bir şekilde kullanmama izin verilip verilmeyeceği konusunda herhangi bir şüphe varsa, bunu yapmam.

Hizmet şartlarının sınırlarını zorlamam için hiçbir nedenim yok ve yasaklanmadan işimin büyük bir bölümünü kaybetmektense güvenli bir şekilde oynamayı tercih ederim.

Peki, Denetimimiz Ne Oldu?

Hayatta kaldık.

İşte yaptığımız şey bu.

İlk önce biraz korktuk, ama işte hepimiz iyi bir ağlamadan sonra yaptıklarımız.

 1. Belirli fiyatlara birkaç eski referans kaldırıldı
 2. Yüklenen tüm ürün resimlerimizi uygun amazon görüntü bağlantıları için değiştirdik
 3. Kapak (kenar çubuğu) Amazon açıklama ifadesinin üstüne başka eklendi
 4. Geni.us kaldırıldı (Geni.us’u kullanmak gayet iyi, ancak her bağlantının yanına açıklamanız gerekiyor, bunun Amazon’a gittiğini, genellikle her bağlantıdan sonra “Amazon” metnini koyarak, sadece yapılması imkansız.
 5. Thrive Content Builder’ın eski bir sürümü bazı Amazon Amazon linklerini geni.us ile değiştirdi, bu da eklentiyi kestikten sonra bazı geni.us linklerinin hala orada olduğu anlamına geliyor. Bunları elle değiştirdik.

Sonrasında ise bazı cevaplar almaya başladık.

1. İlk Uyarı E-Postası

Amazon başlangıçta Winston’a bir uyarı e-postası gönderdi. Uyarı e-postasının dili, aşağıdaki “yasaklandınız” e-postasına benziyordu. Ne yazık ki, bu e-posta Winston’ın spam kutusuna gitti.

2. Amazon Satış Ortaklığı Programından Yasaklanma

Winston ilk e-postayı kaçırdığından, siteyi düzeltmek için herhangi bir işlem yapmadı. Çok geçmeden Amazon onu yasakladı:

“Siteniz, Ürünler, Amazon Sitesi, politikalarımız, promosyonlarımız veya fiyatlarımız hakkında yanlış, aşırı yüklenmiş, aldatıcı veya yanıltıcı iddialarda bulunur.

Amazon, bugünün tarihinden itibaren Amazon Satış Ortaklığı hesabınızı sonlandırıyor . Çalışma Sözleşmesinin şartları altında, hesabınızı herhangi bir zamanda sebepsiz veya sebepsiz olarak sonlandırabiliriz. Bu karar kesindir ve temyize tabi değildir.

Tüm Amazon İçeriğini Sitenizden hemen kaldırmanız önemlidir. Lütfen , sahip olduğunuz veya gelecekte açabileceğiniz diğer Ortak hesapların herhangi bir ücret ödemeden kapatılabileceğini unutmayın. Amazon diğer tüm hak ve iddiaları saklı tutar.

Çalışma Sözleşmesine uygun olmadığınız için, Amazon size hesabınızla ilgili ödenmemiş herhangi bir reklam ücreti ödemeyecektir.

Lütfen , sahip olduğunuz veya gelecekte açabileceğiniz diğer hesapların herhangi bir ücret ödemeden kapatılabileceğini unutmayın. Amazon diğer tüm hak ve iddiaları saklı tutar.

Amazon Satış Ortaklığı Programına katıldığınız için teşekkür ederiz. ”

En üstte fiyatlandırma ile ilgili yanlış iddiaları gösteren ana nedeni not edin. Bunu aşağıdaki 3. maddede ele alacağız.

E-postanın diline göre, başlangıçta hiçbir başvurunun olmadığı ve temyiz edilemeyeceği anlaşılmaktadır. Bu sonuçta yanlış olduğunu kanıtladı. Eğer yasaklandıysanız ve bunu okuyorsanız, o zaman hala umut var.

