2019’da Logo Tasarımlarında En Fazla Kullanılacak 5 Trend

Logo Tasarımları
Tahmini okuma süresi : 2 dk

Logolar kurumların adeta kimliği konumundadır. Durum böyle olunca kurumunuzu en iyi şekilde yansıtacak yazı karakterlerini ve sembolleri seçmemiz gerekir. Bu süreci yürüten grafik tasarımcıya briefin özenli ve ayrıntılı şekilde verilmesi gerekir. 2019’da en fazla karşılaşmayı hedeflediğimiz logo tasarım trendlerini de ise sizler için listeledik.

  • Minimal Logo Stilleri

Sadece tek bir sembolün kurumunuz için yeterli olacağını düşüyorsanız minimal şekilli orijinal logolar tam da firmanız için doğru seçimlerdendir. Tek bir simgenin kurumunuzu tanıtıyor olması logolar için daha açık ve anlaşılır hissi verecektir. Minimal çizimlerde yaratıcılık hissinizi biraz daha ortaya çıkarmanız gerekebilir. Bu durumu grafik tasarımcınızın da yetenekleriyle şahlandırabilirsiniz.

Logolarda Sadece Elyazısı Kullanmak

  • Logolarda Sadece Elyazısı Kullanmak

Kurum logolarından ziyade daha kişisel tasarımlar için ideal olan elyazısı stili tasarımların daha zarif okunmasına sebep olur. Elyazısı kullanımları, sadece bir harfin yazılımı ya da tüm ismin yazılımıyla sağlanabilir.

Logolarda Sadece Elyazısı Kullanmak

  • Harfleri Harmanlama Stili

Gündemden düşmeyenler olarak tanımladığımız harflerin harmanlanıp ortaya çıkan görünüme anlam yükleme olayı logolarda neredeyse en fazla kullanılan stiller haline geldi. Bu olay sadece iki harfin harmanlanmasıyla değil sembol ya da görselle de sağlanabiliyor.

Harfleri Harmanlama Stili

  • Firmanın Kendi Maskotunu Çizdirmesi

Bu çizimler genellikle firmanın eğlenceli yanını yansıtan maskotlardan oluşabiliyor. Çok bilindik bir karakterin görselini kullanmanın yanında özgün çizimler de firmalar tarafından çok fazla kullanılıyor.

Firmanın Kendi Maskotunu Çizdirmesi

  • Renk Geçişleri Kullanmak

Bir çizime veya harfe ekleyerek tüm imajını renge toplayan logolar 2019’de kullanılabilecek trendler arasında. Kat kat renk geçişleri logonuza daha modern ve sıradışı algısı yaratır.

Renk Geçişleri Kullanmak