3. Tanımlanan Ve Giderilen Sorunlar

Bunun zamanlaması oldukça tesadüf oldu çünkü a) Amazon Satış Ortaklığı programı hakkında bu makaleyi yazıyorduk ve b) web sitelerimizden biri Amazon’dan bilgi e-postası almak için bir istek almıştı. Bu noktada kurallarda oldukça iyi kalmıştık.

Biraz araştırma yaptık. Anında CTA düğmelerinde fiyatlandırma detaylarından bahsettiği için sorunları fark ettim. Dili “en ucuz fiyatı al” gibi kullandı.

Amazon’un bundan hoşlanmamasının nedeni bu yanlış bir ifade olabilir. Başka bir şirket ürünü daha ucuza satmaya başlarsa, Amazon’un bağlı kuruluşlarını bu dili onaylayarak insanları aldatmaya teşvik ettiği görülmez.

Herhangi bir noktada doğru olmayan veya doğru olmayan bir açıklama yapamazsınız. Winston’a bunu düzeltmesini söyledim.

Winston ayrıca ürün resimlerini indirip kendi sitesine yüklüyordu. Bu aynı zamanda ToS’a karşı da. Winston’a API’den resim URL’leri oluşturmak için SiteStripe çubuğunu kullanmasını söyledim.

Sonunda bağlı feragatnamesini alt bilgiden ziyade sayfasındaki katlamanın üzerine koyduk.

Bu adımların 3’ünde de gerekli olmadı, ancak yasaklanmaya çalışırken, “beyazdan daha beyaz” olmasını istedim.

4. Amazon İştiraklerinden Yasaklanma

Yukarıdaki değişiklikleri yapmasını ve ardından Amazon’a yazdık. Neler yapılması gerektiğini görebiliyorduk.

a) hatalarını kabul etmede tamamen şeffaf olması ve
b) bunları siteye nasıl düzelttiğini göstermesi.

Amazon günün sonunda bir iştir ve küçük iştiraklerin hatalar yapabileceğini ve yapacaklarını anlarlar. Amazon sizi yasaklamak istemiyor, ancak çoğu bağlı kuruluş programından çok daha yüksek yasal incelemelere tabi bulunuyorlar.

Bu nedenle, onlarla işbirliği yaparsanız ve mantıklıysanız, sizin lehinize oynamak çok muhtemeldir.

Dezavantajı markanın yaklaşık bir buçuk ay ücret kaybetmesiydi, ancak en azından hesabını eski durumuna getirdi ve tam çalışır durumda şu an. Amazon’dan men edilmeniz durumunda olanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki maddeler üzerinden ilerleyebilirsiniz.

 1. Neden yasaklandığını öğrenmek için e-postalarını okuyun.
 2. Bu sorunları sitenizde ve karşılaştığınız diğer sorunları gidermek için çok çalışın
 3. Amazon’a başvurun ve her şeyi düzelttiğinizi bildirin. Özür dile ve iade edilmesini isteyin.

Bölüm 5: Satışlarınızı İzleme Ve Optimize Etme

Bölüm 5:

Satışlarınızı İzleme Ve Optimize Etme


Oluşturduğunuz her bağlı kuruluş bağlantısında bir izleme kimliği olacaktır.

Bir kullanıcı bağlantılarınızdan birini tıkladığında, izleme kimlikleri sisteme yüklenir ve URL çubuğunda görünür.

takip id

Hesabınızı açtığınızda, bir izleme kimliğiniz olur, ancak daha fazlasını oluşturabilirsiniz.

Neden daha fazlasını yaratmalısınız?

Çünkü onları optimize etmek için kullanabilirsiniz.

Sahip olduğunuz her izleme kimliği için bir rapor oluşturabilirsiniz; bu, birbirlerini test edebileceğiniz anlamına gelir.

Test sayfalarını bölebilirsiniz. Test ürünlerini bölebilirsiniz. Tıklamalarınızı, kazançlarınızı veya her ikisini de en üst düzeye çıkarmanıza izin veren her türlü harika işlemi yapabilirsiniz.

İşte nasıl yapılacağı.

1. Test İçin İzleme Kimlikleri Oluşturun

Amazon Satış Ortaklığı arka kontrol bölümünde, hesap e-postanızı tıklayın.

1. Test İçin İzleme Kimlikleri Oluşturun

Bunu yaptığınızda, bir menü ile karşılaşacaksınız. İzleme Kimliklerini Yönet’i seçin.

1. Test İçin İzleme Kimlikleri Oluşturun

Bu, sizi böyle görünen bir sayfaya götürür (kendim için oluşturduğum izleme kimliklerini görebilirsiniz).

Takip Kimliği Ekle’ye tıklayın.

1. Test İçin İzleme Kimlikleri Oluşturun

Yeni bir izleme kimliği oluşturabileceğiniz (sadece makyaj yapabileceğiniz) bir lightbox alacaksınız.

1. Test İçin İzleme Kimlikleri Oluşturun

Genel olarak, farklı şeyleri izlemek için izleme kimlikleri kullanacağınızı aklınızda bulundurmak istersiniz, bu nedenle bunları uygun şekilde adlandırmak genellikle iyi bir fikirdir.

İzleme için iki ya da üç kimlik ayırdım (ihtiyacım olan her şeyi yapmak için hiçbir zaman bir çiftten fazlasına ihtiyacım olmadı).

2. Ne Test Etmek İstediğinize Karar Verin

A / B testinin genel kuralı, bir kerede bir şeyi test etmek, bir kazanan bulmak ve bir sonraki şeyi test etmektir.

Örneğin, blogunuzdan Amazon’a hangisinin daha fazla tıklama getirdiğini görmek için iki sayfa düzenini test edebilirsiniz (hangisi daha yüksek TO’ya sahiptir).

TRAFİK

Gerçekten istediğiniz bir şeyi test edebilirsiniz, ancak bir Amazon ortağı olarak, en büyük etkenler genellikle şöyledir:

 • Ürünler
 • Sayfa düzeni (özellikle tablolar vs diğer sayfalar)
 • Reklam / bağlantı kopyası

Neyi optimize etmek istediğinize karar verdiğinizde, bölünmüş bir test ayarlamanız gerekir.

Bunu yapmanın birçok yolu vardır. Örneğin, Optimizely gibi ücretli bir araç kullanabilirsiniz . Bununla birlikte, Google Analytics’i kullanarak ücretsiz olarak yapmanın gayet iyi çalıştığını ve biraz para tasarrufu sağladığını gördük.

Google Analytics’teki bölünmüş testler, esasen bir sayfanın farklı sürümlerini oluşturarak ve ardından aralarındaki trafiği bölerek çalışır ve izlemekte olduğunuz hedefi ölçmenize olanak tanır.

İşte hatırlanması gereken önemli şey: test etmek istediğiniz sayfanın her sürümünde farklı bir izleme kimliği kullanın.

Bu nedenle, iki sayfayı test ediyorsanız, iki farklı izleme kimliğine ihtiyacınız olacaktır.

Bunu yapmanın bir numarası yok. Farklı izleme kimlikleri kullanan tüm ürünler için bağlantılar oluşturun (yukarıda listelenen yöntemlerden herhangi birini, JavaScript snippet’ine tek bir izleme kodu yerleştiren Publisher Studio dışında bağlantılar oluşturan kimlikleri arasında geçiş yapma seçeneği vardır. Ürün Bağlantı aracını veya Site Çizgisini kullanmak için).

Bu durumda, Analytics gerçekten yalnızca sayfaları değiştirmek için kullanılır, hedef hakkında fazla endişelenmeyin, yalnızca bir sayfa göstergesine ayarlayın ve hangi sayfaların doğrudan Amazon Satış Ortaklığı daha fazla gelir elde ettiğini görmek için izleme kimliklerini kullanarak sonuçlarınızı analiz edin.

3. Testi Çalıştırın Ve Analiz Edin

Testin iyi bir örneklem alması için yeterince uzun çalışmasına izin verin. Testi bölmek için Google Analytics’te hedefler kullanıyorsanız, kazananın istatistiksel olarak kendinden emin olması durumunda size bilgi verir.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, Amazon’un toplam kazancını test etmek gibi, testinizi doğrudan Google Analytics’e entegre edemezsiniz ve çoğunlukla bağırsaklarınıza güvenmeniz gerekir. Bu gibi durumlarda, genellikle bakmam gereken birkaç bin tıklama olana kadar beklerim.

Neredeyse tüm durumlarda, takip edeceğimiz en büyük ölçüm Amazon’daki toplam kazançtır; bu, izleme kimliklerini birbirleriyle karşılaştırmamız gerektiği anlamına gelir.

Bir sonraki bölümde Amazon arka ucunda genel olarak yapabileceğiniz raporlar hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız, ancak raporlarda, her izleme kimliğine ayrı ayrı bakabileceğiniz yer.

Test bittikten sonra kazanan seçmek için raporlara bakın.

Kazananı sayfanızın “canlı” sürümü yapın ve test için kullandığınız izleme kimliğini standart izleme kimliğinizle değiştirin.

Başka bir test planlamaya başla!

Amazon’da Raporları Nasıl Okurum

Biraz para kazanmaya başladığınızda, Amazon hakkındaki raporları anlamak isteyebilirsiniz – ve eğer özellikle ağır testler yapıyorsanız bu geçerlidir.

Öyleyse şu anda olduğu gibi raporları inceleyelim ve onları nasıl yorumlayacağımızı konuşalım.

Yapmamız gereken ilk şey Raporlara gitmek.

AMAZON RAPOR

Sol üst köşede, özet için tarih aralığını göreceksiniz . Varsayılan olarak, son 30 günü gösterecek şekilde ayarlanmıştır, ancak yukarıda belirttiğim gibi, tarih verilerini incelemek, yıllık büyümeyi ölçmek, mevsimsellik kontrol etmek veya denemeler yapmak için yararlı olabilecek özel tarih aralıklarını da ayarlayabilirsiniz.

Tam olarak sağda, hangi izleme kimliğinin özette gösterildiğini göreceksiniz . Varsayılan olarak, rapor hepsini gösterecektir, ancak yine de deneyler için yararlı olan 10’a kadar açıp kapatabilirsiniz.

Özet olarak, kazanç grafiği ücretleri ve ikramiyeleri gösterir.

Ücretler, yönlendirmelerinizin Amazon.com’da yaptıkları satın alımlardan elde ettiğiniz komisyonlardır.

İkramiyeleri özel teklifler (yararlanmak için insanları almak için verilen ödüller şunlardır: burada geçerli ödülleri görebilirsiniz ). Blogcuların çoğu için kazançlarının büyük bir kısmı ücretlerden kaynaklanacak, ancak yüksek oranda izleyici kitlesi olan bazı insanlar ödülleri teşvik ederek iyi para kazanıyor.

Kazanç grafiğinin altında, size gösterilen ücret özetini görebilirsiniz :

 • Tıklanma
 • Harç
 • Sipariş edilen öğeler
 • Sevk öğeler
 • Dönüşüm oranı

Bu küçük kutu, genellikle işime giren en iyi küçük penceremi düşündüğüm şey. Varsayılan ücret özeti son 30 gün olduğundan, performansımın toplamı gibi bir şey ve bu rakamların arttığını görürsem, iyi olduğumu biliyorum.

Kazanç özetinin Ücretler sekmesini tıklarsanız, tavsiye komisyonları oluşturarak kazandığınız paranın performansı hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Temel olarak ücretler özetinin genişletilmiş bir görüntüsüdür.

AMAZON RAPOR

Grafikte, yalnızca her gün kazanılan ücretleri göremezsiniz, aynı zamanda oluşturduğunuz tıklamaları ve sipariş edilen öğe sayısını da görebilirsiniz.

Grafiğin altında, ücret özetinde gördüğünüz aynı veriler ile Amazon için yarattığınız toplam gelir ve geri gönderilen öğe sayısı görebilirsiniz.

Bu görünüm anomalileri kontrol etmek için en kullanışlıdır.

Kazancım arttı. Niye ya? Tıklamalarım yükseldi mi? Yoksa aynı şeyi mi söylediler, ancak insanlar daha fazla ürün sipariş etti mi? Kaptın bu işi; genellikle bir şeyleri bulmak istediğinizde arayacağınız ilk yer.

Eğer ücretleri sekmesi kazanç grafikte seçildiğinde, öğelerin tam listesi aşağıda sipariş görmek mümkün olacak.

Buradaki varsayılan görünüm, insanların satın aldıkları şeylerin basit bir listesidir – sipariş edilen toplam öğe sayısına göre sıralanır.

Hangi ürünün en çok satan olduğunu görmek için harika bir yol.

Benim içinde sipariş edilen ürün rapor, su geçirmez pet koltuk örtüleri süper sıcak olduğunu görebiliriz. İnsanlar, bugüne kadar her şeyden daha fazlasını emretti.

Aynı tabloda, kazançlar sekmesini seçebilirsiniz.

Bu görünüm size insanların da satın aldığı tüm öğeleri gösterir, ancak aynı zamanda ne kadar kazandığınızı da gösterir.

Bu, özellikle çok fazla birim satmayacak, ancak çok para kazanacak bir öğeniz varsa kullanışlıdır. Bazen o kaba elmasları listeden çıkarabilir, etraflarında içerik oluşturabilir ve onları terfi ettirebilirsiniz.

Bu listelerin her ikisinde de, öğeleri okuyucularınızın satın alma davranışları hakkında bazı önemli bilgiler verebilecek şekilde tarihe, takip numarasına veya ürün kategorisine göre gruplandırabilirsiniz.

Örneğin, bu site her şeyden çok daha fazla evcil hayvan ürünü satarken, okuyucular da izleyicilerim hakkında biraz bilgi veren ve bana ne için iyi fikirler verebileceği gibi birçok sağlık ve kişisel bakım ürünü satın alma eğiliminde olduğunu görebiliyorum. hakkında veya ne teşvik edeceğiniz konusunda yazınız

Buradaki son sekme, Bağlantı Türü Performansı sekmesidir.

Bu sekme, bir ortaklık olarak kullandığınız her bir bağlantı türünden kazanılan parayı gösterir.

Bu sekme metin, resim ve resim + metin bağlantılarını birlikte gruplandırmak biraz sersemleticidir, çünkü karşılaştırılması ilginç bir şeydir, ancak hepsini kazanamazsınız.

Çoğunlukla, bağlı kuruluş bağlantılarınızın yerel reklamlarınızla karşılaştırıldığında nasıl performans gösterdiğini görmek için iyi bir yoldur.

Bir sayı kırıcıysanız ve daha ayrıntılı analiz yapmak istiyorsanız, raporları da indirebilirsiniz.

Seçeneği kazanç grafiğinin sağ üst köşesinde bulacaksınız.

Tıklarsanız, raporunuzu özelleştirmenize olanak tanıyan birçok seçenek sunan bir lightbox alacaksınız.

Tamamen dürüst olmak için bunu pek kullanmam.

Kontrol panelini ziyaret etmenin yeterli olduğunu ve dinamik olarak tarihler, takip kimlikleri, bağlantı grupları ve benzerleriyle uğraşmaktan zevk alıyorum . Ama onlara ihtiyacın olursa oradalar.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Resim

Bölüm 6:

Amazon Satış Ortaklığı İle Daha Fazla Satış Yapmanın İpuçları Ve Püf Noktaları


Peki Amazon Satış Ortaklığı programını detaylı olarak inceledik.

Amazon Satış Ortaklığı’nın ne olduğunu biliyorsunuz. Ayarladınız. Hizmet şartlarını yalayıp yuttunuz. Biraz para kazanıyorsunuz. Bir ya da iki teste tabi tutuldunuz ve bir kazanan bulmak için raporları nasıl okuyacağınızı biliyorsunuz.

Şimdi, bu kazancı artırmak için bazı ipuçlarından bahsedelim. Her zaman hayalini kurduğunuz o neon pembesi yatını alabilmeniz için, size verebileceğimiz son birkaç altın bilgelik külçesi ise şunlardır.

Gerçekte, biraz para kazandıran bir çalışma siteniz varsa, bir Amazon ortağı olarak kazancınızı en üst düzeye çıkarmak, daha fazla içerik yayınlamak, sitenizi büyütmek ve bir izleyici kitlesi oluşturmak için gelir.

Bu sadece ter eşitliği. Zor iş. Tutarlılık.

Bununla birlikte, bir ya da iki dolar kadar ol hesabını dürtmek için en az birkaç sulu çerez olmadan iyi bir rehber nedir?

1. Bağlantılarınızı Gruplandırın Ve Ayrıştırın

Daha önce bağlantı gruplama hakkında konuştuk.

Ancak bunu yapmak için geleneksel bir inceleme yazmak zorunda değilsiniz. Aslında benim görüşüme göre, bağlantılarınızı gruplandırmalı ve ne zaman mümkün olursa diğer metinlerden ayrı tutmalısınız.

Bir tablo ile yapabilirsiniz.

Basit bir madde listesiyle yapabilirsiniz.

Ancak, başka bir metin olmadan sadece kendi satırında olmakla ayrılan basit bir bağlantı olabilir (bu bir grup olarak sayılır; sadece bir grup!):

Son olarak, bağlantılarınızı düğmeler gibi görünmelerini sağlayarak da ayırabilirsiniz. Thrive Architect gibi bir şey kullanıyorsanız bunu yapmak oldukça kolaydır. Özellikle bunları tek ürün incelemelerimize koymak istiyoruz.

İşte uzun ve kısa: linklerinizi birbirinden ayırın.

Kesinlikle süslü olmak zorunda değil.

Aslında, düz metin bağlantıları benim için her şeyden daha iyi bir şekilde benimsendi. İşin püf noktası sadece onları ayırmak.

2. Makalelerinizi Güzel Biçimlendirin

Biçimlendirme dönüşüm için gerçekten çok uzun bir yol kat ediyor.

Ve biçimlendirme yaparak, estetik açıdan hoş, yapılandırılmış içeriği karışıklık olmadan kast ediyoruz. Aynı zamanda en yeni trendlere uygun basit, hoş ve temiz bir tasarım içerir.

Bu özel örneği yedeklemek için herhangi bir veriye sahip değilim, ancak tahmin edeceksem, iyi biçimlendirme (gerçekten sağlam tasarımdan bahsetmemek) derim ki RunnerClick’in bu kadar iyi yapmasının önemli bir nedenidir.

SATIN ALMA

İyi biçimlendirme, parçanıza çok fazla çaba harcadığınızı kullanıcılara açık bir şekilde gösterir; bu da, muhtemelen aynı şey hakkında yazmış olan diğer blogcu bloglardan daha fazla ilgilendiğiniz anlamına gelir ve muhtemelen daha fazla uzman olursunuz.

Başka bir deyişle, iyi biçimlendirme = güven . Ve güven = dönüşümler.

Ayrıca insanların gözlerini gitmelerini istediğiniz yere yönlendirmenin bir yoludur.

Bu, elbette, kendi başına bir blog yazısı olabilir. Bu yüzden bir tane yazdık.

3. Bir E-Posta Listesi Oluşturun

Amazon bağlı linklerini e-postayla yükseltemezsiniz, ancak daha sonra Amazon bağlı linklerini içerebilen kendi blog yayınlarınızı tanıtabilirsiniz.

3. Bir E-Posta Listesi Oluşturun

İnternet pazarlamacılarının çoğu e-posta pazarlamasına aşina olmakla birlikte, garip bir nedenden dolayı, Amazon Ortakları alanındaki bir grup insan bunu denemekten bile gariptir.

Ve bu delilik. Yalnızca bir e-posta listesi, Amazon bağlı kuruluş komisyonları oluşturabilecek blog yayınlarını tanıtmanıza yardımcı olmakla kalmaz, başka bir şey satmanıza da yardımcı olur.

Yap. E-posta pazarlaması konusunda yeniyseniz, ActiveCampaign öneririz.

İçeriğimizi e-posta pazarlaması ile de okuyabilirsiniz.

4. Yerel Reklamları Deneyin (Ve Bunları Metin Bağlantılarıyla Birleştirin)

Metin ve resim bağlantılarına ek olarak, Amazon Satış Ortaklığı yerel reklam dedikleri şeyi oluşturmanıza da olanak sağlar.

Geleneksel “reklamcılık” anlamında yerel değiller. Temel olarak, ürünleri nereye koyduğunuz her yerde gösteren küçük reklam birimleridir.

Onları Amazon Satış Ortaklığı arka ucunda bulmak için, Ürün Bağlantısı> Yerel Reklamlar’ı tıklayın.

Ardından, Birim Oluştur’u tıklayın.

Birim türünü seçebileceğiniz bir açılır menü göreceksiniz. Amaçlarımız için, hemen hemen her zaman tavsiye reklamını seçmek istiyoruz.

Daha sonra reklamlar oluşturabileceksiniz.

Varsayılan olarak, reklamlar sayfa içeriğiyle ilgili ürünleri dinamik olarak görüntüler, ancak kategorileri ve “geri dönüş anahtar kelimelerini” de (“ürün eşleşmesi yoksa” bu anahtar kelimeye göre gösterilecek ürünler) seçebilirsiniz.

Üç iki ana reklam türü vardır. İlki bir ızgara(grid) reklamı.

4. Yerel Reklamları Deneyin (Ve Bunları Metin Bağlantılarıyla Birleştirin)

Resim, derecelendirme ve fiyat ile ilgili ürünleri gösterir. Ancak, bunun gibi görünen liste reklamları da oluşturabilirsiniz.

4. Yerel Reklamları Deneyin (Ve Bunları Metin Bağlantılarıyla Birleştirin)

Tam açıklama: Liste reklamları denemedim, ancak herhangi bir yerdeki bağlı kuruluş pazarlaması deneyimlerime dayanarak, bağırsaklarım muhtemelen ızgara reklamlarından daha iyi performans göstereceklerini söylediler – kesinlikle test etmeye değer.

Son olarak, şerit reklamlar oluşturabilirsiniz.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Resim

İşte bu reklamlar hakkında iyi bir şey: onları site çapında uygulayabilirsiniz.

Ortaklık linklerimi genellikle ortaklık içeriğime manuel olarak yerleştiririm ve sonra bunlardan birini alt bilgiye tokatlarım.

Onlar çalışıyorlar mı? Evet.

Diğer ortaklık linkleri kadar para kazanıyorlar mı? Genellikle değil.

Ancak, diğer reklam ağları daha fazla kazanmaya başlayana kadar benim için iyi bir artımlı gelir getirdiler. Diğer reklam ağlarıyla ilgili fazla deneyiminiz yoksa ve zaten Amazon Satış Ortaklığı programını kullanıyorsanız, bunlar başlamak için harika bir yer olacaktır.

Aslında, Sağlık Tutkusu ve diğer sitelerdeki denemelerimizden, Amazon BGBM reklamları bin ziyaretçi başına yerel reklamlardan daha fazla kazanma eğilimindedir. Yerel reklamları düşünüyorsanız ikisini de denemenizi tavsiye ederim.

Aslında, sitelerimizdeki denemelerimizden, Amazon BGBM reklamları bin ziyaretçi başına yerel reklamlardan daha fazla kazanma eğilimindedir. Yerel reklamları düşünüyorsanız ikisini de denemenizi tavsiye ederim. Sanırım yığınımıza eklenecek başka bir blog yazısı.

5. İpucu: “Hediyeler” Anahtar Kelimeleri Hedefleyin (Ve Tatilleri Kullanın)

“Hediyeler” değiştirmesine sahip anahtar kelimelerin karşılaştığım neredeyse her otorite sitesi tarafından neredeyse hiç kullanılmadığından şok oldum.

Nişeye özgü olanlar hakkında:

 • Koşucular için hediyeler
 • Köpek severler için hediyeler
 • İnekler için hediyeler

Nişeniz ne olursa olsun, almanız için etrafta dolanacak bir kaç tane var.

Onlar harika anahtar kelimeler ve birçok inanılmaz eşyanın yer aldığı siteler gibi bir şey gibi yerler mutlak bir şekilde onları öldürür.

Bunlar sadece genel olarak daha fazla trafik çekmenin harika bir yolu değil, aynı zamanda bir sürü sosyal medya tanıtımı yapmak zorunda kalmadan bu sulu tatil trafiğinin bir kısmını kapmak için de iyi bir yol.

Amazon Satış Ortaklığı Programı Hakkında Son Olarak…

Amazon Satış Ortaklığı programını çok seviyorum.

Son birkaç yıldır profesyonel başarımın önemli bir parçası oldu ve ben de meslektaşlarımın çoğunda aynı gördüm.

Bu nedenle, ve öğrencilerimize ve üyelerimize kendi başarılarını kazanmaları için yardım ettiğimiz için programa yoğun bir şekilde dayanarak nasıl uyum içinde kalacağımızı ve karları optimize etmeyi öğrendik.

Peki siz bu rehberin sonunda ne düşünüyorsunuz? Hele Türkiye’ye açılmışken Amazon, sonuna kadar kullanmak ve bu püf noktalarına da dikkat ederek ilerlemek istemez misiniz?

Amazon Satış Ortaklığı ile deneyimleriniz neler oldu? Ben bu rehberde gözden bir şey kaçırdım mı sizce? Amazon Satış Ortaklığı hakkında bildiklerinizi ve bu rehberde olması gerekenleri yorum olarak yazın. Beraber üzerinde konuşalım ve Amazon Satış Ortaklığı programını çok daha yakından tanıyalım.

Sonraki yazı: FBA ile Amazon'da Satış Yapmak 2022

14 Yorum
 1. Sadettin dedi ki:

  Harika bir sistem katılmak isterim

  • Oğuzhan Bilişik dedi ki:

   Üye olduktan sonra bir nevi amazonla ortak oluyorsunuz. Harika bir sistem! 🙂

 2. Tesekkur Tesekkur dedi ki:

  teşekkürler

  • Oğuzhan Bilişik dedi ki:

   Ben teşekkür ederim, umarım işinize yaramıştır 🙂

 3. Engin K. dedi ki:

  Amazon satış ortaklığı programı Türkiye’de aktif mi? Programa nasıl katılabiliriz. Link bilgisi paylaşır mısınız.

 4. Muammer dedi ki:

  Merhaba bende bir amozon ortağı olmak istiyorum teşekkür ler

 5. Hakan dedi ki:

  Makaleniz harika, resmen oturup saatler harcamışsınız elinize sağlık.
  Amazon.com.tr ortaklığı için hernagi bir başvuru bulamadım farklı bir model ile mi ilerleniyor türkiye de?

  • Oğuzhan Bilişik dedi ki:

   Avrupa üzerinden satış ortaklığı (affiliate) sistemine başvurabilirsiniz.

 6. sena selek dedi ki:

  Amazonda dropshipping yapan biri olarak bu makaleyi okuduktan sonra sanırım
  amazon satış ortaklığı programı’na katılacağım.

 7. nursu dedi ki:

  komisyonu amazon mu karşılıyor

  • Oğuzhan Bilişik dedi ki:

   Satıcı karşılıyor, sizin için bir vergi veya komisyon söz konusu değil affiliate yaptığınızda.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.